Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

 https://goo.gl/photos/oadM9ryVyfxFf9Tc7

Megvolt az olajcsere: nem kompatibilis Mobil 1 New Life 0W40

Úgy néz ki enged a váltó deknije?

Fentről nézve nem folyhat oda semmi, egyértelműnek tűnik, hogy a váltóból jön. 

Mennyi olaj kell bele?

Az olajteknő is elég olajos volt  a vezérlés felől :(

Annak is kinéz egy tömítés csere, akkor már lehet az olajpumpa tömítését is érdemes kicserélni, van belőle egy...

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 21. at 21:35, marton.csaba2 írta:

T ginola!

"... minőséget képvisel ..."

Az ExxonMobil konszern prémium terméksora a Mobil 1.
Másod vonali terméksora a Mobil.

Lásd mint  BP-nél Edge, Magnatec.

Köszi, a  New Life  ezek felett van "minőség" tekintetében?

Link to comment
Megosztás:

11 órája, ginola írta:

Köszi, a  New Life  ezek felett van "minőség" tekintetében?

A válaszoló a maga sajátos stílusában azt akarta írni, hogy van a jobb Mobil1 és a sima Mobil. Tehát szgk-hoz csak ez a két vonal van.

Így kérdezett Mobil1 New Life-od, a Mobil1-hez tartozik. Tehát nem felette van, hanem annak része.

- - - - - - - - - 

Én is itteni tanácsra kezdtem el és azóta mások is elégedettséggel használtak Mobil olajat. Úgy gondolom, hogy a magyar Castrol-os gondolkodás mellett mindenképpen egy kipróbálásra ajánlható alternatíva. Igaz, hogy én még csak a belépőszint 3000 XE 5W-30-nál tartok... de nálam a következő vonal nem a New Life 0W-40lenne, hanem a Mobil1 ESP Formula 5W-30.

 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, ginola írta:

Köszi, a  New Life  ezek felett van "minőség" tekintetében?

A New life Mobil 1, tehát a premium vonal (mantec szerint).

1 óra, bluemirage írta:

A válaszoló a maga sajátos stílusában azt akarta írni, hogy van a jobb Mobil1 és a sima Mobil. Tehát szgk-hoz csak ez a két vonal van.

Így kérdezett Mobil1 New Life-od, a Mobil1-hez tartozik. Tehát nem felette van, hanem annak része.

- - - - - - - - - 

Én is itteni tanácsra kezdtem el és azóta mások is elégedettséggel használtak Mobil olajat. Úgy gondolom, hogy a magyar Castrol-os gondolkodás mellett mindenképpen egy kipróbálásra ajánlható alternatíva. Igaz, hogy én még csak a belépőszint 3000 XE 5W-30-nál tartok... de nálam a következő vonal nem a New Life 0W-40lenne, hanem a Mobil1 ESP Formula 5W-30.

 

Nekem a Castrol Edge 0W40-es se volt bajom. Igaz még korai így 300 km után, de semmi különbséget nem érzek.

Nem lepődnék meg ha kiderülne, hogy végül a váltó miatt hangos...

Szerintem egyébként örülhetnénk, ha lenne ilyen Castrol-os gondolkodás. Szerintem a "legolcsóbb" gondolkodás van inkább.

Nálunk a kisfőnök, aki valamilyen mérnök, alapszakmája autószerelő, ajánlgatta nekem az általa használt és favorizált olajat, aminek kemény 1000Ft literje. Legfontosabb tulajdonsága, "hogy nem eszi" az autó... :)

Link to comment
Megosztás:

24 perce, Roberth írta:

Sziasztok!Olajcsere előtt állok ( tavaszal ) milyen olajat ajánlanátok nekem, Astra G 16v x16xel , 135 ezer kilométer,eddig 10w-40 Castrol Magnatec használtam? Köszönöm

Mondjuk egy Magnatec-nél jobb 10w40? Pl egy Mobil termék? Persze ezért a fejem veszik, így inkább ebből válasszhttp://www.centerforqa.com/dexos-brand2/

 

Link to comment
Megosztás:

T Roberth!

"... te milyen ..."
Az teljesen mindegy.

A gépjármű gyártója ír elő GM dexos2 elfogadással rendelkező motorolajat.
Ezt teljesítő motorolajok:

olajwebshop.hu,
olajmarket.hu,
mytyres.co.uk,
lubricantes-online.com,
opieoils.co.uk,
idealo.de.

Feltöltési mennyiség: 3,25 liter,
Csereperiódus: 15 ekm / 1 év.

Módosítva : marton.csaba2
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T marton.csaba2!

"... Csereperiódus: 15 ekm / 1 év ..."

Rossz válasz. 2001-es modellévig az olajcsereperiódus 10e km / 1 év, onnantól 30e km / 1 év, 15e km-es olajcsereperiódus benzinmotoros Astra G-nél nincs.

"... Az teljesen mindegy..."

Ez bizony rossz marketing, hiteltelenné válsz tőle. A helyes válasz a dexos2 lett volna, ha azt írod hogy teljesen mindegy, az két dolgot feltételez: vagy azt hogy a saját meggyőződésed ellenére te nem a belevaló olajat használod, esetleg azt hogy nincs is Opel típusú gépjárműved, ezzel együtt gyakorlati tapasztalatod se.

Peace.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

25 perce, tgabika76 írta:

T marton.csaba2!

"... Csereperiódus: 15 ekm / 1 év ..."

Rossz válasz. 2001-es modellévig az olajcsereperiódus 10e km / 1 év, onnantól 30e km / 1 év, 15e km-es olajcsereperiódus benzinmotoros Astra G-nél nincs.

"... Az teljesen mindegy..."

Ez bizony rossz marketing, hiteltelenné válsz tőle. A helyes válasz a dexos2 lett volna, ha azt írod hogy teljesen mindegy, az két dolgot feltételez: vagy azt hogy a saját meggyőződésed ellenére te nem a belevaló olajat használod, esetleg azt hogy nincs is Opel típusú gépjárműved, ezzel együtt gyakorlati tapasztalatod se.

Peace.

Szerintem T marton.csaba2 jól írta a csereperiódust az adott motorhoz!

Link to comment
Megosztás:

T tgabika76!

"... 15 ekm ..."

Az X16XEL motorral szerelt G Astrához a csereperiódust fenntartom.

 

"... Azt teljesen mindegy ..."

Elnézést, hogy a a rövidítés az érthetőség rovására ment.

A teljes mondat:

Az teljesen mindegy, hogy én, vagy bárki más mit ajánl.
A lényeges, meghatározó, döntő a kérdésben az, hogy a gépjármű gyártójának mi az előírása.
 

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, Janó32 said:

Jelenleg a dexos2 az irányadó, ez az aktuális gyártóművi (GM) ajánlás, ezek felelnek meg neki: http://www.centerforqa.com/dexos-brand2/

 Látsz ebben bármilyen 10w40-es kenőanyagot? :icon13:

köszi!Hát nem igazán :) de akkor miért a 10w40-est ajánlják?És miben külömbözik a 5w30-és a 5w40-en?Gondolom én ,hogy ezek hígabbak!

Köszönöm az infót!Én azt hittem,ha minél idősebb az autó,annál sűrűbb olaj kell bele. 2000-es kiadás , G Astra 1.6 benzines ,85ekm-el vettem!

Módosítva : Roberth
Link to comment
Megosztás:

6 perce, Roberth írta:

köszi!Hát nem igazán :) de akkor miért a 10w40-est ajánlják?És miben külömbözik a 5w30-és a 5w40-en?Gondolom én ,hogy ezek hígabbak!

Mert a legtöbb szerelő/szerviz sajnos megragadt ezen a szinten, a világ meg rég továbbhaladt már, sokkal korszerűbb kenőanyagok vannak mint pl a 10w40... A másik ok, hogy sok szerelő a fogyogató olaj jelenségét "vastagabb" olajjal akarja ellensúlyozni, ezzel elindítva  a motort a lassú halál felé. Sokkal komplexebb ez mint csak a viszkozitás ("hígabbak"), összetételben sokkal korszerűbb, jobban ellenáll az igénybevételnek, tisztábban tartja  a motort, gyorsabban átolajozódik a motor hidegindításkor stb.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Roberth írta:

köszi!Hát nem igazán :) de akkor miért a 10w40-est ajánlják?És miben külömbözik a 5w30-és a 5w40-en?Gondolom én ,hogy ezek hígabbak!

Köszönöm az infót!Én azt hittem,ha minél idősebb az autó,annál sűrűbb olaj kell bele. 2000-es kiadás , G Astra 1.6 benzines ,85ekm-el vettem!

Hát nem, ebben nincs logika ha jól végiggondolod. A gyártó által meghatározott kenőanyag kell bele (mert nem a viszkozitás a fő lényeg hanem a kémiai összetevők, az alapolaj és az adalékok, ezek együtt védik a motort és egyes alkatrészeket), nem a kortól vagy a futás nagyságától függ hogy mi kell bele. Pl az első G Astra-k lassan 20 évesek lesznek, akkor abba tegyenek 15w40-et? Pont emiatt kopik a motor rohamosan: emberünk azt látja, hogy az -Ecotec- motorja egyre inkább csipegeti a kenőanyagot az idő és km-ek előrehaladtával, ennek oka a motor (lehúzógyűrűk/dugattyúgyűrűk és a szelepszár szimeringek) kopása, ekkor elkezdene "sűrűbb" olajat beletenni? Egy klasszikust idézek: de miért? Pont az a helyzet, hogy szép lassan kopik a motor és akkor beletesz olyan kenőanyagot ami pont a kritikus helyzetekben (pl. hidegindítás) nem védi kellően a motort így gyorsítja a már kialakult kopást a rosszabb kenéssel ("sűrűbb"=lassabb olajkeringés). Hiszen ha "sűrűbb" (10w40; 15w40) hidegen a szivattyúzhatósága nagyságrendekkel rosszabb mint egy "hígabb" (5w40/5w30; 0w40/0w30) kenőanyagnak, ergo több idő kell a megfelelő kenés felépüléséig mivel a szűk olajjáratokon a "sűrűbb" kenőanyagot kell körbe passzíroznia... Ha fogy a kenőanyag, akkor nem a kenőanyaggal kell mahinálni, egy idő után a motor rendbetétele szükséges (de persze sok mindent kell mérlegelni: gazdaságosság; környezetvédelem). Ha nem fogy, akkor meg mi indokolná a "sűrűbb" (továbbá összetevőkben korszerűtlenebb) kenőanyagot?

Link to comment
Megosztás:

15 órája, tgabika76 írta:

T marton.csaba2!

"... Csereperiódus: 15 ekm / 1 év ..."

Rossz válasz. 2001-es modellévig az olajcsereperiódus 10e km / 1 év, onnantól 30e km / 1 év, 15e km-es olajcsereperiódus benzinmotoros Astra G-nél nincs.

"... Az teljesen mindegy..."

Ez bizony rossz marketing, hiteltelenné válsz tőle. A helyes válasz a dexos2 lett volna, ha azt írod hogy teljesen mindegy, az két dolgot feltételez: vagy azt hogy a saját meggyőződésed ellenére te nem a belevaló olajat használod, esetleg azt hogy nincs is Opel típusú gépjárműved, ezzel együtt gyakorlati tapasztalatod se.

Peace.

http://popkey.co/m/b0Lqr-mike+tyson-boxing-punch-knockout-bam?ref=search_page

Bár mondjuk ez inkább technikai volt és nem kiütéses...de bocs csak ezt találtam...:-)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 26. at 20:11, marton.csaba2 írta:

T ginola!

"... minőség ..."

Korábban a témában leírt hozzászólásaim melyik szavához, kifejezéséhez, mondatához kérsz értelmezési segítséget?

T marton.csaba2!

Segítséged/tanácsod kérném (tudom, ez Opel topic, de hátha): 2008-as Suzuki Sx4 1.5-be (M15A, 29000km van benne, új korától van nálunk) az Eneos Premium Hyper 5w40 vagy az Eneos Premium Hyper 5w30 a jobb választás véleményed szerint? (Legutóbb Castrol Edge Titanium FST 5w40 lett beletéve Nipparts szűrőkkel...) Elkezdtem kutakodni de egyre nagyobb/több zsákutcákba futok. Olvastam, hogy Shell Helix Ultra Plus 5w40 a gyári feltöltése, aztán máshol már Eneos 10w30-ról beszélnek gyári feltöltés kapcsán vagy Suzuki Ecstar 10w30-as kenőanyagról beszélnek... 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.