Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Volna egy furcsa kérdésem.

Ha megpróbálok találni egy vízszintes helyet ahol leengedem az olajat, akkor elvileg az összes olajnak ki kell folyni, nem?

Vagy ha a kerekein áll a kocsi, akkor az nem ugyan az mint ha felemelnék?

Nekem most 8 éves lesz a kocsim, és 4 éve GM 5w30-at használok minden probléma nélkül..

Az Insignia blokkot látva soha többé opelolaj.... Minden normális szerelő ezt mondja, óriási lerakodás, habosodás stb.

Hagyj fel vele, amíg nem késő.

Link to comment
Megosztás:

T flali!

"... lánc csattogás ...."

Ha meleg motornál csattog a lánc, arra vezérlés csere megoldás.

Ez, és ennyi.

A többi humbug.

ezt cáfolnám, ugyan is nekem tavaly lett cserélve a vezérlés az összes apró lánckerékkel vezetővel meg mindennel, és bizony csattog, bicikli lánc hangja van a kocsinak. minden alkatrészből eredeti GM ment bele, kivétel a vízpumpa az Graf és a tömítések pedig Elring.

vezérlés csere után az olaj: Fuchs Titan 5w30 Dexos 2 jóváhagyással.

egy pozitívum, hogy nem habosodik mint a GM 5w30-as olaj.

jövő héten lesz olajcsere most az Eneos Hyper 5w30 Dexos 2 jóváhagyással rendelkező olaj megy majd bele.

olajszűrőt csak is gyárit kap!

és egy a végére: ott álltam amikor cserélték a vezérlést a vízpumpával, így a kiszámláztuk de nem cseréltük rész nem játszik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T flali!

"... lánc csattogás ...."

Ha meleg motornál csattog a lánc, arra vezérlés csere megoldás.

Ez, és ennyi.

A többi humbug.

T. mantec!

Teljesen igazad van, ha már baj van, csak cserével lehet orvosolni. És egyre rosszabb lesz, tudom- főleg a mostani olajtípussal!

Először csak olajcsere lesz, és ha egy másik olajtól már kicsit is csendesebb lesz (nyilván, mivel 140 ezer km-es láncról van szó, nem várom el tőle "új" gk hangot), akkor már megérte a "humbug".

A következő 8-10 ezer km után jöhet a vezérlés-, és remélhetőleg a bevált olajtípusra csere :D

Szóval "puding próbája az evés" vagy "old spice kell nem ígéret".

Egyébként maximálisan tiszteletben tartom, és elfogadom a " gyártóművi előírásokat" de az én esetemben

úgy gondolom a gyakorlat messze nem igazolta az "elméletet".

Tapasztalataimat tisztán jóhiszeműségből osztottam meg - nem akarok senkit sem befolyásolni.

Csak arra szerettem volna rávilágítani, attól még hogy dexos2 nem biztos hogy tökéletes.....

sőt legyen dexos2, + gyári alkatrészek stb. híve vagyok.

Tisztelettel: flali

Link to comment
Megosztás:

ezt cáfolnám, ugyan is nekem tavaly lett cserélve a vezérlés az összes apró lánckerékkel vezetővel meg mindennel, és bizony csattog, bicikli lánc hangja van a kocsinak. minden alkatrészből eredeti GM ment bele, kivétel a vízpumpa az Graf és a tömítések pedig Elring.

vezérlés csere után az olaj: Fuchs Titan 5w30 Dexos 2 jóváhagyással.

egy pozitívum, hogy nem habosodik mint a GM 5w30-as olaj.

jövő héten lesz olajcsere most az Eneos Hyper 5w30 Dexos 2 jóváhagyással rendelkező olaj megy majd bele.

olajszűrőt csak is gyárit kap!

és egy a végére: ott álltam amikor cserélték a vezérlést a vízpumpával, így a kiszámláztuk de nem cseréltük rész nem játszik.

Több helyről én is azt a tanácsot kaptam, hogy várjak még a cserével, mert egyáltalán nem biztos, hogy

attól megoldódik a problémám (lánc hang). Próbáljak először olajat váltani. Ezt fogom tenni, és ha valóban

egy kicsit is halkul - akkor már alátámasztottnak érzem a korábbi okfejtéseket. Ha kopott lánc mellett jobb lesz a

hangja, akkor onnan kezdve lesz@rom, hogy ki mit mond előírásokra hivatkozva.....

Helyedben inkább 5W-40-essel próbálkoznék.....hátha

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Volna egy furcsa kérdésem.

Ha megpróbálok találni egy vízszintes helyet ahol leengedem az olajat, akkor elvileg az összes olajnak ki kell folyni, nem?

Vagy ha a kerekein áll a kocsi, akkor az nem ugyan az mint ha felemelnék?

Nekem most 8 éves lesz a kocsim, és 4 éve GM 5w30-at használok minden probléma nélkül..

Nem hinném hogy lenne különbség. Amikor még nem volt emelő, akkor is cserélték az olajat, aknáról. Ott is 4 keréken áll a masina...

ezt cáfolnám, ugyan is nekem tavaly lett cserélve a vezérlés az összes apró lánckerékkel vezetővel meg mindennel, és bizony csattog, bicikli lánc hangja van a kocsinak. minden alkatrészből eredeti GM ment bele, kivétel a vízpumpa az Graf és a tömítések pedig Elring.

vezérlés csere után az olaj: Fuchs Titan 5w30 Dexos 2 jóváhagyással.

egy pozitívum, hogy nem habosodik mint a GM 5w30-as olaj.

jövő héten lesz olajcsere most az Eneos Hyper 5w30 Dexos 2 jóváhagyással rendelkező olaj megy majd bele.

olajszűrőt csak is gyárit kap!

és egy a végére: ott álltam amikor cserélték a vezérlést a vízpumpával, így a kiszámláztuk de nem cseréltük rész nem játszik.

Én is hiszem, hogy van különbség 5w30 x márka és 5w30 y márka kenőanyagagának "viselkedés" közt. Ha jól belegondolunk, miért ne lenne???

T. mantec!

Teljesen igazad van, ha már baj van, csak cserével lehet orvosolni. És egyre rosszabb lesz, tudom- főleg a mostani olajtípussal!

Először csak olajcsere lesz, és ha egy másik olajtól már kicsit is csendesebb lesz (nyilván, mivel 140 ezer km-es láncról van szó, nem várom el tőle "új" gk hangot), akkor már megérte a "humbug".

A következő 8-10 ezer km után jöhet a vezérlés-, és remélhetőleg a bevált olajtípusra csere :D

Szóval "puding próbája az evés" vagy "old spice kell nem ígéret".

Egyébként maximálisan tiszteletben tartom, és elfogadom a " gyártóművi előírásokat" de az én esetemben

úgy gondolom a gyakorlat messze nem igazolta az "elméletet".

Tapasztalataimat tisztán jóhiszeműségből osztottam meg - nem akarok senkit sem befolyásolni.

Csak arra szerettem volna rávilágítani, attól még hogy dexos2 nem biztos hogy tökéletes.....

sőt legyen dexos2, + gyári alkatrészek stb. híve vagyok.

Tisztelettel: flali

Szerintem egy a lényeg, ne GM kenőanyagot, arra azért már itt-ott volt panasz. Dexos2-ből azért van választék... Anno a 10w40 estében és is csendesebbnek hallottam a kocsit, bár most a Mobil-al (5w30) eddig elégedett vagyok, bár a motorba nem látok bele én sem. Azonban olaj kérdésben az a legfontosabb, hogy a felhasználás módjának megfelelően állítsuk be a csere intervallumot. Én sokat városozom, emiatt átlagban 8000km vagy max egy év alatt cserélem. Lehet hogy egy kenőanyag Longlife, de hagyjuk ezt a kitolt csereperiódust, szerintem ezt tett be annak az Insigniának is. (Ez tesz be a VW csoport féle Tsi-nek is, bár ott azért konstrukciós gondok is vannak...)

Link to comment
Megosztás:

Helyedben inkább 5W-40-essel próbálkoznék.....hátha

ha most nem lesz jobb akkor megpróbálom.

a durva az, hogy 2 éve van nálam a kocsi és most lesz a 3. olajcsere.

1.vásárláskor, ekkor kapott GM 5w30 (2013.12)

2.vezérlés cserekor, Fuchs Titan-t (2014.07)

3.jövő héten megy bele az Eneos (2015.05)

összesen 13e km-ert mentem vele:)

Link to comment
Megosztás:

Annó egy astrás tulaj Z14XEp motorral a gyári GM 5w30at ajánlgatta. Azt mondta h az 5w30 jobb a láncnak, lehet hangosabb tőle (habár ezt nem értem) de tovább fogja kibírni.

Munkatársam 160ál cserélte végig C3 5w40et használt.

Amikor megvettem majdnem 3 éve nekem is C3 5w40et mondtak. azóta én is azt tesztem 10ezrenként, most titanium edge van benne 5w40.

Indításkor van hang de az hidrótőke (vgy twinport szelep). Melegen semmi hangja. Max egy pici kopogás de melyik astrának nincs. Onnan tudom h az enyém még ok h mellém áll egy másik és az ővé hangosabb :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azonnal 2 db példával is bizonyította állítását:

1. Astra G Z12XE (asszem) láncos - 200000 km végig Castrol 10W-40! 8-10.000 km-ént csere.

Mint a doxa óra úgy jár, gyári lánc! Keresni kell a motorhangot.... Tulaj és szerelő teljes megelégedettség.

2. Földön Insignia motorblokk - GM dexos2 olaj 30.000 km-enként - kuka (besült)

Azért itt sok más egyéb tényező is szerepet játszhatott. Hidegen mennyire hajtották? Hány hidegindítás volt náluk? Az insignia dízel volt? A mai dízeleknél azért a tankolt gázolaj minősége is nagyban hozzájárul ahhoz, hogy meddig bírja a motor.

A GM olajat én sem önteném a motorba, de megint ott tartunk, hogy sokismeretlenes az egyenlet, a fentiekből nem egyértelmű, hogy csak az olaj minősége volt a gond. Ugyanazzal a használattal és törődéssel, a Z12XE lehet ugyanilyen állapotban lenne, ha végig GM 5w30-at kapott volna.

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom miért fél mindenki a GM oljatól.

Már több éve használom és minden rendben van.Nem csörög, zörög stb.....

Tökéletesen megy kocsi nincs semmi baja, most novemberben lesz 8 éves.

Minek bele 15000Ft-os olaj?Ez a kocsi akár hogy is nézzük egy fostalicska, nem kell cifrázni a dolgokat.

Az első kb három évben én is mindenből a legdrágább dolgot vettem bele, aztán rájöttem hogy felesleges, mert a gyári dolgok is ugyan olyan jók, és ráadásul olcsóbbak.

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom miért fél mindenki a GM oljatól.

Már több éve használom és minden rendben van.Nem csörög, zörög stb.....

Tökéletesen megy kocsi nincs semmi baja, most novemberben lesz 8 éves.

Minek bele 15000Ft-os olaj?Ez a kocsi akár hogy is nézzük egy fostalicska, nem kell cifrázni a dolgokat.

Az első kb három évben én is mindenből a legdrágább dolgot vettem bele, aztán rájöttem hogy felesleges, mert a gyári dolgok is ugyan olyan jók, és ráadásul olcsóbbak.

Hát ez az olaj kérdés szvsz is túl van kicsit spirázva!! Szeretem ezt az autót, de ahogy Te is írtad nem többmilliós járgányról beszélgetünk, pláne egy 10-15 éves autónál! Vajon számít már ennyi idős korban hogy "gyári" alkatrészek legyenek?... szerintem jó az ólcsóbb is pl szürőből olaj-levegő-pollen... Én is Castrol Edge Titanium FST 5w-40-et itatok vele de szerintem ha más lenne bent ugyanúgy menne! :)

Érdekes, itt a fórumon velem együtt azért vagyunk hogy lehetőleg minden jót megadjunk a kocsinknak, mások meg sz@rnak rá, és ugyanúgy elgurul nekik a járgány!!!

Link to comment
Megosztás:

Mennyibe is kerül 4L GM 5w30? A többi, itt az oldalon is gyakran emlegetett (elvileg magasabb kategóriás, khm prémium)? Nos, ezen a két-három ezren én nem matekozom, inkább választok Mobil, Castrol, Eneos, Fuchs stb árszintből. Pont így vagyok a szűrőkkel és az alkatrészekkel is. Esetenként csak 1-2ezer (vagy pár száz) Ft a differencia. Nem tudni, hogy a prémium mitől az és hogy tényleg az-e, de valamiben csak kell hinni. Egy olajcserén max 2-3 ezret lehetne fogni, ami persze pénz és lenne máshol helye, de megye ennyi más feleslegesre, itt legalább talán nem felesleges. Hiszem hogy ár-érték (minőség) terén azért tényleg többet nyújt a dolog. Még anno a 21 éves autóval is így bántam, nem is volt különösebb gond.

Azt a részét ne felejtsük, hogy akik ide járunk, mi közel sem igazán az átlag "user" kategória vagyunk. Mi azok vagyunk, akiknek azért egy kicsit többről szól ez mint egy használati eszközről. Ennek megfelelően olyan dolgokra figyelünk vagy olyan dogokkal foglalkozunk, amivel egy "hétköznapi" Astra-s nem vagy fel sem tűnik neki mert konkrétan nem érdekli. Mi ezért áldozunk többet mind időben mint pénzben az autóinkra.

Egy durva ferdítéssel élve: egy kisgyerek is tökéletesen elmászkál egy 1000Ft-os kínai cipőben, semmi baja nem lesz tőle, fel fog cseperedni, semmi hátrány nem éri, minden cipő szétmegy a lábán még ha nem is kiemelkedő sportoló, akkor is. De ha tehetjük, csak megkapja azt a Nike cipőt...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azért itt sok más egyéb tényező is szerepet játszhatott. Hidegen mennyire hajtották? Hány hidegindítás volt náluk? Az insignia dízel volt? A mai dízeleknél azért a tankolt gázolaj minősége is nagyban hozzájárul ahhoz, hogy meddig bírja a motor.

A GM olajat én sem önteném a motorba, de megint ott tartunk, hogy sokismeretlenes az egyenlet, a fentiekből nem egyértelmű, hogy csak az olaj minősége volt a gond. Ugyanazzal a használattal és törődéssel, a Z12XE lehet ugyanilyen állapotban lenne, ha végig GM 5w30-at kapott volna.

Az Insignia 1.8 benzin, kevesebb mint 150 ezer km.... Szégyen...

1.2 Z12XE tulaj, fiatal srác (utcabeli), komotos vezetés, sok rövidtáv indítás, kisvárosi forgalom....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Adott egy 2004-es G Astra ami 118 000 km-es futás teljesítménnyel most került a tulajdonomba. Végig vezetett a szervízköny, viszont ami számomra furcsa, hogy a kezdetektől fogva 10w40 -es motorolaj volt benne. Vétel után most mindent cseréltetek rajta ezért itt jönne az én kérdésem a hozzáértőkhöz : milyen olajat vegyek bele? Konkrétan arra vagyok kiváncsi hogy ha eddig 10w40 volt benne akkor más olajjal nem lehet probléma?

Link to comment
Megosztás:

Mennyibe is kerül 4L GM 5w30? A többi, itt az oldalon is gyakran emlegetett (elvileg magasabb kategóriás, khm prémium)? Nos, ezen a két-három ezren én nem matekozom, inkább választok Mobil, Castrol, Eneos, Fuchs stb árszintből. Pont így vagyok a szűrőkkel és az alkatrészekkel is. Esetenként csak 1-2ezer (vagy pár száz) Ft a differencia. Nem tudni, hogy a prémium mitől az és hogy tényleg az-e, de valamiben csak kell hinni. Egy olajcserén max 2-3 ezret lehetne fogni, ami persze pénz és lenne máshol helye, de megye ennyi más feleslegesre, itt legalább talán nem felesleges. Hiszem hogy ár-érték (minőség) terén azért tényleg többet nyújt a dolog. Még anno a 21 éves autóval is így bántam, nem is volt különösebb gond.

Azt a részét ne felejtsük, hogy akik ide járunk, mi közel sem igazán az átlag "user" kategória vagyunk. Mi azok vagyunk, akiknek azért egy kicsit többről szól ez mint egy használati eszközről. Ennek megfelelően olyan dolgokra figyelünk vagy olyan dogokkal foglalkozunk, amivel egy "hétköznapi" Astra-s nem vagy fel sem tűnik neki mert konkrétan nem érdekli. Mi ezért áldozunk többet mind időben mint pénzben az autóinkra.

Egy durva ferdítéssel élve: egy kisgyerek is tökéletesen elmászkál egy 1000Ft-os kínai cipőben, semmi baja nem lesz tőle, fel fog cseperedni, semmi hátrány nem éri, minden cipő szétmegy a lábán még ha nem is kiemelkedő sportoló, akkor is. De ha tehetjük, csak megkapja azt a Nike cipőt...

Igazad van, nem azon az 1-2000 Ft-on múlik.... A sz@rrágóknak meg úgyis mindegy, hogy milyen az olaj, csak occsó legyen. Korábban volt arról szó, hogy a szakszervizek is "anyagi megfontolásból" nyomják a GM 10W40-et.

Szerintem ez nem biztos, hogy így van, ügyfelenként az az 1-2000 Ft (nekik kevesebb) érdekelné Őket, hiszen

nem ezen hanem a munkadíjon szakítanak óriásit. Az ügyfél választhat, hogy melyik olajjal kéri a szervizt.

Egyébként az Astra Classic II típusnál (3 különböző szakszerviznél tapasztaltak alapján- 2 különböző megye),

- függetlenül, hogy Z-s motorral "futtatták ki a piacról" - nem az új dexos2 "előírást" alkalmazzák. Valószínűleg többi szervizben is ez van.

10 ezer Ft alatt beszerezhető bármelyik, elvileg magasabb kategóriás olaj (dexos2),

tehát aki meg ezen akar spórolni ("Tescos olaj" stb) az megérdemli.

Link to comment
Megosztás:

Most vetem 2 liter GM 5W30-at, egy gyári olajszűrőt, egy benzinszűrőt(minden évben cserélem ezt is) pollen szűrőt, 9300Ft-ért.

Azért két liter mert tavalyról maradt 1 liter és három liter elég.

Szóval én már túl vagyok az Astra imádaton, de megadok minden kötelező dolgot a kocsinak gyári alkatrészekből.

Sajnos nincs lóvé most új kocsira, de már nem szeretem az autómat úgyhogy csak a kötelező dolgokat adom meg neki, semmi flanc meg extra.

Link to comment
Megosztás:

Most vetem 2 liter GM 5W30-at, egy gyári olajszűrőt, egy benzinszűrőt(minden évben cserélem ezt is) pollen szűrőt, 9300Ft-ért.

Azért két liter mert tavalyról maradt 1 liter és három liter elég.

Szóval én már túl vagyok az Astra imádaton, de megadok minden kötelező dolgot a kocsinak gyári alkatrészekből.

Sajnos nincs lóvé most új kocsira, de már nem szeretem az autómat úgyhogy csak a kötelező dolgokat adom meg neki, semmi flanc meg extra.

Ezen már elgondolkodtam,mi lesz ha így lesz? :huh:

Eladom!,hiszen csak úgy tudok élni egy autóval ha szeretem,eddig mindegyikkel (5)így voltam :icon1:

De persze az anyagi korlátok itt is bejátszanak,annak jó aki időben tud váltni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Adott egy 2004-es G Astra ami 118 000 km-es futás teljesítménnyel most került a tulajdonomba. Végig vezetett a szervízköny, viszont ami számomra furcsa, hogy a kezdetektől fogva 10w40 -es motorolaj volt benne. Vétel után most mindent cseréltetek rajta ezért itt jönne az én kérdésem a hozzáértőkhöz : milyen olajat vegyek bele? Konkrétan arra vagyok kiváncsi hogy ha eddig 10w40 volt benne akkor más olajjal nem lehet probléma?

Ha tartani akarod magad a gyári előiráshoz akkor vmilyen dexos2 jóváhagyásút tegyél bele

Ha a gyári előirás nem érdekel akkor,én bármilyen márkás 5W30,5W-40 viszkozitásút ajánlok,pénztárcától függően

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

csicsó, on 14 May 2015 - 3:44 PM, said:

Ezen már elgondolkodtam,mi lesz ha így lesz? :huh:

Eladom!,hiszen csak úgy tudok élni egy autóval ha szeretem,eddig mindegyikkel (5)így voltam :icon1:

De persze az anyagi korlátok itt is bejátszanak,annak jó aki időben tud váltni

Én is tervezek cserét, nem tagadom. Sajnos a kinézett autó még nagyon drága, több évnek el kell telnie mire szóba jöhet.

Bármire nem cserélek, csak azért mert fiatalabb.

Viszont azért nem fogok bele olcsó olajat rakni. A GM nálam kétszer leszerepelt, egyszer a C20NE motorban, egyszer meg a mostaniban. Mindkétszer Magnatecre váltottam, amítől egyértelműen szebb lett a motor hangja, idén viszont leváltottam a Magnatec C3-at Mobil New Life-re, ez egy újabb minőségi ugrás, hideg motornál nagy különbséget hallani. Ha mennék évi 50-ezer km-t, valószínűleg számítana az olaj ára, de majdnem tizedrésze megy csak bele, így nem számolgatok.

Link to comment
Megosztás:

Mennyibe is kerül 4L GM 5w30? A többi, itt az oldalon is gyakran emlegetett (elvileg magasabb kategóriás, khm prémium)? Nos, ezen a két-három ezren én nem matekozom, inkább választok Mobil, Castrol, Eneos, Fuchs stb árszintből. Pont így vagyok a szűrőkkel és az alkatrészekkel is. Esetenként csak 1-2ezer (vagy pár száz) Ft a differencia. Nem tudni, hogy a prémium mitől az és hogy tényleg az-e, de valamiben csak kell hinni. Egy olajcserén max 2-3 ezret lehetne fogni, ami persze pénz és lenne máshol helye, de megye ennyi más feleslegesre, itt legalább talán nem felesleges. Hiszem hogy ár-érték (minőség) terén azért tényleg többet nyújt a dolog. Még anno a 21 éves autóval is így bántam, nem is volt különösebb gond.

Azt a részét ne felejtsük, hogy akik ide járunk, mi közel sem igazán az átlag "user" kategória vagyunk. Mi azok vagyunk, akiknek azért egy kicsit többről szól ez mint egy használati eszközről. Ennek megfelelően olyan dolgokra figyelünk vagy olyan dogokkal foglalkozunk, amivel egy "hétköznapi" Astra-s nem vagy fel sem tűnik neki mert konkrétan nem érdekli. Mi ezért áldozunk többet mind időben mint pénzben az autóinkra.

Egy durva ferdítéssel élve: egy kisgyerek is tökéletesen elmászkál egy 1000Ft-os kínai cipőben, semmi baja nem lesz tőle, fel fog cseperedni, semmi hátrány nem éri, minden cipő szétmegy a lábán még ha nem is kiemelkedő sportoló, akkor is. De ha tehetjük, csak megkapja azt a Nike cipőt...

Nagyon szépen összefoglaltad, teljes mértékben egyetértek veled. :)

Nekem is most volt olajcserém, másodjára mióta megvettem az autót. Elsőre azt mondták jó bele a 10w40, ment bele az aral. Most utánaolvasva ment bele eneos hyper premium 5w30 mert nem volt opelbe való aral. Hidegen sokkal halkabban jár a motor. Fontos mert sokat használom hidegen is pl egyetemre és onnan vissza albérletbe.

Link to comment
Megosztás:

Dj Menyus, on 14 May 2015 - 9:17 PM, said:

Castrol Magnetec C3-ról kinek milyen véleménye tapasztalata van? 5W40.

Közepes minőség. A GM 5W30-nál jobban muzsikált nálam, de kis habosodás keletkezett az olajbeöntő sapkán, és a nívópálcán. Hozzáteszem, városi használat mellett. Sok rövid táv esetén szerintem megéri 0W-s olajat használni, ebből most a Mobil 1-et tesztelem.

Link to comment
Megosztás:

Közepes minőség. A GM 5W30-nál jobban muzsikált nálam, de kis habosodás keletkezett az olajbeöntő sapkán, és a nívópálcán. Hozzáteszem, városi használat mellett. Sok rövid táv esetén szerintem megéri 0W-s olajat használni, ebből most a Mobil 1-et tesztelem.

Télen ez nálam az eddig használt mindhárom(Castrol,Shell,Mobil X1 5W-40))olajjal jelen volt(van)de csak télen...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.