Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Jómúltkor valszeg nekem is megakadt a gyújtás kapcsoló.

Beindítottam a verdát..hallgatom,hogy valami csúnya csörgős hangja van.. és a tűzfal magasságából a kocsi alól jön.. motortér kinyit.. azthittem a kuplung...

Mondom állítsuk le, majd re.. amikor leállítottam, hallatszott a tipikus bendix lepörgés hang.. :rolleyes:

Uhh.. mondom, frankó.. újra indít.. semmi gond...

Sajna nekem is akadozik néha kicsit a gyújtás kapcs. lehet adok neki én is egy kis wd40-et...

Link to comment
Megosztás:

Jómúltkor valszeg nekem is megakadt a gyújtás kapcsoló.

Beindítottam a verdát..hallgatom,hogy valami csúnya csörgős hangja van.. és a tűzfal magasságából a kocsi alól jön.. motortér kinyit.. azthittem a kuplung...

Mondom állítsuk le, majd re.. amikor leállítottam, hallatszott a tipikus bendix lepörgés hang.. ;)

Uhh.. mondom, frankó.. újra indít.. semmi gond...

Sajna nekem is akadozik néha kicsit a gyújtás kapcs. lehet adok neki én is egy kis wd40-et...

Lehet nekem is hasonló problémám van. Bár nekem még csak kicsit akad.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Eddig nekem is csak "kicsit" akadt, de mostmár nagyon. 10 perccel hamarabb kell kimenni a kocsihoz.

Amúgy úgy vettem észre, hogy a kulcs az elfordul 1 kicsit, csak mielőtt az I -hez érne elekad. Nem próbáltam olyan kulccsal ami nem bele való, de szerintem azzal semennyit sem fordulna.

Zár olajozáson már túl vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Eddig nekem is csak "kicsit" akadt, de mostmár nagyon. 10 perccel hamarabb kell kimenni a kocsihoz.

Amúgy úgy vettem észre, hogy a kulcs az elfordul 1 kicsit, csak mielőtt az I -hez érne elekad. Nem próbáltam olyan kulccsal ami nem bele való, de szerintem azzal semennyit sem fordulna.

Zár olajozáson már túl vagyok.

Akkor nálad tényleg más a bibi, nekem semennyit sem fordult...

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam. Semmi különbség. Pontosabban az ajtók zárjai jobban nyílnak az tény, de az gyujtáskapcsoló ugyan úgy rossz.

Az nem lehet, hogy az elektronikus rész van elakadva valahol? Én nem ismerem, hogy néz ki egy gyujtás kapcsoló belülről, csak mondták nekem, hogy 2 részből áll....

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Gyujtáskapcsoló elektromos rész cserénél, megengedett az utángyári, vagy szigorúan gyári.

A gyári 10ezer-párszáz ft.

Minap történt, álló helyzetben, ha szól a rádió, motor nem jár, egy picit forditok a kulcson, és elhallgat a zene, mintha kivenném a kulcsot.

Lehet hogy az immom is elfossa magát?

Link to comment
Megosztás:

Cartársak!

Hűtőventillátor csatlakozójával van már sokadszor gondom... Állítólag nem Opel, mivel Diavia klíma van a vasban. Cserélték már háromszor a diaviások a csatlakozót, mert mindig elfüstöl :rolleyes: Gyakorlatilag egy évnél többet alig bír - de már kifogynak ezekből a csatikból. Venti nem (vagy csak egyszer) szedhető szét, így direktbe nem tudják kötni csati kihagyásával. Volt már hogy a 25A-es biztosítékának a háza füstölt el, az cserélve lett 'lengőre'. Persze nem zavarna ennyire a dolog, ha a hűtőnek lenne külön ventije, na de ezen mindkét hűtőt ez az egy levegőzteti. Biztosíték még sosem ment ki - túláramot szerintem nem vesz fel.

Mi a fenéért teszi tönkre ezeket az elemeket a ventillátor indulása? Van valakinek ilyen tapasztalata?

(Előtétellenállás volt már cserélve, hogy alacsony fokozatban is működjön...)

Havanválaszkösz! ;)

Link to comment
Megosztás:

Cartársak!

Hűtőventillátor csatlakozójával van már sokadszor gondom... Állítólag nem Opel, mivel Diavia klíma van a vasban. Cserélték már háromszor a diaviások a csatlakozót, mert mindig elfüstöl ;) Gyakorlatilag egy évnél többet alig bír - de már kifogynak ezekből a csatikból. Venti nem (vagy csak egyszer) szedhető szét, így direktbe nem tudják kötni csati kihagyásával. Volt már hogy a 25A-es biztosítékának a háza füstölt el, az cserélve lett 'lengőre'. Persze nem zavarna ennyire a dolog, ha a hűtőnek lenne külön ventije, na de ezen mindkét hűtőt ez az egy levegőzteti. Biztosíték még sosem ment ki - túláramot szerintem nem vesz fel.

Mi a fenéért teszi tönkre ezeket az elemeket a ventillátor indulása? Van valakinek ilyen tapasztalata?

(Előtétellenállás volt már cserélve, hogy alacsony fokozatban is működjön...)

Havanválaszkösz! ;)

Elég ha gagyi a minősége így nem megfelelő a kontaktus, ami túlhevülést okoz, majd beég/megég és onnantól kuka, mert kilágyul és még kokszos is.....ha újat tetetsz fel, akkor kicsit "spanold" meg az érintkezőket és remélhetőleg tovább bírja...milyen venti az ami ~360W-ot felzabál...? de ez lehet normális is...csak nekem abszurd.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Elég ha gagyi a minősége így nem megfelelő a kontaktus, ami túlhevülést okoz, majd beég/megég és onnantól kuka, mert kilágyul és még kokszos is.....ha újat tetetsz fel, akkor kicsit "spanold" meg az érintkezőket és remélhetőleg tovább bírja...milyen venti az ami ~360W-ot felzabál...? de ez lehet normális is...csak nekem abszurd.... :rolleyes:

Nos, szerelők szerint venti csere kellene (cirka 40eFt), bár új csatlakozó az elmúlt 5 évben nem volt rajta. Vadászom egy újat asszem, de addig is vettem tőlük egy használtat megint. Amúgy valóban elég nagy teljesítményű, ami áram szempontjából húzós... majd lelohad az alapjárat, mikor beindul ;)

Link to comment
Megosztás:

A szerelő szétszedte a gyujtás kapcsolót, de szétesett neki az elektromos rész. Nem tudom össze tudja e rakni. Azt mondta, hogy lehet rossz is volt, mert a kulcs most meg jó.

Azt mondta, hogy az elektronika nem szokott úgy elromlani, hogy akad a kulcs, csak inkább úgy, hogy nem ugrik vissza, vagy nem kapcsol. De most lehet mégis az volt.

Link to comment
Megosztás:

15A körül kell felvegyenek a gyári ventik asszem. Ha menetzárlatos, akkor vesz fel többet, akkor tényleg venti csere...

Hát ezaz... állítólag gyárinál nagyobb teljesítményű, mert két hűtőt szellőztet át. Ha meg menetzárlatos, hát legyen. Nálam már 5 éve megy így, pár csatit cserélek még egy új ventillátor árából.

Link to comment
Megosztás:

Hát ezaz... állítólag gyárinál nagyobb teljesítményű, mert két hűtőt szellőztet át. Ha meg menetzárlatos, hát legyen. Nálam már 5 éve megy így, pár csatit cserélek még egy új ventillátor árából.

Érdekes megoldás ez mondjuk, mert külön ventije szokott lenni a légkondi hűtőnek, bár amikor az elindul,

elindítja legalább első fokozaton a vízhűtőét is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Tudna nekem segíteni valaki?Csomi ajtó lefalazásról lenne szó.Kétvezetékes centrálmotorral,gombnyomással szeretném müködteteni.Mágneses nyitóval szerettem volna szerelni,de tíz emberből kilenc azt mondta,ne tegyem,mert ez a kínai csoda nagyon szép,csak gyenge,elromlik,oxidálódik,hidegben nem működik,stb.Tehát maradt a centrálmotor.Ez a tuti,állitólag.Beszereztem.Novi új,pálcával,csavarokkal,felfogatóval.Elektromosan,még csak-csak bekötöm,hiszen nem olyan nehéz,csak váltogatni kell a polaritásokat egy gombbal.Viszont mechanikusan nem

vágom,hogyan szereljem fel a csomiajtóra,és hogy rögzítsem a zárnyelvre a motor pálcás összekötőjét.Ebben kérem valaki segítségét,aki így csinálta az astráján.De elég egy fotó is róla,az alapján simán megcsinálom.KÖSZ-KÖSZ.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.