Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Lenne egy olyan probléma, hogy egy F astra C14NZ 96-os évjáratú autónál a 24-es hibakódot írja be miszerint nincs sebesség jel. Élőadat listában látom, hogy tényleg 0 menetközben.

Állítólag a sebesség jel keresztül van vezetve a rádión az ECU felé. A rádió ISO csatlakozóját levágták. Létezhet az, hogy össze kéne kötni valamelyik két kábelt? Találkozott már valaki ilyennel?

A műszerfal kötegben megy kék-piros vezetékkel a műszeregységtől az ecuig, de közben:

- átmegy az immó egységen (gyújtáskapcsolónál a kis téglatest kör alakú antennával a kulcs körül)

- elmegy a rádióhoz és a TID-hez (kijelző)

- az ecunál van egy négyzet alakú csati, amin átmegy az ecu kötegbe

Az ecuba az A10 lábon megy be.

Kb. 1 hónapja volt a generátorom teljes felújítása, és ma este megint égve maradt a töltésellenörző lámpám motorindítás után. Úgy néz ki, gázadásra megjön a töltés.

A töltőfeszültséget nem mértem, mert már tök sötét volt, de idegesít a dolog.

Fesszabályozókból is léteznek valami utángyárik amik csak eddig bírják ?

Igen, vannak gagyitron fesszabok, amik nem sokáig bírják. Jellemzően a nem bosch generátorokhoz szokott lenni ilyen.

Mennyibe lehet egy új önindító??

Először is ki kell venni, és szétszedni... lehet hogy csak szénkefét kell cserélni, meg kipucolni a blendixet...

Amúgy meg bontott önindítók vannak már 5 ezerért egy rakással mindenhol bontóban :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Először is ki kell venni, és szétszedni... lehet hogy csak szénkefét kell cserélni, meg kipucolni a blendixet...

Amúgy meg bontott önindítók vannak már 5 ezerért egy rakással mindenhol bontóban :)

Én is kivettem, amikor vettem a kocsit, és nem akart behuzni a bendix. Kicsit megpucorásztam, aztán felraktam az akksi mellé, gondoltam adok neki egy direkt tápot kipróbálni. Megijedtem ám rendesen akkorát kattant, meg elkezdet tekerni, lepottyant a fűbe. :rolleyes: Nem is tudom mit vártam? De én is szénkefére emlékszem, vagy csak ugy néz ki?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Múltkor írtam hogy nincs helyzetjelzöm.

Kérdéseim:

Az 5 lámpa közül melyik a helyzetjelző?

Meg vettem két biztosítékot is két 10 es pirosat.Kicseréltem a de még mindig nincs fényem viszont a jobb indexem hátul elment és nagyon gyorsan villog elöl.

Ez mitől lehet és hogyan tudom megcsinálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Múltkor írtam hogy nincs helyzetjelzöm.

Kérdéseim:

Az 5 lámpa közül melyik a helyzetjelző?

Meg vettem két biztosítékot is két 10 es pirosat.Kicseréltem a de még mindig nincs fényem viszont a jobb indexem hátul elment és nagyon gyorsan villog elöl.

Ez mitől lehet és hogyan tudom megcsinálni.

Ha ott ennyi minden nem műxik hátul, akkor inkább csatlakozóhiba. A csomitartóban leveszed a lámpa takarófedelét, és a csatlakozót, ami az izzók alaplemezére megy pucold meg, az érintkezők legyenek fémtiszták. Próbáld meg, hogy bekapcsolt idexnél megmozgatod azt a csatit, ha bevillan az index, tuti az a baj. De ha kiderül, hogy az égők vannak mind kiégve, akkor mérd meg az akksi fezsültségét járó motornál, lehet hogy túltölt a generátorod.

Link to comment
Megosztás:

A műszerfal kötegben megy kék-piros vezetékkel a műszeregységtől az ecuig, de közben:

- átmegy az immó egységen (gyújtáskapcsolónál a kis téglatest kör alakú antennával a kulcs körül)

- elmegy a rádióhoz és a TID-hez (kijelző)

- az ecunál van egy négyzet alakú csati, amin átmegy az ecu kötegbe

Az ecuba az A10 lábon megy be.

Igen, vannak gagyitron fesszabok, amik nem sokáig bírják. Jellemzően a nem bosch generátorokhoz szokott lenni ilyen.

Először is ki kell venni, és szétszedni... lehet hogy csak szénkefét kell cserélni, meg kipucolni a blendixet...

Amúgy meg bontott önindítók vannak már 5 ezerért egy rakással mindenhol bontóban :rolleyes:

Koszi szepen, akkor ma elso utam egy villamossagi ismihez visz szedje szet es nezze meg.

Link to comment
Megosztás:

Koszi szepen, akkor ma elso utam egy villamossagi ismihez visz szedje szet es nezze meg.

Sztem azzal kéne kezdeni, hogy egy mértek egy ellenállást a műszerfal csatijától az ECU A10-es lábáig, ha nem szakadt ez a vonal, és nincs testelődve sem, akkor gyanús lehet a kilométeróra sebességjeladója, ill. annak a fóliacsatlakozása.

Link to comment
Megosztás:

Én is kivettem, amikor vettem a kocsit, és nem akart behuzni a bendix. Kicsit megpucorásztam, aztán felraktam az akksi mellé, gondoltam adok neki egy direkt tápot kipróbálni. Megijedtem ám rendesen akkorát kattant, meg elkezdet tekerni, lepottyant a fűbe. :rolleyes: Nem is tudom mit vártam? De én is szénkefére emlékszem, vagy csak ugy néz ki?

Szia!

Odáig jutottam el a sebességjel történettel, hogy a kilométeróra csati és az immo csati között nincs szakadás. Az immo és a rádió csati között szakadás van. A rádió csati és az ECU közötti vezetéken megint szakadás, mindezek gyújtás nélkül mérve. Ha gyújtást adok akkor a rádió csatlakozónál 10v körüli feszültség jelenik meg a kék piroson.

Próbáltam úgy is, hogy a rádió csatitól elvittem direkt az ECU-hoz a kék pirosat, de úgy sem megy.

Még egy bontott műszeregységet próbálok szerezni hátha a jeladó a baja.

Esetleg van valami ötletetek a leírtakra?

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Khrrr..

Jobb reggelt mindenkinek.:-)

Csinált már valaki ablakmosó kapcsoló átalakítást szabályozhatósra ?

Ami B Omega ablaktörlő kapcsoló beépítéssel jár.

Erre gondolok

Segítség kellene.

Ezt már láttam itt valamelyik topikban-lehet akkor is te kérdezted? Olyan relét nem lehet venni autósboltban? Persze jó lenne tudni a kapcsolási rajzát is. Én az alapján vettem nem gyári AC relét az eredeti GM árának ötödéért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ha a trafó hibás , okozhat-e torpanást az autónál ?

X16XEL

Nekem a gyújtásmodul okozta a megtorpanásokat annyi különbséggel hogy gyakran le is fulladt. Nem vagyok járatos benne hogy melyik milyen motor, milyen vezérlésű meg úgy egyáltalán. Szóval biztosan nem egyezik az enyémmel. Viszont tájékozódás szempontjából lehet hogy hasznos.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Odáig jutottam el a sebességjel történettel, hogy a kilométeróra csati és az immo csati között nincs szakadás. Az immo és a rádió csati között szakadás van. A rádió csati és az ECU közötti vezetéken megint szakadás, mindezek gyújtás nélkül mérve. Ha gyújtást adok akkor a rádió csatlakozónál 10v körüli feszültség jelenik meg a kék piroson.

Próbáltam úgy is, hogy a rádió csatitól elvittem direkt az ECU-hoz a kék pirosat, de úgy sem megy.

Még egy bontott műszeregységet próbálok szerezni hátha a jeladó a baja.

Esetleg van valami ötletetek a leírtakra?

Üdv: András

Szia!

Megoldódott a sebességjel probléma. Ennek az autóban az immót kiherélték és már azon sem jött át a jel. Az immo csatitól elvittem az ECU-hoz a sebességjelet direktben és így működik. Össze vissza voltak kötve más kábelek is értelmetlenül, ott is rendet raktam.

Köszönöm Szépen mindenkinek a segítséget.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Technikai segítséget kérnék a belsőtér világítással kapcsolatban. Először is, a gombok az ajtóknál testet kapcsolnak, vagy +ot? Mert nem mindegy hogy a műveleti erősítő bemenetét hogy kötöm. Másik, hogy a műszerfalban, valahol egyesítve vannak-e ezen négy érintkező kapcsolt szálai? Ha igen, hol? :) Meg esetleg oda beférne egy 5x5 cm-es nyák lap, ami vezérelné a lámpicskut?

Lámpahalványításos késleltetett ki kapcsolást csinálok, ahhoz kéne a help. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Technikai segítséget kérnék a belsőtér világítással kapcsolatban. Először is, a gombok az ajtóknál testet kapcsolnak, vagy +ot? Mert nem mindegy hogy a műveleti erősítő bemenetét hogy kötöm. Másik, hogy a műszerfalban, valahol egyesítve vannak-e ezen négy érintkező kapcsolt szálai? Ha igen, hol? :) Meg esetleg oda beférne egy 5x5 cm-es nyák lap, ami vezérelné a lámpicskut?

Lámpahalványításos késleltetett ki kapcsolást csinálok, ahhoz kéne a help. :rolleyes:

Helló!

Testet kapcsol, és legegyszerűbb, ha konkrétan a lámpához rakod azt az elktronikát. :) A lámpa piros vezetéke 12v, a szürke az ajtókapcsoló. Bármelyik ajtónyitásra test lesz rajta.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Testet kapcsol, és legegyszerűbb, ha konkrétan a lámpához rakod azt az elktronikát. :rolleyes: A lámpa piros vezetéke 12v, a szürke az ajtókapcsoló. Bármelyik ajtónyitásra test lesz rajta.

Köszi! :)

Viszont kéne nekem egy állandó test is. Ami ügye nem kapcsolt. Ottan lehetne levenni valahonnan?

Link to comment
Megosztás:

Köszi! :)

Viszont kéne nekem egy állandó test is. Ami ügye nem kapcsolt. Ottan lehetne levenni valahonnan?

Ha a lámpát kiveszed, fölötte van ott több lyuk is egy merevítő vason ahova rövid* lemezcsavarral tudsz testelni.

*lehet hosszú is csak akkor a maradékot kivülről le kell flexelni. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.