Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Szervusztok!

Segítségeteket kérném.

G Astra kombit (más nálam nem játszik) szeretnék vásárolni, de komoly gondot okoz annak eldöntése, hogy vajon az 1.4 -es twinport motor elegendő-e a kombi karosszéria mozgatásához. Nem vagyok "versenyzős" típus, persze ha úgy jön ki nem ilyedek meg a sebességtől, de azért valami dinamikát elvárnék. Jelenleg WagonR Suzukiban ülök és mostmár eljutottam oda, hogy kell a hely, meg csomagtér. Bízom benne, hogy az Opel még hű ahhoz ami régen volt, "jó kis német kocsi".

Hallottam infókat, mint "az 1.6-os eszi az olajat, akár jelentősen is" , "a dízelt sokat kell karbantartani, tisztítani" , és legutóbb azt, "hogy szerintem az 1.4-es elég jó, ráadásul a twinport már láncos vezérlésű".

Valóban "elég jó" az az 1.4-es?

Bármit (!) amit tudtok mondani segítség, és hálás köszönet cserébe!!

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Segítségeteket kérném.

G Astra kombit (más nálam nem játszik) szeretnék vásárolni, de komoly gondot okoz annak eldöntése, hogy vajon az 1.4 -es twinport motor elegendő-e a kombi karosszéria mozgatásához. Nem vagyok "versenyzős" típus, persze ha úgy jön ki nem ilyedek meg a sebességtől, de azért valami dinamikát elvárnék. Jelenleg WagonR Suzukiban ülök és mostmár eljutottam oda, hogy kell a hely, meg csomagtér. Bízom benne, hogy az Opel még hű ahhoz ami régen volt, "jó kis német kocsi".

Hallottam infókat, mint "az 1.6-os eszi az olajat, akár jelentősen is" , "a dízelt sokat kell karbantartani, tisztítani" , és legutóbb azt, "hogy szerintem az 1.4-es elég jó, ráadásul a twinport már láncos vezérlésű".

Valóban "elég jó" az az 1.4-es?

Bármit (!) amit tudtok mondani segítség, és hálás köszönet cserébe!!

Nesze, itt a bármi: ne ijedj meg a helyesírási szótártól sem!

Bocs, de nem hagyhattam ki. Szerintem komótos családi autónak tökéletes az 1.4 is, fórumtárs 1.4-esében ültem, igaz az 5 ajtós, de pöpecül gyorsult. Szerintem viszi a 200 kg-mal nagyobb kasztnit is, de majd beírkálnak 1-4-es kombisok is talán.

+ adalék: eddig nekem úgy látszik szerencsém volt az olaszbó' hozott dízelemmel, remélem marad is a mákom. Ki lehet fogni itt is, ott is bármit...

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Segítségeteket kérném.

G Astra kombit (más nálam nem játszik) szeretnék vásárolni, de komoly gondot okoz annak eldöntése, hogy vajon az 1.4 -es twinport motor elegendő-e a kombi karosszéria mozgatásához. Nem vagyok "versenyzős" típus, persze ha úgy jön ki nem ilyedek meg a sebességtől, de azért valami dinamikát elvárnék. Jelenleg WagonR Suzukiban ülök és mostmár eljutottam oda, hogy kell a hely, meg csomagtér. Bízom benne, hogy az Opel még hű ahhoz ami régen volt, "jó kis német kocsi".

Hallottam infókat, mint "az 1.6-os eszi az olajat, akár jelentősen is" , "a dízelt sokat kell karbantartani, tisztítani" , és legutóbb azt, "hogy szerintem az 1.4-es elég jó, ráadásul a twinport már láncos vezérlésű".

Valóban "elég jó" az az 1.4-es?

Bármit (!) amit tudtok mondani segítség, és hálás köszönet cserébe!!

Nem rossz az 1.4-es, próbálj ki egyet! Wagon R+(mondjuk 1.3as) után szerintem 70-80ig nem érzel külömbséget erőben, 80-110nél az Opel jobb, ha meg sokat pályázol jobban jársz egy nagy benzinessel, még jobban egy jó dízellel... <_<

Link to comment
Megosztás:

Nesze, itt a bármi: ne ijedj meg a helyesírási szótártól sem!

Bocs, de nem hagyhattam ki. Szerintem komótos családi autónak tökéletes az 1.4 is, fórumtárs 1.4-esében ültem, igaz az 5 ajtós, de pöpecül gyorsult. Szerintem viszi a 200 kg-mal nagyobb kasztnit is, de majd beírkálnak 1-4-es kombisok is talán.

+ adalék: eddig nekem úgy látszik szerencsém volt az olaszbó' hozott dízelemmel, remélem marad is a mákom. Ki lehet fogni itt is, ott is bármit...

enyémre gondolsz?? :wacko:

tudod nálam mindig megy a fagyi program <_<

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Segítségeteket kérném.

G Astra kombit (más nálam nem játszik) szeretnék vásárolni, de komoly gondot okoz annak eldöntése, hogy vajon az 1.4 -es twinport motor elegendő-e a kombi karosszéria mozgatásához. Nem vagyok "versenyzős" típus, persze ha úgy jön ki nem ilyedek meg a sebességtől, de azért valami dinamikát elvárnék. Jelenleg WagonR Suzukiban ülök és mostmár eljutottam oda, hogy kell a hely, meg csomagtér. Bízom benne, hogy az Opel még hű ahhoz ami régen volt, "jó kis német kocsi".

Hallottam infókat, mint "az 1.6-os eszi az olajat, akár jelentősen is" , "a dízelt sokat kell karbantartani, tisztítani" , és legutóbb azt, "hogy szerintem az 1.4-es elég jó, ráadásul a twinport már láncos vezérlésű".

Valóban "elég jó" az az 1.4-es?

Bármit (!) amit tudtok mondani segítség, és hálás köszönet cserébe!!

Mondjuk, ha sokat (nehezeket) cuccolsz, meg gyakran benn ül a család + klíma, akkor elvékonyodhat az 1.4-es. Esetleg 1.6-ban vagy dízelben is lehet gondolkodni (a Tiéddel persze én könnyen verem itt a csalánt...). Szerintem az 1.4-1.6 között nincs lényegi fogyasztásbeli különbség, és ha nem drágább lényegesen az 1.6, én arra is nézelődnék.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Segítségeteket kérném.

G Astra kombit (más nálam nem játszik) szeretnék vásárolni, de komoly gondot okoz annak eldöntése, hogy vajon az 1.4 -es twinport motor elegendő-e a kombi karosszéria mozgatásához. Nem vagyok "versenyzős" típus, persze ha úgy jön ki nem ilyedek meg a sebességtől, de azért valami dinamikát elvárnék. Jelenleg WagonR Suzukiban ülök és mostmár eljutottam oda, hogy kell a hely, meg csomagtér. Bízom benne, hogy az Opel még hű ahhoz ami régen volt, "jó kis német kocsi".

Hallottam infókat, mint "az 1.6-os eszi az olajat, akár jelentősen is" , "a dízelt sokat kell karbantartani, tisztítani" , és legutóbb azt, "hogy szerintem az 1.4-es elég jó, ráadásul a twinport már láncos vezérlésű".

Valóban "elég jó" az az 1.4-es?

Bármit (!) amit tudtok mondani segítség, és hálás köszönet cserébe!!

Szia!

Én 5 évvel ezelőtt pont egy 76Le-s wagonR+ ból ültem át egy új Z14XEP 90 Le-s caravánba. Ebben most van 184.000km.

nem tudom neked melyik motorú WagonR-ed van. 1.3 16v 76 Le vagy 1.3 VVT 92 Le?

Ég és föld a két autó. A suzukiba beletettem 3 év alatt 100.000 km-t. Szerettem, jó kis autó volt. Én is pont ezért cseréltem le. embernek + csomagoknak kicsi volt már.

A suzuki talán harapósabbnak tünt, gázra rögtön ugrott( nem elektromos gázpedál.)

De az astra azért sokkal erősebb, főleg nyomatékosabb. Lehet, hogy gyorsulásban egy darabig fej fej mellett haladnának, de!

Az astrának 5.ben nyomok egy kis gázt 90-nél ,és megindul, akár visszaváltás nélkül is. A suzukinak azért itt már nem volt sok ereje visszaváltás nélkül.

Ha a suzukival meg voltál elégedve, akkor az astrától ne félj az 1.4-es motorral, nem lesz rosszabb. Sőt talán erősebbnek is fogod érezni.

Illetve kanyarokban sokkal stabilabb az autó.

Kicsit fura volt, hogy a suzuki után nem láttam át az előttem haladók fölött:-)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én 5 évvel ezelőtt pont egy 76Le-s wagonR+ ból ültem át egy új Z14XEP 90 Le-s caravánba. Ebben most van 184.000km.

nem tudom neked melyik motorú WagonR-ed van. 1.3 16v 76 Le vagy 1.3 VVT 92 Le?

Ég és föld a két autó. A suzukiba beletettem 3 év alatt 100.000 km-t. Szerettem, jó kis autó volt. Én is pont ezért cseréltem le. embernek + csomagoknak kicsi volt már.

A suzuki talán harapósabbnak tünt, gázra rögtön ugrott( nem elektromos gázpedál.)

De az astra azért sokkal erősebb, főleg nyomatékosabb. Lehet, hogy gyorsulásban egy darabig fej fej mellett haladnának, de!

Az astrának 5.ben nyomok egy kis gázt 90-nél ,és megindul, akár visszaváltás nélkül is. A suzukinak azért itt már nem volt sok ereje visszaváltás nélkül.

Ha a suzukival meg voltál elégedve, akkor az astrától ne félj az 1.4-es motorral, nem lesz rosszabb. Sőt talán erősebbnek is fogod érezni.

Illetve kanyarokban sokkal stabilabb az autó.

Kicsit fura volt, hogy a suzuki után nem láttam át az előttem haladók fölött:-)

Szia!!

76 lovas. Nem volt vele különösebb bajom, tudom mire képes, nem is várok tőle többet.

Autópályán van gond igen, mind a mellett, hogy nem nagyon bírja, 110-nél már kellemetlenül ordít a motor.

Na meg a csomagtér...

A kilátást viszont én is sajnálni fogom.

Sokat az Astrával sem fogok fuvarozni, de ha meg igen, úgysem várom el, hogy hasítson... <_<

Hálás köszönet a gyors és kimerítő válaszért!

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk, ha sokat (nehezeket) cuccolsz, meg gyakran benn ül a család + klíma, akkor elvékonyodhat az 1.4-es. Esetleg 1.6-ban vagy dízelben is lehet gondolkodni (a Tiéddel persze én könnyen verem itt a csalánt...). Szerintem az 1.4-1.6 között nincs lényegi fogyasztásbeli különbség, és ha nem drágább lényegesen az 1.6, én arra is nézelődnék.

Sokat nem fogok, családom meg jelenleg még kis létszámú <_< (de azért kell a hely, néha nagyon)

Ez a láncos vezérlés foglalkoztat nagyon, 1.6-ban nem találtam ilyet. Aztán lehet felesleges ez a twinport...

Kösz a választ!!

Link to comment
Megosztás:

Nesze, itt a bármi: ne ijedj meg a helyesírási szótártól sem!

Bocs, de nem hagyhattam ki. Szerintem komótos családi autónak tökéletes az 1.4 is, fórumtárs 1.4-esében ültem, igaz az 5 ajtós, de pöpecül gyorsult. Szerintem viszi a 200 kg-mal nagyobb kasztnit is, de majd beírkálnak 1-4-es kombisok is talán.

+ adalék: eddig nekem úgy látszik szerencsém volt az olaszbó' hozott dízelemmel, remélem marad is a mákom. Ki lehet fogni itt is, ott is bármit...

<_<

Teljesen jogos, nem is haragszom érte, mivel a mondandóm lényegét is figyelembe vetted és írtál számomra hasznosat.

Köszi!!

Link to comment
Megosztás:

Sokat nem fogok, családom meg jelenleg még kis létszámú <_< (de azért kell a hely, néha nagyon)

Ez a láncos vezérlés foglalkoztat nagyon, 1.6-ban nem találtam ilyet. Aztán lehet felesleges ez a twinport...

Kösz a választ!!

Z16XEP láncos, a Z14XEP láncos. A többit ne írom le mert ha jól veszem ki a szavaidból azért 2006 előtti autót nem nézegetsz. A "Z14XEP jó kis motor" mondatot Z16XEP-re is el lehet mondani, mindkét motornak kell a megfelelő odafigyelés, időbeni szervizelés. Az XEP-ken mindegyike twinport, ha bedöglik mindkettőnél többszázezres tétel. Nem értem miért olyan fontos a láncos vezérlés. Tényleg, miért?

Link to comment
Megosztás:

enyémre gondolsz?? :wacko:

tudod nálam mindig megy a fagyi program <_<

Arra. Honnan tudtad? :( tök jól gyorsult, nincs az 1.4-essel semmi baj. Főleg, hogy ugye 1.2--esben is lehet kapni, ahogy azt múltkor kibeszéltük, szóval az 1.4-es valszeg elég neki...

Szerintem én is azt vettem volta, csak hát lett nekem ez a koromcsoda...

Link to comment
Megosztás:

Szia!!

76 lovas. Nem volt vele különösebb bajom, tudom mire képes, nem is várok tőle többet.

Autópályán van gond igen, mind a mellett, hogy nem nagyon bírja, 110-nél már kellemetlenül ordít a motor.

Na meg a csomagtér...

A kilátást viszont én is sajnálni fogom.

Sokat az Astrával sem fogok fuvarozni, de ha meg igen, úgysem várom el, hogy hasítson... <_<

Hálás köszönet a gyors és kimerítő válaszért!

A 110 utazó lesz az 1.4 twinportban is már.

És sokkal halkabb mint a wagonR+. Mondom ezt úgy, hogy szerettem a wagonR-t. Néha mennem kell rossz földutakon igaz pár száz métert, de akkor visszasírom a suzukit :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Kérdésem lenne: hirdetésekben a 8 szelepes benzines 1.6 G Astrák között a nagy részét 75LE-vel látom, de van néhány amihez 84LE-t írnak. Tudjátok, hogy kb mi a különbség a két motor között? Blok is különbözik, vagy csak a hengerfej / injektor / egyéb?

A 75 lovas motor ugyanaz, mint ami az F Astrákban is volt?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Segítségeteket kérném.

G Astra kombit (más nálam nem játszik) szeretnék vásárolni, de komoly gondot okoz annak eldöntése, hogy vajon az 1.4 -es twinport motor elegendő-e a kombi karosszéria mozgatásához. Nem vagyok "versenyzős" típus, persze ha úgy jön ki nem ilyedek meg a sebességtől, de azért valami dinamikát elvárnék. Jelenleg WagonR Suzukiban ülök és mostmár eljutottam oda, hogy kell a hely, meg csomagtér. Bízom benne, hogy az Opel még hű ahhoz ami régen volt, "jó kis német kocsi".

Hallottam infókat, mint "az 1.6-os eszi az olajat, akár jelentősen is" , "a dízelt sokat kell karbantartani, tisztítani" , és legutóbb azt, "hogy szerintem az 1.4-es elég jó, ráadásul a twinport már láncos vezérlésű".

Valóban "elég jó" az az 1.4-es?

Bármit (!) amit tudtok mondani segítség, és hálás köszönet cserébe!!

1.7 CDTI kombi teljesen kizárva? Ebben tudnék segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Z16XEP láncos, a Z14XEP láncos. A többit ne írom le mert ha jól veszem ki a szavaidból azért 2006 előtti autót nem nézegetsz. A "Z14XEP jó kis motor" mondatot Z16XEP-re is el lehet mondani, mindkét motornak kell a megfelelő odafigyelés, időbeni szervizelés. Az XEP-ken mindegyike twinport, ha bedöglik mindkettőnél többszázezres tétel. Nem értem miért olyan fontos a láncos vezérlés. Tényleg, miért?

Nem!!! Z16XEP szíjas

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Segítségeteket kérném.

G Astra kombit (más nálam nem játszik) szeretnék vásárolni, de komoly gondot okoz annak eldöntése, hogy vajon az 1.4 -es twinport motor elegendő-e a kombi karosszéria mozgatásához. Nem vagyok "versenyzős" típus, persze ha úgy jön ki nem ilyedek meg a sebességtől, de azért valami dinamikát elvárnék. Jelenleg WagonR Suzukiban ülök és mostmár eljutottam oda, hogy kell a hely, meg csomagtér. Bízom benne, hogy az Opel még hű ahhoz ami régen volt, "jó kis német kocsi".

Hallottam infókat, mint "az 1.6-os eszi az olajat, akár jelentősen is" , "a dízelt sokat kell karbantartani, tisztítani" , és legutóbb azt, "hogy szerintem az 1.4-es elég jó, ráadásul a twinport már láncos vezérlésű".

Valóban "elég jó" az az 1.4-es?

Bármit (!) amit tudtok mondani segítség, és hálás köszönet cserébe!!

Szerintem kell az 1.6-os!

De próbáld ki mindkettőt. <_<

Link to comment
Megosztás:

Z16XEP láncos, a Z14XEP láncos. A többit ne írom le mert ha jól veszem ki a szavaidból azért 2006 előtti autót nem nézegetsz. A "Z14XEP jó kis motor" mondatot Z16XEP-re is el lehet mondani, mindkét motornak kell a megfelelő odafigyelés, időbeni szervizelés. Az XEP-ken mindegyike twinport, ha bedöglik mindkettőnél többszázezres tétel. Nem értem miért olyan fontos a láncos vezérlés. Tényleg, miért?

Azért nem is beszélek idősebbekről mert ez a "twinport vagy láncos" dolog leakasztott, ezt meg csak 2005 utáni kocsikon láttam.

Igazából hogy miért fontos én sem tudom, csak ugye itt állok, vennék és nemtom mivan, szeretném ha kitartana alattam a kocsi egy olyan 3-4 évet.

Lehet idősebb is, csak ne essen szét. <_<

Link to comment
Megosztás:

1.7 CDTI kombi teljesen kizárva? Ebben tudnék segíteni.

Kizárva nincs, nem volt még dieselem, egy 2008-as Ford Focust vezettem néha 1.8 TDCI, de az első néhány alkalommal sokat veszekedtünk. <_<

Találtam is egy ilyen Astrát, igaz 115.000 km van benne, de attól még lehet jó is. (viszont szép, és gondolom takarékos)

Link to comment
Megosztás:

Azért nem is beszélek idősebbekről mert ez a "twinport vagy láncos" dolog leakasztott, ezt meg csak 2005 utáni kocsikon láttam.

Igazából hogy miért fontos én sem tudom, csak ugye itt állok, vennék és nemtom mivan, szeretném ha kitartana alattam a kocsi egy olyan 3-4 évet.

Lehet idősebb is, csak ne essen szét. <_<

Felejtsd el ezt a lánc-szíj témát. :wacko: Ha használt gépet veszel, százszor fontosabb, hogy pl. volt-e törve/javítva, valós-e benne a km, rendesen szervizelte-e tulaj, stb. Önmagában az, hogy twinportos/láncos motorja lesz-e a kiszemelt gépnek, hótmindegy... Bár az hozzátartozik a dologhoz, hogy a twinport-motorok valamennyivel takarékosabbak, mint a "hagyományosak", de az előbb felsoroltak + a méltányos vételár azért többet nyom a latban.

Link to comment
Megosztás:

Felejtsd el ezt a lánc-szíj témát. <_< Ha használt gépet veszel, százszor fontosabb, hogy pl. volt-e törve/javítva, valós-e benne a km, rendesen szervizelte-e tulaj, stb. Önmagában az, hogy twinportos/láncos motorja lesz-e a kiszemelt gépnek, hótmindegy... Bár az hozzátartozik a dologhoz, hogy a twinport-motorok valamennyivel takarékosabbak, mint a "hagyományosak", de az előbb felsoroltak + a méltányos vételár azért többet nyom a latban.

Jól beszéltél, ember! Nehogy már használt gépnél az számítson, hogy szíjas vagy láncos! Az én szitum ugyanez, 2005ös megkímélt 1.4est keresek, megvan a kiszemelt és nem twinport. így jártam, ez teccik. Különben a xe-nek szebb a hangja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.