Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Még csak pár hete vagyok MOTE klubtag ezért nem ismersz.Fórum olvasgatással kezdődött és úgy gondoltam hogy nekem ide csatlakoznom kell!

erősen off

lassan össze kellene gyűjteni ezeket a hozzászólásokat és ilyen pop-up ablakban ugrálnának az emberek arcába reklámként :lol: :D

erősen off off

Link to comment
Megosztás:

Ahoj Astra-sok!

Van 1 dilemmám (illetve több is, de most ebben kérném segítségeteket :D ) Arról van szó, h az avatar-on látható '92-es 1.7D ball hátsó kereke fölött van ott nekem egy antenna. Az a bajom vele, h az mindíg kint van 8) Hallottam olyat ezügyben, h elektromos antenna ám ez és elvileg amikor gyújtást ráadom antenna kitol, ha leveszem antenna behúz, de állítólag ez olyan típushiba, h kis ideig működik, aztán idő után úgymarad. Namost ki, mit tud ilyen ügyben, mennyire hülyeség ez, v menyi realitása van a dolognak? Kapcsolót hiába keresek a műszerfalon hozzá (ha tényleg elektromos ant. lenne), nem találok.

Mindez azért izgat mert van nekem faja ponyvagarázsom :lol: és így kitolt antennával elég macerás használni.

Mi legyen? Aggyak neki mint boci annyának, oszt toljam be erőszakkal a helyére? A leszerelését illetően sem jutotam sokra, eddig :roll:

Ha toudna v.ki érdemi infót, nagyon örülnék neki!

Előre is thx!

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Namost ha gyújtással megy fel, gyújtáslevétellel vissza, akkor miért lenne rajta kapcsoló??? Szerintem ez egyszerűen kilámpázható a kárpit alatt levő csatiknál.

De levetted a kárpitot a csomagtérben??? Biztos, hogy villany???

Link to comment
Megosztás:

Namost ha gyújtással megy fel, gyújtáslevétellel vissza, akkor miért lenne rajta kapcsoló??? Szerintem ez egyszerűen kilámpázható a kárpit alatt levő csatiknál.

De levetted a kárpitot a csomagtérben??? Biztos, hogy villany???

Nem, nem biztos, h villanyos, ezt szeretném kideríteni v.hogy :D Ezek szerint, ahogy mondjátok, csak úgy lehet, ha lebontom legalább a csomitartó belsejét. De ettől azért írtózom cseppet, mert úgy láttam, h a kárpit műanyag részét nem csavarok, hanem v.milyen szegecsek fogják a kasznihoz. Illetve itt is érvényes az a fajta elemek egymásraépítése mint a műszerfal burkolatnál. Ergo szinte belülről az utastérből kéne kezdjem? Hya és mi a helyzet azokkal a szegecsekkel?

A kapcsolót azért írtam, ha esetleg nem "autómata" módon működő dolog lenne ez (nem gyújtásráadásra).

Cserélt már v.melykőtök ilyen antennát, vagy látott eseteg fényképen olyat akinek a haverja cserélt már ilyet? :lol:

Köszönet: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt több is, fogalmam sincs hogy gyári volt-e vagy nem (de szerintem nem). Általában a műanyag fogaskerék adta meg magát., nem a motor. De kárpitbontás nélkül nem nagyon fog menni a nyomozás.

Ok, köszi, maj' nekiállok, aztán beszámolok :lol:

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem lenne, hogy a gépembe szeretnék beszereltetni egy gyári gsi központizárat.

amit adna a srác: motor, ajtóban levő kábel, mikrokapcsoló a kilincs hátoldalán.

KELL még valami más??? Vagy csak ennyiből áll egy központizár???

Link to comment
Megosztás:

Tegnap este sikeresen elhagytam a kocsim immobis kulcsát, de szerencsére a tartalékkal haza tudtam jönni. Megoldható valahogy az, hogy a most elhagyott kulcsommal ne tudják meglovasítani a gépet, de a gatyám ne fizessem oda?

Tech1 müszerrel lehet törölni a kulcsot, hogy az immo ne ismerje fel.

ha van cascod az szivás, mert zárgarniturát kell cserélni, ert ha mégis ellopják,és nem tudod leadni mind a két kulcsot, akkor nem fizet a biztositó.

és be kell jelenteni.....

Link to comment
Megosztás:

Tech1 müszerrel lehet törölni a kulcsot, hogy az immo ne ismerje fel.

ha van cascod az szivás, mert zárgarniturát kell cserélni, ert ha mégis ellopják,és nem tudod leadni mind a két kulcsot, akkor nem fizet a biztositó.

és be kell jelenteni.....

Tech 1 műszerrel fel is lehet programozni kulcsot nem?

Link to comment
Megosztás:

Immoval kapcsolatban nekem meg az a problémám, hogy csak 1 immo kulcsom van a kocsihoz, és már az is szaraxik (kezd szétesni picit...). Lehet akkor ezekszerint csináltatni hozzá újat? Milyen árban? És milyen cégek foglalkoznak ilyennel?

Link to comment
Megosztás:

Immoval kapcsolatban nekem meg az a problémám, hogy csak 1 immo kulcsom van a kocsihoz, és már az is szaraxik (kezd szétesni picit...). Lehet akkor ezekszerint csináltatni hozzá újat? Milyen árban? És milyen cégek foglalkoznak ilyennel?

Emlékeim szerint 12-15 e Ft között van egy világítós kulcs. Csak az Opelnél lehet megrendelni, és nagy előny ha megvan az autó kódkártyája, amin a Security code található.

Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint 12-15 e Ft között van egy világítós kulcs. Csak az Opelnél lehet megrendelni, és nagy előny ha megvan az autó kódkártyája, amin a Security code található.

Aham. Hát szerintem semmi nincs hozzá, így vettem még anno a kocsit, hogy csak egy immo kulcs volt hozzá. Tudod nekem az a fajta van, ami ilyen kör alakú izé, és odakell nyomni a műszerfalon levő szintén kör "csatlakozóhoz".

Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint 12-15 e Ft között van egy világítós kulcs. Csak az Opelnél lehet megrendelni, és nagy előny ha megvan az autó kódkártyája, amin a Security code található.

Ez milyen előnyökkel jár, mert én kaptam a kocsihoz. Beviszem opel kereskedésbe és ha felvillantom akkor gyorsabb lesz az egész procedúra?

Gondolom mivel nekem módosítani kellene az immot így az új kulcs is már a módosított verzió lehetne.

Link to comment
Megosztás:

Ez milyen előnyökkel jár, mert én kaptam a kocsihoz. Beviszem opel kereskedésbe és ha felvillantom akkor gyorsabb lesz az egész procedúra?

Gondolom mivel nekem módosítani kellene az immot így az új kulcs is már a módosított verzió lehetne.

Most nem akarok hülyeségeket írni, de azt hiszem meggyorsítja a folyamatot. Tán nem kell lekérdezni a gyártól :roll:

Mindenesetre tőlem mindíg kérik, és nagyon örülnek, ha megvan.

Link to comment
Megosztás:

Aham. Hát szerintem semmi nincs hozzá, így vettem még anno a kocsit, hogy csak egy immo kulcs volt hozzá. Tudod nekem az a fajta van, ami ilyen kör alakú izé, és odakell nyomni a műszerfalon levő szintén kör "csatlakozóhoz".

az utolagosan szerelt immo.

a típus javitójához kell bevinni, és ott tudnak adni immokulcsot hoozá.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.