Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

18 perce, outsider írta:

Írtam nekik. Az válaszolta a fickó, hogy ők már átadták a futárnak, és azért több idő, mert pick-pack pontra kértem... De én arról se kaptam még se mailt, se sms-t, hogy feladták a csomagot.

Közben az előbb átvettem a vízpumpámat...

Mondjuk a pick-pack pontos ügyintézést meg a futárcég teljesítményét én nem igazán írnám a shop számlájára... Alapvetően akkor ez lehet a differencia, mivel én is legtöbbször du vagy este rendelek (és egyből utalok) de max a rá követő 3. munkanap reggelén már a csomagtartómba pakolja a rendelésem a futár... 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 22. at 22:40, Janó32 írta:

Mondjuk a pick-pack pontos ügyintézést meg a futárcég teljesítményét én nem igazán írnám a shop számlájára... Alapvetően akkor ez lehet a differencia, mivel én is legtöbbször du vagy este rendelek (és egyből utalok) de max a rá követő 3. munkanap reggelén már a csomagtartómba pakolja a rendelésem a futár... 

Nem vitatkozom veled tovább, mert az egy végtelen folyamat... :-)

Tegnap megjött végre. Nem feltétlenül a szállítási idővel volt bajom, hanem a visszajelzés hiányával.

Minden netes rendelésnél (más cégek) jelezték eddig, hogy feladták a csomagot.
Legtöbbször külön visszajelzést küld az eladó cég (hogy átadta), és a futárcég (hogy átvette), attól függetlenül, hogy hova kértem a csomagot.
Ezt hiányoltam, illetve ennek következményeként nem tudtam, hogy mi van már a csomagommal. Ha tudom, hogy úton van, nyugodtabb vagyok.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

Minden netes rendelésnél (más cégek) jelezték eddig, hogy feladták a csomagot.
Legtöbbször külön visszajelzést küld az eladó cég (hogy átadta), és a futárcég (hogy átvette), attól függetlenül, hogy hova kértem a csomagot.
Ezt hiányoltam, illetve ennek következményeként nem tudtam, hogy mi van már a csomagommal. Ha tudom, hogy úton van, nyugodtabb vagyok.

Egyetértek. Olyannyira hozzá vagyok én is szokva ahhoz hogy mindig tudjam merre jár a csomagom, hogy egy kínai eBay-es rendelésnél (bár tudom az más tészta) már meg is írtam a panaszlevelet a PayPal-nak miután 3 hete nem tudtam semmit a csomagról (igaz 4 hétre ígérték a kézbesítést, de még annyit se tudtam 3 hét után hogy egyáltalán feladták-e), aztán másnap mindennemű értesítés nélkül egyszer csak kézhez kaptam a rendelésem. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, outsider írta:

Nem vitatkozom veled tovább, mert az egy végtelen folyamat... :-)

Tegnap megjött végre. Nem feltétlenül a szállítási idővel volt bajom, hanem a visszajelzés hiányával.

Minden netes rendelésnél (más cégek) jelezték eddig, hogy feladták a csomagot.
Legtöbbször külön visszajelzést küld az eladó cég (hogy átadta), és a futárcég (hogy átvette), attól függetlenül, hogy hova kértem a csomagot.
Ezt hiányoltam, illetve ennek következményeként nem tudtam, hogy mi van már a csomagommal. Ha tudom, hogy úton van, nyugodtabb vagyok.

Vita??? Hol, ki, miért, min? :) Én azt látom, hogy Te is meg én is meg még vki leírta a tapasztalatát... Végignéztem a rendeléseim tüzetesen, mindenről érkezett email a shop-tól (státusz változáskor), arról is amikor átadták a csomagot (de ha beléptem a oldalon a fiókomba, ott is simán nyomonkövethető hogy mikor történt a befizetés majd annak lekönyvelése és hogy mikor kapta meg a futár a tételt). A futártól is érkezett 2 sms minden rendelésnél, első amikor átvette a shop-tól (ez lényegében párhuzamosan érkezett a shop értesítésével), majd másnap reggel hogy mikor érkezik a megadott helyszínre... Szóval én tudom már a magyarázatot, Téged nem szeret ez a shop... :-)    (Vagy inkább a futár, elvileg neki kell a szállításról informálnia a megrendelőt...)

Link to comment
Megosztás:

17 perce, Janó32 írta:

Vita??? Hol, ki, miért, min? :) Én azt látom, hogy Te is meg én is meg még vki leírta a tapasztalatát... Végignéztem a rendeléseim tüzetesen, mindenről érkezett email a shop-tól (státusz változáskor), arról is amikor átadták a csomagot (de ha beléptem a oldalon a fiókomba, ott is simán nyomonkövethető hogy mikor történt a befizetés majd annak lekönyvelése és hogy mikor kapta meg a futár a tételt). A futártól is érkezett 2 sms minden rendelésnél, első amikor átvette a shop-tól (ez lényegében párhuzamosan érkezett a shop értesítésével), majd másnap reggel hogy mikor érkezik a megadott helyszínre... Szóval én tudom már a magyarázatot, Téged nem szeret ez a shop... :-)    (Vagy inkább a futár, elvileg neki kell a szállításról informálnia a megrendelőt...)

Akkor csak engem tiszteltek meg így... Tekintettel arra hogy először vásárolok náluk, nagyobb figyelmet is szentelhettek volna a dolognak... A webes felületen sem látszott semmilyen változás a rendelés státuszán... :blink:

Remélem legközelebb lesz a FilterABC-ben is, azok szeretnek engem  :-)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Akkor csak engem tiszteltek meg így... Tekintettel arra hogy először vásárolok náluk, nagyobb figyelmet is szentelhettek volna a dolognak... A webes felületen sem látszott semmilyen változás a rendelés státuszán... :blink:

Remélem legközelebb lesz a FilterABC-ben is, azok szeretnek engem  :-)

Szerintem ez totál független attól, hogy első vagy törzsvásárló vagy, a folyamatban nincs differencia... Nem tette spam-ba a shop leveleit? Vagy lehet hogy valami az email beállításoknál nem oké? Amikor beléptél az oldalon a saját -regisztrált- felületedre ott sem láttad a folyamatot? Továbbá a futár sms értesítései függetlenek a shop-tól, tehát furcsa hogy azok sem találtak el Hozzád... Ha gondolod lementek egy rendelési folyamatot az sms-ekkel együtt és átküldöm privátban és ott láthatod miként mennek (ment eddig nálam minden esetben) a folyamat. (Mégiscsak a felhasználók -elégetettsége- szavazták meg nekik a sok ország boltja díjat ami majdnem zsinórban 4 éve összejön nekik.) Vagyunk itt -is- páran akik innen vásárolnak, még senkinél nem volt semmire panasz... Fura ez így... 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 02. 22. at 23:24, Cs. Zoltán írta:

Két g astra, mindkettőben az olaj castrol edge Titanium fst 5w40-re cserélve, 2-3000 km után mindkettő hidrotőke bajos lett. Csattog, kelepel melegen.

Enyhén fogalmazva szomorú vagyok.

Sziasztok.Én is beleraktam ezt az olajat a gépembe(pedig féltem is tőle)Mint írtam eddig Mannol-t használtam előtte.Én egy éve cseréltettem láncot komplett kb 12.000 van benne .Semmi gondom nem volt eddig.Észrevétel nálam Castrol olajjal hidegen hallani a hidrotőkéket kb 20-25 másodpercig aztán szépen elhallgatnak Mannolnál egy pillanatra sem volt hallható-melegen mindkettővel ugyanolyan a hangja,Télen nem tudom milyen hangja lesz hidegen, ha most ilyen!!Na most a kérdésem az mit gondoltok ha leengedem ezt az olajat amiben kb 600 km van és rakok bele újraMannolt segíthet még rajta vagy már mindegy és azzal is megmarad a hidrotőkék hangja?

Link to comment
Megosztás:

31 perce, medve75 írta:

Sziasztok.Én is beleraktam ezt az olajat a gépembe(pedig féltem is tőle)Mint írtam eddig Mannol-t használtam előtte.Én egy éve cseréltettem láncot komplett kb 12.000 van benne .Semmi gondom nem volt eddig.Észrevétel nálam Castrol olajjal hidegen hallani a hidrotőkéket kb 20-25 másodpercig aztán szépen elhallgatnak Mannolnál egy pillanatra sem volt hallható-melegen mindkettővel ugyanolyan a hangja,Télen nem tudom milyen hangja lesz hidegen, ha most ilyen!!Na most a kérdésem az mit gondoltok ha leengedem ezt az olajat amiben kb 600 km van és rakok bele újraMannolt segíthet még rajta vagy már mindegy és azzal is megmarad a hidrotőkék hangja?

Télen nem lesz rosszabb, max nem 25sec után tünik el hanem 40-60s. Én ezt használom, második töltéses. Előtte Magnatec C3 volt. Én maradok az Edge-nél.

 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, medve75 írta:

Sziasztok.Én is beleraktam ezt az olajat a gépembe(pedig féltem is tőle)Mint írtam eddig Mannol-t használtam előtte.Én egy éve cseréltettem láncot komplett kb 12.000 van benne .Semmi gondom nem volt eddig.Észrevétel nálam Castrol olajjal hidegen hallani a hidrotőkéket kb 20-25 másodpercig aztán szépen elhallgatnak Mannolnál egy pillanatra sem volt hallható-melegen mindkettővel ugyanolyan a hangja,Télen nem tudom milyen hangja lesz hidegen, ha most ilyen!!Na most a kérdésem az mit gondoltok ha leengedem ezt az olajat amiben kb 600 km van és rakok bele újraMannolt segíthet még rajta vagy már mindegy és azzal is megmarad a hidrotőkék hangja?

Jól gondolom, hogy a Mannol 5W30 volt, a Castrol meg 5W40?

13 órája, Atala írta:

Télen nem lesz rosszabb, max nem 25sec után tünik el hanem 40-60s. Én ezt használom, második töltéses. Előtte Magnatec C3 volt. Én maradok az Edge-nél.

 

Nekem 0W40 Edge van benne már 3 ciklus óta. Nagyritkán, nagy hidegben hidegindításnál hallom kerepelni a hidrotőkéket 2-3 másodpercig.

Egyszer volt, hogy folyamatosan hallottam, hidegen (szintén hidegindításnál).

Akkor leállítottam, beindítottam újra, és mintha "mise" történt volna. Gondolom valami pillanatnyi eltömődés volt a rendszerben.

Nemrég olyan is volt egy alkalommal, hogy sokáig nem akart kialudni az olajnyomás lámpa (10-15 sec, kb 1 hetes olajjal), aztán amikor kialudt, mintha fellélegzett volna a motor, megváltozott a hangja is, mintha kidugult volna valami benne.
Sok mocsok lehet még a rendszerben. Fater mondta a múltkori olajcserénél, hogy a leeresztett olajam beiszaposodott, leülepedett, az alján lett ilyen sűrű trutyi. Na az mind a motorból jött ki...

Lehet következő olajcserénél megejtek ismét egy olajrendszer tisztítót...

Egyébként a Hengst szűrővel most határozottan hamarabban felépül az olajnyomás, mint a Championnal. Az nem volt valami "bajnok"...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

 

Z14XEP 2006-os 41 e km-t futott láncos Astrába mi a legjobb választás olaj szempontjából?

Pár konkrét típust írhatnátok, amelyekkel jó a tapasztalat, köszi előre is. Most Magnatec C3 5W40 van benne.

Nem pont mert XEP a Tiéd/kimondottan XEP-hez, nekem a Mobil Super 3000 XE 5w30 jött be eddig a legjobban, a köv. alkalommal vissza is térek rá (a Castrol Edge Titanium FST 5w40 helyett) vagy teszek egy próbát valamelyik Motul-al (az ugyebár nem ezen árkategória). Anno volt nekem is benne egy szezont a Magnatec 5w40 C3 de azt inkább többet nem erőltetem...  http://the-filtershop.com/spd/Mobil_Super_3000_XE_5W-30_4_L/Motorolaj-Mobil-Super-3000-XE-5W-30-4-L

 

Módosítva : Janó32
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

T ginola!

"... konkrét ..."

dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

 

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 olaj-partner.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Elf Evolution Fulltech Msx 5W-30 olajborze.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra Professional AG 5W-30 shellshop.hu
Shell HELIX Ultra Ect C3 5W-30 olajshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 statoil-motorolaj.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu
Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu
Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com
Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu
Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu
Eurol Fluence Dxs 5W-30 olajshop.hu
Midland Axxept 5W-30 midland.hu
Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

Módosítva : marton.csaba2
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T ginola!

"... top 3 ..."

A legjobbak - a PAO alapolaj okán - a 0W-40, 0W-30 viszkozitási osztályba tartozók.

A következők az 5W-30, 5W-40 viszkozitási osztályba tartozó, HC alapolajjal, kenőolajgyártók által készített termékek.

A legnagyobb kockázattal bírók a csomagolók/keverők által készített termékek.

 

Módosítva : marton.csaba2
Link to comment
Megosztás:

2 órája, ginola írta:

Köszi.

Inkább 40-es vagy 30-as olaj illik  a láncosba?

Ezek közül az olajok közül mondjatok 3 top olajat kérlek, amikkel jó a tapasztalat!

Köszi.

A leg-leg-leg valóban a 0w30 és 0w40 (mint Csaba is összefoglalta fentebb). Ellenben én -mint a legtöbb dologban- az arany középutat kergetem, ennek megfelelően 5w30 (ha jól rémlik ez a gyári feltöltés is). A 0w-vel az a gondom, hogy nem tudom miként viselkedik a sok hidegjárás/hidegindítás (városi rövidtávok) miatt bekövetkező benzinnel történő továbbhígulás kapcsán...  

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

"A TSI evo további fejlett megoldása a belső súrlódások csökkentésének széleskörű csomagja, amely egyebek mellett jellegmezős szabályozású, változó szállítású kenőolajszivattyút, a főtengely első főcsapágya számára polimer bevonatolást, illetve 0W-20 besorolású, alacsony viszkozitású kenőolaj használatát foglalja magában."

http://www.autopro.hu/gyartok/Ezt-tudja-a-VW-uj-motorja/18760/

Érdekes olvasmány. Ez hogy fogja szeretni, ha a jó magyar szakemberek televerik reflexből 10W40-el... :-):hehe:

Főleg hogy jó ára van a 0w20 olajoknak :

http://the-filtershop.com/spl/254497/0w20

Mondjuk van olcsóbb is...

https://filterabc.hu/Eneos_Premium_Ultra_0W20_4L

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 24. at 11:28, outsider írta:

Akkor csak engem tiszteltek meg így... Tekintettel arra hogy először vásárolok náluk, nagyobb figyelmet is szentelhettek volna a dolognak... A webes felületen sem látszott semmilyen változás a rendelés státuszán... :blink:

Remélem legközelebb lesz a FilterABC-ben is, azok szeretnek engem  :-)

 

On 2016. 04. 24. at 13:08, Janó32 írta:

Szerintem ez totál független attól, hogy első vagy törzsvásárló vagy, a folyamatban nincs differencia... Nem tette spam-ba a shop leveleit? Vagy lehet hogy valami az email beállításoknál nem oké? Amikor beléptél az oldalon a saját -regisztrált- felületedre ott sem láttad a folyamatot? Továbbá a futár sms értesítései függetlenek a shop-tól, tehát furcsa hogy azok sem találtak el Hozzád... Ha gondolod lementek egy rendelési folyamatot az sms-ekkel együtt és átküldöm privátban és ott láthatod miként mennek (ment eddig nálam minden esetben) a folyamat. (Mégiscsak a felhasználók -elégetettsége- szavazták meg nekik a sok ország boltja díjat ami majdnem zsinórban 4 éve összejön nekik.) Vagyunk itt -is- páran akik innen vásárolnak, még senkinél nem volt semmire panasz... Fura ez így... 

https://filterabc.hu/CASTROL_EDGE_TITANIUM_FST_0W40_4L

Hurrá, van raktáron. :-):cool:

Link to comment
Megosztás:

4 órája, marton.csaba2 írta:

T outsider!

Ha nem volt érthető a ráutaló magatartás:

Hosszabb távon (pl utántöltés) ne tervezz eme termékkel.

Terveztem volna/terveznék Mobil1 ESP 0w40-el, de hiába állítod hogy kapható kishazánkban csak 1 literes kiszerelést találok, azt is elvétve...
Jó, jó kapható, de 1 literesekből bevásárolni egy olajcseréhez nem gazdaságos...

Kb. 8 hónap a csereperiódusom, az idő alatt sok meglepetés nem érhet. A Castrol hivatalos oldalon még fent van a 0W40 FST...
Másrész még a mai napig lehet kapni zöld címkés Edge-t, az azt követő Edge Titaniumot, és még csak utána jött az FST...
Szerintem még egy ideig (1-2-3 év) lesz belőle a boltokban. Ugye a full szintetikus olaj 5 évig eltartható bontatlanul.

De már tervezgettem, hogy átállok másra, de pl az általad említett Mobil ESP-ről túlzás lenne állítani hogy "Mo.-n kapható"...

0W30-al szemeztem még, de nem szántam még rá magam, nem tudom nőne-e azzal az olajfogyim...

Link to comment
Megosztás:

T outsider!

"... Edge ..."
A terméksor 2011. Q1-ig gyártották.
A készlet (ha létezik) mára kifutott a minőségmegőrzési időből.

"... Edge Titanium ..."
Ilyen terméksor nem volt.
2011. Q2-től Az Edge Fst terméksor volt gyártásban.

"... utána jött az FST ..."
Nem. Nem jött.
2014. Q2-től a Edge Titanium Fst volt gyártásban.

Írhatnám, hogy a többi stimmel, de nem írnék igazat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.