Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

G-be milyen szervóolajat érdemes töltenem? Ahogy megjött a hidegebb idő érdekes, búgó-visító hangot ad az autó amikor tekerem a kormányt. Az olajszintet nem tudtam már este megnézni de holnap mindenképp megnézem.

 

Én GM-eset vettem bele: https://cromax.hu/olajfolyadek/olaj/szervoolaj/szervoolaj_opel_zold_1l_46587

de volt aki keresgélt és talált olcsóbban is ugyan ilyet, de ugye más gyártó más csomagolás...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én GM-eset vettem bele: https://cromax.hu/olajfolyadek/olaj/szervoolaj/szervoolaj_opel_zold_1l_46587

de volt aki keresgélt és talált olcsóbban is ugyan ilyet, de ugye más gyártó más csomagolás...

 

Én is ezt találtam eddig. Az ára szerintem elfogadható lévén hogy nem kell félévente cserélni. Mennyi amúgy a gyári feltöltési mennyiség?

Link to comment
Megosztás:

 

Szerelési útmutatóban ezt adja meg olajnak: 1940766 vagy 90544116. Hogy látod mellesleg, ez az olaj is jól teszi a dolgát?

Közben találtam képet olajról. Egyezik a száma azzal amit linkeltél. :)

 

kobraCode: TRW (hengeres tartály) esetén 0,7 liter, Delphi/Saginaw (szögletes tartály) kb 1,1 liter. Ezeket az értékeket adja meg a szerelési könyv.

Módosítva : trassher
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jó estét.

Esetleg azt meg tudná valaki mondani, hogy hol lehet kapni azt a rózsaszín zsírt amivel a váltórudazat is be van kenve? Ha lehet egyáltalán... Illetve ha nem mivel lehetne helyettesíteni?

Köszönöm.

 

Én skf-nél vettem spéci zsírzót amivel műanyagot is lehet. E.ablaknak a sínjeit kentem be vele.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ. Annak mi a neve, hogy keressek rá? Milyen szine van? Melegben is tartja az állagát?

 

SKF LGMT 2/0.035.

Egy ismi ajánlotta, bementem a boltba és olyat kértem ami fémre és műanyagra is jó. átlátszó barna szinű.

gugliba képeknél a fokrém tubusos van.

Dobozra -30 - +120° van írva.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olajcsere előtt állok és nincs nagy tapasztalatom a dologban, hogy most melyik olaj a best of. Astra G Classic II 1.4 típusú kocsimba minden egyes szervíz alkalommal 10w40-es olaj lett téve, de a szervízkönyv azt írja, hogy gyárilag GM-LL-A-025 minőségű és SAE 5w30 viszkozitású olajjal töltötték fel (újonnan lett véve 2004-ben) 

Jelenleg Castrol Magnatec 10w40-es olaj áll a szervíz által adott ajánlatban, kérdésem az, hogy ez jó-e? Igazából a kocsi jól megy, semmi baj nincs vele. Tavaly esett át egy katalizátor cserén.

Annyi, hogy a szervízhez képest máshol jobb áron be tudnám ezt az olajat szerezni. De ha létezik ennél jobb olaj, amit ajánlani tudtok ebbe a kocsitípusba, azt megköszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olajcsere előtt állok és nincs nagy tapasztalatom a dologban, hogy most melyik olaj a best of. Astra G Classic II 1.4 típusú kocsimba minden egyes szervíz alkalommal 10w40-es olaj lett téve, de a szervízkönyv azt írja, hogy gyárilag GM-LL-A-025 minőségű és SAE 5w30 viszkozitású olajjal töltötték fel (újonnan lett véve 2004-ben) 

Jelenleg Castrol Magnatec 10w40-es olaj áll a szervíz által adott ajánlatban, kérdésem az, hogy ez jó-e? Igazából a kocsi jól megy, semmi baj nincs vele. Tavaly esett át egy katalizátor cserén.

Annyi, hogy a szervízhez képest máshol jobb áron be tudnám ezt az olajat szerezni. De ha létezik ennél jobb olaj, amit ajánlani tudtok ebbe a kocsitípusba, azt megköszönöm.

Mint már sokszor le lett írva dexos2 minősítésű 5W-30 viszkozitású olaj kell a Te autódba.

Az hogy milyen márkájú az a pénztárcádra van bízva

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olajcsere előtt állok és nincs nagy tapasztalatom a dologban, hogy most melyik olaj a best of. Astra G Classic II 1.4 típusú kocsimba minden egyes szervíz alkalommal 10w40-es olaj lett téve, de a szervízkönyv azt írja, hogy gyárilag GM-LL-A-025 minőségű és SAE 5w30 viszkozitású olajjal töltötték fel (újonnan lett véve 2004-ben) 

Jelenleg Castrol Magnatec 10w40-es olaj áll a szervíz által adott ajánlatban, kérdésem az, hogy ez jó-e? Igazából a kocsi jól megy, semmi baj nincs vele. Tavaly esett át egy katalizátor cserén.

Annyi, hogy a szervízhez képest máshol jobb áron be tudnám ezt az olajat szerezni. De ha létezik ennél jobb olaj, amit ajánlani tudtok ebbe a kocsitípusba, azt megköszönöm.

Mint már sokszor le lett írva dexos2 minősítésű 5W-30 viszkozitású olaj kell a Te autódba.

Az hogy milyen márkájú az a pénztárcádra van bízva

Én azért egy picit bővíteném a lehetőségeket (mantec jóvoltából), ezekből válasz valamit (the-filetshop.com-ot ajánlom, szűrők is vannak):

dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

 
Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Elf Evolution Full-Tech Msx 5W-30 bardiauto.hu
Elf Evolution Full-Tech Lsx 5W-40 bardiauto.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu
Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu
Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu
Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu
Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com
Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu
Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu
Midland Axxept 5W-30 midland.hu
Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu
 

Más: 2002/07-es Z16XE-be melyik cikkszámú Mahle ill. Mann szűrő kell/jó?

Link to comment
Megosztás:

 

 

Sziasztok!

Olajcsere előtt állok és nincs nagy tapasztalatom a dologban, hogy most melyik olaj a best of. Astra G Classic II 1.4 típusú kocsimba minden egyes szervíz alkalommal 10w40-es olaj lett téve, de a szervízkönyv azt írja, hogy gyárilag GM-LL-A-025 minőségű és SAE 5w30 viszkozitású olajjal töltötték fel (újonnan lett véve 2004-ben) 

Jelenleg Castrol Magnatec 10w40-es olaj áll a szervíz által adott ajánlatban, kérdésem az, hogy ez jó-e? Igazából a kocsi jól megy, semmi baj nincs vele. Tavaly esett át egy katalizátor cserén.

Annyi, hogy a szervízhez képest máshol jobb áron be tudnám ezt az olajat szerezni. De ha létezik ennél jobb olaj, amit ajánlani tudtok ebbe a kocsitípusba, azt megköszönöm.

HI!

Én azért ennél pontosabban adnám meg a kocsi adatait "Astra G Classic II 1.4"mert ebből nemigazán derül ki ,hogy milyen motor van benne és milyen klima .mert igy csak általános infot fogsz kapni.

de ha XEP a motor akkor én ezt tenném bele   Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 oil szűrő pedig csak gyárit! GM 9192425, levegőszűrő és pollen az filtron, van nekem ,sokféle de nekem ez vált be.pl : a man szűrőnél csak egy rőgzités van végig a filron nál meg 3-rom Így nem tud meghajlani a szűrő.A cserét max 15-ből kijön ha te csinálod.

Módosítva : astra 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, Z14XE20DV1833 a pontos motorkód, szóval nem XEP

Amúgy ha már 10w40-ből a Castrolt töltötte a szervíz, akkor az 5w40-es Castrolt néztem ki, 4L mindössze 6-7ezer Ft, de szimpi a Motul is, mint márka, csak jóval drágább, duplaannyi 5L, illetve a Mobil Super 3000 XE 5W-30, ami a kettő között van árban.

Link to comment
Megosztás:

 

 

Köszönöm a válaszokat, Z14XE20DV1833 a pontos motorkód, szóval nem XEP

Amúgy ha már 10w40-ből a Castrolt töltötte a szervíz, akkor az 5w40-es Castrolt néztem ki, 4L mindössze 6-7ezer Ft, de szimpi a Motul is, mint márka, csak jóval drágább, duplaannyi 5L, illetve a Mobil Super 3000 XE 5W-30, ami a kettő között van árban.

 

 

 Ha idáig nem ette az olajat akkor nem változtatnák másik olajra maradna a  10w40 esetleg csak minőségben mobil 1-re.

Módosítva : astra 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, Z14XE20DV1833 a pontos motorkód, szóval nem XEP

Amúgy ha már 10w40-ből a Castrolt töltötte a szervíz, akkor az 5w40-es Castrolt néztem ki, 4L mindössze 6-7ezer Ft, de szimpi a Motul is, mint márka, csak jóval drágább, duplaannyi 5L, illetve a Mobil Super 3000 XE 5W-30, ami a kettő között van árban.

Én a Z16XE-be (tehát egy motorcsalád) kipróbáltam már a Castrol Magnatec C3 5w40-et, annyira nem voltam meggyőzve, jelenleg egy szezont futott a Mobil Super 3000 XE 5w30-at, ezzel elégedett vagyok. Esetleg ajánlom a Castrol Edge Titanium FST 5w40-et. A 10w40-et nem nagyon kellene erőltetni, nem hiába gyárilag is 5w30-as kenőanyaggal töltötték fel (ha jól tévedek, akkor Fuchs kenőanyaggal). Sajnos a magyar szakszervizek garasoskodása miatt terjedt el, hogy a 10w40 kell bele (ami mégnyagyobb baj, hogy a Twinportba is ezt erőltetik). Széthullani nem fog az autó, de mindenképpen egy min 5w full-szintetikus ami jó (ha még a dexos2 is teljesül, akkor tényleg a maximumot kihoztad a motorvédelemért). 

 Ha idáig nem ette az olajat akkor nem változtatnák másik olajra maradna a  10w40 esetleg csak minőségben mobil 1-re.

Astra, ne haragudj meg az észrevételeimért, de nem tudok elmenni a hozzászólásaid mellett:

1, Első körben GM 5w30-at ajánlottál (legyen, bár...), majd ezt követően 10w40-et ha az nem eszi? Ezt a logikát nem értem...  

2, Tudnál linkelni nekem 10w40-es Mobil1-et? 

Link to comment
Megosztás:

Én a Z16XE-be (tehát egy motorcsalád) kipróbáltam már a Castrol Magnatec C3 5w40-et, annyira nem voltam meggyőzve, jelenleg egy szezont futott a Mobil Super 3000 XE 5w30-at, ezzel elégedett vagyok. Esetleg ajánlom a Castrol Edge Titanium FST 5w40-et. A 10w40-et nem nagyon kellene erőltetni, nem hiába gyárilag is 5w30-as kenőanyaggal töltötték fel (ha jól tévedek, akkor Fuchs kenőanyaggal). Sajnos a magyar szakszervizek garasoskodása miatt terjedt el, hogy a 10w40 kell bele (ami mégnyagyobb baj, hogy a Twinportba is ezt erőltetik). Széthullani nem fog az autó, de mindenképpen egy min 5w full-szintetikus ami jó (ha még a dexos2 is teljesül, akkor tényleg a maximumot kihoztad a motorvédelemért). 

 

Én is szemeztem a Mobil 5w30-cal, de egy autószerelő barátom most az előbb ajánlotta a gyári GM olajat is, gondolom, a fentebb található listából ez: Genuine GM Motor Oi l dexos2 5W-30. Ha jól olvasom, végülis első körben Astra1 is ezt javallotta. Úgyhogy akkor szűkült a kör, még van időm eldönteni, de az áruk szimpatikus.

Módosítva : Barney1981
Link to comment
Megosztás:

Én is szemeztem a Mobil 5w30-cal, de egy autószerelő barátom most az előbb ajánlotta a gyári GM olajat is, gondolom, a fentebb található listából ez: Genuine GM Motor Oi l dexos2 5W-30. Ha jól olvasom, végülis első körben Astra1 is ezt javallotta. Úgyhogy akkor szűkült a kör, még van időm eldönteni, de az áruk szimpatikus.

Szóval ismerős szerelő GM-et ajánlotta... Rendben. Azért egy kicsit neten nézz utána ha gondolod... Csak pár szösszenet a GM kenőanyagokról:

http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/2010/06/23/olaj_az_opelbe_gm_helyett_barmit/

http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/070325a/

http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/080716a/

 

Más téma: A Z16XE-be milyen cikkszámú a Mann vagy a Mahle olajszűrő? 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.