Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Sziasztok,

Az egyik autót én is meghirdettem és úgy tűnik, hogy megérkeztek az első komolyabb érdeklődők. Az én kérdéseim nem is az autóval kapcsolatosak, hanem magához az adásvétel lebonyolításához kötődnek. Soha nem adtam még el autót apróhirdetés segítségével, eddig vagy ismerős vette meg vagy tk-ra tört és akkor a bontóban végezte. :) Mire kell odafigyelni egy használt autó értékesítésekor? Próbaút hogy történjen, mi kerüljön az adásvételire, stb... Szóval minden ezzel kapcsolatos dolog érdekelne.

Túl sok tapasztalatom vevői oldalról sincsen, ugyanis vagy ismerőstől vettem és tudtam az autó előéletét, aztán írtunk egy hétköznapi adásvételit vagy külföldi árverésen nyertem úgy, hogy előtte személyesen meg sem néztem az autót és ennek megfelelően olyan árat adtam meg, amennyiért mindenféleképpen elhoztam volna.

A külföldi adásvételiken például felsorolják a hibákat, az esetleges korábbi sérüléseket és javításokat és ki van hangsúlyozva, hogy a vevő az autót a megtekintett állapotban veszi meg, az eladó semmiféle garanciát és visszavásárlást nem vállal, utólagos reklamációt nem fogad el és utólagos alkudozásra sincs lehetőség. Gondolom ezeket én is beleírhatom a szerződésbe.

Az autóval kapcsolatban tiszta a lelkiismeretem, ezzel nincs is gond, csak nem szeretném, ha valami lehúzós, csaló bandába futnék bele zöldfülű eladóként.

Az eladó autó egyébként: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.8_16v_elegance-7711402

Köszönöm szépen a válaszokat!

Korrekt autó, korrekt leírás:-)

Ha most kellene autót vennem, rámozdulnék.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1,2-es G Astrámban szeretnék motort cserélni, minimum 1,6-ra....

Valaki le tudná nekem írni a folyamatot, papírozást stb....?

Mire figyeljek?

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem inkább 1.2-es G Astra elad,1.6-ost vesz.Egyszerűbb mint szerelni,papírozni hordani fűhöz fához.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről az astráról?

Van valakinek jó és/ vagy rossz tapasztalata erről az 1.8-as motorról? mikre kell odafigyelni ?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.8_16v_cdx-7718800

Ha jól láttam a hirdetésben akkor Szolnokon van a járgány. Ha komolyan érdekel akkor elmehetek megnézni, ha gondolod!

Tudd meg, hogy hol van pontosan és a jövőhéten lecsekkolom!

Link to comment
Megosztás:

Jó. Kellemesen húz, emellett korrektül fogyaszt, nálam az olajat sem eszi (10W-40, olajcsere periódus: 10e km), szerintem az alkatrészárak sem különösebben felárasak a kisebb motorokhoz képest.

...
Van valakinek jó és/ vagy rossz tapasztalata erről az 1.8-as motorról?

...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jó. Kellemesen húz, emellett korrektül fogyaszt, nálam az olajat sem eszi (10W-40, olajcsere periódus: 10e km), szerintem az alkatrészárak sem különösebben felárasak a kisebb motorokhoz képest.

...
Van valakinek jó és/ vagy rossz tapasztalata erről az 1.8-as motorról?

...

Link to comment
Megosztás:

Ha jól láttam a hirdetésben akkor Szolnokon van a járgány. Ha komolyan érdekel akkor elmehetek megnézni, ha gondolod!

Tudd meg, hogy hol van pontosan és a jövőhéten lecsekkolom!

Nagyon szépen köszönöm, valahogy megérezted hogy nekem messze van :)

Igaziból, ami miatt gondolkodom rajta, úgy láttam az általa feltett képekből, hogy az első lökhárító elüt(színben).

Ezért gondoltam rákeresek a hírhedt facebookon a hirdetésben megadott e-mail címre, ezt találtam:

http://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t31.0-8/739857_451690378212178_978326745_o.jpg

De köszönöm a felajánlásod, igazán nagylelkű!!!!

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm, valahogy megérezted hogy nekem messze van :)

Igaziból, ami miatt gondolkodom rajta, úgy láttam az általa feltett képekből, hogy az első lökhárító elüt(színben).

Ezért gondoltam rákeresek a hírhedt facebookon a hirdetésben megadott e-mail címre, ezt találtam:

http://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t31.0-8/739857_451690378212178_978326745_o.jpg

De köszönöm a felajánlásod, igazán nagylelkű!!!!

Gondolom így már tárgytalan?!

Lehet, hogy meg kellene néznem és rákérdezni a javításokra, kíváncsi vagyok elmondaná-e!

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki, nekem is regisztrálnom kéne a Facebookra... Már minden boldog-boldogtalan oda posztol mindent? :brooding:

Amúgy gyárilag is elütnek picit a lökhárító színei a karosszéria fém elemeitől.

Igaziból, ami miatt gondolkodom rajta, úgy láttam az általa feltett képekből, hogy az első lökhárító elüt(színben).

Ezért gondoltam rákeresek a hírhedt facebookon a hirdetésben megadott e-mail címre, ezt találtam:

http://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t31.0-8/739857_451690378212178_978326745_o.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm, valahogy megérezted hogy nekem messze van :)

Igaziból, ami miatt gondolkodom rajta, úgy láttam az általa feltett képekből, hogy az első lökhárító elüt(színben).

Ezért gondoltam rákeresek a hírhedt facebookon a hirdetésben megadott e-mail címre, ezt találtam:

http://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t31.0-8/739857_451690378212178_978326745_o.jpg

De köszönöm a felajánlásod, igazán nagylelkű!!!!

Ez aztán nem tűnik különösebben összetörtnek!

Ha ennyire volt öszetörve, akkor én ezt megvenném... Ez semmi!

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.6_16v_elegance-7783900

sziasztok! G Astra vásárlását tervezem, lehetőleg kombit és 1.6-ost szeretnék 700e-ig.

Mivel még nem volt Astrám ezért titeket kérdeznélek majd néhány esetben hogy mit gondoltok az adott autóról szakértőbb szemmel.

A webcímet csak így sikerült beszúrnom, valamiért a link nem működik.

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.6_16v_elegance-7783900

sziasztok! G Astra vásárlását tervezem, lehetőleg kombit és 1.6-ost szeretnék 700e-ig.

Mivel még nem volt Astrám ezért titeket kérdeznélek majd néhány esetben hogy mit gondoltok az adott autóról szakértőbb szemmel.

A webcímet csak így sikerült beszúrnom, valamiért a link nem működik.

2001-ben még nem volt G Astra Classic (lásd a csomitartó ajtót)! Nem mondom, hogy törve volt, de meg kell nézni!

J-s rendszám külföldről behozott autót sejtet (ez még nem jelent semmi rosszat).

Hátsó tárcsafék pozitívum!

195/65R15 gumi nem gyári méret és nem is váltóméret!

Körbe kell nézni!

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.6_16v_elegance-7783900

sziasztok! G Astra vásárlását tervezem, lehetőleg kombit és 1.6-ost szeretnék 700e-ig.

Mivel még nem volt Astrám ezért titeket kérdeznélek majd néhány esetben hogy mit gondoltok az adott autóról szakértőbb szemmel.

A webcímet csak így sikerült beszúrnom, valamiért a link nem működik.

Ez nem tudom milyen Elegance:

se ködlámpa,se fabetét,se krómkeretes hűtőrács,szinrefújt kilincsek(ez Njoy),oldalcsíkon felirat se az :smartass:

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.6_16v_elegance-7783900

sziasztok! G Astra vásárlását tervezem, lehetőleg kombit és 1.6-ost szeretnék 700e-ig.

Mivel még nem volt Astrám ezért titeket kérdeznélek majd néhány esetben hogy mit gondoltok az adott autóról szakértőbb szemmel.

A webcímet csak így sikerült beszúrnom, valamiért a link nem működik.

Az előttem hozzászóló srácok jól mondják. A csomagtérajtó cseréjét az is megerősíti, hogy nincs rajta alul díszléc, amit csak a 2003-as modellévtől hagytak el.

Link to comment
Megosztás:

Mindkettőtöknek (Janó32, spzoli) igaza van.

A használtautón levő 2002-es Caravánoknál az év első felében gyártottakról is hiányzik.

Az enyém is 2003-as modell, 2002.10.15-én gyártották, azt hittem ez a díszléc az egyik különbség. Viszont így már egyetlen változtatást sem tudok megnevezni. :) Mik a különbségek? Valaki tudja?

Link to comment
Megosztás:

2003as modellev 2002 09tol megy.

Az én autóm 2002/07-es forgalomba helyezésű. Nincs rajta a díszléc, a csomagtartó ajtó pedig nem tűnik cseréltnek, talán gyári (nem látok rajta javításra utaló nyomot, bár az illesztések nem éppen tökéletesek, de gyári (?) SWF lámpák párban azonosak, forgalomba helyező kereskedés matricája is rajta van, mikor levettem a kárpitot akkor sem láttam javításra utaló jeleket, vagy egyben cserélték anno)...

Mindkettőtöknek (Janó32, spzoli) igaza van.

A használtautón levő 2002-es Caravánoknál az év első felében gyártottakról is hiányzik.

Az enyém is 2003-as modell, 2002.10.15-én gyártották, azt hittem ez a díszléc az egyik különbség. Viszont így már egyetlen változtatást sem tudok megnevezni. :) Mik a különbségek? Valaki tudja?

Én abban a hittben élek, hogy a Z-s motorok megjelenésekor történt a "ráncfelvarrás". Ekkor tűnt (?) el a díszléc a csomagtérajtóról, ekkor változtak meg a rendelhető kárpitok, ill. ekkor azért belenyúltak ebbe-abba. De ez csak feltételezés részemről. (Ill. sztem ekkor tűnt el a "16v" felirat is a csomagtartóról a benzinesek esetében.) A köv váltás a Classic II megjelenésekor jött, de ebbe most nem mélyülnék bele.

Link to comment
Megosztás:

Én abban a hittben élek, hogy a Z-s motorok megjelenésekor történt a "ráncfelvarrás". Ekkor tűnt (?) el a díszléc a csomagtérajtóról, ekkor változtak meg a rendelhető kárpitok, ill. ekkor azért belenyúltak ebbe-abba. De ez csak feltételezés részemről. (Ill. sztem ekkor tűnt el a "16v" felirat is a csomagtartóról a benzinesek esetében.) A köv váltás a Classic II megjelenésekor jött, de ebbe most nem mélyülnék bele.

Nekem Z-s a motorom, és díszléc, 16V-felirat is van. 2001-es, a hónapot nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Z-s a motorom, és díszléc, 16V-felirat is van. 2001-es, a hónapot nem tudom.

A Z22SE motor mikortól volt a G szériában? Mert én a Z-s motor alatt a Z..XE családra gondoltam, amit aztán a Twinport váltott Z..XEP-ként. A Z..XE jelent meg 2001 második felében nem? Én erre a "váltásra" gondoltam az általam megfogalmazottak kapcsán...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.