Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ezt hol olvastad, hogy káros kipufogógáz kibocsájtás lámpa a neve? :D

Mondták már lambdaszonda lámpának is, de ez eddig a legjobb. :D

Amúgy az a lámpa nem csak a kipufogógáz káros mértékére figyelmeztet, hanem bármire mert az egy hibajelző lámpa. Ki kéne olvasni a hibakódot, hogy egyáltalán mire reklamál.

Komoly egy szerelő lehet ha azt mondja nem tud vele mit kezdeni...remélem pénzt nem kért érte. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ha lehet közben szorgosan fényképezz/dokumentálj :smartass:, nekem 1 éve áll a polczomon a CC, nem volt még "erőm" nekiszökni bebogozni... Habár úgy akartam bekötni, hogy teszek csatlakozó-sort a megcsapolt szálakra, hogy utólag könnyen kiszedhető legyen a CC, de lehet, hogy leteszek róla.

köszi!

Rendben, fogok dokumentálni, ha úgy van oda lehetne tenni majd a BC beszerelős cikk mellé!

Ez a napi hozzászólás korlátozás mennyi idő után vagy hogyan oldódik föl? :pinch:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A képen látható csatik mire jók?

Ez az anyósülés alatt van:

Ez meg a váltóbox alatt, a kézifék kar előtt:

http://imgbox.com/dF5PNAxs

Talán az űlésfűtés 2 kapcsoló-csatlakozója, és az első az magának az űlésfűtésnek a csatlakozója.

a kapcsolók

000019845402_%23_2_%23_GSi.jpg

a tyúkbelezés

578eb90aceb8c4ef1347c79f078cbe5f.png

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Talán az űlésfűtés 2 kapcsoló-csatlakozója, és az első az magának az űlésfűtésnek a csatlakozója.

a kapcsolók

a tyúkbelezés

Hali

Az ilyen karosszéria rajzokat milyen oldalon, vagy programból szeditek ki??

Köszi :D

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Üdv! Z16SE-hez van régebbi generátor ami kompatibilis?? Esetleg milyen motorkódú autóknál azonos a generátor??

Előre is köszi!

Hát szerintem a generátor az csak generátor, legyen ugyanolyan a felfogatása fizikailag, passzoljon rá a tárcsa, a 12Volt adott az amper meg legalább akkora legyen mint a régi. Bekötést nem tudom hogyan van, nekem 2 szál drót van rákötve meg ugye a fémház a test. Most csak így hirtelen ráguglizva nem látok különbséget.

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem a generátor az csak generátor, legyen ugyanolyan a felfogatása fizikailag, passzoljon rá a tárcsa, a 12Volt adott az amper meg legalább akkora legyen mint a régi. Bekötést nem tudom hogyan van, nekem 2 szál drót van rákötve meg ugye a fémház a test. Most csak így hirtelen ráguglizva nem látok különbséget.

Én is azt nézegettem, hogy mintha felfogatásban passzolna. Kérdés mennyire pontos!?

Link to comment
Megosztás:

hali

Mennyire erős a gyári antenna? Nekem egy kenwood fejegység van benne, de nem veszi tisztán az adókat, tehát ami közel van az egész türhető de a többi rossz, sistereg, bele-bele zizeg, bele tartozik hogy a gyári antenna dugó szétesett, ezért lett rá rakva egy csavaros megoldás, de állítólag annak jónak kell lennie, és már csak az antennára gyanakodok, gondolom az se egészséges ha ki lehet húzni az "ostort" teljesen úgy hogy a kezembe marad

Link to comment
Megosztás:

Én is azt nézegettem, hogy mintha felfogatásban passzolna. Kérdés mennyire pontos!?

Nem tudom hogy a sima ékszíjtárcsás és a hosszbordás szíjas közt mi a külöbség, de szerintem ha maradsz ugyanannál a tárcsafajtánál akkor pontosnak kell lennie, miért változtatták volna? Végső megoldásként ha nem fut egy sikba, a csavarnál lehet mókolni reszeléssel és alátétek pakolásával.

Link to comment
Megosztás:

Az antennának nincs erőssége, max nyeresége :)
Ha nem szakadt a kábel, vagy nincs élesen megtörve, csatlakozók nem oxidáltak sehol, akkor tökéletes a gyári megoldás is. Ezeket nézd át, meg az "állítólag jó" antennacsatlakozót a rádiónál! Illetve van egy toldás gyárilag a kábelben a vezetőoldali lábtér környékén.
Rádión szokott még lenni tuner érzékenység állítás, vagy LOCAL/DX mód, ezt állítsd maxra ill. DX-re.

hali

Mennyire erős a gyári antenna? Nekem egy kenwood fejegység van benne, de nem veszi tisztán az adókat, tehát ami közel van az egész türhető de a többi rossz, sistereg, bele-bele zizeg, bele tartozik hogy a gyári antenna dugó szétesett, ezért lett rá rakva egy csavaros megoldás, de állítólag annak jónak kell lennie, és már csak az antennára gyanakodok, gondolom az se egészséges ha ki lehet húzni az "ostort" teljesen úgy hogy a kezembe marad

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A múltkor már írtam, hogy elfordítom a kulcsot és semmi nem történik az autóval ...egy mukkanás se...

Kimértük faterral, hogy az áram indításra megérkezik, nem kábel gond van...

Kiszedtem az önindítót, leteszteltük, a fogaskerék kiugrik tehát a behúzó tekercs jó... Viszont nem forgott...

Szétszedtük, kiszedtem a mozgó részt, a kommutátort kitakarítottam szarásig volt szénporral , majd egy esztergályos tökéletesen felszabályozta nekem...

Van itt Székesfehérváron egy önindítós cég tőlük sikerült vennem kompletten egy szénkefe szettet, de úgy hogy az egész konzollal kábellel rúgóval mindennel együtt tehát nem kellett forrasztgatnom csak simán cseréltem...újra.Elég drága így komplett szett 8000 FT. A csapágyat is cseréltem rajta egy újra! !

A tekercs is ki lett mérve az is tökéletes.

Most fejeztük be az öregemmel, teszteltük , de az történik hogy egyszer nagyon jó felpörög és pörög mint a gép, egy pillanatban meg csak szépen lassan forog....

Ez azért lehet mert a szénkefék nem kophattak be vagy túl újak a felszabályzott kommutátorhoz?

VAn valami trükk a bekoptatásra?

Valakinek valami ötlet??? :(

Link to comment
Megosztás:

Az antennának nincs erőssége, max nyeresége :)

Ha nem szakadt a kábel, vagy nincs élesen megtörve, csatlakozók nem oxidáltak sehol, akkor tökéletes a gyári megoldás is. Ezeket nézd át, meg az "állítólag jó" antennacsatlakozót a rádiónál! Illetve van egy toldás gyárilag a kábelben a vezetőoldali lábtér környékén.

Rádión szokott még lenni tuner érzékenység állítás, vagy LOCAL/DX mód, ezt állítsd maxra ill. DX-re.

Köszönöm, és még annyi, hogy ha úgy adodna akkor a toldást ki tudnám én is cserélni, hogy ne egy rászerkesztett csatlakozóm legyen? És hogy van toldva csak egy apa és anya dugó?

Módosítva : hening
Hibás idézés.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A múltkor már írtam, hogy elfordítom a kulcsot és semmi nem történik az autóval ...egy mukkanás se...

Kimértük faterral, hogy az áram indításra megérkezik, nem kábel gond van...

Kiszedtem az önindítót, leteszteltük, a fogaskerék kiugrik tehát a behúzó tekercs jó... Viszont nem forgott...

Szétszedtük, kiszedtem a mozgó részt, a kommutátort kitakarítottam szarásig volt szénporral , majd egy esztergályos tökéletesen felszabályozta nekem...

Van itt Székesfehérváron egy önindítós cég tőlük sikerült vennem kompletten egy szénkefe szettet, de úgy hogy az egész konzollal kábellel rúgóval mindennel együtt tehát nem kellett forrasztgatnom csak simán cseréltem...újra.Elég drága így komplett szett 8000 FT. A csapágyat is cseréltem rajta egy újra! !

A tekercs is ki lett mérve az is tökéletes.

Most fejeztük be az öregemmel, teszteltük , de az történik hogy egyszer nagyon jó felpörög és pörög mint a gép, egy pillanatban meg csak szépen lassan forog....

Ez azért lehet mert a szénkefék nem kophattak be vagy túl újak a felszabályzott kommutátorhoz?

VAn valami trükk a bekoptatásra?

Valakinek valami ötlet??? :(

Nem szorul a szénkefe?

Sziasztok!

Astra F-nél hol található a féklámpa kapcsoló? Kinn a motortérben vagy az utastérben és pontosan hol?

Előre is köszönöm!

Az utastérben a fékpedál felett.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hogy a sima ékszíjtárcsás és a hosszbordás szíjas közt mi a külöbség, de szerintem ha maradsz ugyanannál a tárcsafajtánál akkor pontosnak kell lennie, miért változtatták volna? Végső megoldásként ha nem fut egy sikba, a csavarnál lehet mókolni reszeléssel és alátétek pakolásával.

hát nem feltétlen:

http://taylor.hu/astra/generator/2012-11-26%2018.25.55.jpg

aztán van olyan, hogy a generátor fefogatása másmilyen, vagyis ami van rajta tartó nem úgy áll

Link to comment
Megosztás:

hát nem feltétlen:

http://taylor.hu/astra/generator/2012-11-26%2018.25.55.jpg

aztán van olyan, hogy a generátor fefogatása másmilyen, vagyis ami van rajta tartó nem úgy áll

Ami most nálam van javításra 5 ajtós azon van valami genertor tartó bak, két csavart kellett kitekernem a tűfal felől. Tök úgy emlékszem hogy az enyémen nincs ilyen csak azt a csavart kellett kivennem amin a generátor fordul. Itt ezt a csavart ki sem bírtam húzni mert alakadt a nyúlványban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok addig eljutottam hogy melyik csavar mit állít a fenyszoron és a házi képlet is megvan hogy fal 5 m stb. DE HOL VAN A RÖGZÍTÉS AMI NEM ENGEDI hogy állítsam a fényszórót??? Valahol van vmi rögzítés mert tekerhetem ítélet napig se le se fel se jobbra se balra a fenykeve! Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

A generátorokkal én játszottam eleget. A tárcsák cserélhetőek egymás közt, de amin hosszbordás van gyárilag, ott az ékszíjas tárcsa máshova fog esni, pont egy tárcsányi a különbség.

Kétféle konzol van, az egyik a tömörebb alu bak, ebben nincs szilent, mert ezek a hosszbordásoké, amiknél nem állíthatók a generátorok, mert rugós a feszítő, erre két oldalról csúszik rá a generátor, meg van a másik, ami nagyobb méretű, és vékonyabb bak, ez villás, ebben van gumi szilent, ez az ékszíjasé, mert itt a generátorral feszítjük a szíjat.

Bármelyiket fel lehet tenni bármelyik blokkra, mert a csavartávolság egyezik.

Nálam az se blokknál volt az, hogy a jeladós tárcsa miatt nem esett egy síkba a generátor az nz ékszíjjasával, aztán végül felkerült egy eredetileg hosszbordás generátor ékszíjjas tárcsával, az meg pont jó síkba esett.

Ami érdekes, hogy az xe-ről pont olyan generátort szedtem le, mint ami az nz-n volt, és ahelyett raktam fel az se-ről származó hibridet, de elsőre jó helyre esett. Szóval legózni kell.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.