Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

:lurker: :omg: :lipssealed:

Van egy fószer a V...s.hu-n, mindig az övé az utolsó komment, mindenhez ért és mindig neki van igaza.

:icon11: :rolleyes: :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2-3 éve küzdöttem a hidrotőke csattogással......csak hidegbe(2-5fok alatt) jött elő és amint ment a kocsi 5-10percet megszűnt!

Kezdtem Metabond C3 LSX 5W-30 ezzel kezdte a csattogást,de nem volt még vészes hát mondom jó rá egy évre (évente 8-10eKM megyek) Castrol Magnatec C3 5W-40 brutális csattogás..........utána váltottam hozzáteszem rá 3hétre mert nagyon csúnya hangja lett Metabond Speed 5W-40-et...halkabb lett de csattogott ugyanúgy 5-10 percig......

És eljött most 1 hónapja az olajcsere és utána néztem mondom akkor jó legyen a következő:

http://www.motul.com...u/products/53?f[range]=25&f[viscosity]=34

Hozzá ACDelco olajszűrő....és láss csodát azért most már kellőképp hidegek vannak és megszűnt teljes egészében a csattogás!!

Annyit még hozzá tennék hogy amint meglett az olajcsere ingyenes autópálya szakasz ott oda-vissza összesen 13km-es távon 3.-ba 6200fordulat mondom akkor gyerünk...lehet ez is számított!

Tehát nálam a nyerő olaj:MOTUL 8100 X-Clean 5W-40!!!!

2003-as 1.4 Z14XE

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

10 éves az autó. 10 éven keresztül 10W40-es olajat kapott a motor. (GM, Castrol stb..) Most februárban esedékes a következő olajcsere. A GM 10W-40-esből 8000 km alatt 0,8 liter fogyott, a Castrol 10W40-esből 0,2 liter tünt el. Tisztában vagyok vele, hogy a mai követelményeknek a Dexos2 felel meg. Abból ugye 5W30-as a GM olaj. Castrolból meg már horror áron van.

Évi 8-10e km-re 10 év után érdemes váltani? Van aki ennyi idő után állt át más viszkozitású/minősítésű olajra? És mit tapasztalt?

Amiből választanék: GM 10W40, Castrol 10W40, GM 5W30 (dexos2)

Mit javasoltok?

(szerk: a hideg idő beálltával a GM és a Castrol 10W40-es olajával is hallhatóvá vált indulás után 3-10 másodperces zakatolás a motorból.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

10 éves az autó. 10 éven keresztül 10W40-es olajat kapott a motor. (GM, Castrol stb..) Most februárban esedékes a következő olajcsere. A GM 10W-40-esből 8000 km alatt 0,8 liter fogyott, a Castrol 10W40-esből 0,2 liter tünt el. Tisztában vagyok vele, hogy a mai követelményeknek a Dexos2 felel meg. Abból ugye 5W30-as a GM olaj. Castrolból meg már horror áron van.

Évi 8-10e km-re 10 év után érdemes váltani? Van aki ennyi idő után állt át más viszkozitású/minősítésű olajra? És mit tapasztalt?

Amiből választanék: GM 10W40, Castrol 10W40, GM 5W30 (dexos2)

Mit javasoltok?

(szerk: a hideg idő beálltával a GM és a Castrol 10W40-es olajával is hallhatóvá vált indulás után 3-10 másodperces zakatolás a motorból.)

Én eddig ezeket használtam:

0-3900: gyári olaj

3900-14300: Castrol Magnatec C3 5W-40

14300-28000: GM 5W-30

28000-44000:Shell Helix ultra 5W-40

44000-63700: Castrol Edge 0W-30

63700-81700: Castrol Edge 0W-30

81700- : Castrol Edge 0W-30

De tavasszal GM dexos2-t fog kapni. A fórumon eddig jó tapasztalatok vannak. S talán a tejfölösödés is megszűnik, amit a castroloknál hidegben tapasztaltam.

Link to comment
Megosztás:

Én eddig ezeket használtam:

0-3900: gyári olaj

3900-14300: Castrol Magnatec C3 5W-40

14300-28000: GM 5W-30

28000-44000:Shell Helix ultra 5W-40

44000-63700: Castrol Edge 0W-30

63700-81700: Castrol Edge 0W-30

81700- : Castrol Edge 0W-30

De tavasszal GM dexos2-t fog kapni. A fórumon eddig jó tapasztalatok vannak. S talán a tejfölösödés is megszűnik, amit a castroloknál hidegben tapasztaltam.

Köszönöm! De ugyebár a tiéd XEP, tehát nálad nem kérdés a megfelelő olaj minősége. Vajon van aki XE motornál tért át 5W30-ra sok év után? Érdemes lehet?

Vagy többet vesztek a fogyáson stb...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! De ugyebár a tiéd XEP, tehát nálad nem kérdés a megfelelő olaj minősége. Vajon van aki XE motornál tért át 5W30-ra sok év után? Érdemes lehet?

Vagy többet vesztek a fogyáson stb...

Próbáld ki, nem drága a GM olaj. 1 cserét kibír, max veszel egy 5l-es kannával, és akkor a legrosszabb olajfogyasztás is bele van kalkulálva.

Link to comment
Megosztás:

Próbáld ki, nem drága a GM olaj. 1 cserét kibír, max veszel egy 5l-es kannával, és akkor a legrosszabb olajfogyasztás is bele van kalkulálva.

..."próbáld ki..."

Más fa...val verni a csalánt.

..."nem drága..."

Az attól függ.

..."kibír..."

És ha nem bírja ki?

"...legrosszabb olajfogyasztás..."

Van legjobb olajfogyasztás is?

:D :sick:

Link to comment
Megosztás:

..."próbáld ki..."

Más fa...val verni a csalánt.

..."nem drága..."

Az attól függ.

..."kibír..."

És ha nem bírja ki?

"...legrosszabb olajfogyasztás..."

Van legjobb olajfogyasztás is?

:D :sick:

wow, karácsonykor kiderült ki az a mantec. :D :smartass: :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

wow, karácsonykor kiderült ki az a mantec. :D :smartass: :rolleyes:

T imy!

"...karácsonykor..."

Karácsony a keresztény vallás szerint dec.25-26-án van. :omg: :D

Link to comment
Megosztás:

:smartass: :omg:

Ha ezt meglátja, nekünk lőttek. :whistle:

Na hát én már jobb ha nem is szólok. :-)

Egy alkalommal ki is bírom az estleges olajveszteséget, az nem is érdekes. Kizárólag arra lennék kíváncsi, hogy a motornak használok-e azzal ha 200e km-es 10w40-es futás után elkezdek bele 5w30-ast tölteni. Vagy már tökmindegy, vagy esetleg már ki is vetné magából.

:-)

2003-as Z14XE-ről van szó.

Link to comment
Megosztás:

Na hát én már jobb ha nem is szólok. :-)

Egy alkalommal ki is bírom az estleges olajveszteséget, az nem is érdekes. Kizárólag arra lennék kíváncsi, hogy a motornak használok-e azzal ha 200e km-es 10w40-es futás után elkezdek bele 5w30-ast tölteni. Vagy már tökmindegy, vagy esetleg már ki is vetné magából.

:-)

2003-as Z14XE-ről van szó.

Ártani nem ártasz sztem.

Link to comment
Megosztás:

Na hát én már jobb ha nem is szólok. :-)

Egy alkalommal ki is bírom az estleges olajveszteséget, az nem is érdekes. Kizárólag arra lennék kíváncsi, hogy a motornak használok-e azzal ha 200e km-es 10w40-es futás után elkezdek bele 5w30-ast tölteni. Vagy már tökmindegy, vagy esetleg már ki is vetné magából.

:-)

2003-as Z14XE-ről van szó.

Én is ugyan ezen gondolkodom, hogy tavasszal a következő cserénél be kellene próbálni egy dexos2 olajat. A különbség, hogy az enyém X16XEL, vagyis ebbe elvileg mehet a 10W40 gépkönyv szerint is. Az is van benne, és nincs is vele semmi gondom. Mivel egyáltalán nem fogy belőle az olaj, gondolom tömítettségi problémák sincsenek, nem hiszem hogy túlzott mértékben enné az 5W30-at sem, ha egyáltalán. Csak én sem tudom eldönteni van-e értelme váltani.

Link to comment
Megosztás:

Én is ugyan ezen gondolkodom, hogy tavasszal a következő cserénél be kellene próbálni egy dexos2 olajat. A különbség, hogy az enyém X16XEL, vagyis ebbe elvileg mehet a 10W40 gépkönyv szerint is. Az is van benne, és nincs is vele semmi gondom. Mivel egyáltalán nem fogy belőle az olaj, gondolom tömítettségi problémák sincsenek, nem hiszem hogy túlzott mértékben enné az 5W30-at sem, ha egyáltalán. Csak én sem tudom eldönteni van-e értelme váltani.

Már, hogy ne lenne értelme?:) Nem értelek titeket:)!

Én inkább 5w40-re váltanék, ha bizonytalan volnék és szerintem azt enni sem fogja jobban mint a 10w-t, persze pech, hogy GM-ből nincsen 5w40:)!

Link to comment
Megosztás:

Az enyémbe is 10W-40-et raktak a szervízkönyv szerint eddig.Mikor megvettem júliusban lecseréltem 5W-30-as Edge-re.Kb.1 litert evett meg 6 ezer km-en.Azt nem tudom,hogy a 10-40-et mennyire ette.118 ezer km. van benne most.A kollégám a Z14XE-be 10W-40-et rak,neki nem eszi.Engem nem érdekel,ha ennyire fogy csak belőle.Akkor inkább azt veszem bele ami belevaló.

Link to comment
Megosztás:

T Geopake!

A BP konszern Castrol márkanéven forgalmazott Edge Fst 5W-30 motorolaja semmilyen GM (Opel) gyártóművi jóváhagyással nem rendelkezik. Ezért GM (Opel) motorba nem való.

BP konszern Castrol márkanéven forgalmazott GM Dexos 2-t teljesítő motorolajai:

Castrol Edge Fst 5W-40

Castrol Magnatec C3 5W-40

Castrol Edge Professional OE 5W-30

Castrol Magnatec Professional MP 5W-30

Castrol Magnatec Professional OE 5W-40

Más csomagolásban:

BP Visco 7000 C 5W-40

Aral HighTronic G 5W-30

Link to comment
Megosztás:

Vicces ez az olaj téma. Én azt se tudom, milyen olaj van a kocsimban (se márka, se típus vagy mi az az xW-y), pedig már kétszer cseréltettem, megbízom a szervizben, ahol cseréltetni szoktam. Enni nem eszi egyáltalán, semmilyen hibát nem tapasztalok vele. Lehet, hogy jövő tavasszal rákérdezek kíváncsiságból a csere alkalmával. :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Vicces ez az olaj téma. Én azt se tudom, milyen olaj van a kocsimban (se márka, se típus vagy mi az az xW-y), pedig már kétszer cseréltettem, megbízom a szervizben, ahol cseréltetni szoktam. Enni nem eszi egyáltalán, semmilyen hibát nem tapasztalok vele. Lehet, hogy jövő tavasszal rákérdezek kíváncsiságból a csere alkalmával. :D :D :D

Ha nem Tescos, akkor talán jó. ;)

Link to comment
Megosztás:

Vicces ez az olaj téma. Én azt se tudom, milyen olaj van a kocsimban (se márka, se típus vagy mi az az xW-y), pedig már kétszer cseréltettem, megbízom a szervizben, ahol cseréltetni szoktam. Enni nem eszi egyáltalán, semmilyen hibát nem tapasztalok vele.

Nekem az autó első 7 évében márkaszervizben folyamatosan olyan olajat töltöttek bele aminek semmiféle GM gyártóművi előírása nincs, úgyhogy ennyit az előírásokról... jelentem még él az autóm és semmi jelét nem mutatja hogy el akarna pusztulni. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.