Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Nos, akkor meg kell rendelni még valamivel együtt és a futár kihozza, így megérheti. Aztán lesz ami-lesz a dobozban (és a flakonban is)... Azért bemenni valahova (ahová egyébként is betér az ember) és levenni a polcról nekem egyszerűbbnek tűnik. Semmire nincs garancia, de azért azt lássuk be, hogy kisebb annak a valószínűsége hogy egy akkora multi mint a Tesco leáll kétes leinformálhatóságú eldugott zugvállakózókkal (akik jó eséllyel nem tudnak papírokat adni semmiről)... Inkább elképzelhető, hogy közvetlen a gyártóval köt szerződést a kedvezményes ár miatt, hiszen ha tesz egy éves ajánlatot mondjuk 100k liter olajra, gondolom jobb áron megkapja mint bárki más... A Tesco-nak nem profilja ezen termék, mindösszesen a termékpalettáját kívánja szélesíteni vele, de mivel komoly háttere van, így tud jó szerződést kötni egy de akár több olajgyártóval is...

Ez persze csak az én szubjektív véleményem. Garancia nincs semmire eredetiség szempontjából, de egy Cromax , Unix még mindig biztosabb forrás talán, mint egy XY Kft Pilipócsón ahonnan lehet online rendelni ezt-azt. Nem tartok megbízható forrásnak olyan vállalkozást, ami még csak nem is franchise rendszerű, hanem egymaga "bizniszel" bele a nagyvilágba...

Hát, sajnos elég nehéz biztosra menni, de elvileg, ha a hologramos Castrol matrica rajta van, akkor a flakon biztos eredeti:) Nem tartom én sem valószínűnek, hogy a Tescoban hamisítvány lenne. De elvileg, amit linkeltem, ott sem kellene, hogy hamisítvány legyen, de ezt nem tudom mire alapozni. Elvileg a Castrol elég komolyan ellenőrzi a piacot (kimondottan pl. a könnyen elérhető webshopokat), mert elég komoly gondot okoz(ott) nekik a hamisítás, sokan ez miatt tartanak a Castrol termékektől.

A Filtershop szerepel az Árukeresőben is, ahol megkapta a Megbízható bolt minősítést is. Rendeltem már a Kovács Autótól is Szegedről, ők is komoly cég, valamint a Cromax és az Unix is megbízható (ha ők nem, akkor ki az alapon?)

A hamisítástól sajna én is tartok, de a flakont nem lehet nehéz hamisítani, a hologramos matricát már igen. Azt tudom még elképzelni, hogy olcsóbb olajat töltenek a drága EDGE flakonokba, mert gondolom, hogy lezárni sem lehet túl nehéz a kupakot (ezt sem tudom). De a hologramos matricás flakont akkor is valahonnan meg kell szerezni. Ráadásul rengeteg helyen reklámozzák magukat, Google is szinte őket dobja ki elsőnek, elég rizikós lehet, szerintem, hamisított terméket árulni. Szerintem pont azért tudják olcsóbban adni, mert kisebb üzletet kevesebb munkaerővel jóval olcsóbb fenntartani, az online rendelés és értékesítés mindig jóval kedvezőbb az üzletnél.

Link to comment
Megosztás:

Hát, sajnos elég nehéz biztosra menni, de elvileg, ha a hologramos Castrol matrica rajta van, akkor a flakon biztos eredeti:) Nem tartom én sem valószínűnek, hogy a Tescoban hamisítvány lenne. De elvileg, amit linkeltem, ott sem kellene, hogy hamisítvány legyen, de ezt nem tudom mire alapozni. Elvileg a Castrol elég komolyan ellenőrzi a piacot (kimondottan pl. a könnyen elérhető webshopokat), mert elég komoly gondot okoz(ott) nekik a hamisítás, sokan ez miatt tartanak a Castrol termékektől.

A Filtershop szerepel az Árukeresőben is, ahol megkapta a Megbízható bolt minősítést is. Rendeltem már a Kovács Autótól is Szegedről, ők is komoly cég, valamint a Cromax és az Unix is megbízható (ha ők nem, akkor ki az alapon?)

A hamisítástól sajna én is tartok, de a flakont nem lehet nehéz hamisítani, a hologramos matricát már igen. Azt tudom még elképzelni, hogy olcsóbb olajat töltenek a drága EDGE flakonokba, mert gondolom, hogy lezárni sem lehet túl nehéz a kupakot (ezt sem tudom). De a hologramos matricás flakont akkor is valahonnan meg kell szerezni. Ráadásul rengeteg helyen reklámozzák magukat, Google is szinte őket dobja ki elsőnek, elég rizikós lehet, szerintem, hamisított terméket árulni. Szerintem pont azért tudják olcsóbban adni, mert kisebb üzletet kevesebb munkaerővel jóval olcsóbb fenntartani, az online rendelés és értékesítés mindig jóval kedvezőbb az üzletnél.

Pont a Tesco beszállítójaként bukott le egy kiskunlacházi csóka pár éve... Fröccsöntötte a Castrolos kannákat, töltötte beléjük a minőségi Vipcar olajat...

Azóta Tesco is komolyabban odafigyel ha jól tudom... Persze ez is mendemonda szóbeszéd...

Link to comment
Megosztás:

Pont a Tesco beszállítójaként bukott le egy kiskunlacházi csóka pár éve... Fröccsöntötte a Castrolos kannákat, töltötte beléjük a minőségi Vipcar olajat...

Azóta Tesco is komolyabban odafigyel ha jól tudom... Persze ez is mendemonda szóbeszéd...

Hát ez így valóban inkább egy jópofa "urban legend" lehet. A Tesco (Auchan és egyéb multinacionális cég) minden bizonnyal Magyarországi (?) központtal/forgalmazóval fog szerződést kötni (vagy a gyártóval közvetlenül), egy "csóka" egy ilyen tenderen nem is nevezhet. Meg azért gondoljunk bele mélyebben: fröccsöntötte a kannákat? Ehhez iszonyat drága beruházás kell ám... Maga a szerszám ~20-30000€ környéke, ehhez kell egy fröccsöntő gép ami elbír ekkora szerszámot, ~250000€ (ez csak egy gép és egy szerszám, nem elég nagy mennyiség gyors gyártásához). Granulátumot beszerezni, speciális szárítógép a nedvességtartalom beállításához. Egy olyan épület, ahol van híddaru, mivel ilyen szerszámot kézzel nem teszel a helyére (pláne ha előre fel van fűtve)... Ekkor még nincs kupak (újabb szerszám), nincsenek matricák... Ehhez akkora beruházás kell, hogy ha az a "kiskunlacházi" emberke ennyire tele van pénzzel, akkor már talál jobb befektetést is mint ez az ügy, azzal jobban is forogna a pénze és még legális is lenne... (Illetve ott az az apró tény, hogy a hologram matrica legyártása több mint húzós...)

Link to comment
Megosztás:

Hát, ha igaz is, akkor sem úgy szerintem, hogy ő gyártotta otthon a kannákat, matricákat, stb, mert az valóban őrült drága lenne, ahogy Morgó Medve írja, főleg megfelelő, az eredetivel megegyező minőségben.

Itt inkább az játszhat, hogy egy nagy nemzetközi szervezet, ukrán, szerb, albán, román, orosz, de akár magyar központtal, legyártatta a rengeteg kannát, kupakostól, matricástól, akár még jó kis fűnyíró olajostól is, és azt közvetítette némi haszon fejébe a kiskunlaczházi e.v. a hülyének-is-megéri áron. Persze ez csak mind fikció... Viszont messze a Castrolt éri meg legjobban hamisítani...

Írtam is a Castrol Magyarországnak egy levelet, amire a válaszoltak is. Szerintem nem titok, ami a válaszukban áll, ezért bemásolom ide, de nevet nem írok, mivel nem kértem hozzá engedélyt:

"

A flakon külső megjelenési jegyei alapján az olaj eredetisége sajnos nem állapítható meg egyértelműen mivel találkoztunk már nem egy olyan esettel ahol a vélhetően valamelyik szervizből szerzett eredeti Castrol flakonba hamis olajat töltöttek és azt így hozták forgalomba.

Garantáltan eredeti Castrol terméket viszonteladói hálózatunkból (Unix-Trade, Bárdi Autó, Lavina Kft, Margarete és a Ripca-VGSZ mintabolt) tud vásárolni.

A Filtershop nem tartozik viszonteladóink közé, így az ott vásárolt Castrol termékek eredetiségét nem áll módunkban garantálni."

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Eddig minden esetben gyári olajszűrőt vettem, de most elgondolkodtam a Champion, Bosch, Knecht, Mann stb. irányokba (nem feltétlenül jelentős az árdifferencia)... Valakinek tapasztalata/információja a Champion vagy Bosch szűrővel kapcsolatban?

Légszűrőből Bosch-t tettem a "kosárba"...

Link to comment
Megosztás:

Eddig minden esetben gyári olajszűrőt vettem, de most elgondolkodtam a Champion, Bosch, Knecht, Mann stb. irányokba (nem feltétlenül jelentős az árdifferencia)... Valakinek tapasztalata/információja a Champion vagy Bosch szűrővel kapcsolatban?

Légszűrőből Bosch-t tettem a "kosárba"...

A Knecht és a Mann talán a világon a legjobb minőségű szűrőket gyártják, tőlük nincs jobb, csak esetleg ugyan ilyen jó, különösen igaz ez a Mann-ra. Persze lehet, hogy mondjuk egy Ferrariba van valami spéci gyártó, de normál használatra normál autókhoz a legjobb.

Ha jól tudom, akkor a gyári Opel olajszűrőt a Hengst gyártja, ami szintén csúcsminőség, gyakorlatilag mindegy, hogy Mann, Knecht vagy Hengst.

Én a Mann-ra esküszöm, de nekem VW-mániám van és a családban is elég sok előfordul. Itt a fórumon többen is írták többször, hogy olajszűrőben csakis a gyári Opel ajánlott, több gond is volt már Bosch vagy Mann szűrővel. Hogy pontosan mi, azt nem tudom, és nehéz elképzelni, hogy egy Mann-szűrővel gond lenne, de lehet, hogy így van. Ezért én maradtam az eredeti Opel olajszűrő mellett (ami ugye remélhetőleg Hengst). Ráadásul , ha jól emlékszem imy fórumtársnak volt is valamilyen kalandja egy Bosch olajszűrővel, ami talán nem volt eredeti, de ezt majd ő elmondja, ha erre jár.

Emígy a Bosch elvileg mindenben elsőrangú választás kellene, hogy legyen, így szűrőben is.

Légszűrőből szerintem felesleges olyan drágát venni, mint a Mann, mert egy átlagos is elvileg tökéletesen megfelel (Pl. Armafilt), én évente olajcserével azt is cserélem.

Pollenszűrőnél pedig az utángyártottat néha nehéz beküzdeni a helyére a hülye megoldásnak köszönhetően, elvileg az eredetit nem gond. Én Armafiltet vettem, gond nélkül bement.

Üzemanyagszűrőnél szintén az eredeti Opel ajánlott, ami ha jól tudom Filtron, szintén prémium minőség, ha nem is olyan, mint a Mann.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A Knecht és a Mann talán a világon a legjobb minőségű szűrőket gyártják, tőlük nincs jobb, csak esetleg ugyan ilyen jó, különösen igaz ez a Mann-ra. Persze lehet, hogy mondjuk egy Ferrariba van valami spéci gyártó, de normál használatra normál autókhoz a legjobb.

Ha jól tudom, akkor a gyári Opel olajszűrőt a Hengst gyártja, ami szintén csúcsminőség, gyakorlatilag mindegy, hogy Mann, Knecht vagy Hengst.

Én a Mann-ra esküszöm, de nekem VW-mániám van és a családban is elég sok előfordul. Itt a fórumon többen is írták többször, hogy olajszűrőben csakis a gyári Opel ajánlott, több gond is volt már Bosch vagy Mann szűrővel. Hogy pontosan mi, azt nem tudom, és nehéz elképzelni, hogy egy Mann-szűrővel gond lenne, de lehet, hogy így van. Ezért én maradtam az eredeti Opel olajszűrő mellett (ami ugye remélhetőleg Hengst). Ráadásul , ha jól emlékszem imy fórumtársnak volt is valamilyen kalandja egy Bosch olajszűrővel, ami talán nem volt eredeti, de ezt majd ő elmondja, ha erre jár.

Emígy a Bosch elvileg mindenben elsőrangú választás kellene, hogy legyen, így szűrőben is.

Légszűrőből szerintem felesleges olyan drágát venni, mint a Mann, mert egy átlagos is elvileg tökéletesen megfelel (Pl. Armafilt), én évente olajcserével azt is cserélem.

Pollenszűrőnél pedig az utángyártottat néha nehéz beküzdeni a helyére a hülye megoldásnak köszönhetően, elvileg az eredetit nem gond. Én Armafiltet vettem, gond nélkül bement.

Üzemanyagszűrőnél szintén az eredeti Opel ajánlott, ami ha jól tudom Filtron, szintén prémium minőség, ha nem is olyan, mint a Mann.

Köszönöm a részletes tájékoztatást! :icon10:

Nem volt lehetőségem Cromax-ba odaérni, így rátelefonáltam az Unix-ra (az esett útba és oda is van kedvezményem) kérdezvén mi is van a polcon így hirtelen, mondta a srác hogy minden (Bosch, gyári*, Champion, Mann, Knecht, Filtorn stb.)... Oké, pár perc és ott vagyok, egy gyári* kellene. Odamegyek, sorszámot húzok, mondom mi a helyzet, a csávó mondja hogy gyári* biztosan nincs(?!). Maradt a Knecht (Mahler, bár sajnos nem ismerem a gyártót, eddig nem vettem semmilyen termékét), 14xxFt-ért. Ha minden összejön, akkor délelőtt csere... Meglátjuk...

*T Mantec, képzeld, Unix, Bárdi, Cromax emberi is gyárinak hívják, sőt képzed el, létezik az ő nyelvezetük szerint gyári vezérlés, gyári olaj, gyári gyertya stb... Mennyi amatőr... Pfff...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Z12XE motoros autóm lassan olajcserés lesz. Új korától kezdve 5W40-es Motul olajjal volt hajtva. A cserére 109.000km lesz benne. Mehet bele ismét a 5W40 vagy valami más kéne hozzá? Nagy hidegben egy kicsit kopog vele a kipuff oldali valamelyik hidrotőke, melegen is amíg az olaj rendesen fel nem melegszik, de csak alapjáraton, ahol kicsi az olajnyomás. Néhány km után mikor az olaj is átmelegszik csend lesz alapjáraton is..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Z12XE motoros autóm lassan olajcserés lesz. Új korától kezdve 5W40-es Motul olajjal volt hajtva. A cserére 109.000km lesz benne. Mehet bele ismét a 5W40 vagy valami más kéne hozzá? Nagy hidegben egy kicsit kopog vele a kipuff oldali valamelyik hidrotőke, melegen is amíg az olaj rendesen fel nem melegszik, de csak alapjáraton, ahol kicsi az olajnyomás. Néhány km után mikor az olaj is átmelegszik csend lesz alapjáraton is..

Melyik 5W-40? X-clean? Az abszolút megfelel bele. Ha esetleg feljebb lépnél, akkor 0W-40 Mobil New Life, v. ESP. Valszeg ennél megfelelőbbet nem fogsz találni hozzá. Bár a hidrotőkét megjavítani nem fogja... ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a részletes tájékoztatást! :icon10:

Nem volt lehetőségem Cromax-ba odaérni, így rátelefonáltam az Unix-ra (az esett útba és oda is van kedvezményem) kérdezvén mi is van a polcon így hirtelen, mondta a srác hogy minden (Bosch, gyári*, Champion, Mann, Knecht, Filtorn stb.)... Oké, pár perc és ott vagyok, egy gyári* kellene. Odamegyek, sorszámot húzok, mondom mi a helyzet, a csávó mondja hogy gyári* biztosan nincs(?!). Maradt a Knecht (Mahler, bár sajnos nem ismerem a gyártót, eddig nem vettem semmilyen termékét), 14xxFt-ért. Ha minden összejön, akkor délelőtt csere... Meglátjuk...

*T Mantec, képzeld, Unix, Bárdi, Cromax emberi is gyárinak hívják, sőt képzed el, létezik az ő nyelvezetük szerint gyári vezérlés, gyári olaj, gyári gyertya stb... Mennyi amatőr... Pfff...

Mahle... Jóféle... :) Én ezt használom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Melyik 5W-40? X-clean? Az abszolút megfelel bele. Ha esetleg feljebb lépnél, akkor 0W-40 Mobil New Life, v. ESP. Valszeg ennél megfelelőbbet nem fogsz találni hozzá. Bár a hidrotőkét megjavítani nem fogja... ;)

nem tudom hogy az x-clean vagy az x-cess van e benne. Melyik jobb? Azt olvastam hogy mind a kettő full szintetikus, bar az egyikben vanak valami súrlódás csökkentő Adalékok.

A0W-t nem fogja hidegen enni? Jelenleg a 11e km alatt senki sem fogyott felso nivot tartja.

Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

" ,,, gyárinak hívják ..."

-Hogy minek nevezik, az őket minősíti, meg téged.

Hogy mi van a GM logos papír dobozban, az meg a valóság.

-A minőség nem mennyiségi kategória.

Értsd: A birkák a nyájban sokan vannak, mégsem tagjai az MTA-nak.

T DJ Menyus!

"... 5W-40 ..."

A követelmény nem viszkozitási osztály (5W-40), hanem az aktuális gyártóművi követelmény (GM dexos2) megléte.

A Motul GM dexos2-t teljesítő motorolajai:

Motul 8100 X-clean 5W-40,

Motul Expert G 5W-30 5W-30,

Motul Specific dexos2™ 5W-30.

Módosítva : mantec
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mahle... Jóféle... :) Én ezt használom.

Na ja, ez van ha az ember naphosszat angolul vagy németül kommunikál... Ugyebár én szerencsésen elneveztem a szűrőt "festőnek"...

T Janó32!

" ,,, gyárinak hívják ..."

-Hogy minek nevezik, az őket minősíti, meg téged.

Hogy mi van a GM logos papír dobozban, az meg a valóság.

T mantec!

Valóban engem minősít. Én, mint hétköznapi-halandó ember úgy merészeltem hívni valamit mint az alkatrészlelátó-láncoknál dolgozó szakik!... Hát micsoda bűn, mekkora egy r.tkes p.rszt vagyok...

"...Hogy mi van a GM logos dobozban az meg a valóság..."

"...-A minőség nem mennyiségi kategória. Értsd: A birkák a nyájban sokan vannak, mégsem tagjai az MTA-nak..."

No, ezek pedig téged minősítetek. Igazán értékes és mélyenszántó filozófiai gondolatok ezek...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... egy r.tkes p.rszt vagyok..."

Nem.

Ez tudatlanság.

Általában az emberek nem szeretnek tudatlanok lenni,

Képzéssel, tájékozódással próbálják ezt a - számukra kellemetlen - helyzetet elkerülni.

De nincs baj. Az én őseim kortársai közül is döntöttek néhányan úgy, hogy fenn maradnak a fán.

Leszármazottaik is jól érzik magukat egy fürt banánnal az állatkertben, a rács túloldalán.

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... egy r.tkes p.rszt vagyok..."

Nem.

Ez tudatlanság.

Általában az emberek nem szeretnek tudatlanok lenni,

Képzéssel, tájékozódással próbálják ezt a - számukra kellemetlen - helyzetet elkerülni.

De nincs baj. Az én őseim kortársai közül is döntöttek néhányan úgy, hogy fenn maradnak a fán.

Leszármazottaik is jól érzik magukat egy fürt banánnal az állatkertben, a rács túloldalán.

T mantec!

"...tudatlanság..."

Vajon melyik a valóban tudatlan ember? Aki azt a szóhasználatot használja amit a szakemberek használnak (és a köznép jelentős hányada), vagy az, aki katalógusadatok bemásolásával érzi magát szakembernek és még büszke is rá???

Maximum tájékozatlanságról lehet szó, miszerint mantec világában nincs olyan hogy "gyári" alkatrész. Tőled nem várom el hogy tudd mi a különbség a tudatlanság és a tájékozatlanság közt.

"Általában az emberek nem szeretnek tudatlanok lenni. Képzéssel..."

Ismét mély gondolatokat feszegetsz feleslegesen. Valóban vagyunk páran akik sok időt töltöttek/töltenek el tanulással, aztán vannak a katalógushuszárok, és végezetül vannak a te őseid leszármazottai (ej, a rokonsággal is fasírtban vagy?) akik az állatkertben banánt csemegéznek (vagy milyen lázálmod van éppen)...

De vacak lehet az életed ha itt akarsz érvényesülni ilyen módon... Azért legyen szép hétvégéd, nézegess sok katalógust, abból tanul sokat az ember.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T Tenky89!

"... vita ..."

A vita az érvek ütköztetése.

Érvekkel én nem találkoztam, csak fecsegéssel.

T Janó32!

"... azt a szóhasználatot használja ..."
Nem.
Csak szeretné azt hinni.

"... nincs olyan hogy "gyári" ..."
Tévedés, tudatlanság, tájékozatlanság ...
Van olyan alkatrész is, amit nem beszállítók állítanak elő.

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

T Tenky89!

"... vita ..."

A vita az érvek ütköztetése.

Érvekkel én nem találkoztam, csak fecsegéssel.

T Janó32!

"... azt a szóhasználatot használja ..."

Nem.

Csak szeretné azt hinni.

"... nincs olyan hogy "gyári" ..."

Tévedés, tudatlanság, tájékozatlanság ...

Van olyan alkatrész is, amit nem beszállítók állítanak elő.

T mantec!

"Érvekkel én nem találkoztam, csak fecsegéssel."

No, én is pont azzal találkoztam csak... Illetve tán' mégsem, a fecsegésnek van alapja...

"Csak szeretné azt hinni..."

Mindenki abban hisz amiben akar. Te is így cselekszel... Te a katalógusok szerint éled az életed (remélhetőleg csak itt a fórumon)...

"Van olyan alkatrész, amit nem beszállítók állítanak elő."

Így van, van ami a fán terem. A viccet félretéve, mondj pár példát erre legyél szíves. (Néhány év -autóiparban eltöltött- SQA mérnöki tapasztalattal a hátam mögött igazán kíváncsivá tettél.) Ráadásul ismét némi fogalmi zavart érzek a háttérben. Gyártani és/vagy előállítani...

Más téma (érdekesség; nem mantec Úrnak szól):

Ma mindenképpen szerettem volna olajcserét a masinán. Egy "jó nevű" Opelekre szakosodott műhelybe vittem hirtelen felindulásból. Ez a cég 198x-óta Opelekkel foglakozik, két helyi márkaszalon későbbi megszületése is hozzájuk köthető. A tulajdonosi viszonyok viszont úgy rendeződtek, hogy ez a maroknyi csapat megmaradt függetlenként, és immáron bármilyen márka bármely típusát fogadják. Gyakran érkezik olyan autó ide, amiről a szakszerviz már lemondott (feladta a javítást). Jelenleg éppen egy Stilo volt az egyik munkahelyen (hengerfej nélkül), az udvaron egy kétütemű Wartburg állt a 30 milliós S Mercedes mellett javításra várva. Néhányan pedig egy Cordoba felélesztésén fáradoztak. Szóval sokat látott műhely/csapat. (Mellesleg Castrol szerződéses partner.)

A kicsit hosszú bevezető után jöjjön a lényeg: amikor a csomagtartóból előszedtem a cuccokat (Bosch légszűrő, Knecht-Mahle olajszűrő, Magnatec 5w40 C3), egyből mondta is a szaki, hogy szívesen beleönti, de nemvaló ez ezekbe az Ecotec motorokba. Twinport az első olyan Ecotec, amibe nem a 10w40 kell. Tekintettel arra, hogy láttak/orvosoltak már néhány -Opel- motorproblémát, elbizonytalanodtam (pláne, hogy eddig két egymástól távol lévő és más tulajdonosú márkaszervizben is járt az autó, minden esetben 10w40-et tettek bele, szervizkönyvben is az van egyetlen alkalmat kivéve). Továbbá azt is megfigyeltem, hogy ott ahol nem a kuncsaftok autói állnak (hanem a műhely dolgozóié), igen nagyszámú az Opel. Még Ecotec G Astra is állt ott... Ez a kérdéskör egyfajta misztikum kezd lenni. Apropó, még egy cikkben is a 10w-s olajat ajánlotta egy szakszerviz...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.