Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Sziasztok!

Olajcsere elott allok a kocsival. Jelenleg GM olaj van benne.

Mit lenne erdemes beletolteni ezutan? Maradjak a GM olajnal?

Fokent varosi hasznalatban van a kocsi, eves szinten kb 10-15000-et fut.

A masik kerdes az lenne, hogy az opel szervizben futo 13900Ft-os olajcsere ar jo, vagy vigyem el

mashova ahol olcsobban meguszhatom a dolgot?

Kozben beszeltem a szerelommel, es azt mondta 12000ft a bixxol olaj lecserelve mindennel egyutt.

Vagy tudnek venni Dexos2 olajat 5 litert 7900-ert.

Melyiket valasszam az futasteljesitmeny ismereteben? 60000Km van az autoban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olajcsere elott allok a kocsival. Jelenleg GM olaj van benne.

Mit lenne erdemes beletolteni ezutan? Maradjak a GM olajnal?

Fokent varosi hasznalatban van a kocsi, eves szinten kb 10-15000-et fut.

A masik kerdes az lenne, hogy az opel szervizben futo 13900Ft-os olajcsere ar jo, vagy vigyem el

mashova ahol olcsobban meguszhatom a dolgot?

Kozben beszeltem a szerelommel, es azt mondta 12000ft a bixxol olaj lecserelve mindennel egyutt.

Vagy tudnek venni Dexos2 olajat 5 litert 7900-ert.

Melyiket valasszam az futasteljesitmeny ismereteben? 60000Km van az autoban.

Szia! szerintem ha a GM-mel nem volt baj, és nem ette akkor maradhatsz nyugodtan annál.

Az, hogy hova viszed el az már a pénztárcádon múlik :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olajcsere elott allok a kocsival. Jelenleg GM olaj van benne.

Mit lenne erdemes beletolteni ezutan? Maradjak a GM olajnal?

Fokent varosi hasznalatban van a kocsi, eves szinten kb 10-15000-et fut.

A masik kerdes az lenne, hogy az opel szervizben futo 13900Ft-os olajcsere ar jo, vagy vigyem el

mashova ahol olcsobban meguszhatom a dolgot?

Kozben beszeltem a szerelommel, es azt mondta 12000ft a bixxol olaj lecserelve mindennel egyutt.

Vagy tudnek venni Dexos2 olajat 5 litert 7900-ert.

Melyiket valasszam az futasteljesitmeny ismereteben? 60000Km van az autoban.

Helló!

Látom kevés KM van a járgányban! Én a helyedben Fuchs titan gt1 pro flex-et töltenék bele! (dexos2).

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Ismét kérdéssel fordulok hozzátok!?Van egy 1.6-os 16 szelepes 2001-es Z16xe-s astrám nemrégen csináltam rajta olajcserét és Castrol 10w40-est raktam bele!Elötte 5w40-es volt de azt nagyon ette ezt nem annyira de még is 1000km 6-7 deci kb.Érdemes lenne inkább még megprobálni más márkájú olajat?Ugyan is elég sokat városozunk vele és ugy hallottam hogy van néhány olaj ami talán jobb az ilyen autóknak!Ha nem akkor sztem olajlehúzó gyürük cseréje lesz!Az autó nem fúj kékes füstöt, de viszont a 4. dugónál a gyergya olajos.Elöre is köszi a választ!Ja és 129000 km van benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Teljesen új vagyok ebben a témában, kérlek nézzétek el nekem.

Átnyálaztam az egész fórumot, mindent amit lehet és kell.

Lenne pár kérdésem:

2010 februárjában szert tettem egy elég jó gépsárkányra:

2007/06 havi forgalomba helyezési ( Z17DTL ) G Astra Caravan.

A lényeg:

szervízkönyv ( ha nem hazudik meg nem kamu ugye ) szerint 30 ezrenként szépen bele lett töltve 5W30-as olaj.... a legutolsó adat 119.744-es km-t ír.

Közben ugye beadták kereskedésbe, addig lett benne 138.300 km, és hozzám is ennyivel került: én 139.750 km-nél tettem bele haverom által nagyon favorizált, bár megosztott 10W40-es gyári GM-et.

Azóta elmentem vele 7500km-t és ahogy olvasgattam itt lassan lassan megérik 10.000-körül az olajcsere.

Most, hogy átnyálazgattam a fórumot 1-2 dolog még mindig nem tiszta, illetve homályos, ezek a következők:

- tudom, hogy szervízkönyv, illetve fórum szerint milyen olajak jöhetnek szóba, DE:

- baj e ha ugye szervízkönyv szerint eddig volt benne 5W30-as végig, most beleöntöttem könnyelműen a 10W40-est, most meg tennék bele mondjuk MOBIL 1 New Life 0W40-est.

- valaki és szervízkönyv szerint lehetőség szerint ugyanazt kell beletölteni stb, valaki szerint nem baj ha váltogatva van az olaj, sőt... na most akkor mi az igazság

Kinéztem pár olajat a fórumból, amik nálam szóba jöhetnének:

CASTROL: Edge 0W-30

MOBIL 1: New Life 0W-40, "esetleg"

FUCHS: Titan Supersyn Ecoflex 5W30

pénz nem számít .

Előre is köszi a válaszotokat.

Link to comment
Megosztás:

Szvsz semmi probléma nem lesz abból ha olajcserekor váltogatod az olajat, csak ne keverd őket, főleg a különböző viszkozitásúakat ne (tehát ha csak rátöltesz, akkor lehetőleg ugyanolyat mint ami benne volt). Az általad említett olajakról általánosságban: most nem néztem meg, de ha teljesítik a megfelelő GM előírást akkor elvileg bármelyiket beletöltheted, bár sokat futott autó esetén minél "hígabb" (alacsonyabb szám van a hidegoldali viszkozitás értékénél), annál nagyobb az esély hogy eszegetni fogja, illetve hangoskodnak majd a hidrotőkék.

Szubjektív vélemények az olajokról: Mobil 1-es nincs tapasztalatom, Castrollal se, de nem sok jót hallottam felőlük konkurens márkánál, nekem Fuchs Titan Supersyn 5W-50 van a Coupéban, eddig ragyogóan bevált.

Link to comment
Megosztás:

...Kinéztem pár olajat a fórumból, amik nálam szóba jöhetnének:

CASTROL: Edge 0W-30

MOBIL 1: New Life 0W-40, "esetleg"

FUCHS: Titan Supersyn Ecoflex 5W30

pénz nem számít .

Előre is köszi a válaszotokat.

A 10W40 olaj nem igazán jó a gépedbe.

Ebből a kanyarból én a Fuchs-ot választanám. Mondjuk, ettől van már újabb, a dexos2 GM-szabványt teljesítő olajuk is: FUCHS TITAN GT1 PRO FLEX 5W-30.

Én Liqui Moly Leichtlauf Special LL 5W30-at használok, és elégedett vagyok vele. Nincs agyonreklámozva, mint pl. a Castrol, de nem is az a lényeg...

A cserével pedig - ahogy fentebb már sokszor szó esett róla - ne várj 30e km-t.

Link to comment
Megosztás:

Szvsz semmi probléma nem lesz abból ha olajcserekor váltogatod az olajat, csak ne keverd őket, főleg a különböző viszkozitásúakat ne (tehát ha csak rátöltesz, akkor lehetőleg ugyanolyat mint ami benne volt). Az általad említett olajakról általánosságban: most nem néztem meg, de ha teljesítik a megfelelő GM előírást akkor elvileg bármelyiket beletöltheted, bár sokat futott autó esetén minél "hígabb" (alacsonyabb szám van a hidegoldali viszkozitás értékénél), annál nagyobb az esély hogy eszegetni fogja, illetve hangoskodnak majd a hidrotőkék.

Szubjektív vélemények az olajokról: Mobil 1-es nincs tapasztalatom, Castrollal se, de nem sok jót hallottam felőlük konkurens márkánál, nekem Fuchs Titan Supersyn 5W-50 van a Coupéban, eddig ragyogóan bevált.

Köszi a választ, a sokat futott az 150.000-től lehet számolni vagy többtől, mert én már mindjárt ott leszek....

Természetesen teljesítik, a Mobil-ról meg csomó dolgot írnak, (bár arról nekem sincs tapasztalatom) hogy teljesít az olajshop.hu-n, néztem van benne minden, aminek kötelezően kell lennie.

Fuchs is jöhet az is jó csak egyre jobban félek ettől a 10W40-es GM-től, megosztott a dolog, ahogy láttam.

Akkor a hasznos listából bármi jöhet az én esetemben, csak '40'-es legyen, vagy térjek vissza a '30'-asra?

Link to comment
Megosztás:

A 10W40 olaj nem igazán jó a gépedbe.

Ebből a kanyarból én a Fuchs-ot választanám. Mondjuk, ettől van már újabb, a dexos2 GM-szabványt teljesítő olajuk is: FUCHS TITAN GT1 PRO FLEX 5W-30.

Én Liqui Moly Leichtlauf Special LL 5W30-at használok, és elégedett vagyok vele. Nincs agyonreklámozva, mint pl. a Castrol, de nem is az a lényeg...

A cserével pedig - ahogy fentebb már sokszor szó esett róla - ne várj 30e km-t.

Köszike, isten ments nem akarok én várni annyit. :D

10-12-ezer maximum.

Link to comment
Megosztás:

A 10W40 olaj nem igazán jó a gépedbe.

Ebből a kanyarból én a Fuchs-ot választanám. Mondjuk, ettől van már újabb, a dexos2 GM-szabványt teljesítő olajuk is: FUCHS TITAN GT1 PRO FLEX 5W-30.

Én Liqui Moly Leichtlauf Special LL 5W30-at használok, és elégedett vagyok vele. Nincs agyonreklámozva, mint pl. a Castrol, de nem is az a lényeg...

A cserével pedig - ahogy fentebb már sokszor szó esett róla - ne várj 30e km-t.

GM DEXOS 2,

API SM, ACEA C3/A3/B4, BMW LL-04, MB 229.51, VW 502.00/505.00/505.01-----> nagyon jó ez a Fuchs.

A másik dolog, amire még kíváncsi lennék: ugye ha most úgy vesszük akkor az enyém már majdnem benne lesz a "sokat futott kategóriában", kicsit enni fogja az olajat, amit írtak is fentebbiekben.

De az nem gond gondolom, csak utána kell tölteni és kész semmi extra ugye?

A másik: szervízkönyve szerint is még 120.000-km ig 5W30-as volt benne bár nem tudom milyen márka, gondolom GM gyári szervízes.

Link to comment
Megosztás:

GM DEXOS 2,

API SM, ACEA C3/A3/B4, BMW LL-04, MB 229.51, VW 502.00/505.00/505.01-----> nagyon jó ez a Fuchs.

A másik dolog, amire még kíváncsi lennék: ugye ha most úgy vesszük akkor az enyém már majdnem benne lesz a "sokat futott kategóriában", kicsit enni fogja az olajat, amit írtak is fentebbiekben.

De az nem gond gondolom, csak utána kell tölteni és kész semmi extra ugye?

A másik: szervízkönyve szerint is még 120.000-km ig 5W30-as volt benne bár nem tudom milyen márka, gondolom GM gyári szervízes.

Ez a sokat futott kategória azért tág fogalom és ha rendesen karban volt tartva a géped és mondjuk nem gyilkolta hidegen az előző tulaj, nem "kötelező", hogy egye az olajat.

Egyébként hosszú távon (bár röviden se) nem megoldás a "vastagabb" olaj használata, ugyanis lehet, hogy valamennyivel kevesebbet eszik meg a 10-es hidegoldali olajból, viszont a tömítetlenség (pl. szelepszár szimeringnél, gyűrűknél) ettől nem szűnik meg.

Szóval, ha eddig nem eszegette, és ezentúl Te is vigyázol rá (olajcsere-periódus betartása, kíméletes üzem hideg motornál), akkor egy jó olajjal "örök élet", nyugi. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez a sokat futott kategória azért tág fogalom és ha rendesen karban volt tartva a géped és mondjuk nem gyilkolta hidegen az előző tulaj, nem "kötelező", hogy egye az olajat.

Egyébként hosszú távon (bár röviden se) nem megoldás a "vastagabb" olaj használata, ugyanis lehet, hogy valamennyivel kevesebbet eszik meg a 10-es hidegoldali olajból, viszont a tömítetlenség (pl. szelepszár szimeringnél, gyűrűknél) ettől nem szűnik meg.

Szóval, ha eddig nem eszegette, és ezentúl Te is vigyázol rá (olajcsere-periódus betartása, kíméletes üzem hideg motornál), akkor egy jó olajjal "örök élet", nyugi. :P

Céges gép volt, elvileg betartottak mindent, és csak szervízbe jártak vele.

Gondolom nem hajtották szét mert amikor vettük mindent szemügyre vettünk, mérettünk stb. stb, ráadásul jött velem egyik opelos cimborám ( volt már neki vagy 4 ), aki azt mondta, hogy jó gép stb.

Tehát akkor a Fuchs amit írtál mehetne bele, attól függetlenül, hogy most a GM gyári szmötyi 10 40-es van benne? :D

Ja, kímélem én is ilyen szempontból, hidegen nem nyomom 2 ezres fordulat fölé, soha, 1700-1800 körül váltok mindig. ^_^

A másik dolog, ami viszont nem tetszett: elvittem 1 maszek szerelőhöz, amit az opelos haverom ajánlott, ő csinálta a vezérlés cserét is, meg a szűrőcseréket stb. és olajcserénél a nívón felül van az olajszint egy saccperkábé 1.5-2 cm-vel, de megnézem majd pontosan.

Szerintem nem szokás azt maxon túl nyomni vagy rosszul tudom?

Így elmentem már vele kb. 7500km-t.

Link to comment
Megosztás:

Ha van lehetőség rá akkor ugyan azt az olajat rakd bele ami van benne.

Ha nem , a viszkozitása legyen ugyan az.

Az igaz, de ha tegyük fel, hogy pl. 10W40-es lenne neki belőle ( lsd. úgy mint nálam, )mert "véletlenül" olyat rakott bele akkor mivel 5W30 kell neki, muszáj azt rakni bele, kénytelen 10 40-esről 5 30-asra váltani,tehát teljesen más lesz benne, mint ami volt. :D ^_^ :P

Link to comment
Megosztás:

Az igaz, de ha tegyük fel, hogy pl. 10W40-es lenne neki belőle ( lsd. úgy mint nálam, )mert "véletlenül" olyat rakott bele akkor mivel 5W30 kell neki, muszáj azt rakni bele, kénytelen 10 40-esről 5 30-asra váltani,tehát teljesen más lesz benne, mint ami volt. :D ^_^ :P

Nem rátöltésről volt szó?

Link to comment
Megosztás:

Nem rátöltésről volt szó?

Jogos, jogos, igazad van, bocsánat.

:D

Tehát akkor száz szónak is egy a vége: én minden további nélkül leengedhetem és kicserélhetem a mostani 10W40-es gyári GM-et mondjuk a Fuchs GT1 Titan Pro Flex 5W30-asra következő olajcserénél igaz??

Link to comment
Megosztás:

Jogos, jogos, igazad van, bocsánat.

:D

Tehát akkor száz szónak is egy a vége: én minden további nélkül leengedhetem és kicserélhetem a mostani 10W40-es gyári GM-et mondjuk a Fuchs GT1 Titan Pro Flex 5W30-asra következő olajcserénél igaz??

Az az,csak ügyesen ^_^

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.