Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

6 perce, zotya975 írta:

Nem kell komplett központi rendszert, elég csak a bicskakulcs szett, ha a tanítás nem működik nálad ahogy Pszilaj írta...pölö:http://www.dinamit-dob.hu/termek_lista/2/73

 Amennyire értek hozzá a kp zár vezérlővel van összekötve. A legegyszerűbb lenne ugyanolyat venni hozzá ami most van.

bicskakulcs.hu vaterás oldalán találtam natur kulcsót eladót hátha jó de azért irtam levelet nekik.

DE meg nézem központi vezérlőt hogy ahoz tudnak e adni kulcsot.

Módosítva : zalaapati112
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A csomagtartó nyitásakor nem kapcsol a beltér-csomagtér világítás. Eddig jó volt, aztán egyszercsak párat villogott, és most már nem világít. A hátsó ajtók nyitásakor sem kapcsol, csak az elsővel működik. Esti pakolásokkor azért elég zavaró.

Gondolom hogy valahol elszállt egy érintkezés vagy megtörött egy kábel, de tudnátok abban segíteni, hogy hol álljak neki keresgélni?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, szabolala írta:

Sziasztok!

A csomagtartó nyitásakor nem kapcsol a beltér-csomagtér világítás. Eddig jó volt, aztán egyszercsak párat villogott, és most már nem világít. A hátsó ajtók nyitásakor sem kapcsol, csak az elsővel működik. Esti pakolásokkor azért elég zavaró.

Gondolom hogy valahol elszállt egy érintkezés vagy megtörött egy kábel, de tudnátok abban segíteni, hogy hol álljak neki keresgélni?

Én az ajtónyitás-kapcsolókat nézném meg először, nekem ott volt kontakthiba. Lehet hogy egy kis mozgatásra meggyógyul.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem az a gondom hogy adott a vas 1996-os F astra sztem utólagosan beépített kp zárral tip:KD600 ennyi van csak rajta, eddig jól müködött a bicskakulcsommal mindkettővel most viszont nem csinál semmit sem! A vezérlő az veszi a jelet mert hallani ahogyan kattognak benne a relék és az index is visszajelez de más semmi! Vagyis még van egy olyan hibajelenség h amikor leállítom a motort akkor autómatikusan bezár!!!Valamint még annyi h kulcsal sem müködnek a központi zárak tehát csak egyenként lehet bezárni!! Esetleg vkinek vmi ötlet??!!

Módosítva : blackrider
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

99évj, x14nz f sedán.

szerintetek az mitől lehet hogy amikor rajta hagyom a lámpát korábban sípolt rendesen de most szakadozva,vagy hogy sehogy nem sípol ha kinyitom az ajtót?

 

mit tegyek hol találom ehhez tartózó dolgokat lehet ez javítani?

 

köszi

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 20. at 18:57, zalaapati112 írta:
33 perce, lombi írta:

Sziasztok!

99évj, x14nz f sedán.

szerintetek az mitől lehet hogy amikor rajta hagyom a lámpát korábban sípolt rendesen de most szakadozva,vagy hogy sehogy nem sípol ha kinyitom az ajtót?

 

mit tegyek hol találom ehhez tartózó dolgokat lehet ez javítani?

 

köszi

 

Üdv, a vezetőoldali ajtó élénél a belső világítás kapcsolón van dupla kontakt . Az egyik ugye kapcsolja a belső világítást a másik meg a zümmögöt. Először szerintem ezt kellene megnézni, be szokott zöldülni és akkor már nem rendesen érintkezik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem olyan kérdésem van, hogy a kp zármotorokat (konkrétan csak a hátsó csomagtér nem zár) hogyan tudom tesztelni kiszerelve, hogy jó-e? 12V-al működik a zármotor is? Csak rákötöm az akksira azt vagy csinál valamit vagy nem vagy tönkreteszem ezzel? Meg akarnám tudni, hogy a vezetéke szakadt, a motor rossz vagy esetleg a vezérlő-e a hibás? A zármotort tesztelném le először mert azt a legkönnyebb kiszerelni, na meg azért, hogy feleslegesen ne vegyek már másikat. Most hirtelen olyan ötletem támadt, hogy a tankajtó kp zár vezetékét rákötöm mivel az működik és azzal tesztelném le legegyszerűbben, de lehet annak más a csatlakozója meg nem tudom a vezérlőre milyen hatással van ha más típusú motort kötök rá? Van esetleg más tesztelési lehetőség?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Astra F Caravan írta:

Nekem olyan kérdésem van, hogy a kp zármotorokat (konkrétan csak a hátsó csomagtér nem zár) hogyan tudom tesztelni kiszerelve, hogy jó-e? 12V-al működik a zármotor is? Csak rákötöm az akksira azt vagy csinál valamit vagy nem vagy tönkreteszem ezzel? Meg akarnám tudni, hogy a vezetéke szakadt, a motor rossz vagy esetleg a vezérlő-e a hibás? A zármotort tesztelném le először mert azt a legkönnyebb kiszerelni, na meg azért, hogy feleslegesen ne vegyek már másikat. Most hirtelen olyan ötletem támadt, hogy a tankajtó kp zár vezetékét rákötöm mivel az működik és azzal tesztelném le legegyszerűbben, de lehet annak más a csatlakozója meg nem tudom a vezérlőre milyen hatással van ha más típusú motort kötök rá? Van esetleg más tesztelési lehetőség?

A kpzár vezérlő az összes motort párhuzamosan vezérli, tehát párhuzamos kötés van. Ha az egyik zárómotor nem működik, akkor esélyes a vezeték szakadás vagy a motorhiba. Akksira rákötheted, mert 12V-ot kapnak a motorok, csak rövid ideig. Kb 0,7 másodperces vezérlést kapnak. Ennyi idejük van bezáródni. Egyedül az oldalsó (Bal- és jobb első, bal- és jobb hátsó) ajtók motorjait figyeli, hogy bezáródtak-e. Ha bármelyik nem zár be ezek közül, visszanyit.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, daykiller írta:

A kpzár vezérlő az összes motort párhuzamosan vezérli, tehát párhuzamos kötés van. Ha az egyik zárómotor nem működik, akkor esélyes a vezeték szakadás vagy a motorhiba. Akksira rákötheted, mert 12V-ot kapnak a motorok, csak rövid ideig. Kb 0,7 másodperces vezérlést kapnak. Ennyi idejük van bezáródni. Egyedül az oldalsó (Bal- és jobb első, bal- és jobb hátsó) ajtók motorjait figyeli, hogy bezáródtak-e. Ha bármelyik nem zár be ezek közül, visszanyit.

Nekem nem működik a központi zár de tegnap este még működőt , 5 ajtó és tank sapka zár indexek világitanak de egyik sem reagál semire?

Van bene be épitek gomb ha minden záródik meg nyomom és ki nyílik a központi zár így nem kell bajlódnom a bicskakulcsal 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Astra F Caravan írta:

Nekem olyan kérdésem van, hogy a kp zármotorokat (konkrétan csak a hátsó csomagtér nem zár) hogyan tudom tesztelni kiszerelve, hogy jó-e? 12V-al működik a zármotor is? Csak rákötöm az akksira azt vagy csinál valamit vagy nem vagy tönkreteszem ezzel? Meg akarnám tudni, hogy a vezetéke szakadt, a motor rossz vagy esetleg a vezérlő-e a hibás? A zármotort tesztelném le először mert azt a legkönnyebb kiszerelni, na meg azért, hogy feleslegesen ne vegyek már másikat. Most hirtelen olyan ötletem támadt, hogy a tankajtó kp zár vezetékét rákötöm mivel az működik és azzal tesztelném le legegyszerűbben, de lehet annak más a csatlakozója meg nem tudom a vezérlőre milyen hatással van ha más típusú motort kötök rá? Van esetleg más tesztelési lehetőség?

Üdv!

Szerintem a csomagtérajtó átvezetőgumiját húzd le először,ez a legegyszerűbb és általában ott szoktak megtörni a vezetékek.

Persze a motor is lehet rossz,de legtöbbször a vezetékelés szokott eltöredezni,főleg télen jön elő,ilyenkor ridegebbek a vezetékek szigetelései.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Faceliftes Astrám balos első lámpája sérült. Ha veszek egy manuális magasság állításút, arra át tudom rakni az eredeti motorját? Mert a környéken sajnos nincsen balos motoros állítású, viszont a bontók tele vannak manuális állításúval.

Van valami, amire különösen kell figyelnem használt lámpa vásárlásánál, ha megoldható a motor átrakása?

 

Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

19 perce, kasztiimre írta:

Üdv!

Faceliftes Astrám balos első lámpája sérült. Ha veszek egy manuális magasság állításút, arra át tudom rakni az eredeti motorját? Mert a környéken sajnos nincsen balos motoros állítású, viszont a bontók tele vannak manuális állításúval.

Van valami, amire különösen kell figyelnem használt lámpa vásárlásánál, ha megoldható a motor átrakása?

 

Köszi előre is

Nem mindegyik lámpába rakható át a motor. Tudtommal ilyen a Carello is, de mintha rémlene valami, hogy a Valeo lámpákba viszont berakható utólag az állítómotor.

Link to comment
Megosztás:

Just now, daykiller írta:

Nem mindegyik lámpába rakható át a motor. Tudtommal ilyen a Carello is, de mintha rémlene valami, hogy a Valeo lámpákba viszont berakható utólag az állítómotor.

Nekem Carello a gyári lámpám. Azért holnap csak meglesem a bontóban, hogy is néz ki az én motorosomhoz képest a manuális hátsó fele, ahová a motort kéne berakni.

Köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

27 perce, kasztiimre írta:

Nekem Carello a gyári lámpám. Azért holnap csak meglesem a bontóban, hogy is néz ki az én motorosomhoz képest a manuális hátsó fele, ahová a motort kéne berakni.

Köszi a választ.

Amibe átrakható az állítómotor, annak ránézésre is kivehető a manuális tekerője, amibe nem rakható bele abból csak a fekete tekerő lóg ki.

2147813-20160226-nYnwsn.jpg

2147812-20160226-L8QT2Q.jpg

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

3 órája, kasztiimre írta:

Nekem Carello a gyári lámpám. Azért holnap csak meglesem a bontóban, hogy is néz ki az én motorosomhoz képest a manuális hátsó fele, ahová a motort kéne berakni.

Köszi a választ.

Akkor Carello-t is keress, az a biztos. Nekem gyári motoros Bosch lámpám van és ebbe nem jó a Carello motorja, a Valeo-t viszont nem ismerem azt meg kell nézni jó-e hozzá, az utángyártott lámpák szintén nagy kérdőjel.

Link to comment
Megosztás:

Utángyártott Depo lámpákkal fut az autóm egy ideje, de eddig éjszaka szinte semmit nem mentem a kocsival. Mostanában viszont jónéhány alkalommal kellett éjszaka autóznom, és biza szart se ér az utángyártott lámpa még +120%-os fényerejű izzóval sem.

A Depoba amúgy stimmelt a Carello motorja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Adott egy '92-es F Astra. Szeretném a normál index izzókat ledesre cserélni, de elakadtam. 

Először hátul cseréltem ki, bekötöttem hozzájuk a következő ellenállást:

https://www.dt-xenon.hu/xenon_kiegeszitok_104/led_kiegeszitok_128/ellenallas_721

Működött rendesen mindenhol. Utána cseréltem elől is az izzókat és szintén bekötöttem az ellenállásokat, de elől nem villog, hátul meg sűrűbben, mint amikor a normál izzó kiég. Próbáltam másik égővel is és másik ellenállással is, de semmi változás.

Valakinek valami ötlete a problémára?

Link to comment
Megosztás:

39 perce, klacka987 írta:

Sziasztok. Adott egy '92-es F Astra. Szeretném a normál index izzókat ledesre cserélni, de elakadtam. 

Először hátul cseréltem ki, bekötöttem hozzájuk a következő ellenállást:

https://www.dt-xenon.hu/xenon_kiegeszitok_104/led_kiegeszitok_128/ellenallas_721

Működött rendesen mindenhol. Utána cseréltem elől is az izzókat és szintén bekötöttem az ellenállásokat, de elől nem villog, hátul meg sűrűbben, mint amikor a normál izzó kiég. Próbáltam másik égővel is és másik ellenállással is, de semmi változás.

Valakinek valami ötlete a problémára?

Üdv, próbáld meg elől felcserélni a két szálat, a lednél nem mindegy melyik pólus hol van, lehet fordítva van bekötve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek esetleg tapasztalata vagy  kapcsolási rajza légzsákvezérlő bekötésével kapcsolatban?

Került hozzám egy, de valahol a középkonzol után lettek elvágva a vezetékek, így elképzelésem sincs, hogy ha egyszer lufira vágynék és beraknám, melyik színü vezetéket hova kellene kötni. 

Tervek szerint egy B vectra lufis multikormánnyal szerelném majd be.

Előre is köszönöm az infókat, ha tud valaki segíteni.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Pingvin írta:

Sziasztok!

Van valakinek esetleg tapasztalata vagy  kapcsolási rajza légzsákvezérlő bekötésével kapcsolatban?

Került hozzám egy, de valahol a középkonzol után lettek elvágva a vezetékek, így elképzelésem sincs, hogy ha egyszer lufira vágynék és beraknám, melyik színü vezetéket hova kellene kötni. 

Tervek szerint egy B vectra lufis multikormánnyal szerelném majd be.

Előre is köszönöm az infókat, ha tud valaki segíteni.

Szerintem mivel gondolom én a lufis kormányt úgyis bontóban szerzed be egyszerűbb elhozni onnan a kábelkötegét is, azt viszont nem tudom hogy átehető-e a B vectráé , a csati passzol-e. De amúgy jobb oldalt a K31 a légzsák indító:http://www.skandiasauna.de/opel/astra/F/Plan/0700.jpg

Link to comment
Megosztás:

33 perce, zotya975 írta:

Szerintem mivel gondolom én a lufis kormányt úgyis bontóban szerzed be egyszerűbb elhozni onnan a kábelkötegét is, azt viszont nem tudom hogy átehető-e a B vectráé , a csati passzol-e. De amúgy jobb oldalt a K31 a légzsák indító:http://www.skandiasauna.de/opel/astra/F/Plan/0700.jpg

Ez a két légzsákosé. Egy légzsákosé kicsit más.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.