Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Ezt már olvastam valahol, lehet pont te írtad :D

Egyébként ez nem fog utána? Úgy értem a ruhát, ha nekidőlsz vagy valami?

Mellesleg ha elkezd kopni, nem lesz foltos?

Na meg ilyet már vagy 20 éve nem is lehet kapni nem? :P

Én írtam korábban is. Nem feltétlenül kell Bagarolnak lenni, én a tubusos cipőpasztát próbáltam. Jó volt, és ha már megszáradt nem fogott. Gondolj bele, ha egy cipő hozzáér a ruhához, az sem fog már.

Link to comment
Megosztás:

Én írtam korábban is. Nem feltétlenül kell Bagarolnak lenni, én a tubusos cipőpasztát próbáltam. Jó volt, és ha már megszáradt nem fogott. Gondolj bele, ha egy cipő hozzáér a ruhához, az sem fog már.

Ez jogos :D

Tartóssága ennek is pár hónap?

Link to comment
Megosztás:

üdv

az lenne a kérdésem hogy a képen látható kilincsek annyira szétszerelhetőek hogy csak magát a fogókát vigyem el krómoztatni?! ahogy a képen is látszik vagy nem szétszerelhető?! :D

http://kepfeltoltes.hu/view/111012/6b85_3_...ltoltes.hu_.jpg

A kilincseket igen, szét lehet szedni, de nem érdemes krómoztatni, mert nagyon drága...inkább vegyél vaterán 6ezerért és azt csak fel kell csavarozni! :P

Cipőpaszta.... Nem rég hallottam hogy a Rama margarin is csodákat művel a fényezéssel, kenjétek be a vele az autót, sőt Castrol Magnatec a motorba??? Minek??? Tesco kóla tökéletes, és nagyon olcsó!!! Szépen megyünk előre!! :P

Link to comment
Megosztás:

A kilincseket igen, szét lehet szedni, de nem érdemes krómoztatni, mert nagyon drága...inkább vegyél vaterán 6ezerért és azt csak fel kell csavarozni! :P

Cipőpaszta.... Nem rég hallottam hogy a Rama margarin is csodákat művel a fényezéssel, kenjétek be a vele az autót, sőt Castrol Magnatec a motorba??? Minek??? Tesco kóla tökéletes, és nagyon olcsó!!! Szépen megyünk előre!! :D

Sőtt, ha a tea vajba keverünk kakaóport és bekenjük az üvegeket, már meg is oldottuk a sötétítést :P

Link to comment
Megosztás:

...

Láttam vannak lökhárító ápolószerek, kifakult lökhárítóra érdemes ilyet használni, vagy milyen módszerrel nyerhető vissza a lökös sötétebb színe (lehet egyáltalán)?

Válaszokat előre is köszi!

Állítólag óvatos hőlégfúvós melegítéssel visszanyeri a sötét színét.

Ebben a hsz-ben levő linken vannak képek a módszerről, és alatta pár hozzászólás még erről szól. :D

Link to comment
Megosztás:

A kilincseket igen, szét lehet szedni, de nem érdemes krómoztatni, mert nagyon drága...inkább vegyél vaterán 6ezerért és azt csak fel kell csavarozni! :P

Cipőpaszta.... Nem rég hallottam hogy a Rama margarin is csodákat művel a fényezéssel, kenjétek be a vele az autót, sőt Castrol Magnatec a motorba??? Minek??? Tesco kóla tökéletes, és nagyon olcsó!!! Szépen megyünk előre!! :D

Tényleg, a kilincsek!

Hőlégfúvós technika a kilincsekre? Működhet, valaki csinálta már?

Ha nem ez, akkor arra mit lehetne?

Link to comment
Megosztás:

Azért óvatosan, mert anno a Yugomnak a lökösét Sitillel kentem... :D

Azért érdekelne, hogy a kocsim a lökösének a színe mennyire változna hőlégfúvóra, mert szerintem alapból szürke az egész... :P

Nem találtam jobb képeket:

http://kepfeltoltes.hu/111013/L_k_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/111013/L_k_s_2_www....ltoltes.hu_.jpg

Erre is jó a hőlégfújós technika. Milyenre változna? Hát feketére! :P Hiszed vagy sem, ez a lökös is fekete volt 15 évvel ezelőtt :D :D

Tényleg, a kilincsek!

Hőlégfúvós technika a kilincsekre? Működhet, valaki csinálta már?

Ha nem ez, akkor arra mit lehetne?

Mindenre működik ami ugyan olyan műanyag vagy hasonló a lököshöz. :D

De mielőtt egy páran neki esnének, mint bolond zsidó a lovának, jól gondolják meg.... Finoman, érzékkel kell csinálni, mert eldobósra is melegíthetitek!

Link to comment
Megosztás:

Erre is jó a hőlégfújós technika. Milyenre változna? Hát feketére! :P Hiszed vagy sem, ez a lökös is fekete volt 15 évvel ezelőtt :P :D

Mindenre működik ami ugyan olyan műanyag vagy hasonló a lököshöz. :D

De mielőtt egy páran neki esnének, mint bolond zsidó a lovának, jól gondolják meg.... Finoman, érzékkel kell csinálni, mert eldobósra is melegíthetitek!

Meg ha véletlenül egy ponton picit tovább melegítik a kelleténél, akkor az eltudja húzni az egész lökhárítót, és onnan már nem lesz visszaút.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, a kilincsek!

Hőlégfúvós technika a kilincsekre? Működhet, valaki csinálta már?

Ha nem ez, akkor arra mit lehetne?

Próbáltam, nekem nem változott :D Azok a mocskok valami keményebb, merevebb, gyökér műanyagból vannak, nem változott a színük. :D

Meg ha véletlenül egy ponton picit tovább melegítik a kelleténél, akkor az eltudja húzni az egész lökhárítót, és onnan már nem lesz visszaút.

Ha már próbáltad volna, nem beszélnél félre :D :P Annyira kevés hő elég neki a visszaszínezéshez, hogy mire kézzel odanyúlsz hogy meleg -e egyáltalán, már simán tapizhatod. 10 centiről, folyamatosan mozgatva ilyen hőnél elég nehéz elcsámpásítani egy lökhárítót... :P

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

Nekem is olyan mosás után, mint az elsö képen.

Én leregadtam a szilikonspraynél, mosás után, ha már száraz lefujom, áttörlöm és szép...

Link to comment
Megosztás:

Én is csináltam szilikonnal régen, de az nem tartott csak 1-2 hétig.

Én is fújtam szilikonnal (nem olcsó), kentem "bumper shine"-al (még drágább, de tartósabb -2 hónap-), és a cipőpaszta volt a legtartósabb (kb. 3 hónap) és a legolcsóbb. Tudom bunkó vagyok..... de a teavajat meg a margarint még azért nem próbáltam ki! :D Sőt hőlégfúvóval sem görbítettem el a lököst! :P

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam, nekem nem változott :D Azok a mocskok valami keményebb, merevebb, gyökér műanyagból vannak, nem változott a színük. :D

Ha már próbáltad volna, nem beszélnél félre :D :D Annyira kevés hő elég neki a visszaszínezéshez, hogy mire kézzel odanyúlsz hogy meleg -e egyáltalán, már simán tapizhatod. 10 centiről, folyamatosan mozgatva ilyen hőnél elég nehéz elcsámpásítani egy lökhárítót... :P

Egyre biztatóbb, hétvégén tuti megcsinálom!

Akkor ezek szerint kilincsel nem érdemes :P

Link to comment
Megosztás:

Egyre biztatóbb, hétvégén tuti megcsinálom!

Akkor ezek szerint kilincsel nem érdemes :P

Képeket megmutattam, eredményt láttad. Aki akarja kenegesse, csak ne akarja megmagyarázni, hogy elolvad a lökös, amikor semmi tapasztalata nincs vele. Az enyém nem fakul ki 1 hónap után, nem foltosodik, és nem pattogzik le róla semmi. Még a téli gumik vannak az autón a képeken, amikor csináltam, és a mai napig ugyan olyan fekete. :D Szilikonnal, meg egyéb trutymókkal is volt szerencsém megismerkedni, (hál' istennek nem az én autómon) Nem véletlenül csináltam meg ezzel a sajátomat, és nem véletlenül jöttek utána ismerősök, hogy az övét is csináljuk meg. :P

Link to comment
Megosztás:

Háááát. Valószinü Alex kolléga is válaszol. Mindenesetre gratulálok a haverhoz :P Ha nem vagy tul igényes akkor kis ecset, és lakk. A kisecsettel kiecseteled a mart felületet, de látszódni fog! Ha megoldható bele lehet ködölni, sok ügyes fényező megcsinálja ugy hogy viszonylag láthatatlan az eredmény. (Az avatatlan szemnek teljesen láthatatlan, aki ebben dolgozik az észreveszi a turpisságot) De ez csak akkor járható út ha nagyon jol kikeverik a szint, és van a közelben valami él, fénytörés ahol lehet "csalni" Ha ez nem müködik akkor mottető, vagy elem fényezés. Mindenféleképpen drága mulatság.

Ugyanezt írtam volna én is.... :P

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!Ma elvittem egy fényezőhöz és nem kecsegtetett semmi jóval!Azt mondta valószínűleg kromofág nyomok és

a jobb első sárvédőre is jutott belőle!Az még nem pattogzott le,nem púposodd fel,de ami késik nem múlik!Hurrá!!!

Most vagy 40-ért lefújatom a két elemet,vagy megpróbálok egy jó állapotút keresni egy bontottról,vagy összemaszatolom,esetleg

találok valakit,aki megpróbálja javítani és lesz ami lesz! :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!Ma elvittem egy fényezőhöz és nem kecsegtetett semmi jóval!Azt mondta valószínűleg kromofág nyomok és

a jobb első sárvédőre is jutott belőle!Az még nem pattogzott le,nem púposodd fel,de ami késik nem múlik!Hurrá!!!

Most vagy 40-ért lefújatom a két elemet,vagy megpróbálok egy jó állapotút keresni egy bontottról,vagy összemaszatolom,esetleg

találok valakit,aki megpróbálja javítani és lesz ami lesz! :D

Ha rám hallgatsz, akkor szánd rá azt a 40ezret.... Nem azért mert fényező vagyok, hanem azért és ezt már a fentiekben részleteztem, hogy legyen normálisan megcsinálva! És akkor le van róla a gond! :P

Link to comment
Megosztás:

Én is fújtam szilikonnal (nem olcsó), kentem "bumper shine"-al (még drágább, de tartósabb -2 hónap-), és a cipőpaszta volt a legtartósabb (kb. 3 hónap) és a legolcsóbb. Tudom bunkó vagyok..... de a teavajat meg a margarint még azért nem próbáltam ki! :D Sőt hőlégfúvóval sem görbítettem el a lököst! :P

És a vazelint próbáltad már? Nekem nincs, de valakitől hallottam.... :P Amikor a Grábgyárban dolgoztam minden nagyobb leálláskor szilikonoztuk az acélszitás szallagot ami bevitte a műpadlót a kemencébe ugye azért hogy ne tapadjon rá. Ez kétkomponensű szilikon volt, pár órán bellül térhálósodott, de ha reggel felé csináltuk akkor hazérés után még volt időm bekenni vele ezt-azt. Na az elég tartós volt.

Link to comment
Megosztás:

Ha rám hallgatsz, akkor szánd rá azt a 40ezret.... Nem azért mert fényező vagyok, hanem azért és ezt már a fentiekben részleteztem, hogy legyen normálisan megcsinálva! És akkor le van róla a gond! :D

Az lesz,jövő tavasszal megcsináltatom,addig meg próbálgatok javítani rajta valamennyit!

Link to comment
Megosztás:

Szasztok'

Hétvégén nekiugrottam a lökhárítónak hőlégfúvóval.

Vegyes érzelmek keletkeztek bennem a dologgal kapcsolatban.

Az elv maga jó és működött is. Elöl nem volt semmi komplikáció, bár egy picit jobban kellett melegíteni mint az eddig leírtakból gondoltam.

Hátul azonban mintha másabb lett volna az anyag, nehezebben sötétedett, többet kellett melegíteni, és nem is lett olyan szép, mivel nem tudtam úgy megmelegíteni. Az ok az volt, hogy a csomagtartó kéder alá hajló nyúlvány (lökhárító a csomagtartó ajtó alatti részen) vékonyabb mint a többi helyen és bizony az elkezdett elvetemedni a hő hatására, így nem is mertem nagyon melegíteni azon a részen.

Ami még felb@szott kicsit, hogy amikor utántöltöttem a hűtőfolyadékot a tágulásiba rácsöppent egy csepp a lökösre, naná hogy a nem festett részére és hiába töröltem le azonnal, meg töröltem le mosószerrel, az a pötty bizony kicsit a hőlégfúvózás után is látszott :P

Nem vészes, de azért jobban meglettem volna nélküle :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.