Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Nekem is teccik.

Pár hónapja kevesebbet eszik mint eddig bármikor.

Két dolog történt:

- ha tehetem akkor egy vidéki kúton tankolok ahol amúgy sokkal olcsóbb is mint amerre naponta járok (érdi tesco-s shell egyébként)

- és lecseréltem a GM olajat. Nem írom le, hogy milyenre, mert pont nincs neki GM minősítése és kapok a búrámra... viszont sokadszorra van benne és bevált...

Castrol Edge?

GM-et miért váltottad?

Csak azért kérdem,mert Castrol Magnatecről váltottam a Dexosra,jók a tapasztalataim,csak nem tudom megéri-e a kétszeres árat pl az Edge,vagy hasonló olaj.

Link to comment
Megosztás:

Castrol Edge?

GM-et miért váltottad?

Csak azért kérdem,mert Castrol Magnatecről váltottam a Dexosra,jók a tapasztalataim,csak nem tudom megéri-e a kétszeres árat pl az Edge,vagy hasonló olaj.

:D

Nekem valamiért ette a GM-et... A simát is meg a dexos-t is :D Télen sem tetszett a hangja...

Aztán amióta megint ez van benne megint minden jó (bár nagy hidegben ugye nem tudtam tesztelni).

Amúgy itt vásároltam, nem volt igazán drágább...

Link to comment
Megosztás:

:P

Nekem valamiért ette a GM-et... A simát is meg a dexos-t is :D Télen sem tetszett a hangja...

Aztán amióta megint ez van benne megint minden jó (bár nagy hidegben ugye nem tudtam tesztelni).

Amúgy itt vásároltam, nem volt igazán drágább...

Hm,nem ismerem ezt a boltot,mondjuk a weboldal nem valami bizalomgerjesztő :D Elég nagy szórás van az árakban netszerte,kicsit meglepett...

Fogyasztásban nem nagyon vettem észre különbséget az 1.4-nél (5w-40 Magnatec vs Dexos2),az 1.8 meg nincs meg annyi ideje,hogy pálcát törjek felette :D

Link to comment
Megosztás:

Hm,nem ismerem ezt a boltot,mondjuk a weboldal nem valami bizalomgerjesztő :D Elég nagy szórás van az árakban netszerte,kicsit meglepett...

Fogyasztásban nem nagyon vettem észre különbséget az 1.4-nél (5w-40 Magnatec vs Dexos2),az 1.8 meg nincs meg annyi ideje,hogy pálcát törjek felette :D

Rendes autósbolt, csak nem a weboldalra költik a pénzem :D

Kapsz számlát, stb.

Amúgy ugyaennyiért vagy olcsóbban kapni vaterán is, mondjuk ott lehet bizonytalanabb a dolog. Szerintem csak simán el van szállva némelyik jól menő olaj-webshop, ennyi...

Link to comment
Megosztás:

A GM követelmény nem viszkozitásérték, hanem a gyártóművi előírás megléte.

Gyártóművi előírás ide vagy oda, én meg azt nem értem hogy miért kéne nekem az előírásnak megfelelő olajat töltenem az autómba, ha az eddig használt (és gyártóművi jóváhagyással nem rendelkező) olajnak semmiféle számomra előnytelen következményét nem tapasztalom, mitöbb nekem esetleg jobban be is vált mint azok bármelyike, amelyek rendelkeznek eme előírással. Természetesen más lenne a helyzet ha az autóm még garanciális lenne, mert akkor egy esetleges motorikus meghibásodást könnyedén rá lehetne fogni a nem megfelelő olaj használatára, de ha a tízéves autóm esetében (amit nem hordok márkaszervizbe) vállalom az ilyen jellegű következményeket, akkor miért ne tölthetnék bele olyan olajat amilyet akarok.

Tisztelem a hozzáállásodat amivel világosságot akarsz gyújtani az olajhoz nem értők fejében, de a hozzászólásaidból nekem kicsit úgy jön le hogy minden ami nem felel meg a gyártóművi előírásnak az méreg az autó számára (viszkozitásérték ide vagy oda), ilyenformán pedig szigorúan kerülendő. Azaz egy témában járatlan azt úgy is értheti hogy egy "nem megfelelő" olaj használata garantált meghibásodást eredményez, pedig ennyire azért nem drámai a helyzet sztem.

(Adalék: nekem még megvan a Coupé eredeti olasz szervizkönyve. Annak tanúsága alapján nekem a márkaszervizben a kötelező szervizek alkalmával Agip Synt 5W-40-es olajat kapott az autó minden alkalommal, egészen 7 éves koráig. Jelentem a motor azóta is él és virul, pedig ennek az olajnak sincs semmilyen GM előírása, és mégis ezt töltötték bele egy márkaszervizben...)

Link to comment
Megosztás:

Gyártóművi előírás ide vagy oda, én meg azt nem értem hogy miért kéne nekem az előírásnak megfelelő olajat töltenem az autómba, ha az eddig használt (és gyártóművi jóváhagyással nem rendelkező) olajnak semmiféle számomra előnytelen következményét nem tapasztalom, mitöbb nekem esetleg jobban be is vált mint azok bármelyike, amelyek rendelkeznek eme előírással. Természetesen más lenne a helyzet ha az autóm még garanciális lenne, mert akkor egy esetleges motorikus meghibásodást könnyedén rá lehetne fogni a nem megfelelő olaj használatára, de ha a tízéves autóm esetében (amit nem hordok márkaszervizbe) vállalom az ilyen jellegű következményeket, akkor miért ne tölthetnék bele olyan olajat amilyet akarok.

Tisztelem a hozzáállásodat amivel világosságot akarsz gyújtani az olajhoz nem értők fejében, de a hozzászólásaidból nekem kicsit úgy jön le hogy minden ami nem felel meg a gyártóművi előírásnak az méreg az autó számára (viszkozitásérték ide vagy oda), ilyenformán pedig szigorúan kerülendő. Azaz egy témában járatlan azt úgy is értheti hogy egy "nem megfelelő" olaj használata garantált meghibásodást eredményez, pedig ennyire azért nem drámai a helyzet sztem.

(Adalék: nekem még megvan a Coupé eredeti olasz szervizkönyve. Annak tanúsága alapján nekem a márkaszervizben a kötelező szervizek alkalmával Agip Synt 5W-40-es olajat kapott az autó minden alkalommal, egészen 7 éves koráig. Jelentem a motor azóta is él és virul, pedig ennek az olajnak sincs semmilyen GM előírása, és mégis ezt töltötték bele egy márkaszervizben...)

Köszi!

Ez az elmélkedés fényt gyújt sok ember agyában!

Sztem nekem is megfelel a Shell Helix HX7 AV 10w40 ezek után is!

Ma voltam autószerelőnél és azt mondta nagyon szépen duruzsol a motor,szinte nem is hallani a hangját!

Így maradok ennél az olajnál,és szerintem bátran ajánlom azoknak az embereknek akiknek hasonló vasuk van ,mint nekem! ( '98-as G Astra 1.6 16v )

Link to comment
Megosztás:

Gyártóművi előírás ide vagy oda, én meg azt nem értem hogy miért kéne nekem az előírásnak megfelelő olajat töltenem az autómba, ha az eddig használt (és gyártóművi jóváhagyással nem rendelkező) olajnak semmiféle számomra előnytelen következményét nem tapasztalom, mitöbb nekem esetleg jobban be is vált mint azok bármelyike, amelyek rendelkeznek eme előírással.

Én is hasonlót kérdeztem, amikor egy olajos boltban rákérdeztem erre. Azt mondta a tulaj, hogy a szerviz beleönt X olajat hétfőn, az nem azt jelenti, hogy az autóm megáll pénteken. Majd megáll 80e-nél, 5-6 év múlva, amikor már nincs gari. Vagy a másik megközelítés, hogy miért én teszteljek olajat saját kockázatomra, amikor vehetek majd' 20 féle olyan olajat, aminek megvan a megfelelő minősítése. Ez elég sok, csak akad közte olyan, ami egyénileg neked szimpatikus :D

Egyébként tesóm H Astra autójába (3 éves, 30 egynéhány ezer kilóméterrel) a márkaszerviz neki is beleborította a jó öreg Castrol 10w-40 -et. Jó az mindenbe, kerti traktortól kezdve twinport motorig. Ezt ismerjük :D Lehet csak én spirázom túl a dolgot, de szívesen megkérdezném erről a gyakorlatról az anyacéget, hogy 1, ha ezt elfogadják, akkor miért van előírás?

2, ha nem fpgadják el, akkor hogyan lehetséges mindez egy márkaszervizben nagyüzemi tételben?

3, leszarják :D

Link to comment
Megosztás:

Én is hasonlót kérdeztem, amikor egy olajos boltban rákérdeztem erre. Azt mondta a tulaj, hogy a szerviz beleönt X olajat hétfőn, az nem azt jelenti, hogy az autóm megáll pénteken. Majd megáll 80e-nél, 5-6 év múlva, amikor már nincs gari. Vagy a másik megközelítés, hogy miért én teszteljek olajat saját kockázatomra, amikor vehetek majd' 20 féle olyan olajat, aminek megvan a megfelelő minősítése. Ez elég sok, csak akad közte olyan, ami egyénileg neked szimpatikus :D

Egyébként tesóm H Astra autójába (3 éves, 30 egynéhány ezer kilóméterrel) a márkaszerviz neki is beleborította a jó öreg Castrol 10w-40 -et. Jó az mindenbe, kerti traktortól kezdve twinport motorig. Ezt ismerjük :lol: Lehet csak én spirázom túl a dolgot, de szívesen megkérdezném erről a gyakorlatról az anyacéget, hogy 1, ha ezt elfogadják, akkor miért van előírás?

2, ha nem fpgadják el, akkor hogyan lehetséges mindez egy márkaszervizben nagyüzemi tételben?

3, leszarják :D

Ennyi! :D :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni olajcsere ügyében!

Most esedékes a motorolaj és a szűrő cseréje az autómban (Astra G Classic II. 1.4 Twinport, Z14XEP, 2008-as gyártmány).

Tavaly 0W-30-as Castrol Edge olajat vettem bele - többek közt a Ti ajánlásotokra :D

Az idén is ezt szerettem volna venni, de több helyen (üzletek, boltok) mondták, hogy "már nem gyártják", vagy hogy "ilyent mi nem tartunk", stb., VISZONT a Castrol Edge 5W-30-at több helyen is.

Gondolkozok még a Valvoline SynPower 5W-40-esében, illetve a Mobil1 New Life 0W-40-esben.

Ti melyiket ajánlanátok, illetve szerintetek jó lenne e a Castrol Edge 5W-30-as is?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni olajcsere ügyében!

Most esedékes a motorolaj és a szűrő cseréje az autómban (Astra G Classic II. 1.4 Twinport, Z14XEP, 2008-as gyártmány).

Tavaly 0W-30-as Castrol Edge olajat vettem bele - többek közt a Ti ajánlásotokra :D

Az idén is ezt szerettem volna venni, de több helyen (üzletek, boltok) mondták, hogy "már nem gyártják", vagy hogy "ilyent mi nem tartunk", stb., VISZONT a Castrol Edge 5W-30-at több helyen is.

Gondolkozok még a Valvoline SynPower 5W-40-esében, illetve a Mobil1 New Life 0W-40-esben.

Ti melyiket ajánlanátok, illetve szerintetek jó lenne e a Castrol Edge 5W-30-as is?

Mobil 1

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni olajcsere ügyében!

Most esedékes a motorolaj és a szűrő cseréje az autómban (Astra G Classic II. 1.4 Twinport, Z14XEP, 2008-as gyártmány).

Tavaly 0W-30-as Castrol Edge olajat vettem bele - többek közt a Ti ajánlásotokra :D

Az idén is ezt szerettem volna venni, de több helyen (üzletek, boltok) mondták, hogy "már nem gyártják", vagy hogy "ilyent mi nem tartunk", stb., VISZONT a Castrol Edge 5W-30-at több helyen is.

Gondolkozok még a Valvoline SynPower 5W-40-esében, illetve a Mobil1 New Life 0W-40-esben.

Ti melyiket ajánlanátok, illetve szerintetek jó lenne e a Castrol Edge 5W-30-as is?

Nekem is Mobil 1 new life 0w40 van. Nekem bevált :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös twinport-os G-s astrával lenne a következő problémám. Kb. 1 órás autópálya használat után, ha megállok és visszaesik alapjáratra (750) a fordulat, az olajnyomás visszajelző lámpa elkezd villogni. Ha kb 1000-re felpörgetem, akkor a elalszik a lámpa. Amikor ezt elkezdte, kb 1500km volt az olajban. Mikor kivettem a szűrőt, kicsit be volt horpadva, de ez lehet szűrő hiba is, nem tudom, hogy köze van-e a dologhoz. Próbáltam olaj+szűrő cserét, kapott már castrol 10w40-et, mobil 5w40-et, de ugyanezt csinálja. Szervízben kicserélték az olajgombát, de az sem segített. Próbáltam, hogy lehúzom a vezetéket a gombáról, akkor elalszik a lámpa, ha visszadugom, akkor ugyanúgy pislákol, tehát szerintem nem kontkakt hiba van. Egyébként rendben van az autó, nem fogyaszt többet, húz, olajat nem eszi. Az utóban 76000km van. Találkozott már valaki ilyennel?

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös twinport-os G-s astrával lenne a következő problémám. Kb. 1 órás autópálya használat után, ha megállok és visszaesik alapjáratra (750) a fordulat, az olajnyomás visszajelző lámpa elkezd villogni. Ha kb 1000-re felpörgetem, akkor a elalszik a lámpa. Amikor ezt elkezdte, kb 1500km volt az olajban. Mikor kivettem a szűrőt, kicsit be volt horpadva, de ez lehet szűrő hiba is, nem tudom, hogy köze van-e a dologhoz. Próbáltam olaj+szűrő cserét, kapott már castrol 10w40-et, mobil 5w40-et, de ugyanezt csinálja. Szervízben kicserélték az olajgombát, de az sem segített. Próbáltam, hogy lehúzom a vezetéket a gombáról, akkor elalszik a lámpa, ha visszadugom, akkor ugyanúgy pislákol, tehát szerintem nem kontkakt hiba van. Egyébként rendben van az autó, nem fogyaszt többet, húz, olajat nem eszi. Az utóban 76000km van. Találkozott már valaki ilyennel?

Előre is köszi

Műszerrel kéne olajnyomást mérni a gomba helyén, üzemmeleg motoron. A leírtak alapján az olajszivattyú, a szívó ági szűrő részleges dugulás, szívócső törés/repedés, a nyomás szabályzó szelep a gyanús. Legvégső esetben a csapágyak kezdenek kopni, de előbb minden más okot ki kell zárni.

Link to comment
Megosztás:

tegyél bele gyári szürőt!!!!!!!

és próba úgy.

mi rendeszeresen találkozunk mérethibás olajszürővel.

ILLETVE: ne menj az autóval így. az alacsony olajnyomással szétcseszed a motort, 1000x jobban kopik.....

Vazze! Ezt kihagytam! Talán, mert a gyárin kívül más meg se fordult a fejembe. :D

Link to comment
Megosztás:

Műszerrel kéne olajnyomást mérni a gomba helyén, üzemmeleg motoron. A leírtak alapján az olajszivattyú, a szívó ági szűrő részleges dugulás, szívócső törés/repedés, a nyomás szabályzó szelep a gyanús. Legvégső esetben a csapágyak kezdenek kopni, de előbb minden más okot ki kell zárni.

Köszi a segítséget, csütörtökön viszem szerelőhöz. Ő is azt mondta, hogy valószínűleg az olajszivattyúnál van gond, meglátom mi lesz.

Link to comment
Megosztás:

tegyél bele gyári szürőt!!!!!!!

és próba úgy.

mi rendeszeresen találkozunk mérethibás olajszürővel.

ILLETVE: ne menj az autóval így. az alacsony olajnyomással szétcseszed a motort, 1000x jobban kopik.....

Próbáltam több fajta szűrőt is, mindegyikkel ezt csinálja, igaz gyárit nem próbáltam. Édesapámnak teljesen ugyanilyen autója van, egyforma szűrőt szoktunk használni, és neki nincs ilyen gondja.

Az autót természetes próbálom kímélni addig, amíg meg nem oldódik a probléma, de normális esetben bírnia kellene a 130-as tempót.

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek ha (a GM ajánlások ellenére) beleteszem az 1.4 Twinport (Z14XEP) Astrám-ba a Castrol Edge 5W-30-as olaját milyen káros hatásai lehetnek rá? (mert kaptam 4 litert ajándékba egy ismerősömtől)

Szerintem semmilyen, jó olaj.

Egy olajcsere alatt meg pláne nem ártasz vele.

Én most ezzel járok és nem először van benne...

Link to comment
Megosztás:

T BA3!

A Castrol Edge 5W-30 az alábbi

-ágazati:

ACEA A3/B3-07, A3/B4-07, C3-08; API SM/CF

-gyártóművi:

BMW LL04; MB 229.51; Porsche A40; Renault RN0700/0710; VW 502 00/505 00

jóváhagyásokkal rendelkezik.

Ilyen követelményű autókba használható.

GM követelmények teljesítésére nem vizsgálták.

A BP a GM követelményt a Castrol Edge 0W-30-as olajával is teljesíti.

Eme gépjármű fejlesztése már megtörtént.

A gépjárműbe használható olajoké is.

Felesleges és elkerülhető kockázatot vállalsz fel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.