Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Azért közel sem akkora fő gonosz az a Castrol Magnatec (max abból van a legtöbb hamis állítólag), a Tiédbe mehet a 10w40, 5w40/5w30. Én 0w-s kenőanyagot nem tennék bele az x-es motorba, de minden bizonnyal majd jönnek páran akik ajánlani fogják bele. A márka pedig olyan, hogy passz. Eneos, Mobil, Motul, Mequin, Liqui Moly, Fuchs, Castrol (és sorolhatnám estig) mehet bele, én ezt tenném a helyedben a masinádba: http://www.goldolaj.hu/motul/335-motul-6100-synergie-plus-10w40-4l.html

Az persze más kérdés, hogy mennyire utazol arra, hogy a választott motorolaj rendelkezzen a szükséges jóváhagyással/gyári ajánlással.

Azt, hogy milyen jóváhagyás/gyári ajánlás kell egy adott motorolajhoz, hogy használni lehessen, nah ahhoz teljesen füst vagyok... Ezek szerint a linkelt Motul olaj (a motorkerékpáromba csak és kizárólag Motul olajat használok) ezekkel a jóváhagyásokkal/gyári ajánlásokkal nem rendelkezik, igaz?

Módosítva : balu a kapitány
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

tegnapi nap folyamán vásároltam egy 1.4 GCC-t (X14XE motorkód) Astrát. A tulajdonosa rokonom és első tulajdonosa volt, 135.000 km van benne [garantáltan] (azaz most jön épp olajcsere/szervíz). Olvastam a fórumot, de annyi féle (és annyi különböző) véleményt láttam, hogy egyszerűen nem tudok olaj kérdésben dönteni. Ha minden igaz, ebbe a motorba 10w40-es olaj kell, de már ebből sem merem megvenni egyik márkát sem (már tudom, hogy a Castrol Magnatec a főgonosz, de láttam [hogy mivel a GM is tenderezteti a beszállítóit], hogy az eredeti Opel olajban sem szabad megbízni), sőt láttam, hogy ebbe a motorba is van aki tölt 0w40-es, 5w40-es olajat, stb. Tehát a kérdésem, milyen olajat vegyek bele? Minden másból (olajszűrő, pollenszűrő, levegőszűrő, üzemanyagszűrő) a gyárit vásárolom, de persze ha tudtok jobbat, akkor hallgatom. A vezérműszíj csere megvolt 120.000-nél, így azt nem cserélek. Illetve még egy kérdés, mert erre az egész nagy google-ben nam találtam választ. Van/létezik olyan információforrás, ami megmondja, hogy adott szervízperiódusnál az olajcserén és az ezzel járó egyéb alkatrészek cseréjén kívül mit kell még cserélni az autón? Köszönöm, Balu

A Magnatec nem fő gonosz, csak nem éri meg az árát, sokkal jobb olajat kapsz annyiért.

Maradj a dexos2 követelményt teljesítő olajoknál, van bőven kínálat. Felejtsd el a 10W-t, minden autónak, ami nem őskövület, jelentősen jobb egy 5W-s vagy 0W-s olaj. Hidegben rettentően meghálálja, arról nem is beszélve, hogy minőségibb, mint a 10W-s olajok.

Én biztos, hogy 5W40 alá nem adnám, és pl. az új Castrol Edge FST Titanium 5W40 kiváló olaj, és még a dexos2 is megvan. Ugyanúgy kiváló választás az Edge 0W40 is. Az, hogy régebbi motorba nem való 0W olaj óriási tévedés, kizárólag a hidegben van különbség viszkozitásban egy 0W40 és 10W40 olaj között, ami a "sűrűséget" illeti, ott viszont jelentős a különbség, mondhatni óriási. És akkor nem beszéltünk arról, hogy a 0W40 eléréséhez a legjobb minőségű alap kell, ellenben az ásványi 10W40-hez. Minden cég, kivétel nélkül, kizárólag ásványi olajat árul 10W-s olajként, ezt próbálják pl. a Castrol vagy a Motul, és az összes többi cég marketingesei elsózni hangzatos szlogenekkel, mint fél-szintetikus, ***szintetikus olajok. Minőségben fényévre vannak, árban viszont majdnem ott.

És persze ott az örök favorit, a Mobil1 ESP 0W40.

Ha már egy ilyen megvigyázott járgányod van ilyen kevés kilométerrel, akkor add meg neki a jó olajat!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A Magnatec nem fő gonosz, csak nem éri meg az árát, sokkal jobb olajat kapsz annyiért.

Maradj a dexos2 követelményt teljesítő olajoknál, van bőven kínálat. Felejtsd el a 10W-t, minden autónak, ami nem őskövület, jelentősen jobb egy 5W-s vagy 0W-s olaj. Hidegben rettentően meghálálja, arról nem is beszélve, hogy minőségibb, mint a 10W-s olajok.

Én biztos, hogy 5W40 alá nem adnám, és pl. az új Castrol Edge FST Titanium 5W40 kiváló olaj, és még a dexos2 is megvan. Ugyanúgy kiváló választás az Edge 0W40 is. Az, hogy régebbi motorba nem való 0W olaj óriási tévedés, kizárólag a hidegben van különbség viszkozitásban egy 0W40 és 10W40 olaj között, ami a "sűrűséget" illeti, ott viszont jelentős a különbség, mondhatni óriási. És akkor nem beszéltünk arról, hogy a 0W40 eléréséhez a legjobb minőségű alap kell, ellenben az ásványi 10W40-hez. Minden cég, kivétel nélkül, kizárólag ásványi olajat árul 10W-s olajként, ezt próbálják pl. a Castrol vagy a Motul, és az összes többi cég marketingesei elsózni hangzatos szlogenekkel, mint fél-szintetikus, ***szintetikus olajok. Minőségben fényévre vannak, árban viszont majdnem ott.

És persze ott az örök favorit, a Mobil1 ESP 0W40.

Ha már egy ilyen megvigyázott járgányod van ilyen kevés kilométerrel, akkor add meg neki a jó olajat!

Neked is köszönöm! Gondolom nem árulok el nagy titkot, hogy teljesen bent vagyok a málnásban. Most ott tartok, hogy inkább elviszem szakszervízbe, ahova eddig is járt, nem akarok én neki jobbat, mint a gyári előírás :).

Link to comment
Megosztás:

Pont erről szoktunk mindenkit lebeszélni. Ott majd beleraknak valamit, ami nekik jó, de nem az autónak. Vagy túl negatív vagyok? :sneaky:

Megelőztél, most akartam erre reagálni:)

Biztos, hogy van olyan szakszerviz, ahol rendesen dolgoznak, de én még sem a VW-vel sem az Opellel, és Fiattal sem találkoztam ilyennel. Sajnos hazánkban ez a legrosszabb hely, ahová viheted. Ha a műhelyben a szerelő becsületes is és érti a dolgát, a vezetőség akkor sem engedi, hogy minőségi alapanyagokkal rendes munkát végezzen, mert azon kevés a haszon. Ez van sajnos, természetesen tisztelet a kivételnek.

Ha jót akarsz, akkor keresel egy rendes szerelőt, aki tényleg ért is hozzá, te magad veszed meg az olajat, szűrőt (amiből minden GM legyen, kivéve a lég-és pollen, mert az felesleges pénzkidobás) és végignézed ahogy leengedi és beleönti az új olajat. Aki ezt nem engedi, oda nem viszed. Ennyire egyszerű. Ne vidd szakszervizbe.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos inkább realista. De én, mint a témát nem ismerő, hogy döntsek akkor az olajok között? :)

Akit nem foglalkoztat, az elviszi, elvégzik a melót, aztán hajtja tovább. Akit érdekel, de nem ért hozzá, az interneten megkeresi a szakfórumot és olvas, tájékozódik és kérdez. Ez van.

Ha jót akarsz, akkor az említett 0W40, 5W30 vagy 5W40 olajok közül választasz. Lehet, mivel régebbi motor egy kicsivel, az 5W30-tól jobb választás a 0W40 vagy 5W40, erre majd mások mondanak valamit. Egy biztos: 0W40-el (Mobil1, Castrol) nem nyúlhatsz mellé. Vigyázz, az új Edge kell neked, nem a régi!

Nem kell ezzel ennyit foglalkozni. én is majd belezavarodtam az elején. Megadod neki a legjobbat és nyugodtan alszol, hogy te mindent megtettél, ennyi:)

Szerk: de jutottál. 10W40-et felejtsd el. Ez kell neked:

Castrol Edge Titanium FST 0W40

Castrol Edge Titanium FST 5W40

Mobil1 ESP 0W40

Fuchs Titan GT1 Pro Flex 5W30

Az 5W30-ról majd megmondják mások, hogy az, vagy inkább 0W40 vagy 5W40.

Módosítva : kukori
Link to comment
Megosztás:

Sajnos inkább realista. De én, mint a témát nem ismerő, hogy döntsek akkor az olajok között? :)

Van a Motulnak is Dexos 2-es olaja: http://www.kirakat.hu/auto-tartozek/Motul/Specific-dexos2-5W30-1-L-motorolaj-arak-2947dbdc2662edf2cc07f761458f3115.html

Én is azt mondom egyébként, hogy ha vigyázni akarsz rá, akkor 5W-s olaj legyen, abból meg olyan, ami a Dexos 2 előírásoknak megfelel. Ez a flakonon fel van tüntetve.

Neten nem szeretek olajat rendelni, ezért azt veszem, amit itt helyben, megbízható autóalkatrész kereskedésből bármikor be tudok szerezni. Ez jelenleg a Castrol Magnatec C3. Nekem bevált, a GM Dexos 2-nél jobbnak tartom.

Link to comment
Megosztás:

Neten nem szeretek olajat rendelni, ezért azt veszem, amit itt helyben, megbízható autóalkatrész kereskedésből bármikor be tudok szerezni. Ez jelenleg a Castrol Magnatec C3. Nekem bevált, a GM Dexos 2-nél jobbnak tartom.

Jobb is:) Jó olaj az, csak nem sokkal több az Edge, és az jobb. Elvileg. Aztán ki tudja. A Magnatec kitűnő választás lenne, ha jóval olcsóbb lenne.

Én helyben az Edge 0W40-re 16e forintos árat kaptam, mosolyogtam egy jót, viszlát:)

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek, de olaj kérdésben, még mindig nem jutottam előrébb :)

Én amikor megvettem a gépet, fogalmam sem volt, hogy mit öntsek bele, mivel gyorsan kellett intéznem a szervizelését, elmentem abba az autósboltba, amit egy barátom ajánlott, hogy megbízhatóak. Megvettem azt amit ajánlottak: ENEOS Premium Hyper 5W-30

Akkor még nem volt meg a Dexos2-es minősítése sem / mondjuk nekem nem is jelentett volna akkor még semmit /

A szerelőm azt mondta, hogy erre ő is nagyon kíváncsi mivel nagyon jókat hallott róla. Következő évben ugyanezt öntöttük bele, akkor már megvolt a minősítés is a dobozon. Nálam tökéletesen bevált, most is ezt fogja kapni. Ami működik azt nem piszkáljuk alapon.

Márkaszervízbe én se vinném. Céges kocsikat oda hordom 10 éve. Most már a szűrőket is leellenőrzöm utánuk, hogy tényleg kicserélték-e. Mi Renaultokat használunk a cégnél, de átlagban 5 szervízből talán 2 ami megbízható.

Módosítva : demura
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Castrol Edge Titanium FST 0W40 lett az olaj. Megvettem a gyári szűrőket (pollenből is, mert 1000,- Forinttal volt több, mint a Bosch), holnapra intéztem olajcserét. A piros lámpám folyamatosan világít (az olajszivattyúm jó!), ez lehet azért, mert a nívó szerint a maximum felett van 1 centivel töltve az olaj? Vettem egy jeladót is, mert nagy valószínűséggel az pusztult el (nagyon sokat állt az autó). Nem tudtam tegnap este óta kommentálni, mert, mint utólag kiderült (felületesen olvastam el a fórumhasználatot), csak 5 hozzászólásom lehet 24 órán belül.

Köszi szépen a segítséget!

Balu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Castrol Edge Titanium FST 0W40 lett az olaj. Megvettem a gyári szűrőket (pollenből is, mert 1000,- Forinttal volt több, mint a Bosch), holnapra intéztem olajcserét. A piros lámpám folyamatosan világít (az olajszivattyúm jó!), ez lehet azért, mert a nívó szerint a maximum felett van 1 centivel töltve az olaj? Vettem egy jeladót is, mert nagy valószínűséggel az pusztult el (nagyon sokat állt az autó). Nem tudtam tegnap este óta kommentálni, mert, mint utólag kiderült (felületesen olvastam el a fórumhasználatot), csak 5 hozzászólásom lehet 24 órán belül.

Köszi szépen a segítséget!

Balu

Az olajnyomás visszajelzőre gondolsz? Az nem világíthat a több olaj miatt. A jeladót cseréld ki első körben, de addig ne nagyon járasd a biztonság kedvéért. Ha a csere után is világít, akkor elég nagy gáz van. A sokat állt autókkal vigyázni kell, nem mindig az a jó vétel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Castrol Edge Titanium FST 0W40 lett az olaj. Megvettem a gyári szűrőket (pollenből is, mert 1000,- Forinttal volt több, mint a Bosch), holnapra intéztem olajcserét. A piros lámpám folyamatosan világít (az olajszivattyúm jó!), ez lehet azért, mert a nívó szerint a maximum felett van 1 centivel töltve az olaj? Vettem egy jeladót is, mert nagy valószínűséggel az pusztult el (nagyon sokat állt az autó). Nem tudtam tegnap este óta kommentálni, mert, mint utólag kiderült (felületesen olvastam el a fórumhasználatot), csak 5 hozzászólásom lehet 24 órán belül.

Köszi szépen a segítséget!

Balu

Nagyon jól választottál, ennél nem igazán tudsz jobbat adni az autódnak. A lég- és pollenszűrőből a Bosch is felesleges, ahogy az eredeti is, következő alkalommal nyugodtan válassz Filtront vagy Armafiltet, esetleg Hengst, ha jó árban megkapod. Persze így a tökéletes:) Tartsd be az 1 év vagy 10 000km időszakot az olajcserével és mindent megtettél, amit lehet.

Ha az olajnyomás lámpa világít, akkor nem tanácsos nagyon hajtani, de nagy a valószínűsége, hogy a jeladó lesz, nálam is elromlott. Esetleg mérjetek egy olajnyomást a biztonság kedvéért, öt perc az egész. De az új jeladóval rendben lesz, szerintem.

Ne töltsétek túl az olajat, az is árt ám a motornak, nem csak a kevés!

Még valami: sokat állt az autó, cseréltesd le a fékfolyadékot (DOT4 vagy DOT5.1)! Kb. 1 liter elég. 2 évente kellene, de az talán túlzás, de jobb a biztonság, nem vészes összeg! Vigyázz, hogy hozzáértő csinálja, mert ha levegőt kap az ABS, akkor az nagy szívás. De nem nagy ügy az egész!

Link to comment
Megosztás:

Nálam egy ideje ez a bevált felállás:

Fuchs__Hengst_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Most nálam is Titan Flex 5W30 van benne és teljesen elégedett vagyok! Még maradt egy cserére, de utána váltok a Castrol Edge FST Titanium 0W40-re, mert alig drágább és a 0W még jobb. Előtte nem volt még 0W40 Castrol dexos2 jóváhagyással én meg követem az előírásokat:) Mobil1 ESP 0W40 meg bonyolult lett volna és egy kicsit drága is.

Link to comment
Megosztás:

A fékfolyadék is cserélve lesz, nem ABS-es az autó :). Tudom, hogy a sokat állt dolgokkal vigyázni kell, de ezt bármikor megmutatom nektek (mondjuk egy találkozón), abszolút patika a motor is (hangja is), ma az eredetiségvizsgálaton azt mondta a srác, hogy 16 éves Astrát ilyen állapotban még nem látott (dagadt is a májam :)). Szinte biztos vagyok benne, hogy a jeladó lesz, legalábbis nagyon remélem. Még egy kérdésre nem kaptam választ, mégpedig arra, hogy van-e valahol leírás arról, hogy adott intervallumnál (nekem most ugye a 135.000-es következik) mit kell még cserélni az olajon/szűrőkön kívül? Illetve a gyári norma ugye 15000 km-es olajcsere periódust ír, érdeklődöm, hogy miért ajánlotok 10000 km-es csereperiódust? Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólását, ez az első autóm, baromira vigyázni szeretnék rá :)!

Link to comment
Megosztás:

A fékfolyadék is cserélve lesz, nem ABS-es az autó :). Tudom, hogy a sokat állt dolgokkal vigyázni kell, de ezt bármikor megmutatom nektek (mondjuk egy találkozón), abszolút patika a motor is (hangja is), ma az eredetiségvizsgálaton azt mondta a srác, hogy 16 éves Astrát ilyen állapotban még nem látott (dagadt is a májam :)). Szinte biztos vagyok benne, hogy a jeladó lesz, legalábbis nagyon remélem. Még egy kérdésre nem kaptam választ, mégpedig arra, hogy van-e valahol leírás arról, hogy adott intervallumnál (nekem most ugye a 135.000-es következik) mit kell még cserélni az olajon/szűrőkön kívül? Illetve a gyári norma ugye 15000 km-es olajcsere periódust ír, érdeklődöm, hogy miért ajánlotok 10000 km-es csereperiódust? Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólását, ez az első autóm, baromira vigyázni szeretnék rá :)!

Biztosabb a 10E km-kénti csere.

Persze függ a használattól. Sok város, sok hidegindítás, jobban igénybe veszi az olajat.

De az 1 év néha erősebb, tehát lehet, hogy az hamarabb bekövetkezik, mint a 10 vagy 15E km.

Ez legyen a legkevesebb, hogy évente (10 ezrenként) cserélni kelljen...

Link to comment
Megosztás:

Ma túl lett a kicsikém a cseréken (olaj-, levegő-, benzin-, pollenszűrő, valamint motorolaj és olajnyomás gomba). Még egy hiba derült ki, mégpedig, hogy a vízhűtőmet cserélni kell, záros határidőn belül, mert sajnos szivárog belőle a víz. Ettől a Castrol olajtól máris úgy érzem finomabban jár, csak ezt fogja kapni a továbbiakban :). Az olajnyomás piros lámpájának világítása is megszűnt az olajnyomás gomba cseréjével. Köszi mindenkinek mindent!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Felteszem az egyszerű kérdést, sajnos beleolvasva ebbe a topicba nem találtam meg egyértelműen a választ...

Adott egy 2000-es évjárat Z14XE Astra 180ezer km-el, vettem egy GM10W40et, megfelelő, vagy mást igényelne a kicsike. Az igazsaghoz hozzátartozik, h már több éve /tudtommal/ ilyet kap a vasparipa...

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Felteszem az egyszerű kérdést, sajnos beleolvasva ebbe a topicba nem találtam meg egyértelműen a választ...

Adott egy 2000-es évjárat Z14XE Astra 180ezer km-el, vettem egy GM10W40et, megfelelő, vagy mást igényelne a kicsike. Az igazsaghoz hozzátartozik, h már több éve /tudtommal/ ilyet kap a vasparipa...

köszi

Z motorkód esetében -kötelezően?- 5w40 vagy 5w30, ha über jót szeretnél 0w40 vagy 0w30. Persze ha über-über előírás betartásra törekszel, akkor csak olyan motorolaj jöhet szóba, ami rendelkezik dexos2 jóváhagyással (flakonon feltüntetve). A 10w40-ről erősen megoszlanak a vélemények, elvileg 2002-től már gyárilag is csak 5w-s olajjal töltötték a kocsikat az Opel-nél...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.