Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Geopake velősen de összefoglalta a lényeget. Szerintem ne évjáratot keress és ne felszereltséget (inkább egy pár évvel idősebb de rendben lévő mint egy relatíve fiatal de széthajtott darab). Az adott összegért a legjobb állapotút vedd meg (persze az alapvető igényeidnek feleljen meg). Én nem esküdnék meg a Twinport-ok mellett, de van választék bőven mindegyikből. 2001-től volt a Z16XE és kb 2005-től a Z16XEP. Az XEP a Twinport, az az újabb fejlesztésű motor. 2001 előtt volt az X16-os motor, az inkább olajevős, de nem lehet általánosítani. Ritka de létezik 8 szelepes 1.6, az viszont elpusztíthatatlan darab, de nem korszerű, kicsit gyengécske (75Le) ill. kicsit iszákosabb. Viszont nem nagyon romlik el... Sok sikert! Ja, az is fontos, hogy honnan (milyen feltételekkel) veszel autót! Inkább jó nevű kereskedéstől...

Hát, ha ezzel nem vetted el a kedvét a G-től... :D

Csak nem :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Kösz a választ mindkettőtöknek. A lebutított verzió nem érdekel. :)

Az 1-1.5L 10e km-re nem sok, a most eladott autóm kb 2-3ezrenként kért 1 litert, és ezzel is együtt tudtam élni.

Van egyébként olyan kereskedés akik köztudottan ajánlhatóak? Legutóbb 5 éve vettem autót és azt is magánszemélytől, szóval nem vagyok képben.

Ha reklámnak minősül, akkor kérlek küldjétek privátban.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Kösz a választ mindkettőtöknek. A lebutított verzió nem érdekel. :)

Az 1-1.5L 10e km-re nem sok, a most eladott autóm kb 2-3ezrenként kért 1 litert, és ezzel is együtt tudtam élni.

Van egyébként olyan kereskedés akik köztudottan ajánlhatóak? Legutóbb 5 éve vettem autót és azt is magánszemélytől, szóval nem vagyok képben.

Ha reklámnak minősül, akkor kérlek küldjétek privátban.

Köszönöm.

Én a Schillernél vettem.Érdemes Opel kereskedésekben szétnézni,vagy magánszemélynél.Murvás neppertelepen még levegőt sem vennék :) A lebutított változat nem jelent semmi rosszat.Egy pár dolgot kihagytak belőle költséghatékonyság miatt

Ezek könnyen pótolhatók ha valakit zavar.(Motorháztető szigetelés,hátsó ajtónyítás érzékelő.)Meg 1-2 dolog nincs kikábelezve.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kösz a választ mindkettőtöknek. A lebutított verzió nem érdekel. :)

Az 1-1.5L 10e km-re nem sok, a most eladott autóm kb 2-3ezrenként kért 1 litert, és ezzel is együtt tudtam élni.

Van egyébként olyan kereskedés akik köztudottan ajánlhatóak? Legutóbb 5 éve vettem autót és azt is magánszemélytől, szóval nem vagyok képben.

Ha reklámnak minősül, akkor kérlek küldjétek privátban.

Köszönöm.

Én az Opel Pólus-nál (Szekszárd) vettem múlt nyáron, le a kalappal előttük. De a nyitrai csoport is hozzájuk tartozik, korrektek.

http://www.autoborze.nyitraicsoport.hu/index.php

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én a Schillernél vettem.Érdemes Opel kereskedésekben szétnézni,vagy magánszemélynél.Murvás neppertelepen még levegőt sem vennék :) A lebutított változat nem jelent semmi rosszat.Egy pár dolgot kihagytak belőle költséghatékonyság miatt

Ezek könnyen pótolhatók ha valakit zavar.(Motorháztető szigetelés,hátsó ajtónyítás érzékelő.)Meg 1-2 dolog nincs kikábelezve.

Féloff: A motorháztető szigetelést érdemes pótolni a motorzaj csökkentése végett? Gondolkodom rajta. A 2005 előtti autókhoz készült 1:1-ben belemegy a Classic II-be?

Link to comment
Megosztás:

Féloff: A motorháztető szigetelést érdemes pótolni a motorzaj csökkentése végett? Gondolkodom rajta. A 2005 előtti autókhoz készült 1:1-ben belemegy a Classic II-be?

Háát hogy menyit fog rajta, az kérdés. A tűzfal szigetelés is hiányzik, az lehet többet érne.

De amúgy meg a menetzaj az ami igazán zavaró, főleg pályán. :(

Link to comment
Megosztás:

Háát hogy menyit fog rajta, az kérdés. A tűzfal szigetelés is hiányzik, az lehet többet érne.

De amúgy meg a menetzaj az ami igazán zavaró, főleg pályán. :(

Valamennyit fog rajta nem sokat.Én pályán nem járok mióta megszüntették a 3 napos matricát.Na meg süket is vagyok:)

Módosítva : Geopake
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Eladnám szeretet automat kategoria váltás miat!Ha bárkinek bármi kérdése van 06704333037 es telefonszámon tud érdeklödni ! Kérésre tudok képet küldeni a kocsiról még ha esetleg igény van rá!

Sziasztok! :)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_club-7639504

Sok sikert az eladáshoz!

Tőlem távol áll az ilyen átépített autó, de a rendszám az "JÓ"! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Eladnám szeretet automat kategoria váltás miat!Ha bárkinek bármi kérdése van 06704333037 es telefonszámon tud érdeklödni ! Kérésre tudok képet küldeni a kocsiról még ha esetleg igény van rá!

Sziasztok! :)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_club-7639504

Szépen megcsináltad, én biztos sajnálnám.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Classic 1.6 16V -s 5 ajtós G Astrát (2004).

A kérdésem az lenne, hogy elképzelhető, hogy gyárilag nem volt benne utasoldali légzsák?

Csak azért kérdezem, mert nincs AIRBAG felirat a kesztyűtartó feletti részen, pedig a neten található G Astrás képeken mind szerepel.

Mondjuk van egy figyelmeztető matrica a panel jobb oldalán a rear-facing gyerekülések használatának veszélye kapcsán, de az nem győzött meg..

Köszi a segítséget előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Classic 1.6 16V -s 5 ajtós G Astrát (2004).

A kérdésem az lenne, hogy elképzelhető, hogy gyárilag nem volt benne utasoldali légzsák?

Csak azért kérdezem, mert nincs AIRBAG felirat a kesztyűtartó feletti részen, pedig a neten található G Astrás képeken mind szerepel.

Mondjuk van egy figyelmeztető matrica a panel jobb oldalán a rear-facing gyerekülések használatának veszélye kapcsán, de az nem győzött meg..

Köszi a segítséget előre is!

Nyugi, nekem sincs felirat, pedig oldallégzsákom is van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Classic 1.6 16V -s 5 ajtós G Astrát (2004).

A kérdésem az lenne, hogy elképzelhető, hogy gyárilag nem volt benne utasoldali légzsák?

Csak azért kérdezem, mert nincs AIRBAG felirat a kesztyűtartó feletti részen, pedig a neten található G Astrás képeken mind szerepel.

Mondjuk van egy figyelmeztető matrica a panel jobb oldalán a rear-facing gyerekülések használatának veszélye kapcsán, de az nem győzött meg..

Köszi a segítséget előre is!

Szia !

Ezen az oldalon beírod a VIN-hez az alvázszámod és komplett leírást ad a kocsidról

http://www.ecat24.com/

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Szia !

Ezen az oldalon beírod a VIN-hez az alvázszámod és komplett leírást ad a kocsidról

http://www.ecat24.com/

Köszi szépen a segítséged!

És mit ajánlotok, mire figyeljek az autóval kapcsolatos hosszútávon? Jelenleg 130e km van benne. Most cseréltettem minőségi olajat/szűrőt, benzinszűrőt. Nem twinportos, hanem sima 1.6 16v benzines motor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Classic 1.6 16V -s 5 ajtós G Astrát (2004).

A kérdésem az lenne, hogy elképzelhető, hogy gyárilag nem volt benne utasoldali légzsák?

Csak azért kérdezem, mert nincs AIRBAG felirat a kesztyűtartó feletti részen, pedig a neten található G Astrás képeken mind szerepel.

Mondjuk van egy figyelmeztető matrica a panel jobb oldalán a rear-facing gyerekülések használatának veszélye kapcsán, de az nem győzött meg..

Köszi a segítséget előre is!

Illetve még valami légzsákügyben. Most megnéztem jobban a jobboldali panelt és az oldalán van valami, amivel szerintem ki/be lehet kapcsolni.

Le van fedve egy kis műanyag takaróval, de ha leszedem ott van alatta egy kulcslyuk szerűség, de semmi jelzés.

Hogy lehetne megbizonyosodni, hogy be van kapcsolva (anélkül, hogy összetörném az autót :icon1:) ?

Link to comment
Megosztás:

Illetve még valami légzsákügyben. Most megnéztem jobban a jobboldali panelt és az oldalán van valami, amivel szerintem ki/be lehet kapcsolni.

Le van fedve egy kis műanyag takaróval, de ha leszedem ott van alatta egy kulcslyuk szerűség, de semmi jelzés.

Hogy lehetne megbizonyosodni, hogy be van kapcsolva (anélkül, hogy összetörném az autót :icon1:) ?

Tech2!

Link to comment
Megosztás:

Illetve még valami légzsákügyben. Most megnéztem jobban a jobboldali panelt és az oldalán van valami, amivel szerintem ki/be lehet kapcsolni.

Le van fedve egy kis műanyag takaróval, de ha leszedem ott van alatta egy kulcslyuk szerűség, de semmi jelzés.

Hogy lehetne megbizonyosodni, hogy be van kapcsolva (anélkül, hogy összetörném az autót :icon1:) ?

Nem csak rá van írva, de ha jobban megnézi az ember akkor látszik is a körvonala annak a résznek ami ki kell hogy szakadjon ha baj van.Ha nem látsz semmi ilyet akkor nincsen.

Link to comment
Megosztás:

Nem csak rá van írva, de ha jobban megnézi az ember akkor látszik is a körvonala annak a résznek ami ki kell hogy szakadjon ha baj van.Ha nem látsz semmi ilyet akkor nincsen.

Igen, köszi! Közben meg van, csak le volt kezelve szilikonnal a panel és alig látszott a perforáció meg a felirat helye.

Link to comment
Megosztás:

Mennyire problémás a hátsó lökhárító sarkán előforduló karcolások/festék levlálások? Valószínűleg meghúzásból származnak, de nem tudom, hogy ez a későbbiekben mit eredményezne. Gondolok itt pl festék további pattogzására. Lehet ezt egyáltalán javítani, vagy nem romlik tovább a helyzet?

2003/2004-es Z14XE-ket nézegetek, és szinte mindegyiknél (ami szóba jöhet) látszik a fenti bibi.

Link to comment
Megosztás:

Mennyire problémás a hátsó lökhárító sarkán előforduló karcolások/festék levlálások? Valószínűleg meghúzásból származnak, de nem tudom, hogy ez a későbbiekben mit eredményezne. Gondolok itt pl festék további pattogzására. Lehet ezt egyáltalán javítani, vagy nem romlik tovább a helyzet?

2003/2004-es Z14XE-ket nézegetek, és szinte mindegyiknél (ami szóba jöhet) látszik a fenti bibi.

Nekem is levan horzsolva a hátsó lökhárító bal sarka.Már így vettem.Azóta is ugyanolyan,nem lett nagyobb a hibája.Az elsőt már én zúztam le,de azóta vettem másikat.Majd alkalom adtán veszek hátsót is.Olcsóbb mint színrefújatni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.