Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

On 2019. 01. 25. at 15:39, zotya975 írta:

3046272-20190125-4RtYAR.jpg

Előfordul hogy berohadt a tengely, és olyan nagy az áramfelvétele a motornak a szoruló mechanika miatt hogy azért olvad le a bizti. Le kell szedni a fekete takaró kupakokat a kar tövénél a csavarról, és fújni kell a tengely-kar közti részhez csavarlazítót, WD-40-et de ha ez a probléma igazi megoldást csak a szétszerelés-zsírzás ad. Az a kis motor olyan erős hogy még akkor is hajtja a lapátokat, ha már kézzel is alig lehet mozdítani őket. Ha leveszed a levélrács alatti, vízelvezetőt a kédergumival, akkor megtalálod azt a csavart amit ha kitekersz ( összejelölés után) le lehet húzni a motor kúpos-bordás tengelyétől a mechanikát, így megtudod hogy a tengely szorul és kézzel is nehezen lehet mozgatani a lapátokat, vagy a motor hibás, és magába is nehezen forog. A kérdéses csavar sárga karikában : ( a képen már kissé továbbhaladtam ennyire nem kell lebontani)

 

Köszönöm a válaszod! Már nem először segítesz.

Szétszedtem az egész motort, mert kisütött még egy biztit.

A mechanika nem szorult, meglepően könnyen mozgott annak ellenére, hogy lassan betölti a 17-et. Nem találtam semmi olyat a motorban sem, ami komoly gondot okozhat. Talán a szénkeféről lehulló apró darabkák okoztak zárlatot a kommutátorban. Ezt kitakarítottam, összeraktam és azóta nagyszerűen működik.

Köszi még 1x!

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Kriza írta:

Köszönöm a válaszod! Már nem először segítesz.

Szétszedtem az egész motort, mert kisütött még egy biztit.

A mechanika nem szorult, meglepően könnyen mozgott annak ellenére, hogy lassan betölti a 17-et. Nem találtam semmi olyat a motorban sem, ami komoly gondot okozhat. Talán a szénkeféről lehulló apró darabkák okoztak zárlatot a kommutátorban. Ezt kitakarítottam, összeraktam és azóta nagyszerűen működik.

Köszi még 1x!

Nincs mit! Előfordul hogy a szénkefék pora bemegy a kommutátor szeletei közé, összezárja azokat, így nem csak 2 szegmense kap a tekercsnek áramot hanem több, ott meg már túl nagy az áramfelvétel. 

Link to comment
Megosztás:

Hihetetlen hogy 99-es évjárathoz motoros állítású Carello - Valeo - Bosch lámpát sehol nem kapni......:confused: :icon7: Bontottat nem nagyon szeretnék, azok is megették a kenyerük javát. Van olyan, hogy újabb Astrákhoz ( más típus ) egyszerűbb és olcsóbb egy eredeti fényszóró. Nem is értem......

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tuskes írta:

Hihetetlen hogy 99-es évjárathoz motoros állítású Carello - Valeo - Bosch lámpát sehol nem kapni......:confused: :icon7: Bontottat nem nagyon szeretnék, azok is megették a kenyerük javát. Van olyan, hogy újabb Astrákhoz ( más típus ) egyszerűbb és olcsóbb egy eredeti fényszóró. Nem is értem......

Asszem van helye a motornak a nem motorosként hirdetettnek is .  Meg nézegess más évjáratot elvileg a lámpa csak a 94 es faceliftnél változott úgy tudom

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Barret írta:

Asszem van helye a motornak a nem motorosként hirdetettnek is .  Meg nézegess más évjáratot elvileg a lámpa csak a 94 es faceliftnél változott úgy tudom

Hát elméletileg az állítócsavar van amelyikből kivehető, és helyére mehet a motor, de az helyszíni próbát igényelne, amit nem hiszem hogy hagyna bármilyen kereskedő. Évjárattal pedig azért vagyok gondban, mert úgy rémlik régebbi kérdésemre 98-at kaptam itt válaszként, hogy akkor volt váltás a lámpa formájában. Nem tudom..... kaptam most ajánlatot Depora, és Tic-re, amit nem akarnék..... 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tuskes írta:

Hát elméletileg az állítócsavar van amelyikből kivehető, és helyére mehet a motor, de az helyszíni próbát igényelne, amit nem hiszem hogy hagyna bármilyen kereskedő. Évjárattal pedig azért vagyok gondban, mert úgy rémlik régebbi kérdésemre 98-at kaptam itt válaszként, hogy akkor volt váltás a lámpa formájában. Nem tudom..... kaptam most ajánlatot Depora, és Tic-re, amit nem akarnék..... 

Azt mondanám hogy amiből kivehető a tekerő abba kapásból belepasszol a motor is hiszen azért gyártották kivehetőre. De mivel nem szereltem még át ilyet azért csak elméletileg. Öcsémnek van fészlift utáni, de most nincs a közelben hogy megnézzem a lámpáját. 

Link to comment
Megosztás:

Találtam olyat, ami 93-as Astrában van, de nekem jónak tűnik a formája. Igaz, Angel eyes. Szomszédos kerületben van, alkalmi vételnek tűnik. Esetleg egy gyors megerősítést kérhetnék? Köszönöm! 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=39150824433_7893780947321.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=98150887202_2119357588376.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=72851010731_7809175455903.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=82851029398_2078865088873.jpg

Senki? Most írt a srác, hogy elviszi más. Nem találom sehogy Zotya képét, ahol jelölte a lámpák közötti különbséget! :angry:

 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

44 perce, tuskes írta:

Találtam olyat, ami 93-as Astrában van, de nekem jónak tűnik a formája. Igaz, Angel eyes. Szomszédos kerületben van, alkalmi vételnek tűnik. Esetleg egy gyors megerősítést kérhetnék? Köszönöm! 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=39150824433_7893780947321.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=98150887202_2119357588376.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=72851010731_7809175455903.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=82851029398_2078865088873.jpg

 

A 94-előtti és az utáni a lámpa belső dölésszögében különbözik, és ugye a hűtőrácsban. Ez utóbbi sajna a képen pont nem látszik. Ha keverik a fészlift előtti és utáni lámpákat-rácsokat, nem fognak egymáshoz passzolni. 

94-(fészlift előtti)lámpa+hozzá való rács:

3052148-20190130-X7OD3j.jpg

És a ráncfelvarrás után:

3052147-20190130-PpRwMy.jpg

Ha csak a lámpa van meg akkor ránézésre a 94-előttinél szinte párhuzamos a külső-belső oldala a 94-utáninál meg szemre sem. Ezért én csak a képek alapján azt gondolom hogy ez az angyalszem 94-utánihoz való tehát neked jó, de vásárlás előtt ezt tisztázni kell. 

 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, zotya975 írta:

A 94-előtti és az utáni a lámpa belső dölésszögében különbözik, és ugye a hűtőrácsban. Ez utóbbi sajna a képen pont nem látszik. Ha keverik a fészlift előtti és utáni lámpákat-rácsokat, nem fognak egymáshoz passzolni. 

94-(fészlift előtti)lámpa+hozzá való rács:

3052148-20190130-X7OD3j.jpg

És a ráncfelvarrás után:

3052147-20190130-PpRwMy.jpg

Ha csak a lámpa van meg akkor ránézésre a 94-előttinél szinte párhuzamos a külső-belső oldala a 94-utáninál meg szemre sem. Ezért én csak a képek alapján azt gondolom hogy ez az angyalszem 94-utánihoz való tehát neked jó, de vásárlás előtt ezt tisztázni kell. 

 

Megmentesz Zotya!!! :) Itt a két kép. Ezüst az enyém, fekete az eladó. Így nézve stimmel. http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=442IMG_1024.jpeg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=478teli_ke_769_p_50840180.jpg

Este megyek a sráchoz.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, tuskes írta:

Megmentesz Zotya!!! :) Itt a két kép. Ezüst az enyém, fekete az eladó. Így nézve stimmel. http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=442IMG_1024.jpeg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=478teli_ke_769_p_50840180.jpg

Este megyek a sráchoz.

Igen, úgy néz ki neked jó. Az ő autója 94-előtti a szögletes tükröt nézve de a tiédhez való lámpát és a hozzá passzoló rácsot rakta fel. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Igen, úgy néz ki neked jó. Az ő autója 94-előtti a szögletes tükröt nézve de a tiédhez való lámpát és a hozzá passzoló rácsot rakta fel. 

Köszönöm Zotya!!! Megvettem, 25 ropi volt a 2 lámpa vezérlőkkel, plusz adta hozzá a kábeleket, és az indexeket is. Épp megfogtam még, mert reggel postázta volna másnak, ma utaltak volna neki. Holnap beszerelem, és meglátom milyen. Frissen is csekkolt, minden működik, nem törött, nem repedt stb. Ha esetleg nem lesz jó mégsem, ( bár szemre minden ok. ) akkor eladom. Szerintem jó bolt volt, tekintve hogy a gyári lámpának darabját venném ennyiért, ha épp lenne valahol. :) 

Link to comment
Megosztás:

41 perce, Stevy írta:

Na jó, de a gyárival mégse ilyen kókler tuning hatást keltenél. :hehe:

Nem volt cél korábban sem, nem véletlenül nem vettem, mert így gondoltam én is. Világítson rendesen, ne úgy mint a mostani hogy örülök 30 m. látotávolságnak. Azután meglátom. Ha szarul néz ki, eladom.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, zotya975 írta:

Azt mondanám hogy amiből kivehető a tekerő abba kapásból belepasszol a motor is hiszen azért gyártották kivehetőre. De mivel nem szereltem még át ilyet azért csak elméletileg. Öcsémnek van fészlift utáni, de most nincs a közelben hogy megnézzem a lámpáját. 

...és gyakorlatilag is. :-) Nálam ősszel volt cserélve a gyári motoros Valeo lámpa (97. évi), foncsor elfogyás miatt :-( Helyette Depo került be. Eredetileg (csomagolva) kézi állítású volt, de az állító csavart kihúzva a helyére volt illeszthető az állító motor tengelye. Rendben működik. A vetített képről most ne essék szó...:-) 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

35 perce, kacs írta:

...és gyakorlatilag is. :-) Nálam ősszel volt cserélve a gyári motoros Valeo lámpa (97. évi), foncsor elfogyás miatt :-( Helyette Depo került be. Eredetileg (csomagolva) kézi állítású volt, de az állító csavart kihúzva a helyére volt illeszthető az állító motor tengelye. Rendben működik. A vetített képről most ne essék szó...:-) 

Valami hasonló oka van annak hogy megvettem tegnap ezeket az eyes lámpákat.... Matekoltam, ha 2 gagyit veszek újan, akkor az sem sokkal olcsóbb, jó minőségű pdeig a duplája. Ráadásul kaptam a 2 indexet is, így nagyon korrekt. Szóval mérlegeltem, ettől még lehet hogy nem fog tettszeni, és eladoma  francba, de egy próbát megér, bukni 100% hogy nem fogok rajta. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, tuskes írta:

Valami hasonló oka van annak hogy megvettem tegnap ezeket az eyes lámpákat.... Matekoltam, ha 2 gagyit veszek újan, akkor az sem sokkal olcsóbb, jó minőségű pdeig a duplája. Ráadásul kaptam a 2 indexet is, így nagyon korrekt. Szóval mérlegeltem, ettől még lehet hogy nem fog tettszeni, és eladoma  francba, de egy próbát megér, bukni 100% hogy nem fogok rajta. 

Igazad van! Ha belefér a pénztárcába, akkor egy próbát megér. Ez a "gagyi" kategória érdekes dolog, más fórumokon van, aki dícséri a Depo lámpát :-) Nyilván nem gyári minőség, de én is azért vettem ezeket, mert a kocsi értékéhez mérten ez volt a reális választás...és a fényerő klasszisokkal jobb, mint a régi gyáriakkal volt (mondjuk ez nem csoda). Még variálhatok az izzó minőségével, de én a korábbiakhoz képest elégedett vagyok a "látvánnyal" :-) 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Van egy Astám, c16nz motor kóddal. Olyan hiba jött elő rajta hogy hidegidítás után egy-két perc után úgy csinál mintha nem menne egy henger. Gázadásra "bedadog" cseréletem gyertyákat, kábeleket, trafót tettem bele másikat, és már másik komplett gyújtáselosztóval is próbáltam de ugyanaz a helyzet. Mi lehet még a gond esetleg? ECU? Olajat, vizet nem fogyasztja, van kompresszió minden hengerben.

Módosítva : balazs5362
Link to comment
Megosztás:

48 perce, balazs5362 írta:

Sziasztok! 

Van egy Astám, c16nz motor kóddal. Olyan hiba jött elő rajta hogy hidegidítás után egy-két perc után úgy csinál mintha nem menne egy henger. Gázadásra "bedadog" cseréletem gyertyákat, kábeleket, trafót tettem bele másikat, és már másik komplett gyújtáselosztóval is próbáltam de ugyanaz a helyzet. Mi lehet még a gond esetleg? ECU? Olajat, vizet nem fogyasztja, van kompresszió minden hengerben.

Kimérheted a kétvezetékes vízhőfok jeladót multiméterrel ami a szívócsonkba van betekerve a központi injektor alá az utastér felől. Lehúzod a csatit és ellenállást mérsz a kék fejű jeladó két pinjén:

100C ~ 180 Ohm
80C ~ 320 Ohm
60C ~ 650 Ohm
40C ~ 1.18 kOhm
20C ~ 2.45 kOhm
0C ~ 5.6 kOhm
-10C ~ 9.45 kOhm
-20C ~ 15 kOhm

Mivel neked csak hidegen van gond, megnézed a külső hömérsékletet ami most 0-fok körül van és ahhoz viszonyítasz. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, balazs5362 írta:

Sziasztok! 

Van egy Astám, c16nz motor kóddal. Olyan hiba jött elő rajta hogy hidegidítás után egy-két perc után úgy csinál mintha nem menne egy henger. Gázadásra "bedadog" cseréletem gyertyákat, kábeleket, trafót tettem bele másikat, és már másik komplett gyújtáselosztóval is próbáltam de ugyanaz a helyzet. Mi lehet még a gond esetleg? ECU? Olajat, vizet nem fogyasztja, van kompresszió minden hengerben.

Üzemanyag nyomásod jó ?

Link to comment
Megosztás:

15 perce, zotya975 írta:

Kimérheted a kétvezetékes vízhőfok jeladót multiméterrel ami a szívócsonkba van betekerve a központi injektor alá az utastér felől. Lehúzod a csatit és ellenállást mérsz a kék fejű jeladó két pinjén:

100C ~ 180 Ohm
80C ~ 320 Ohm
60C ~ 650 Ohm
40C ~ 1.18 kOhm
20C ~ 2.45 kOhm
0C ~ 5.6 kOhm
-10C ~ 9.45 kOhm
-20C ~ 15 kOhm

Mivel neked csak hidegen van gond, megnézed a külső hömérsékletet ami most 0-fok körül van és ahhoz viszonyítasz. 

Köszi azt akkor megnézem . Inditás után egyből még jól működik, utána kezdi el melegen . Főtengely jeladó esetleg okozhatja?

Link to comment
Megosztás:

10 órája, kacs írta:

Igazad van! Ha belefér a pénztárcába, akkor egy próbát megér. Ez a "gagyi" kategória érdekes dolog, más fórumokon van, aki dícséri a Depo lámpát :-) Nyilván nem gyári minőség, de én is azért vettem ezeket, mert a kocsi értékéhez mérten ez volt a reális választás...és a fényerő klasszisokkal jobb, mint a régi gyáriakkal volt (mondjuk ez nem csoda). Még variálhatok az izzó minőségével, de én a korábbiakhoz képest elégedett vagyok a "látvánnyal" :-) 

Nem sokkal lett volna olcsóbb 2 db. Depo vagy Tyc és 2 db. index.  40-50 ezerért nem vettem volna meg. Lehet aki a Depot dícséri, még nem volt másik autója, vagy nem vezetett másikat, és nem tud különbséget tenni. Bár őszintén nem tudom összehasonlítani, nekem Valeo-k voltak, csak eljárt felettük az idő. Azért nem dobom ki őket.... :) 

Ma beraktam az " új " lámpákat, kicsit szüttyögtem a vezetékekkel, plusz a jobbos régit alig bírtam kiszedni. Még be kell állítani a vetítési képet, ennek utánaolvasok. Ami a lámpák tetején van csavar, az úgy látom, csak a refi foncsorát mozgatja ha egyáltalán csinál valamit. Kell majd keresnem valami alkalmatos helyet, ami elé be tudok állni. Így hogy lennt volt a maszk, és kinnt a lámpák, már láttam végre miért áll olyab balfékül a bal lámpa környéke. Úgy vettem az autót, hogy a bal lámpa alatti vékony sárvédőív nyúlvány meg van törve. Most láttam nem csak az. A lámpa kerete, és ott a környezetében a lemezek nam állnak túl jól. Valószínű az elgész elejét le kell bontanom tavasszal, és valahogy kijavítani. Valószínű vágás heggesztés lesz. 

Link to comment
Megosztás:

"Lehet aki a Depot dícséri, még nem volt másik autója, vagy nem vezetett másikat, és nem tud különbséget tenni. "

Másik opel fórumon, opel tulajok írták lámpacsere után :) lehet a Depo-nál is van/volt jobb/rosszabb sorozat :confused:

 

Módosítva : kacs
  • Zavaros 1
Link to comment
Megosztás:

Szia.Van egy ORION OCR-17371 bluetooth autóhifi fejegységem. Bekötöttem a rádiót gyújtásra bekapcsol egyből.DE én azt szeretném megoldani,hogyha nincsen ráadva a gyújtás úgy is működjön.Valami külön kapcsolóról nem lehetne-e megoldani azt,hogy ki-be tudjam kapcsolni

Link to comment
Megosztás:

10 órája, kacs írta:

"Lehet aki a Depot dícséri, még nem volt másik autója, vagy nem vezetett másikat, és nem tud különbséget tenni. "

Másik opel fórumon, opel tulajok írták lámpacsere után :) lehet a Depo-nál is van/volt jobb/rosszabb sorozat :confused:

 

Átfogalmazom! :)

Tökéletesen igazad van abban, hogy másik autó (másik opel, másik típus) lámpája sokkal jobb látást biztosíthat, mint a Depo lámpa, de ez visszafelé is igaz lehet, más autó lámpája mutathat gyengébb teljesítményt, mint a Depo. :) A válaszom alapvetően arra irányult, hogy a régi gyári opel lámpák cseréje után egyesek "jobban láttak" a beszerelt Depo-val, mint korábban. (én is) Ők dicsérték.

Abban egyetértek, hogy a Depo nem egy magas minőségű lámpa, de nem mindegy honnan hova történik a minőség javulás és kinek mi az elég :-) Talán így már érthetőbb a válaszom...aztán az is lehet, hogy még zavarosabb! :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.