Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Km órám likainak 70%-ban nincs izzó. Esélyes, h ha telipakolom, akkor nyerek +funkciókat, vagy ne is álmodjak róla? :lol:

Ne is álmodj róla, ahhoz több dolog is kell jeladó stb. Én kicsit tunigoltam rajta a kiegyenlítő tartályhoz és a mosófolyadék tartályhoz vettem jeladós "sapikat" és azt bekábeleztem a műszeregységhez + 2 égő és már villágít is ha gond van. :lol: Biztonsági övet is lehetett volna de ahhoz nem volt hagulatom, kicsit drága!

Link to comment
Megosztás:

Ne is álmodj róla, ahhoz több dolog is kell jeladó stb. Én kicsit tunigoltam rajta a kiegyenlítő tartályhoz és a mosófolyadék tartályhoz vettem jeladós "sapikat" és azt bekábeleztem a műszeregységhez + 2 égő és már villágít is ha gond van. :lol: Biztonsági övet is lehetett volna de ahhoz nem volt hagulatom, kicsit drága!

Hol vettél ilyen ilyen jeladós sapikat ? Mit kell tudni róluk ?

Milyen áron vannak ezek ?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos létezik olyan hiba amit a régebbi motorvezérlő egységek nem tárolnak ha nem tartós a hiba! Ha a hibajelzés megszűnt akkor 5-10 indítás után töröl. Nálam egy 1993-as Astra GL 1.4i (C14NZ) esetében mikor a lambdaszonda kezdett meghalni akkor bevillant a sárga lámpa de nem tárolta le. Mikor már fél percig is villágított akkor jelzett hibát. Célszerű lenne komputerrel megnézni és ha szükséges párhuzamos mérést is végezni sok mindenre fény derülhet pl: MAP szenzor hiba, ECU hiba stb.

Nekem nem fél percig égett hanem amíg le nem állítottam a motort. De mostanában nam csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Nem tud vki véletlenül használati útmutatót a régi SC-202 tipusú rádióhoz? Arra nem jöttem rá, hogy lehet adót tárolni benne...

Van olyan CD-s, netán MP3-as autórádió, ami hajlandó együttműködni a kijelzőegységgel?

Elég sok rádiónál működik az a dolog, hogy sokáig nyomvatart és adó tárolódik!

Vannak olyan gyártók, akiknek van olyan rádiója, ami kezeli az opelek kijelzőjét.

Ha jól tudom akkor az eggyik ilyen a VDO és talán a Kenwood bizonyos tipusai!

Utána kéne kérdezni egy két viszonteladónál, ők biztos tudnak segíteni!

Üdv: Viper

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm már kaptam szervízkönyvet amiben benne van a kapcs rajz így a hibát is sikerült megtalálni.

A biztosítéktábla mögött egy régi rejtett kapcsolót iktattam ki ami az ac szivattyút szekította meg de tönkrement mivel már bent van az új riasztó inkább kivettem. Azóta minden ok és indul a szekér.

De most az ablakemelőm hülyéskedik. Konkrétan nem működik az automata mód (hosszan megnyomom és fel ill le megy teljesen) most csak addíg megy amíg nyomom.

Ez a javítás előtt még működött.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez nem tud többet, mint az enyém. :lol:

A most készülő fogyasztásmérős kiegészítő modulban benne lesz

az analóg mérési funkció is 7 csatornára, tehát lehet majd vele

feszültséget, vízhőmérsékletet, tankszintet, olajnyomást, olajhőt, turbónyomást, vákumot is mérni. :lol:

Ezek közül szinte mindegyik Opelben a vízhőmérő és a tankszint (no meg a feszültség)

van csak jelen, a többi szenzort be kell építeni.

Link to comment
Megosztás:

Ja, dízelben nincs fordszámjel, ezzel veszik a fordulatszámmérés,

max. fordszámmérés és váltásjelzés funkció. A többi ott is meglenne

a sebességjelből. Egyébként már gyűjtöm az infókat, hogy a generátorról

jövő jel milyen kondíciókkal futkos, és lehet hogy megoldom a dízelesek

részére is a komputer használhatóságát. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja, dízelben nincs fordszámjel, ezzel veszik a fordulatszámmérés,

max. fordszámmérés és váltásjelzés funkció. A többi ott is meglenne

a sebességjelből. Egyébként már gyűjtöm az infókat, hogy a generátorról

jövő jel milyen kondíciókkal futkos, és lehet hogy megoldom a dízelesek

részére is a komputer használhatóságát. :lol:

Milyen fordszámjel kellene hozzá ?

Milyen jeladó ?

Az enyémban különben van fordulatszámmérő.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm már kaptam szervízkönyvet amiben benne van a kapcs rajz így a hibát is sikerült megtalálni.

A biztosítéktábla mögött egy régi rejtett kapcsolót iktattam ki ami az ac szivattyút szekította meg de tönkrement mivel már bent van az új riasztó inkább kivettem. Azóta minden ok és indul a szekér.

De most az ablakemelőm hülyéskedik. Konkrétan nem működik az automata mód (hosszan megnyomom és fel ill le megy teljesen) most csak addíg megy amíg nyomom.

Ez a javítás előtt még működött.

Levetted az aksit? mert ha igen, akkor próbáld ki: ablak lehúz..amikor leért gomb még nyomvatart kb. 1-2 sec-ig. (ha csendes helyen vagy hallasz egy kattanást. aztán fel.. és szintén eljátszod ezt. ezekután elvileg ok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.