Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Jól beszéltél, ember! Nehogy már használt gépnél az számítson, hogy szíjas vagy láncos! Az én szitum ugyanez, 2005ös megkímélt 1.4est keresek, megvan a kiszemelt és nem twinport. így jártam, ez teccik. Különben a xe-nek szebb a hangja.

Oké-oké.... <_<

Nekem se fontos, főleg ezek után, csak megzavart a dolog.

Ha nem "ég és föld" a különbség már nem is érdekel, csak gondoltam jó utána járni.

Hallgatok én rátok, a km óráknak nem nagyon hiszek, próbálom kideríteni a valóságot, keresgetek... talán lesz is egy 1.6-os valahol Nagykátán.

Nem tűnik rossznak.

Link to comment
Megosztás:

Kizárva nincs, nem volt még dieselem, egy 2008-as Ford Focust vezettem néha 1.8 TDCI, de az első néhány alkalommal sokat veszekedtünk. <_<

Találtam is egy ilyen Astrát, igaz 115.000 km van benne, de attól még lehet jó is. (viszont szép, és gondolom takarékos)

Az tuti! De csak, ha okés az előélete és/vagy rendbe van rakva. A diesel-km-eket (persze nem csak azokat, de azokat különösen) mindig fenntartással kezeld... A 115E km hány éves autónál van? mert ugye a dízeleket nem évi 10E km-re veszik... Az enyém 7 éves volt és állítólag 110 E volt benne (kac-kac). De ettől még eddig nem hagyott cserben...

Link to comment
Megosztás:

Az tuti! De csak, ha okés az előélete és/vagy rendbe van rakva. A diesel-km-eket (persze nem csak azokat, de azokat különösen) mindig fenntartással kezeld... A 115E km hány éves autónál van? mert ugye a dízeleket nem évi 10E km-re veszik... Az enyém 7 éves volt és állítólag 110 E volt benne (kac-kac). De ettől még eddig nem hagyott cserben...

Ez is 7 <_<

Elvileg 116.000 km

Mondjuk ez az "L-es" renszám nekem fura. Vajon miért, ha 2003-as? (netán taxi volt és a "sárga" helyett kapott "kéket"?)

Ha gondolod és van időd vess rá egy pillantást:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...ti_njoy-3982762

(remélem szabd ilyet linket bemásolni...)

Link to comment
Megosztás:

X. kerület, XIV. kerület, de rugalmas vagyok, meg még megvan a kocsi, ezeken a területeken mozgok is sokat.

mondanám, hogy próbáld ki azt ami nálam van, az z14xep, de twinport hibás úgyhogy nem mennél vele sokra a döntésnél <_<

ja, egy új szelep 4 kiló fölött van...

légkondival érezhetően lomhább, viszont megpakolva (kb 400 kg) is szépen bírja a 130-as tempót és a fogyasztása is max 7,7-7,8 körüli

Link to comment
Megosztás:

mondanám, hogy próbáld ki azt ami nálam van, az z14xep, de twinport hibás úgyhogy nem mennél vele sokra a döntésnél <_<

ja, egy új szelep 4 kiló fölött van...

légkondival érezhetően lomhább, viszont megpakolva (kb 400 kg) is szépen bírja a 130-as tempót és a fogyasztása is max 7,7-7,8 körüli

:wacko:

Az nem kevés...

Most végignéztem párat, függetlenül hogy twinport vagy sem, de kezdek távolodni az effajtáktól.

Köszönöm hogy felajánlottad!

Link to comment
Megosztás:

Én Szolnok Tiszakécske vonalon:-)

Ha erre jártál volna felajánlottam volna, hogy próbáld ki az én gépemet.

egyszer már volt szó twinport szelep áráról ,én nem tudom honnan veszitek hogy 4kiló!!!

Mindegy....

annyiért null kilométeres motort veszek....mindennel

Zuglóban az enyémet meglehet nézni....

privibe jelezve!!!

Link to comment
Megosztás:

Ez is 7 <_<

Elvileg 116.000 km

Mondjuk ez az "L-es" renszám nekem fura. Vajon miért, ha 2003-as? (netán taxi volt és a "sárga" helyett kapott "kéket"?)

Ha gondolod és van időd vess rá egy pillantást:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...ti_njoy-3982762

(remélem szabd ilyet linket bemásolni...)

Oda van írva: "Magyarországon első tulajdonostól". Értsd: használt autó külföldről.

Link to comment
Megosztás:

egyszer már volt szó twinport szelep áráról ,én nem tudom honnan veszitek hogy 4kiló!!!

Mindegy....

annyiért null kilométeres motort veszek....mindennel

Zuglóban az enyémet meglehet nézni....

privibe jelezve!!!

Ezzel a lehetőséggel viszont élnék, megjárom Svájcot Wagonkámmal, jövőhéten felkeresnélek, de majd még jelentkezem akkor személyes üzenetben mikor lenne időd erre.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szemfülesek, típus-ismerők, első ránézésre láttok rajta valami szembeötlő kifogásolnivalót?

Gondolkodom rajta, hogy elmenjek-e megnézni.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...van_1.6-4098341

Köszi! <_<

Szép a belseje,akár még igaz is lehet a futás.De az biztos,hogy nem 6-ot fogyaszt.Valamint nincs klíma és nekem furi,hogy ABS

meg oldallégzsák van,de el.ablak nincs.Honnan való lehet?(Ja látom már német)

Link to comment
Megosztás:

Oda van írva: "Magyarországon első tulajdonostól". Értsd: használt autó külföldről.

Igen, bizony. Az enyém KGM rendszámú, mert a tulajdonos 2006-ban hozta be az országba. Ezt az L-est meg valszeg 1-2 évvel később. A hűtővize pl ránézésre szép tiszta (ha nem most suvickolták mondjuk a tartályt) Én tavaly vettem a kb ilyen autómat 1,15M-ért, de a tulaj meg volt szorulva, ennek ellenére nekem kicsit sok (lenne) az ára. Amúgy szépnek néz ki...

Link to comment
Megosztás:

Szemfülesek, típus-ismerők, első ránézésre láttok rajta valami szembeötlő kifogásolnivalót?

Gondolkodom rajta, hogy elmenjek-e megnézni.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...van_1.6-4098341

Köszi! :wacko:

Hát a kifogásolnivalót majd neked kell megtalálni ott helyben. A futást sosem fogod megtudni, külföldről hozottnál pláne nem, de 10 évesnél lényeg az állapot. Amúgy ha 200 van benne, akkor sincs gáz, ez az 1.6 8 szelepes tartós gép. Csak nem szeretem az üléshuzatos hirdetéseket <_<

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően nem rossz, bár én eddig azt hittem, hogy az Astrára csak 15"-os kerekeket raktak, de mintha a kezelésiben is lenne gyári 14-es méret.

A xenont érdemes még megnézni (gyári-e vagy utólag lett belerakva), illetve nincs benne rádió (ez valakinél előny, valakinél hátrány)

Pozitívum a hátsó tárcsafék, és a hetyke könyöktámasz <_<

Remélhetőleg csak a fénykép erejéig vették ki a vezetőoldali szőnyeget.

Nem tudom hol/hogyan használták, de egy 10 éves autón azért már sárgulnia kellene a fényszóró felső részének, vagy polírozták vagy cserélték szerintem.

Így látatlanban talán ennyi, a többi része korához képest megkímélt.

Szemfülesek, típus-ismerők, első ránézésre láttok rajta valami szembeötlő kifogásolnivalót?

Gondolkodom rajta, hogy elmenjek-e megnézni.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...van_1.6-4098341

Köszi! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Szemfülesek, típus-ismerők, első ránézésre láttok rajta valami szembeötlő kifogásolnivalót?

Gondolkodom rajta, hogy elmenjek-e megnézni.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...van_1.6-4098341

Köszi! <_<

Gagyi cuccok:

  • dísztárcsa (Tecskó gazdaságos)
  • kartámasz (3000 Ft-os kínai rettenet)
  • xenon izzó halogén lámpatestben, nincs hozzá lámpamosó és a magasságállítóból is talán csak a kapcsoló van meg

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően nem rossz, bár én eddig azt hittem, hogy az Astrára csak 15"-os kerekeket raktak, de mintha a kezelésiben is lenne gyári 14-es méret.

A xenont érdemes még megnézni (gyári-e vagy utólag lett belerakva), illetve nincs benne rádió (ez valakinél előny, valakinél hátrány)

Van benne, csak fel van cserélve a tároló fakkal. A küllők között látni.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a sok hozzászólást a németből behozott kocsihoz, szerintem a közeljövőben elmegyek megnézni.

Tudom, hogy a 8 szelepes gyengébb, de úgy döntöttem, hogy kifejezetten 8V motorosat szeretnék. Egy 10-11 éves Ecotec-et venni túl rizikós lenne, főleg ismerve a mák faktoromat <_< Nem lehet tudni a futott kilométert, és az esetleges olajzabálást sem, én meg tuti belenyúlnék egy ilyenbe. A 8V-nek meg nem számít a kilométer... (persze ha rendesen karban volt tartva)

Nem teherhordásra használnám, nagyrészt nem lenne szükségem az erős motorra. Térre van szükségem, hogy alkalom adtán kényelmesen beférjen a szörfcucc, hangszerek, stb. Ezért gondolom, hogy a 8V-s motor elég lesz.

U.I.: Azt nem tudja véletlenül valaki, hogy a 8V-s motorhoz miért írnak néhány hirdetésben 84LE-t? (A hirdetések 80%-ában 75LE). Mi a különbség pontosan?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A 75 LE-s változatot 98-2000 között gyártották a G Astrához (X16SZR), 2000től van a 84 lóerős (Z16SE), ami már elektromos gázpedálos, és 10 Nm-rel több a nyomatéka is.

Köszi a sok hozzászólást a németből behozott kocsihoz, szerintem a közeljövőben elmegyek megnézni.

Tudom, hogy a 8 szelepes gyengébb, de úgy döntöttem, hogy kifejezetten 8V motorosat szeretnék. Egy 10-11 éves Ecotec-et venni túl rizikós lenne, főleg ismerve a mák faktoromat <_< Nem lehet tudni a futott kilométert, és az esetleges olajzabálást sem, én meg tuti belenyúlnék egy ilyenbe. A 8V-nek meg nem számít a kilométer... (persze ha rendesen karban volt tartva)

Nem teherhordásra használnám, nagyrészt nem lenne szükségem az erős motorra. Térre van szükségem, hogy alkalom adtán kényelmesen beférjen a szörfcucc, hangszerek, stb. Ezért gondolom, hogy a 8V-s motor elég lesz.

U.I.: Azt nem tudja véletlenül valaki, hogy a 8V-s motorhoz miért írnak néhány hirdetésben 84LE-t? (A hirdetések 80%-ában 75LE). Mi a különbség pontosan?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.