Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

39 minutes ago, wookie írta:

A beltériekhez kell ám erősító is. 

Elvileg volt benne, de aztán raktam elé még egyet hogy hátha és úgyse volt jobb. Most a gyári fejegység meg sima antenna van bent. (erősítő még nincs, mert nem vettem azóta ilyen átalakítót mióta kicsórták az SAL fejegységem.)

Link to comment
Megosztás:

Igen, nem levehető volt. Meg benne volt egy 2gb-s pendrive, és a hamu tartó alatt volt egy jack kábel ami még szintén kellett a jóembernek, de azon már csak röhögni tudtam. Annak viszont örültem ,hogy legalább nem látszott, hogy-hogy nyitották ki, mert nem szélvédőt vagy ablakot törtek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a kilométeróra számlapon a fekete fólia középen a km-órától elkezdett felválni és felpöndörödni. Alatta a fehér plexi látszik. Amellett h esztétikailag sem szép, a mutató néha megakad benne. 
Kezdő vagyok, úgyhogy a kérdéseim:

- mennyire nehéz szétszedni a km-órát, és hogy kell nekiállni?
- tudtok-e valamilyen helyet, ahol lehet kapni ilyen számlapot (nem feltétlenül szeretnék csillivilli (fehér, plazma, stb) új dizájnos megoldást, hacsak nem egyszerűbb úgy a dolog.


Előre is köszönöm a segítséget!

Opel Astra F Caravan 1993 1.7. TD GL (isuzu)

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, Stevy írta:
  •  
  • Gy.I.K -ban le van írva, hogy-hogy tudod kivenni. De lehet nem is érdemes kivenni, csak levenni a külső borítást.

 

Köszi, megnézem a GYIK-ot.

Közben találtam egy videót, amin elég jól látszik hogy mit kell csinálni a szétbontásig.
Iderakom, okulásképp, hátha valakinek jól jön. :) 

 

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok Cartársak:)

Blaupunkt SC202(C) típusú autórádióhoz valaki esetleg tud kódot??

7642852521

GM0202R7775762

No:90381123

Ezeket a számokat találtam rajta...

Vissza akarom tenni a verdába a gyári magnót,de a kód időközben ugrott....:((((

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!!

Üdv.Zoli

Link to comment
Megosztás:

16 órája, zolpat írta:

Szervusztok Cartársak:)

Blaupunkt SC202(C) típusú autórádióhoz valaki esetleg tud kódot??

7642852521

GM0202R7775762

No:90381123

Ezeket a számokat találtam rajta...

Vissza akarom tenni a verdába a gyári magnót,de a kód időközben ugrott....:((((

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!!

Üdv.Zoli

Márkaszervizek szoktak megadni kódot rádióhoz, de annyiba kerül amennyiből vehetsz egy másikat bontóban.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, zolpat írta:

Szervusztok Cartársak:)

Blaupunkt SC202(C) típusú autórádióhoz valaki esetleg tud kódot??

7642852521

GM0202R7775762

No:90381123

Ezeket a számokat találtam rajta...

Vissza akarom tenni a verdába a gyári magnót,de a kód időközben ugrott....:((((

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!!

Üdv.Zoli

Üdv!

Próbáld ki a 3501-et.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 25. at 12:11, szabolala írta:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a kilométeróra számlapon a fekete fólia középen a km-órától elkezdett felválni és felpöndörödni. Alatta a fehér plexi látszik. Amellett h esztétikailag sem szép, a mutató néha megakad benne. 
Kezdő vagyok, úgyhogy a kérdéseim:

- mennyire nehéz szétszedni a km-órát, és hogy kell nekiállni?
- tudtok-e valamilyen helyet, ahol lehet kapni ilyen számlapot (nem feltétlenül szeretnék csillivilli (fehér, plazma, stb) új dizájnos megoldást, hacsak nem egyszerűbb úgy a dolog.


Előre is köszönöm a segítséget!

Opel Astra F Caravan 1993 1.7. TD GL (isuzu)

Szerintem hagyd a picsbe! Vegyél bele egy használt órát... Az a gáz, hogy gyártanak lapot de az olyan 10-es körül lesz óra meg van kb 5-ért..

Link to comment
Megosztás:

39 perce, hetyke írta:

Szerintem hagyd a picsbe! Vegyél bele egy használt órát... Az a gáz, hogy gyártanak lapot de az olyan 10-es körül lesz óra meg van kb 5-ért..

Attól függ hol. Itt nálunk simán elkérnek a bontott óraegységekért 7-10 eFt-ot. Egyébként én is bontott órát vettem és abból helyeztem át a számlapot az autó eredeti órájába, így minden maradt a régi. Azt azért hangsúlyozom, hogy nem egyszerű a számlap csere. Nekem sikerült eltörnöm a mutatót leszedéskor, de szerencsére csak a bontott óráét a sajátomét végül sikerült megcsinálni. Ki lehet cserélni a komplett órát is, ez nyilván egyszerű, de nálam szempont volt, hogy megmaradjon az eredeti óra ill. km állás.

Link to comment
Megosztás:

30 perce, wookie írta:

7-10? Mikor 3 ért árultam a kutyának nem kellett... 

Ilyenez. Opel alkatrészek fb csoportban árultam a komplett plüss belsőmet (ülések, kárpitok), de a 20-at sokallták érte.

De még mindig a GSi első lökhárító eladásánál érdemes olvasni a kommenteket. :D Főleg, ha teljesen véletlenül beletörlök... :D

Link to comment
Megosztás:

31 perce, daykiller írta:

Ilyenez. Opel alkatrészek fb csoportban árultam a komplett plüss belsőmet (ülések, kárpitok), de a 20-at sokallták érte.

De még mindig a GSi első lökhárító eladásánál érdemes olvasni a kommenteket. :D Főleg, ha teljesen véletlenül beletörlök... :D

Ez általános, az eladó igyekszik érte többet vagy legalábbis reális árat kapni, a vevő meg húgyért-s*arért vinné, és lehetőleg ingyen postával..:doze: Én már úgy vagyok vele hogy semmit nem adok el, elpakolom a pincébe, ha megtelik, a padlásra. Van már 2-3 komplett ajtókárpit garnitúra, meg 2 egész hátsó üléssor. Ebből egyszer majd sarokülő lesz a garázsban.:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok
Segítségre lenne szükségem, olyat csinál az F astra Benzin gázos és ha már meleg a motor Benzinnel nem indul be csak tekeri de ez is random szerű mert van hogy beindul, illetve most az F7 (KL15) -es biztosítékot is "megint" kivágta mert volt már ilyen de akkor a hátsó csomagtér világítást ki kötöttem azóta nem is jelentkezett a probléma 

AC relé csinálhat ilyet ?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, clava írta:

Sziasztok
Segítségre lenne szükségem, olyat csinál az F astra Benzin gázos és ha már meleg a motor Benzinnel nem indul be csak tekeri de ez is random szerű mert van hogy beindul, illetve most az F7 (KL15) -es biztosítékot is "megint" kivágta mert volt már ilyen de akkor a hátsó csomagtér világítást ki kötöttem azóta nem is jelentkezett a probléma 

AC relé csinálhat ilyet ?

Nos az ac-t megnéztem illetve a relét rövidre zártam hogy foylamat menjen a szivattyú és úgy se indult benzinnel szóval valami más lesz a ludas. biztosítékból még vagy 2db-ot sikerült el lőnőm jelenleg egy maradt de azóta találtam érdekességet a csomagtér ajtónál ez okozhatta vajon a biztosíték elolvadását? azóta ezt megcsináltam viszont biztosíték hiányába nem próbáltam... majd holnap :)

12696667_10205792929678490_1382648470_o.jpg

Link to comment
Megosztás:

20 perce, clava írta:

Nos az ac-t megnéztem illetve a relét rövidre zártam hogy foylamat menjen a szivattyú és úgy se indult benzinnel szóval valami más lesz a ludas. biztosítékból még vagy 2db-ot sikerült el lőnőm jelenleg egy maradt de azóta találtam érdekességet a csomagtér ajtónál ez okozhatta vajon a biztosíték elolvadását? azóta ezt megcsináltam viszont biztosíték hiányába nem próbáltam... majd holnap :)

 

Igen, biztosan ez okozza az F7-es biztosíték kiolvadását.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 04. at 17:57, wookie írta:

7-10? Mikor 3 ért árultam a kutyának nem kellett... 

 

On 2016. 02. 04. at 18:26, daykiller írta:

Ilyenez. Opel alkatrészek fb csoportban árultam a komplett plüss belsőmet (ülések, kárpitok), de a 20-at sokallták érte.

De még mindig a GSi első lökhárító eladásánál érdemes olvasni a kommenteket. :D Főleg, ha teljesen véletlenül beletörlök... :D

Na jó volt 6e-ért is. Bontóban. Itt a környéken tapasztalataim alapján egymással összeegyeztetik a bontók az áraikat így hiába van több egyik sem adja olcsóbban. Én egy selejtes (karcos, törött fülekkel) példányt tudtam alkudozással olcsón megvenni mivel csak a km óra számlapja kellett belőle és az útjeladó, a többi állapota nem érdekelt. Egyébként a legtöbb bontó sajnos a szemetet is el akarja adni nem jelképes összegért és akinek sürgősen kell valami az nyilván meg is veszi és nem keresgél máshol. Egyébként ha éppen nincs potenciális vásárló akkor nyilván 10 Ft-ért se viszik el, de ez nem azt jelenti, hogy soha nem fog kelleni majd senkinek. Mondjuk ez az én hibám, de ha alkatrészt keresek a Fb nekem valamiért soha nem jut eszembe. Talán változtatnom kellene a keresési szokásaimon.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, daykiller írta:

Igen, biztosan ez okozza az F7-es biztosíték kiolvadását.

Sajnos nem amint raadom a gyujtast egyből kimegy a bízti, töltés jelző ég a műszerfalon, pedig van töltés és semmilyen műszer nem megy a km/h kivéve... Ezen kívül mást nem tapasztalok 

Link to comment
Megosztás:

45 perce, clava írta:

Sajnos nem amint raadom a gyujtast egyből kimegy a bízti, töltés jelző ég a műszerfalon, pedig van töltés és semmilyen műszer nem megy a km/h kivéve... Ezen kívül mást nem tapasztalok 

Az F7-es bizti nagyon sok mindent véd, pölö a műszeregységet, rádiót, belső világítást, középkijelzőt..stb...elég húzós munka megkeresni hol zárlatos ha valami csoda folytán nem akadsz rá egyszerre. Próbáld széthúzni egyenként a vezetőoldali lábtérben a két nagy szürke-fekete csatit ( fogalmam sincs ekkor lesz-e gyujtásod), ez szűkíti a kört. A kilóméteróra mechanikus működésű ezért megy továbbra is.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 03. at 19:49, hetyke írta:

Szerintem hagyd a picsbe! Vegyél bele egy használt órát... Az a gáz, hogy gyártanak lapot de az olyan 10-es körül lesz óra meg van kb 5-ért..

Köszi a tippet, nézelődök... De egyelőre én sem látok 10 alatt. És feltűnt valami, mégpedig hogy a műszeregységnek elég fura kombinációja van nálam, eddig nem sok ilyet találtam: ford.számmérő 6000-ig, kmóra 20-220, vízhőfok 110, tank 25-50 beosztásokkal van. 6000-es ford.számmérőt pedig eddig csak 100 fokos meg 60 literes kombóban láttam. Szerintetek létezik ilyen, vagy már lehettek korábban buherálva a számlapok? (X17DT, 1993.05. Caravan)

A kilométeróra állást én is szeretném mindenképp meghagyni. Gondoltam még rá, hogy nyomtatok számlapot, de nem igazán tudom milyen anyagra lehetne, a sima papír nyilván nem jó, na meg valamelyest hőállónak is kéne lennie...

Link to comment
Megosztás:

Kicsit más téma: a fényszórókapcsolót nem tudjátok hogy lehetne kiszedni? A gomb lejön róla (le is van törve rajta egy pöcök, úgyhogy simán lejön ha hátrahúzom), de tovább nem jutok, körülötte minden tartócsavart kiszedtem, de a burkolat nem enged. A lejáró gomb és a háttérvilágítás hiánya (van egyáltalán benne?) miatt gondoltam cserélni.
Ilyen típus:
P0364640.JPG

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.