Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

sziasztok, olyasfajta problémám lenne, hogy bekapcsolom a magnót, működik fölötte az óra, csak néha elkezd villogni, illetve ha felkapcsolom a fényszórókat, akkor elalszik, elkezdem "kopogtatn+ akkor működik...egy ideig.....aztán se kép se hang...ezt valahogy meglehet oldani szerintetek?(nem a gyári magnó van benne)!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, olyasfajta problémám lenne, hogy bekapcsolom a magnót, működik fölötte az óra, csak néha elkezd villogni, illetve ha felkapcsolom a fényszórókat, akkor elalszik, elkezdem "kopogtatn+ akkor működik...egy ideig.....aztán se kép se hang...ezt valahogy meglehet oldani szerintetek?(nem a gyári magnó van benne)!

Ki kéne szedni a kijelzőt, és átforrasztani a panelon a csatlakozó lábait.

Link to comment
Megosztás:

Ki kéne szedni a kijelzőt, és átforrasztani a panelon a csatlakozó lábait.

Jól mondja a cartárs, ha nem volt mostanában piszkálva, akkor vsz forrasztás bibis. Nekem is csinálta, csak nekem miután szét lett szedve. Majd újra szétszedtem átmozgat, pár napig jó volt utána hol igen hol nem...

Majd kiszed forasztgattam ahol lehetett, és kop kop már 2-3hónapja megy rendesen!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van több-féle Isuzu-ba való generátor?

Ideje lenne lecserélni az enyémet, mert nem tölt eléggé.

2 évente viszem felújítani, mert a diódahíd mindig tönkremegy benne.

Sajnos a felújítás után sem töltött annyira, mint amennyire szerettem volna.

Fogyasztók nélkül 14,19-et tölt, tompítottal (2*100W) már csak 13,5 körül van, ha a refit is rányomom (2*140 + 2db H1-es vagy H3-as normál izzó) akkor már csak 13,1, egy kis ventilátorozással már csak 12,8. Vagy valami ilyesmi értékeket produkál. Ezt egy pöttyet kevésnek tartom. Ráadásul elég sokat megyek utóizzítással, az is kapásból leviszi 13,5-re. Ilyenkor gyakran kell a tompított is, máris 13 körül van csak...

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Meg tudná mondani valaki, az x17dtl BOSCH generátorába mi a csapágy száma? Egy kicsit ciripel reggelente, de addig nem akarom szétszedni, amig nincsenek meg az uj csapágyak.

Köszi.

Én úgy csináltam, hogy a műhelyben szétszedtük, aztán elvittem a két csapágyat a csapágyboltba, hogy "ilyet kérek E", aztán kaptam, ráraktam, összerak és örül. :lol: Amúgy Toyo csapágyak kerültek bele, ha már így nem kérdezte senki. ;)

Link to comment
Megosztás:

hali

mióta "megcsinálták" a kocsimat nem megy a rádió.

SAFE feliratot mutat, ezt hogy tudom visszaállítani?

szétnéztem a GYIKben és találtam valamit, de nemtudom, hogy ez lenne-e az ami nekem kell.

"A gyári rádió (CAR300) kódjának bevitele." ezt csináljam én is, vagy ez teljesen más?

X16XEL, 96 facelift utáni, gyári rádió van benne.

Link to comment
Megosztás:

hali

mióta "megcsinálták" a kocsimat nem megy a rádió.

SAFE feliratot mutat, ezt hogy tudom visszaállítani?

szétnéztem a GYIKben és találtam valamit, de nemtudom, hogy ez lenne-e az ami nekem kell.

"A gyári rádió (CAR300) kódjának bevitele." ezt csináljam én is, vagy ez teljesen más?

X16XEL, 96 facelift utáni, gyári rádió van benne.

Igen, azt kell csinálni. Ugyanis áramtalanítás után mindig kell neki a kód...

Link to comment
Megosztás:

Ha úgy van beállítva...

Na igen. Most a kasztnizásnál jártam úgy, hogy két napig le volt véve az akku saru, majd ugye vissza lett téve és a műszaki vizsga után mentem haza, majd bekapcsoltam a rádiót, nem is gondoltam bele, hogy az akku saru le volt véve és minden probléma és kódkérés nélkül elindult a rádió és szólni kezdett. :lol: Pedig akárhányszor kivettem a rádiót vagy levettem az akku sarut, 10ből 11-szer kérte a kódot. Most nem. Furi.

Link to comment
Megosztás:

Szétszedtem ma az indexkapcsolót, mert a távfény hülyéskedett. Kipucoltam, letakarítottam az odaégett részeket. Most működik rendesen ,de a fénykürt nem javult meg, mint vártam. Az ugyanis évek óta nem megy...

Mi lehet a gondja?

Ha nagyon könnyen ment az összerakás, akkor hiányzik a fénykűrt-öt működtető lemezke :lol:

küldhetek képet róla, elég kínos (5-6 kezes) munka azzal együtt összerakni

Link to comment
Megosztás:

Ha nagyon könnyen ment az összerakás, akkor hiányzik a fénykűrt-öt működtető lemezke :lol:

küldhetek képet róla, elég kínos (5-6 kezes) munka azzal együtt összerakni

Így van. Az az átkapcsoló rész nagyon szívatós az összerakásnál. ;)

Mindent visszaraktam bele...legalábbis amit egy lengyel képsor alapján láttam. Ráadásul mindent oda, ahova kellett (elvileg).

De megköszönöm a képeket! :)

Link to comment
Megosztás:

%7Boption%7Dhttp://bbb.beyer.ro/auto/opel-indexkar-bele1.jpg%7Boption%7D

minden kín forrása az a két-szárú szörnyeteg, mit alulról 2 rugó támaszt és felülről a két másik lemezen keresztűl 1-1 rugó fog össze

és ha jól rémlik a fekete pöckön keresztűl billeg (nekem az törött le)

%7Boption%7Dhttp://bbb.beyer.ro/auto/opel-indexkar-bele2.jpg%7Boption%7D

Köszi a képeket! Ezek szerint is jól tettem össze, amim volt! ;)

De sajna nem megy az a retek...

Na majd kicsit rászállok a témára és a elektromos rajzzal a kezembe méregetni fogok... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkumulátor merülés, ma akartam menni csak nyafizott tekerés helyett, nem is kínoztam tovább. Pont elérhető volt a mellettem álló kollégista, be is indult, mentem vele 10percet megálltam. Majd félóra múlva már indult...

Lényeg, amit észrevettem, az hogy a hátsó ablakfűtés rajta maradt. Lehetséges hogy az gyújtás nélkül leszívta volna :lol: ?

Picit merült volt az aksi, de azért ettől nagyon messze állt. Ma este rá fogok mérni van e fogyasztó gyújtás nélkül.

Esetleg van valami rákfenéje, ami típushibaként elő szokott köszönni? Vagy akinek volt ilyesmi mivel volt gond, merre érdemes keresni?

Egyébként ha minden okkés, szabad bármilyen pici fogyasztásnak is mutatkoznia, gyújtásról levéve kulcsot kivéve?

Riasztó nincsen benne, rádió nem gyári, azt külön kell kikapcsolnom, de nem világít kikapcsolás után.

Link to comment
Megosztás:

Akkumulátor merülés, ma akartam menni csak nyafizott tekerés helyett, nem is kínoztam tovább. Pont elérhető volt a mellettem álló kollégista, be is indult, mentem vele 10percet megálltam. Majd félóra múlva már indult...

Lényeg, amit észrevettem, az hogy a hátsó ablakfűtés rajta maradt. Lehetséges hogy az gyújtás nélkül leszívta volna :lol: ?

Picit merült volt az aksi, de azért ettől nagyon messze állt. Ma este rá fogok mérni van e fogyasztó gyújtás nélkül.

Esetleg van valami rákfenéje, ami típushibaként elő szokott köszönni? Vagy akinek volt ilyesmi mivel volt gond, merre érdemes keresni?

Egyébként ha minden okkés, szabad bármilyen pici fogyasztásnak is mutatkoznia, gyújtásról levéve kulcsot kivéve?

Riasztó nincsen benne, rádió nem gyári, azt külön kell kikapcsolnom, de nem világít kikapcsolás után.

Szerintem gyújtás nélkül nem szabadna mennie. Milyen akksi van benne?

Nem feszültséget, hanem áramfelvételt kéne mérni. 70-80mA felett már gyanús lehet a dolog.
Link to comment
Megosztás:

mármint újraforrasztani, nem?

Jajaja, az autókban és egyéb háztartási eszközökben levő elektronikák ún. ólommentes technológiával készülnek, ami sokkal ridegebb és emiatt kontakt hibákra hajlamosabb forrasztásokat eredményeznek.Ettől van az, hogy ami elromolhat az el is romlik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén nagy villanyászkodás lesz az Astrán, a terítéken a következő feladatok lesznek :lol:

-állítható intervallumos ablaktörlő

-tempomat

-olvasólámpa

Remélem mindegyiket be tudom majd fejezni. ;)

Miben lehet a hiba, hogy ha még 20km-t írt ki a BC hatótávolságnak, de kifogyott a benzin?

Az előző autóimnál mindegyiknél jól működött, csak ez csinál ilyent.

Tankszintjelző, vagy BC lehet a gond? Esetleg lehet állítani, programozni?

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén nagy villanyászkodás lesz az Astrán, a terítéken a következő feladatok lesznek :lol:

-állítható intervallumos ablaktörlő

-tempomat

-olvasólámpa

Remélem mindegyiket be tudom majd fejezni. ;)

Miben lehet a hiba, hogy ha még 20km-t írt ki a BC hatótávolságnak, de kifogyott a benzin?

Az előző autóimnál mindegyiknél jól működött, csak ez csinál ilyent.

Tankszintjelző, vagy BC lehet a gond? Esetleg lehet állítani, programozni?

Meg kéne nézni, hogy a BC 50 vagy 52 Literes tankhoz van-e állítva, ill. igen, a tankszintjelző pontosságán is múlik a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Meg kéne nézni, hogy a BC 50 vagy 52 Literes tankhoz van-e állítva, ill. igen, a tankszintjelző pontosságán is múlik a dolog.

Nekem úgy fogyott ki, hogy 50km volt hátra ;) Illetve volt még benne, csak egy meredek emelkedő következett és ferdén már nem kapta fel a benzint.. Azóta 50km alá nem merek menni :lol: Bár a műszeregységemen a mutató sosem megy le a pirosba, gondolom a szintmérő pontatlan.

Tempomatot hogy lehet bekötni? Elektromos gázpedál kell hozzá, nem? A tempomat a pillangószelepet állítja motorosan?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.