Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

X12XE motorkódos 2000es évjáratú G Astrám van. Ez még a 65 lóerős változat. Kb 1000 kilóméter múlva esedékes az olajcserém. Csak épp most fogom elérni a 300.000 kilómétert.

Milyen olajat javasoltok? (Eddig Q8 Advanced 10w-40-est használtam)

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

X12XE motorkódos 2000es évjáratú G Astrám van. Ez még a 65 lóerős változat. Kb 1000 kilóméter múlva esedékes az olajcserém. Csak épp most fogom elérni a 300.000 kilómétert.

Milyen olajat javasoltok? (Eddig Q8 Advanced 10w-40-est használtam)

Köszönöm a segítséget!

Szerintem maradj az eddig beváltnál! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, de ha ki akarsz próbálni mást is, akkor esetleg kóstoltasd meg a géppel a Valvoline MaxLife 10W40-et, ami kifejezetten sokat futott motorokhoz ajánlott. Egyébként szép teljesítmény a 300e km. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, de ha ki akarsz próbálni mást is, akkor esetleg kóstoltasd meg a géppel a Valvoline MaxLife 10W40-et, ami kifejezetten sokat futott motorokhoz ajánlott. Egyébként szép teljesítmény a 300e km. :rolleyes:

Pfff 300e km:wacko:

Mesélhetne milyen hibák voltak,mondjuk nem itt ,

hanem a beszélgetősbe ;)

Link to comment
Megosztás:

Kösz a segitséget kalapos ember most megnyugodtan danke! :D :rolleyes: ;) :D

Ha csaj lennél jobban elnéznénk neked a dolgokat, de igy hogy se nem vagy csaj se nem hallgatsz az "öregebbekre" hamar kihúzod a gyufát. Amúgy tényleg ebbe a topicba nagyon könnyű megtaláni a választ szal nem egy műszakis topic ahol tényleg keresgetni kell.

Link to comment
Megosztás:

Jó lenne ha segitenétek már!!!!!!!!!!!!!!!! :rolleyes:

figyike!

ez a egy fórum, nem egy útmenti segélyszolgálat.

van keresés gomb, illetve ha megtanultál olvasni akkor egy két oldal elolvasásával megtalálod magad is a választ.

viselkeggyé rendesen, mert kihozol a sodromból asszem....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem maradj az eddig beváltnál! ;)

Értem. Akkor ezek szerint nem kell váltanom másra a sok kilométer miatt? Én 50.000 kilométerrel ezelőtt vettem át mutteromtól, neki a szervízben 5w-30ast töltöttek, nekem nincs pénzem szakszervízre, de amikor elvittem egy szakihoz, az összes hajszála az égnek állt, amikor 5w-30ast akartam vele töltetni.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Értem. Akkor ezek szerint nem kell váltanom másra a sok kilométer miatt? Én 50.000 kilométerrel ezelőtt vettem át mutteromtól, neki a szervízben 5w-30ast töltöttek, nekem nincs pénzem szakszervízre, de amikor elvittem egy szakihoz, az összes hajszála az égnek állt, amikor 5w-30ast akartam vele töltetni.... :rolleyes:

mért ő mit akart bele tölteni?

eszi az olajat?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T Zachi!

Repsol Elite Common Rail 5W-30 egy BMW-kbe és részecskeszűrő nélküli Mercedes-ekbe való olaj.

Nem is értem a kérdésedet.

image-4139_4C0539E7.jpg

(forrás: www.repsoloil.hu)

Én ezt találtam róla.Tehát nem csak és kizárólag, hanem különösen BMW és MB részére.

Mit nem értesz?

Vagy én néztem be valamit? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

T Zachi!

Az idézetteken kívül szerepelnek a termékismertetőben a jóváhagyások (teljesítményszintek):

• MB 229.5/229.3

• BMW LL-01

• VW 502.00/505.00

Ezeket a szinteket minden említett gyártó meghaladta már.

Az olaj nem rendelkezik GM (Opel) jóváhagyással.

Ha váltani akarsz:

Fuchs Titan GT1 Pro Flex 5W-30

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Eddig bele sem gondoltam abba, hogy emberek poénból, heppből, vagyonszerzés céljából hogyan adnak el olyan minőséginek titulált olajakat, amiknek ahhoz a márkához semmi köze....

Ezt is hamisítják?

Hogyan lehet meggyőződni, hogy az amit vettél valóban az-e amit kértél, rendeltél stb.

Vagy olyan mint a lutri? Húzol valmait azt lesz ami lesz?

Link to comment
Megosztás:

nem keveredhetett, én cseréltem fagyállot bele, de addig minden rendbe volt, most kezdett figurázni, vajom cseréljem ki a fagyálot ?

Akkor ez jó hír ha nem keveredhet, akkor szerintem a rendszerbe volt még korábbi fagyálló és az keveredett össze, korábban itt is cserélt vki otthon és bizony nem lett teljesen piros színű mert a régi egy kicsit felhígította....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.