Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

On 2016. június 3. at 15:53, marton.csaba2 írta:

T bepi81!

"... Mol Dynamic Synt Diesel 10W-40 ..."

A hivatkozott termék a Mol haszongépjármű terméksorának része.

A gyártó a termékét Euro III - as és dízel részecskeszűrő nélküli Euro IV és Euro V haszongépjármű motorokhoz ajánlja.

Személygépkocsihoz nincs csak diesel motorhoz készített motorolaj.

 

"... csak jó lesz ..."
Nem. Nem jó.
A GM már az Y motorkóddal ( 2000.02 ) kezdődő motorjaihoz sem ezt a viszkozitási osztályt írja elő.

Tudom, hogy a gyári ajánlás nem ez, de ekkora futásnál értelmetlen belerakni a vékony olajat. Kifolyna a tömítések mentén a motorból.

Egyébként, kissé zavaró a kioktató stílusod, ezt légy szíves kerüld a jövőben. Nem vagyok analfabéta kenőanyagok tekintetében (sem). Megvan az oka, miért nem használok gyári előírású olajat. ;-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T bepi81!
 

"... értelmetlen berakni ..."
De csak neked.

"... vékony ..."
A motorolajnak ilyen tulajdonsága nincs.

" ... kifolyna a tömítések mentén ..."
A gyártóművii előírásnak megfelelő olaj sem csinált/csinál ilyet.

"... zavaró ..."
Nem kötelező a nem létező motorolajokról, nem létező állításokkal, a nem létező tudást közre adni.

"... Megvan az oka, miért nem használok gyári előírású ..."
Ebben teljesen egyetértünk.

 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Jaszo írta:

Gondolkozom rajta, hogy kipróbálom egy kicsit borsosabb az áruk mint a 10w40- nek.De ha megszünne az ebyhe karatyolás melegen megérné.

Véleményem szerint ez fordítva logikus, vagyis inkább az 5w-0w esetében zajosabb. Amikor vettem a kocsit 10w40 volt benne, azóta sem volt semmi más viszkozítással olyan halk a járása. Az már más kérdés hogy elvileg nem megfelelő a Z-s motorba...

Link to comment
Megosztás:

25 perce, Janó32 írta:

Véleményem szerint ez fordítva logikus, vagyis inkább az 5w-0w esetében zajosabb. Amikor vettem a kocsit 10w40 volt benne, azóta sem volt semmi más viszkozítással olyan halk a járása. Az már más kérdés hogy elvileg nem megfelelő a Z-s motorba...

Én laikus vagyok a témában, de akkor nem kisérletezek csak alapjáraton van enyhe karatyolás az is csak melegen ezt akartam megszüntetni.Szerelő azt mondta vannak sokkal rosszabbak is és ez opel betegség ő nem nyúlna hozzá. Ha cserélnék én 5w-40-re gondoltam. Magnateck meg az edge között mi a különbség az árán kivül :) Mondjuk ha én Castrol olajat akarok vásárolni csak magnatec10w40 A3/B4 helyett 5w40-t akkor az edgebe 5w40A3/B4-t kell választanom? mert van sima 5w40-es. A castrolnak van vmi új termékcsoportja magnatec start stop névvel ott is van 5w30 A3/B4. Csak próbálok kiigazodni az olajok tengerében :)  

Link to comment
Megosztás:

25 perce, Jaszo írta:

Én laikus vagyok a témában, de akkor nem kisérletezek csak alapjáraton van enyhe karatyolás az is csak melegen ezt akartam megszüntetni.Szerelő azt mondta vannak sokkal rosszabbak is és ez opel betegség ő nem nyúlna hozzá. Ha cserélnék én 5w-40-re gondoltam. Magnateck meg az edge között mi a különbség az árán kivül :) Mondjuk ha én Castrol olajat akarok vásárolni csak magnatec10w40 A3/B4 helyett 5w40-t akkor az edgebe 5w40A3/B4-t kell választanom? mert van sima 5w40-es. A castrolnak van vmi új termékcsoportja magnatec start stop névvel ott is van 5w30 A3/B4. Csak próbálok kiigazodni az olajok tengerében :)  

Összetételben van differencia, ugyebár más termékcsalád a Castrol-on belül. Ha mindenképpen Castrol és 5w40, akkor marad az mint amit előzőekben linkeltem:  https://the-filtershop.com/spd/edgetitanium_5w40_4/Castrol-Edge-Titanium-FST-5w40-4-L-motorolaj

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 09. at 6:11, marton.csaba2 írta:

T ginola!

"... konkrét ..."

dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

 

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 olaj-partner.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Elf Evolution Fulltech Msx 5W-30 olajborze.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra Professional AG 5W-30 shellshop.hu
Shell HELIX Ultra Ect C3 5W-30 olajshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 statoil-motorolaj.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu
Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu
Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com
Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu
Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu
Eurol Fluence Dxs 5W-30 olajshop.hu
Midland Axxept 5W-30 midland.hu
Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

http://www.motorolajbolt.hu/

Ezt nem favorizálod...gond van vele? Amit venni fogok pedig itt olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. június 5. at 4:18, marton.csaba2 írta:

T bepi81!
 

...
1. "... vékony ..."
A motorolajnak ilyen tulajdonsága nincs.

2. " ... kifolyna a tömítések mentén ..."
A gyártóművii előírásnak megfelelő olaj sem csinált/csinál ilyet.

3. "... zavaró ..."
Nem kötelező a nem létező motorolajokról, nem létező állításokkal, a nem létező tudást közre adni.


 

1. Nézd, a szakzsargonban is benne van ez az elnevezés, nem mellesleg, ezt érti a "mezei" ember is.

2. Nem, valóban nem, egy 0 km-es motorban. Te tényleg beletöltenél egy 270k-t 15W-40 olajjal futott motorba gyári 5W-30-ast? Ha igen, akkor elég hiányos a gyakorlati tapasztalatod (mert fotelből nagyon képzett "vagy").

3. Ne terelj...

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Ez a "vékony" dolog ez valóban hülyeség..
Az a mezei ember, aki ezt érti, annak gőze sincs a téli, nyári viszkozitásról.
Az az autószerelő, az meg egy kifejezett bal aki km. függvényében állapítja meg az olajat..
270k fölött jó hogy nem zsírozni nem kellene.:-)

Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... téli olaj ..."

Kb 30-35 éve nem gyártanak már téli olajat, nyári olajat.

Kb 30-35 éve már télen és nyáron is használható - ú.n. több fokozatú - olajat gyártanak.

Vagy az dokumentum régi, vagy a szerző tudását nem sikerült aktualizálni, vagy a szerző történeti áttekintést kívánt adni a kenőolajipar fejlődéséről.

Módosítva : marton.csaba2
Link to comment
Megosztás:

 

2 órája, marton.csaba2 írta:

T Janó32!

"... téli olaj ..."

Kb 30-35 éve nem gyártanak már téli olajat, nyári olajat.

Kb 30-35 éve már télen és nyáron is használható - ú.n. több fokozatú - olajat gyártanak.

Vagy az dokumentum régi, vagy a szerző tudását nem sikerült aktualizálni, vagy a szerző történeti áttekintést kívánt adni a kenőolajipar fejlődéséről.

A Janó32 által linkelt "dokumentum" tényleg régi, ugyanis 2010 utáni (azóta létezik az említett weblap). 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kell vennem olajat utántölteni, meg fagyállót is, de akkor már megvenném a következő adag olajat is a cseréhez. Ahogy számolgattam a filtershoppal járok a legjobban, viszont olajszűrőt is vennék, de nem tudom melyiket válasszam az ott kaphatóak közül.

Ezeket hozza fel az enyémhez: https://the-filtershop.com/spl/763409/Opel-Astra-1-4-benzin-motorszam-Z14XEP-90-LE-2003 

Ezek közül melyiket érdemes venni, vagy vegyek máshol szűrőt?

 

Link to comment
Megosztás:

Ha jól értem, akkor nem külön olajokról (téli és nyári) van szó, hanem egyazon olajtipus hideg illetve meleg állapotban mért viszkózusságáról.

Tehát mindenkinek igaza van, tartalom szempontjából, a megnevezés az (téli-hidegoldal, nyári-melegoldal), ami vitás.

Szerintem egy átlagembernek sem lehet nehéz megérteni,  hogy adott olajtipus évszaktól függetlenül, hidegen illetve melegen is rendelkezik meghatározott tulajdonságokkal, az optimális hőmérsékleti tartományhoz mérten.

Vagy lehet én vagyok túl kocka...

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, bucynus írta:

Kell vennem olajat utántölteni, meg fagyállót is, de akkor már megvenném a következő adag olajat is a cseréhez. Ahogy számolgattam a filtershoppal járok a legjobban, viszont olajszűrőt is vennék, de nem tudom melyiket válasszam az ott kaphatóak közül.

Ezeket hozza fel az enyémhez: https://the-filtershop.com/spl/763409/Opel-Astra-1-4-benzin-motorszam-Z14XEP-90-LE-2003 

Ezek közül melyiket érdemes venni, vagy vegyek máshol szűrőt?

 

A Mann termékekkel nem lesz gond (jó eséllyel a többivel sem, de ha számít a minőség akkor mehet a Mann). 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

20 perce, Janó32 írta:

A Mann termékekkel nem lesz gond (jó eséllyel a többivel sem, de ha számít a minőség akkor mehet a Mann). 

Kösz! Használtam már máshova Mann szűrőket, nem volt vele gondom, csak az Opelbe még nem vettem, de akkor az lesz.

Módosítva : bucynus
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.