Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

A 16v alsó fordulatszám-tartományban gyengébb mint a 8v??? Ez nekem új... Nem tudom hogy a nagy számok könyve erről mint mond, azonban a mi családunkban egyszerre szolgált anno A Vectra 1.6 (8v, c16nz, 1994) és egy 1998-as B Vectra 1.6 16v. Ég és föld volt a két verda. Nagyon ment minden tartományban a 16 szelepes Ecotec az előző generációs mocihoz viszonyítva.

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt 1.4 SE motoros (8V, 82 LE) F Astrám, menetdinamikában sokkol jobb a mostani Z14 XEP-nél. Fogyasztása csak télen volt rosszabb, cserében ment mint állat, és tényleg igénytelen. Futásteljesítménye közel 400.000 km! Remélem a mostani a felét(!) kibírja....

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt 1.4 SE motoros (8V, 82 LE) F Astrám, menetdinamikában sokkol jobb a mostani Z14 XEP-nél. Fogyasztása csak télen volt rosszabb, cserében ment mint állat, és tényleg igénytelen. Futásteljesítménye közel 400.000 km! Remélem a mostani a felét(!) kibírja....

Az SE/Si már hengerenként injektoros volt nem? Azért az már más 8 szelepes mint a c__nz motorok, és azok voltak az elterjedtek. Talán jó ha 25 nz motorra jutott egy SE vagy Si a Magyar piacon. A sima központi injektoros 8 szelepesre gondoltam. (De talán írtam is a motorkódot valahol...)

Link to comment
Megosztás:

A 16v alsó fordulatszám-tartományban gyengébb mint a 8v??? Ez nekem új... Nem tudom hogy a nagy számok könyve erről mint mond, azonban a mi családunkban egyszerre szolgált anno A Vectra 1.6 (8v, c16nz, 1994) és egy 1998-as B Vectra 1.6 16v. Ég és föld volt a két verda. Nagyon ment minden tartományban a 16 szelepes Ecotec az előző generációs mocihoz viszonyítva.

Hát pedig... a C16NZ-nek kevesebb ugyan a nyomatéka (csak 125Nm), de azt már 2800-nál leadja, míg az X16XEL csak 3600-nál tudja a maga kicsit több, 150Nm-es nyomatékcsúcsát.

Link to comment
Megosztás:

Hát pedig... a C16NZ-nek kevesebb ugyan a nyomatéka (csak 125Nm), de azt már 2800-nál leadja, míg az X16XEL csak 3600-nál tudja a maga kicsit több, 150Nm-es nyomatékcsúcsát.

Igen, épp erre gondoltam a "nagy számok könyve" kifejezés alatt. Azt nem tudom, hogy melyik motorhoz milyen adatok vannak társítva itt-ott, csak az tudom hogy a c16nz-t 10 évet használtam, a B Vectra-t (x16xel) meg párhuzamosan az A Vectra-val 6 évig (szüleim autója volt). Mindegyik autó mindig karban volt tartva (talán jobban is a kelleténél), de az A érezhetően lomhább volt mint a B modell. (Cserébe a B kevesebbet fogyasztott us felhasználás mellett.) Az Ecotec ua fordulaton (2800-nál) mekkora nyomatékot tudott? Az az adat inkább lenne mérvadó szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Az SE/Si már hengerenként injektoros volt nem? Azért az már más 8 szelepes mint a c__nz motorok, és azok voltak az elterjedtek. Talán jó ha 25 nz motorra jutott egy SE vagy Si a Magyar piacon. A sima központi injektoros 8 szelepesre gondoltam. (De talán írtam is a motorkódot valahol...)

Igen, hengerenkénti befecskendezés a lényeg (SE). Az akkori idők legjobb Opel benzines erőforrása - nemcsak szerintem..... Csak ugye a fránya Euro2. Ha lehetne még választani, választanám.

Link to comment
Megosztás:

T Guillermo!

GM dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 castrolmintabolt.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu

Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Módosítva : mantec
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

T Guillermo!

GM dexos2-t teljesítő éS Mo-on kapható motorolajok:

A Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu

Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge-Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu

Castrol Edge-Titanium Fst 0W-30 castrolmintabolt.hu

Castrol Edge-Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu

Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu

Total Quartz Ineo MC3 5W-30 totalolaj.hu

Eni i-Sint MS 5W-30 olajshop.hu

Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu

Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu

Mol Dynamic Arany 5W-30 kenoanyagfutar.hu

Motul Specific dexos2 5W-30 MOTUL-csavart. hu

OMV BIXXOL special C3 5W-30 premiumolaj.hu

Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu

Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Gulf Formula GMD 5W-30 gulf.hu

Mannol Oem Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 SCT-hungary.hu

Rowe Hightec Synt R 5W-30 HC-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

T. Mantec! T. Fórumtársak!

A felsorolt dexos2-t teljesítő olajok közül melyek azok amelyet leginkább javasoltok Z14XEP motorhoz (tudom, hogy mind jó), de szeretnék valamilyen sorrendiséget felállítani.

A segítséget, javaslatokat előre is köszönöm! A lehető legjobbat szeretném a verdámnak....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy ki milyen olajat ajánlana nekem.

2004-es 1.4 16V Z14XE 143000 km, ritkán városban, főleg autópályán, hosszú távon használom

Előre is köszönöm a segítséget!

T. Mantec! T. Fórumtársak!

A felsorolt dexos2-t teljesítő olajok közül melyek azok amelyet leginkább javasoltok Z14XEP motorhoz (tudom, hogy mind jó), de szeretnék valamilyen sorrendiséget felállítani.

A segítséget, javaslatokat előre is köszönöm! A lehető legjobbat szeretném a verdámnak....

Ahogy mantec is írta, de én még egy olajjal kiegészíteném, és ez a három közül választanék egyet. A Fuchs már csak azért is, mert elvileg ez a gyári olaj, ezzel kerül először feltöltésre a verda, amikor elhagyja a gyártósort, egészen addig, még valamelyik idióta szakszerviz bele nem zúdítja a hordós "óccsó" 10W40 "botondot" az első cserénél, mondván, hogy hülye a német mérnök, mi jobban tudjuk, hogy mi kell bele, jó kis 10W40-es, húsz éve ezt használom, még hangja sincs a motornak, mert eltömít mindent... Ráadásul hasít rajta vagy 80%-ot az áron...

Szóval, ez a három közül tessék választani, ettől jobbat nem igen lehet beletölteni (és betartani a 10-15e km cserét vagy évente). Nem kell ezen túl sokat filozofálni, rákérdezni, hogy ez vagy az jobb vagy sem. Egyik sem jobb (illetve senki nem tudja bizonyítani az ellenkezőjét), mint az alábbi három. Aki a legjobbat akarja, választ az alábbi három közül. Mellé egy gyári GM olajszűrő és meg is van oldva.

Mobil 1 ESP 0W-40,

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30

Módosítva : kukori
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T kukori!

"... Fuchs ..."

Tárgyi tévedés.

Az említett motorolaj alapanyagában megegyezik az összes többi 5W-30 viszkozitási osztályba tartozó HC (hidrokrakk) olajjal.

A cég finomvegyszeriparban mozgó, fejlesztéssel is foglalkozó cég.

Mo-on a termékei árai indokolatlanul túlárazottak.

A említett termék nem való a olajipari multik, PAO alapolajú élcsoportjába,

Az "elvileg gyári olaj" ... butaság.

Link to comment
Megosztás:

T kukori!

"... Fuchs ..."

Tárgyi tévedés.

Az említett motorolaj alapanyagában megegyezik az összes többi 5W-30 viszkozitási osztályba tartozó HC (hidrokrakk) olajjal.

A cég finomvegyszeriparban mozgó, fejlesztéssel is foglalkozó cég.

Mo-on a termékei árai indokolatlanul túlárazottak.

A említett termék nem való a olajipari multik, PAO alapolajú élcsoportjába,

Az "elvileg gyári olaj" ... butaság.

Most nincs nálam, de otthon lementettem, illetve hivatalos bizonylat is van arról, hogy gyári feltöltésre használják a Fuchs olajat GM-gyárakban. Angol fórumokon, ott persze Vauxhall néven, több márkaszervizben is megerősítették, hogy hordós Fuchs olajat kapnak és használnak, valamint a gyárból is ezzel gördül ki. Mondjuk erre a GM tudna hivatalos választ adni, lehet, hogy veszem is a fáradtságot és megkeresem őket. Persze valószínű, hogy a saját GM márkajelzésű olajuk miatt erről nem fognak nyilatkozni.

Arról, hogy az OEM GM dexos2 5w30 olajat a Total mellett a nevenincs belga Wolf oil gyártja, szintén van egy valaki által megszerzett bizonylatom, ha nem felejtem el, majd felrakom azt is.

Igazából mindegy, azzal én is egyetértek, hogy a Mobil 1 ESP 0W-40 és Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 a legjobb választás. Az utóbbiról van hivatalos adat, hogy PAO alapolaj? Tudtommal a Castrol nem nagyon szeret ilyesmiről nyilatkozni.

Link to comment
Megosztás:

T kukori!

"... hivatalos bizonylat ..."

Nem a papír hiányzik, hanem az értelem.

" ... márkaszervizben ..."

Azt az olajat használják, amely nagykereskedővel/importőrrel szerződtek.

A márka kiválasztása a szerviz diszkrecionális joga.

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

Eddig Mobil1 10w40 ment bele, de hatha van valami, ami jelenelg jobban ajanlott, vagy jobb ar/ertek aranyu.

Eddig milyen olajat tettél bele? X-es motorba mehet a 10w40 (ez egy jó vitatéma ezen topic-ban), vagy fentebb mantec összefoglalta szépen a választékot ha dexos2-es kenőanyagot tennél bele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Böngészés közben találtam az interneten: http://tribologic.hu/hirek/dexos-2-mar-el-az-uj-opel-gm-motorolaj-specifikacio-europaban

Dexos 2 - már él az új Opel-GM motorolaj specifikáció Európában! Hozzászólások száma: 0

A General Motors elég hosszan kivárt, mielőtt hatályba léptette a 2010-es modellévtől kezdődően a legkorszerűbb Otto-és dízelmotor technika támaszotta kenési igényeknek - no meg a dízel részecskeszűrők védelmének - messzemenően megfelelő, csökkentett hamutartalmú motorolaj előírását, a dexos 2-t. A dexos 2 műszaki előírásai alapvetően az ACEA C3 teljesítményszint követelményszintjére épülnek, vagyis a dexos 2 nem ún. "low SAPS" (alacsony hamutartalmú), hanem "mid SAPS" (közepes hamutartalmú) motorolaj előírás.

A szerviz feltöltésű motorolajokra megengedett viszkozitás osztályok: SAE 0W-30, 0W-40, 5W-30, 5W-40. A HTHS viszkozitás elsősorban nem az üzemanyag-takarékosságot, hanem a kenési biztonságot célozza: min. 3,5 mPa.s.
Néhány kiegészítő követelményt az ILSAC GF-4 (nagyjából API SM) specifikációból vettek át: ilyen a magas hőmérsékleten vizsgált lerakódási teszt (Sequence IIIG/IIIGA), iszapképződés alacsony hőmérsékleten (ASTM D6593 Sequence VG).
Természetesen speciális yári GM-követelmények is szerepelnek a dexos 2 műszaki előírásai között: benzin- és dízelmotor esetében egyaránt vizsgált olajelválás tartóssági teszt, levegő-elválási teszt és szelepvezérlés-kopásteszt.

A dexos 2 előírás fokozatosan kerül bevezetésre a GM európai típusaiban, és teljes mértékben felváltja a korábbi GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 szerviz specifikációkat. Jelenleg az Astra/Vauxhall J 1.4 és 1.6 literes szívó- és turbó benzinmotorjaira, valamint az 1.3 CDTi, 1.7 CDTi, 2.0CDTi dízelmotorokra van bevezetve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Böngészés közben találtam az interneten: http://tribologic.hu/hirek/dexos-2-mar-el-az-uj-opel-gm-motorolaj-specifikacio-europaban

Ez alapján jóformán minden "jobb" olaj mehet bele. SM és C3 meglegyen, meg a viszkozitás, ennyi. Ha ezek egyeznek és rendszeresen cserélve van az olaj és szűrő, akkor gyakorlatilag rendben vagy. Mondtam már régebben, hogy a cégnél az asztrákba mol dynamic prima 5w-40 megy a gépekbe, jóval 200e fölött vannak mind, hiba nélkül gurulnak. Lehet, én is kipróbálom legközelebb (nincs dexos2 minősítése, de jóformán minden más).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.