Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

El tud koszolódni. A légszűrő gyári, nem valami direktszűrője van? Tiszta a levegőrendszer, szűrőt cseréli rendszeresen?

Na várjál. Milyen fajta van benne?

Mert a csappantyús elven működő légmennyiségmérő az télleg el tud koszolódni, de az izzószálas légtömegmérő elvileg nem, mert az a motor leállítása után egy picit még fölizzik ha jól emlékszem, éppen azért, hogy leégesse magáról a koszt.

Link to comment
Megosztás:

és hol lehet azt megleni

illetve 1.4 8szelepesekbe is van

Neked nincs :rolleyes:

tgabika: Astránál már csináltam, nem tudom, a calié mennyiben különbözik. jeladót asszem két csavar tartja, meg a szalagkábeleket fém bilincs szorítja a jeladó nyákjára, azt kell lepattintani. Úgy emléxem, ennyi.

Link to comment
Megosztás:

igen persze hogy tettem, mert nem akarom a ködlámpával együtt a féklámpát is üzemeltetni, csak fordítva ha nyomom a féket akkor világit a ködlámpa is, csak kicsit megbonyolitottam a köddel meg a pedálfékkel:D

sorry de szoktam ieneket::rolleyes: szokjátok meg:P

a többit meg gabi is elmondta

Jaaa.. ééétem.. tehát ha fékezel pilácsol a ködlámpa is.. nah ezt aztán tuti 'meglásssák.. nem is olyan rössz ötlet.. tehát a féklámpa irányából megy egy idióta dióda a ködösre.. a fékpilács vezetéke gondolom elbírja ezt a + terhelést...?!

Ha egyszer nagyon unatkozok, lehet én is megcsinálom.. ha nem "copyright"... <_<

Bc-nek nem zavar be?

Link to comment
Megosztás:

Jaaa.. ééétem.. tehát ha fékezel pilácsol a ködlámpa is.. nah ezt aztán tuti 'meglásssák.. nem is olyan rössz ötlet.. tehát a féklámpa irányából megy egy idióta dióda a ködösre.. a fékpilács vezetéke gondolom elbírja ezt a + terhelést...?!

Ha egyszer nagyon unatkozok, lehet én is megcsinálom.. ha nem "copyright"... :rolleyes:

Bc-nek nem zavar be?

Nincs itt semmi villogás!Simán együtt világít a féklámpa a ködlámpával fékezéskor.

Viszont érdemes ködlámpában lévőt kisebb teljesítményűre cserélni,mert nekem is elintézte pár hónap a alatt a féklámpakapcsolót a pedál alatt,egyszerüen nem bírta a nagy áramfelvételet.Kisebb izzóval nincs ilyen gond!

Ha jól emléxem a féklámpa izzója 21W-os,amit a küdbe raktam az meg 10W.

Link to comment
Megosztás:

tgabika: Astránál már csináltam, nem tudom, a calié mennyiben különbözik. jeladót asszem két csavar tartja, meg a szalagkábeleket fém bilincs szorítja a jeladó nyákjára, azt kell lepattintani. Úgy emléxem, ennyi.

Köszi. A Calié teljesen más, de Astránál akarom csinálni, azért kérdeztem itt. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

...elintézte pár hónap a alatt a féklámpakapcsolót a pedál alatt,egyszerüen nem bírta a nagy áramfelvételet.Kisebb izzóval nincs ilyen gond!

Hajjaj. Na ennek majd utánanézek, mert most nekem is oldalanként 3db 21W-os féklámpaizzóm van a hátsó lámpa átalakítása után. Egyelőre még működik, és őszintén szólva nem nagyon cserélném kisebb teljesítményűre, a 10W-os olyan haloványnak tűnik...

Link to comment
Megosztás:

Na várjál. Milyen fajta van benne?

Mert a csappantyús elven működő légmennyiségmérő az télleg el tud koszolódni, de az izzószálas légtömegmérő elvileg nem, mert az a motor leállítása után egy picit még fölizzik ha jól emlékszem, éppen azért, hogy leégesse magáról a koszt.

Gondolom izzószálas... ha belenézek akkor egy ritka szövésü vékony drótból készült hálót látok. De gondolom, ha ez megrakódik ezzel-azzal akkor más értéket is mutathat... pl. valami extrémet és akkor sárgalámpa. Na mindegy...majd elválik meddig tart.

Link to comment
Megosztás:

hát nemtom mert gabinak régóta ugy van

de fékezni nem fékezünk olyan sokat és tartósan, és ha tényleg figyelembe vesszük hogy az utánfutóval alapbol 4 db 21Wos égő van!! akkor birnia kéne!!

és ha a caliba 6db 21wos égő van és az se két napja megy akkor a 4et el kellene birnia

lehet eleve meg akart halni az a kapcsoló és azé adta meg magát

amugy annyi van hogy a ködlámpa visszajelzője világit ha fékezek, de nekem tetszik szal igy marad

és még az jutott eszembe, hogy nem relékkel kapcsolja a féklámpát??bár nemhiszem, de ha annyira baja lenne akor ez egy jo megldás lenne, igy birni kell a kapcsolónak is

Link to comment
Megosztás:

Hello!!!

Az lenne a kérdésem, hogy most nekem egy 2001es 1.6 astrám van és nincs benne fordulatszámmérő, ha vennék hozzá egy olyan bontott müszerfalat amin van fordulatszámmérő akkor működne a dolog???

Létszi seggítsetek!! köszi

Működne, csak lehet, hogy egy vezetéket be kell húznod a motorvezérlőtől a műszerfalig.Vásárlásnál arra figyelj, hogy a kilométeróra alsó részén levő W= szám ugyanaz legyen, mint a mostani órádé, a fordszámmérő pedig 7000-ig legyen skálázva.

Link to comment
Megosztás:

eelnézést hogy ujként bele vau-vau de teszel utána 1. relét akkor birnia kéne .

Hát ez az, hogy nekem nem nyírta még eddig ki. Igaz nem is napi szinten utánfutózok. Szerintem bírnia kell. Ha mégis kinyiffan akkor talán relé, bár gondolkodtam már azon is, hogy ledesre cserélem az izzókat és akkor semmi gond nem lehet :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hello!!!

Az lenne a kérdésem, hogy most nekem egy 2001es 1.6 astrám van és nincs benne fordulatszámmérő, ha vennék hozzá egy olyan bontott müszerfalat amin van fordulatszámmérő akkor működne a dolog???

Létszi seggítsetek!! köszi

Éppen ilyen projektben vagyok (az alany egy 2000-es évjáratú X16SZR Astra Classic), úgyhogy egy-két hét múlva tudok mondani bővebbet is sztem. Azért akkor mert az autó gyakorlatilag folyamatosan mozog, nehéz találni 2 üres órát amikor ráérnék barkácsolni... Addig is: ha az impulzusjeladó kódja (az a bizonyos W szám) nem stimmel, akkor sincs gond, az említett jeladót ami az órában van, ki kell cserélni a mostanival és meg is oldódott a probléma.

Link to comment
Megosztás:

hát én már alaposan utánajártam ennek a dolognak ugyhogy most okoskodok cseppet jóó???:rolleyes:

na az a lányeg hogy Vdo ora legyen mind a kettő, monjuk mostanába azok vannak bennük, fordszámos meg asszem csak vdo bol van

a W szám is elhanyagolható, mer pár csavar és cserélhetőek az egységek

az abizonyos vezeték nagy valószínűséggel nincs benne nektek se nekem se volt:D

üresen is van hagyva a helye, ugyhogy látszik hol is van, és oda pedig az utas oldali lábtérből kell egy szál vezetéket felvinni abbol a dobozból:Dérdemes bontóba ellátogatni és egy csatlakozót kivágni ha hagyják, és akkor szép gyárira lehet egcsinálni

ha valakit érdekel komolyabban add mailcímet és küldök képeket mit is kell keresni

Link to comment
Megosztás:

Éppen ilyen projektben vagyok (az alany egy 2000-es évjáratú X16SZR Astra Classic), úgyhogy egy-két hét múlva tudok mondani bővebbet is sztem. Azért akkor mert az autó gyakorlatilag folyamatosan mozog, nehéz találni 2 üres órát amikor ráérnék barkácsolni... Addig is: ha az impulzusjeladó kódja (az a bizonyos W szám) nem stimmel, akkor sincs gond, az említett jeladót ami az órában van, ki kell cserélni a mostanival és meg is oldódott a probléma.

Huuha köszi szépen!!! Megnyugodtam, h meg lehet oldani!! Mindenképpen írj ha sikerült a folyamat!!! Sok sikert!!!

Link to comment
Megosztás:

hát én már alaposan utánajártam ennek a dolognak ugyhogy most okoskodok cseppet jóó???:rolleyes:

na az a lányeg hogy Vdo ora legyen mind a kettő, monjuk mostanába azok vannak bennük, fordszámos meg asszem csak vdo bol van

a W szám is elhanyagolható, mer pár csavar és cserélhetőek az egységek

az abizonyos vezeték nagy valószínűséggel nincs benne nektek se nekem se volt:D

üresen is van hagyva a helye, ugyhogy látszik hol is van, és oda pedig az utas oldali lábtérből kell egy szál vezetéket felvinni abbol a dobozból:Dérdemes bontóba ellátogatni és egy csatlakozót kivágni ha hagyják, és akkor szép gyárira lehet egcsinálni

ha valakit érdekel komolyabban add mailcímet és küldök képeket mit is kell keresni

Köszi az infókat!! Jó lenne hogyha küldenél képet, h melyik vezetékről is van szó!!! Bár nem én csinálnám a melót, inkább egy elektromos szakemberre bízom!!

viktor89@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

...na az a lányeg hogy Vdo ora legyen mind a kettő, monjuk mostanába azok vannak bennük, fordszámos meg asszem csak vdo bol van

a W szám is elhanyagolható, mer pár csavar és cserélhetőek az egységek...

És ha nem VDO van most benne neki? A lényeg, hogy legjobb, ha ugyanolyan W-számút keresel, mert ha a mostani órád Delco, és ennek elég nagy az esélye, akkor nem fogod tudni átrakni az órarészt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.