Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

kösz jaygabber

én is gondolkozom ezen a kék fehér kombináción

de az az igazság láttam képeket róla és én maradok a gyárinál

nem olyan szép a ledes verzió

tod mit probálj ki?

van olyan hogy üvegfesték

én ugy fogom kiprobálni és akkor nem kell fél napot geccsolni vele

proba szerencse

és ha igy nem jo akor visszatérünk erre a témára

kösz a segítséget

hello

Link to comment
Megosztás:

nem tom hogyjo lessz e meg mikor lessz belőlevalami, de előbb még kell kerítenem fordulatszámos műszeregységet, meg még nem lessz jóidő nem is kezdek hozzá,mert hidegen könnybben töredzik a műanyag, és nem akarom széttörni

nem tom én se hogy milyen lessz, de a rendszámtáblavilágításon elég jol bevált haveromnak, abbol gondotam én is, hogy itt is segíthet

, de ha nem jo a fesésakkor a ledezést én is meg tom oldani,csak az pepecselősebb

na csákó

Link to comment
Megosztás:

hello

FPepe

csak most láttam hogy te is irtál sorry uj vaok itt:)

a W számot nem tom mi az sajan

az ok hogy 7ezer a skála ennyit értek hozzá

évjáratot tok neked mondani ami 2001

a motorrol egyenlőre csak annyit tok hogy 1.4es

rem tudsz segíteni, mert eddig csak olyat mondtak hogy elvileg meg izé meg stb

köszi csövi

Link to comment
Megosztás:

hello

FPepe

csak most láttam hogy te is irtál sorry uj vaok itt:)

a W számot nem tom mi az sajan

az ok hogy 7ezer a skála ennyit értek hozzá

évjáratot tok neked mondani ami 2001

a motorrol egyenlőre csak annyit tok hogy 1.4es

rem tudsz segíteni, mert eddig csak olyat mondtak hogy elvileg meg izé meg stb

köszi csövi

a W számot a km-óra számlapján megtalálod.. rá van írva, annak egyezni kell, különben csalni fog az óra... ja, ugyanattól a gyártótól legyen, ez is lényeg, ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

Így van, W-szám a kilométeróra számlap alján látható, ugyanolyan számút keress, mint amilyen most a tiédben van. Az ugyanolyan gyártmány csak akkor számít, ha a tiédből a kilométerórát át szeretnéd tenni a fordulatszámmérős műszeregységbe (a km-számláló állása miatt), de ha ezzel nem akarsz szórakozni, akkor csak a W-számra kell figyelned.

2001-es autóban már sztem nincs benne a vezeték a fordulatszámmérőhöz, legalábbis itt korábban azt mondták egyesek, hogy a Classic-okban nincs :?: :roll: (thx Knight :wink: ). Kiderül, ha beépíted az új műszeregységet, és a fordulatszámmérő nem mozdul, akkor be kell húznod egy szálat motortérből, valahonnan a gyújtástól asszem, Opel16v sztem meg tudja neked mondani pontosan is :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nemtudom ti hogyvagytok vele de az én középkonzolom melegszik de elég rendesen korábban is langyos volt de mostanában egyenesen forró sz izzóknál. Kicsit elkezdtem parazni mivel a szomszéd autója kint az utcán magátol kigyulladt mondjuk az a nyaron volt de azt mondták neki hogy valami zárlatos lett a gépben. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A C14NZ astrámon a néhány hete jelzett gondom( mielőtt elérné az üzemmeleg hőfokot, leáll és egyből nem is indul újra, de valamikor már 2-3km megtétele után is csinálja) átmeneteileg(2-3nap) nem jelentkezett, ,majd megszívatott újra. Közben voltam vele full diagnosztikán( nem tech), ahol az összes mérhető elektromos paraméterről kaptam egy diagnosztikai lapot(gyújtáson,hidegen, melegen, alpjáraton,terhelés alatt) és minden értéke fényes volt, a gyújtásán állítottak egy kicsit, megtisztogatták az alpjárati motort,pillangószelepet, de semmi érdembeli hiba,és az általam jelzett hibajelenség(leállás) 1.5órai basztatás után sem jelentkezett. Mint az előbb ítram, néhány napig tökéletes volt a gép, de pénteken hazajövet hideg motorral indulva 2km után a ház előtt leállt(beparkolás előtt) és néhány perc múlva sikerült csak újraindítani(némi durrogás összevissza járás kíséretében) és nagy-nehezen beparkoltam.

Azt hittem, hogy elfogyott a benzinem, mert megfigyelés alatt tarottam a gépet(mivel utoljára a nem üres tankra töltött 8L anyaggal 70km-t sikerült megtennem 45km országúti szakasszal),úgy, hogy a tök üres tankra 5L anyagot tettem, és a ház előtti leálláskor éppen befordult a 25km-be, azaz 20L/100km a fogyasztásom??? Aztán másnap sikeresen újraindult és hidegen megy ismét.

A sárga lámpám nem világított a hiba jelentkezésekor.

A motorhőfokjeladóm a méréseknél nem produkálta magát, de mindenki azt valószínűsíti.

Mi a véleményetek?

A hőfokjeladó az azonos a hőfokmérő-műszer jeladójával( 1. henger szívócsonkon,egy-vezetékes), vagy másutt keresendő? Ha nem az, akkor hogy néz ki, mi az ára?

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Dizelnél a fordulatszám mérő a generátorrol kapja a jelet ha csuszik a szij nem porgeti a generátort

:lol:

A benzinesnél nemtom hogy van :lol:

Igen tudom hogy a generátorról kapja a jelet, :lol: de forog a generátor nem laza a szíj, azt tudom hogy a gen szíj tárcsa van elkopva, ez is tipikus hiba. De ezen kívül van valami hiba, kefe vagy valami más? naon sokat kéne vissza olvasni ezért gondoltam hogy megkérdem hátha valaki csuklóbol vágja.

Link to comment
Megosztás:

Aranykard: másutt keresendő. és kétvezetékes. A műszer egyvezetékes hőgombája az autóval szemben állva a motor bal oldalán, a generátortól nem messze van, a kétvezetékes meg a jobboldalánál, szintén hátul (ha jól emléxem).

Hmm, a javítás funkció mintha még nem lenne tökéletes :lol:

Szóval az ára maradt le, a műszer hőgombája 1200Ft volt nemrég, mikor vettem, a motor hőfokjeladó se lehet sokkal drágább, sztem 2k körül lehet.

Link to comment
Megosztás:

Aranykard: másutt keresendő. és kétvezetékes. A műszer egyvezetékes hőgombája az autóval szemben állva a motor bal oldalán, a generátortól nem messze van, a kétvezetékes meg a jobboldalánál, szintén hátul (ha jól emléxem).

Hmm, a javítás funkció mintha még nem lenne tökéletes :lol:

Szóval az ára maradt le, a műszer hőgombája 1200Ft volt nemrég, mikor vettem, a motor hőfokjeladó se lehet sokkal drágább, sztem 2k körül lehet.

Másik topicban 1700 körül írták....

Ja, english-ben műkszik a javítás...szerintem fordítási hiányosságok még vannak...majd elmúlik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszi a tippeket.

Ma kicseréltem a motorhőfok-jeladót, viszont a motor tényleg megette az 5L anyagot 25km-en.

Most újabb megfigyelési időszak következik üzemelési,fogyasztási szempontból.

Szerintetek a az előbbiekben jelzett hibát okozhatja esetleg a szarakodó AC-pumpa? És esetleg lehet, hogy nem is eszik annyit, csak nem talál ki az anyag a tankból olyankor?(bár méréskor kiváló volt az ac-pumpa nyomáson, igaz, akkor nem is jelentkezett a hiba)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Astra Classic 1-em, 5 ajtós és nincsen benne hátul hangszóró.

Én tennék bele ha nem nagy meló, csak jó lenne megtalálni a gyári hang-drótot.

Elől megvan a "ciripé", csak hátul (ha nem muszáj) nem akarom szétbontani az összes burkolatot.

Mondja meg valaki, hogy hova dugták!

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia Mörfi!

lehetséges okok (szerintem):

-Szorul a műszered ezért kell egy bizonyos feszültség ami kimozdítja a kezdeti letapadásából a mutatót.

-van egy pici kontakthiba a csatlakozóknál, ami miatt el kell érni egy bizonos feszültséget ami átüti az eloxidálódott csatlakozást.

Az én meglátásom szerint ne foglalkozz vele. Esetleg az ékszíj feszességét utánállíthatod, de nem gondolom, hogy ez az egy-két másodperces késés problémát kell jelentsen.

Az indulás utáni ékszíj csuszás is több okból fordulhat elő:

-Mivel azért rendesen hideg van ezért az akku sem a teljes erőbedobással tud dolgozni, így egy indítás után a generátor túlzottan meg van terhelve, túl sokat kérünk tőle. Pl.: Gázolaj előmelegítő (6 C alatt); indításkor felvett energia pótlása az akkumulátornak; Izzító rendszer kiszolgálása, ami ugye indulás után is működik annak ellenére, hogy a lámpácska már nem világít(utánizzítás), ennek időtartama függ a motor hőmérsékletétől.

-És ugye azt is vegyük figyelembe, bármennyire jó akkumulátorunk van, azt fel is kell tudni tölteni, nyáron még csak-csak, de télen. Gondoljunk csak bele, a működő villamos berendezésekbe: Világítás, fűtés, ablaktörlő, rádió, hátsó ablak fűtése...Stb.

Et a kis késést én nem is hibának, hanem sajátosságnak tekínteném, az én autóm is csinálja, de hát 13 éves már a jószág.

Remélem tudtam segíteni!

Link to comment
Megosztás:

Szia Mörfi!

lehetséges okok (szerintem):

-Szorul a műszered ezért kell egy bizonyos feszültség ami kimozdítja a kezdeti letapadásából a mutatót.

-van egy pici kontakthiba a csatlakozóknál, ami miatt el kell érni egy bizonos feszültséget ami átüti az eloxidálódott csatlakozást.

Az én meglátásom szerint ne foglalkozz vele. Esetleg az ékszíj feszességét utánállíthatod, de nem gondolom, hogy ez az egy-két másodperces késés problémát kell jelentsen.

Az indulás utáni ékszíj csuszás is több okból fordulhat elő:

-Mivel azért rendesen hideg van ezért az akku sem a teljes erőbedobással tud dolgozni, így egy indítás után a generátor túlzottan meg van terhelve, túl sokat kérünk tőle. Pl.: Gázolaj előmelegítő (6 C alatt); indításkor felvett energia pótlása az akkumulátornak; Izzító rendszer kiszolgálása, ami ugye indulás után is működik annak ellenére, hogy a lámpácska már nem világít(utánizzítás), ennek időtartama függ a motor hőmérsékletétől.

-És ugye azt is vegyük figyelembe, bármennyire jó akkumulátorunk van, azt fel is kell tudni tölteni, nyáron még csak-csak, de télen. Gondoljunk csak bele, a működő villamos berendezésekbe: Világítás, fűtés, ablaktörlő, rádió, hátsó ablak fűtése...Stb.

Et a kis késést én nem is hibának, hanem sajátosságnak tekínteném, az én autóm is csinálja, de hát 13 éves már a jószág.

Remélem tudtam segíteni!

Köszi, de egyre sűrűbben csinálja, és érezhetően fogja a motort a generátor. Alapon ha jár, indítás uátn ford mérő áll, gázadás ,szíj csúszik, nyíkkan majd kicsi t később elindul a fordmérő kb8-10másodperc. A szíj feszes szerintem :lol: nem beton

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.