Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

13 minutes ago, Janó32 írta:

G Astra-hoz sosem vettem GM olajszűrőt... Egyszer Knecht-et azután csak Mann-t vettem bele (munkatárs pedig csak Mahle-t, az ő szerelője azt ajánlotta neki)... 

Nekem most a levegőszűrő GM (De amúgy Filtron) az olajszűrő MANN. Viszont a linked alatti szűrő az korábbi modellekhez lehet. Fém házas szűrő.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, outsider írta:

Olajszűrőből Hengst.

Champion szerintem felejtős.

Gyárival sem volt bajom...

Mint kiderült az enyémbe Champion volt, a MANN szűrővel szinte azonnal kialszik az olajlámpa. Előtte csak a többi kontroll lámpával nagyjából egy időben. Persze még nem használódott el az olaj, illetve a szűrő. majd idővel kiderül. Az olajat ugye nem tudtam leellenőrizni, de elvileg 5W-40 volt benne. (azt is tettem bele)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

26 minutes ago, Szemilan írta:

Mint kiderült az enyémbe Champion volt, a MANN szűrővel szinte azonnal kialszik az olajlámpa. Előtte csak a többi kontroll lámpával nagyjából egy időben. Persze még nem használódott el az olaj, illetve a szűrő. majd idővel kiderül. Az olajat ugye nem tudtam leellenőrizni, de elvileg 5W-40 volt benne. (azt is tettem bele)

Nekem is ez a bajom a Champion-el... A Hengst kifogástalan, és olcsó...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne az olajszakikhoz...

Szivárog az olaj a főtengely szimmeringnél, egy csepp (20 Ft-os) reggelre a papírlapon. Olajszint rendben alulról a második rovátka. Castrol Edge Titanium FST

5W-40 dexos2 van benne, és 1 hónapon belül megy szervizre, ugyanez az olaj megy bele. Addig max 5-600 km-t megyek vele. Régóta figyelem a szintet, valószínűleg 

addig nem éri el a minimumot.... kérdésem: Mivel, hogy elfogyott a Castrol olajom, de van még GM 5W-30 dexos2-ből 1 literesem, azzal pótolhatom-e a hiányzó

1-2 dl-t. Csak utántöltésre használnám, ha mégis szükséges lenne. Amúgy meg csak rámpenészedne a GM olaj.

Vagy 2. verzió, már most tegyem bele "motormosó" adalékot - és akkor rendben lesz a szint:-).

Link to comment
Megosztás:

19 minutes ago, flali írta:

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne az olajszakikhoz...

Szivárog az olaj a főtengely szimmeringnél, egy csepp (20 Ft-os) reggelre a papírlapon. Olajszint rendben alulról a második rovátka. Castrol Edge Titanium FST

5W-40 dexos2 van benne, és 1 hónapon belül megy szervizre, ugyanez az olaj megy bele. Addig max 5-600 km-t megyek vele. Régóta figyelem a szintet, valószínűleg 

addig nem éri el a minimumot.... kérdésem: Mivel, hogy elfogyott a Castrol olajom, de van még GM 5W-30 dexos2-ből 1 literesem, azzal pótolhatom-e a hiányzó

1-2 dl-t. Csak utántöltésre használnám, ha mégis szükséges lenne. Amúgy meg csak rámpenészedne a GM olaj.

Vagy 2. verzió, már most tegyem bele "motormosó" adalékot - és akkor rendben lesz a szint:-).

Én is pont ugyan így vagyok:) Szivárog nekem is az olaj valahol.Egészen lefolyik az olaj teknőhöz.Nivópálca felénél van a szint.Castrol edge titanium fst 5W-40-et használok én is.Ez is megy bele.Ma rendeltem Mann olajszűrőt,valami koreai légszűrőt,meg Valeo üa.szűrőt.Nem tudom érdemes-e beleönteni motormosókat,öblítőket.Anno a Vectrámban használtam de abban volt vagy 300 e km.Szerintem 30-ast ne önts a 40-eshez.Inkább cseréltesd le előbb az olajat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, flali írta:

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne az olajszakikhoz...

Szivárog az olaj a főtengely szimmeringnél, egy csepp (20 Ft-os) reggelre a papírlapon. Olajszint rendben alulról a második rovátka. Castrol Edge Titanium FST

5W-40 dexos2 van benne, és 1 hónapon belül megy szervizre, ugyanez az olaj megy bele. Addig max 5-600 km-t megyek vele. Régóta figyelem a szintet, valószínűleg 

addig nem éri el a minimumot.... kérdésem: Mivel, hogy elfogyott a Castrol olajom, de van még GM 5W-30 dexos2-ből 1 literesem, azzal pótolhatom-e a hiányzó

1-2 dl-t. Csak utántöltésre használnám, ha mégis szükséges lenne. Amúgy meg csak rámpenészedne a GM olaj.

Vagy 2. verzió, már most tegyem bele "motormosó" adalékot - és akkor rendben lesz a szint:-).

Motormosót max 15 percig lehet járatni...

Nekem is volt főtengely szimering cserém a vezérlés felől. Meg vezérműtengely szimeringet is cseréltünk. Plusz olajos lett a szíj, azt is...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

 

1.6 z16xe motorba kellene olaj hamarosan. Jelenleg mobil 5W30 3000xe van benne, 6000km alatt fél liter körül evett belőle, a szerelőm azt javasolja térjek át 5W40 - re,  mert szinte csak hidegen használom. Úgy terveztem, hogy 5-6000km és 10-11 hónap után cserélem mindig, na de milyen olajat vegyek? Total 5W40 ineo mc3 az első kiszemelt, de nem ragaszkodom hozzá. 

Link to comment
Megosztás:

18 minutes ago, diegho írta:

Sziasztok! 

 

1.6 z16xe motorba kellene olaj hamarosan. Jelenleg mobil 5W30 3000xe van benne, 6000km alatt fél liter körül evett belőle, a szerelőm azt javasolja térjek át 5W40 - re,  mert szinte csak hidegen használom. Úgy terveztem, hogy 5-6000km és 10-11 hónap után cserélem mindig, na de milyen olajat vegyek? Total 5W40 ineo mc3 az első kiszemelt, de nem ragaszkodom hozzá. 

Sok hidegüzem esetén a 0W lehetne egy jobb választás

Link to comment
Megosztás:

24 minutes ago, diegho írta:

Sziasztok! 

 

1.6 z16xe motorba kellene olaj hamarosan. Jelenleg mobil 5W30 3000xe van benne, 6000km alatt fél liter körül evett belőle, a szerelőm azt javasolja térjek át 5W40 - re,  mert szinte csak hidegen használom. Úgy terveztem, hogy 5-6000km és 10-11 hónap után cserélem mindig, na de milyen olajat vegyek? Total 5W40 ineo mc3 az első kiszemelt, de nem ragaszkodom hozzá. 

Én a helyedben maradnék a Mobil Super 3000 XE 5w30 kenőanyagnál. Mindezt tanácsolom úgy, hogy egy intervallumot volt már benne az említett olaj és most Castrol Edge Titanium FST 5w40-et tetettem bele mert sokan dicsérik itt az oldalon... Én 70-80%-ban városi használatra nyúzom szerencsétlen Z16XE-t (sok a hidegüzem), évi kb 6-7-8k km, 10-11 havonta cseréltetem, kb 1 litert evett 8k km-re a Mobil-ból. 

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, diegho írta:

Nekem a mobil színe nem tetszik, van másik jó olaj, ami 5 literes formában kapható és jó lehet nekem? Total van, de nem tudom milyen. Mannol mennyire gáz? 

Nem tetszik a színe??? Hm... Az említett kenőanyagokról sok hír ezen az oldalon nincs, nem sokan erőltetik ezen termékeket (talán senki). GM dexos2 jóváhagyású kenőanyag azért létezik néhány fajta, itt találsz 5 literes kiszerelést.

https://the-filtershop.com/spl/505317/GMdexos2-minositett-motorolaj

 

 

 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

26 minutes ago, diegho írta:

Nagyon hamar fekete lett a mobil ezért gondoltam a leváltására. 

 

5W30 maradjon akkor? Mobil és Total között fogok dönteni, amelyiket olcsóbban kapom az lesz. 

Szerintem igen, de Neked kell eldönteni. Én személy szerint a Mobil-t választanám a Total-al szemben.... Továbbá hidd el, nem feltétlenül az a jó kenőanyag ami nem színeződik el ("fekete") hamar (nekem pár hónapig nem színeződött el), sőt. A motor (olajrendszer) tisztaságától -is- függ, hogy mennyi idő alatt színeződik el (mennyi "szemetet" tud lebegtetni és nem engedi lerakódni), tehát ami hamar elszíneződik az jó, mivel lebegteti a szennyeződéseket. 

Link to comment
Megosztás:

16 hours ago, diegho írta:

Sziasztok! 

 

1.6 z16xe motorba kellene olaj hamarosan. Jelenleg mobil 5W30 3000xe van benne, 6000km alatt fél liter körül evett belőle, a szerelőm azt javasolja térjek át 5W40 - re,  mert szinte csak hidegen használom. Úgy terveztem, hogy 5-6000km és 10-11 hónap után cserélem mindig, na de milyen olajat vegyek? Total 5W40 ineo mc3 az első kiszemelt, de nem ragaszkodom hozzá. 

Castrol Edge Titanium FST 0w30? Nálam bevált, de létezik 0w40-ben is. Persze, ha nem akarod erőltetni a 0-s vonalat, akkor én most ezt raktam bele.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 26. at 10:48, diegho írta:

Nagyon hamar fekete lett a mobil ezért gondoltam a leváltására. 

 

5W30 maradjon akkor? Mobil és Total között fogok dönteni, amelyiket olcsóbban kapom az lesz. 

Ha feketedik az olaj, az nem baj, azt jelenti hogy leoldja, és lebegteti a szennyeződéseket.
Ez a dolga!
Az a gyanús, ha sokáig tiszta marad az olaj.

Ha nem eszi túlzottan, én maradnék a 30-as olajnál.

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 25. at 22:39, diegho írta:

Sziasztok! 

 

1.6 z16xe motorba kellene olaj hamarosan. Jelenleg mobil 5W30 3000xe van benne, 6000km alatt fél liter körül evett belőle, a szerelőm azt javasolja térjek át 5W40 - re,  mert szinte csak hidegen használom. Úgy terveztem, hogy 5-6000km és 10-11 hónap után cserélem mindig, na de milyen olajat vegyek? Total 5W40 ineo mc3 az első kiszemelt, de nem ragaszkodom hozzá. 

Válts szerelőt!

40-es érték a meleg oldali viszkozitás.
Hidegen az 5W30 és a 5W40 gyakorlatilag megegyező tulajdonságokkal bír.
Lehet hogy a "tanácsa" helytálló, csak a magyarázat nem stimmel :)

http://www.olajinfo.hu/motorolajok/17-olajfogyasztas-tenyek-es-tevhitek-1-resz

http://www.olajinfo.hu/motorolajok/20-olajfogyasztas-tenyek-es-tevhitek-2-resz

5dl/6000km semmi.
Nekem 1000km-en eszik annyit, de még az is gyári értéken belül van...

Tehát én maradnék a 30-asnál...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy 330ekm-t  futott Y17DT. Az elmúlt 3 évben 10W-40-es olajjal ment (tavaly ENEOS került bele). Főleg rövidebb (<10km) távon van használva az autó.
Milyen olajat (gyártó/típus) és olajszűrőt javasoltok bele?
Köszi!

Módosítva : kutymorg
Link to comment
Megosztás:

T kutymorg!

"... Y17DT ..."

A fenti motorba az említett olaj nem való.

Aktuális olajkövetelményt (dexos2) teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

 

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 olaj-partner.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Elf Evolution Fulltech Msx 5W-30 olajborze.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 statoil-motorolaj.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu
Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu
Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu
Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com
Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu
Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu
Midland Axxept 5W-30 midland.hu
Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

 

"... olajszűrőt ..."
Armafilt-től a Mann Filter-ig bármi.
Kivéve persze a csomagolócégek termékeit. (SCT, Unix, Bárdi, Denckermann, Automega, Starline, Wertteile, Kamoka, Blue Print ...)

 

Módosítva : marton.csaba2
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.