Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok.

Van egy car400 philips rádióm.A gondom a következő:

Pár napja elkezdett a class fm szórakozni.Akad a hang,ugrál.Nem folyamatosan,de nagyon zavaró.

Csak ha az RDS be van kapcsolja akkor csinálja,ha kikapcsolom abbahagyja.(103.3 és a 104.7 en is ezt csinálja.)

Minden más adó tökéletesen megy csak ez nem..Idáig semmi gond nem volt vele.

TP szerintetek bezavarhat?

Ha igen hogy lehet kikapcsolni?Vagy egyáltalán ki lehet ezt lőni.

Meg ezt a rádiót lehet Resetelni valahogy?

Köszi a lehetséges megoldásokat és a válaszokat..

Üdv:Qper

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 2001 ferdehátú F ben szeretném a manuális antennát cserélni motorosra. Nem tudom milyet vegyek bele. Valaki cserélte már? Én ezeket találtam:

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=372788

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=319288

Igazából a beszerelhetőségre gondolok. Köszönöm a segítséget.

Tudtommal van belőle kifejezetten az opelbe való, nem lenne jobb-egyszerűbb arra cserélni?

Link to comment
Megosztás:

oké. tudom hogy van de én sehol sem találtam, a gyári meg listaárról 40.000ft az kicsit sok. Te találkoztál már vele esetleg?

Hát nem nagyon találtam még én sem , esetleg mondjuk cromaxnál lehet megkérdezni, ha még ott nem érdeklődtél vagy bontóban,de nem gyakori az igaz.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem nagyon találtam még én sem , esetleg mondjuk cromaxnál lehet megkérdezni, ha még ott nem érdeklődtél vagy bontóban,de nem gyakori az igaz.

Viszont kapható olyan, ami méretpontosan építhető be, és nem utólag kell vakarni a fejet, hogy hogyan legyen berakva...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy car400 philips rádióm.A gondom a következő:

Pár napja elkezdett a class fm szórakozni.Akad a hang,ugrál.Nem folyamatosan,de nagyon zavaró.

Csak ha az RDS be van kapcsolja akkor csinálja,ha kikapcsolom abbahagyja.(103.3 és a 104.7 en is ezt csinálja.)

Minden más adó tökéletesen megy csak ez nem..Idáig semmi gond nem volt vele.

TP szerintetek bezavarhat?

Ha igen hogy lehet kikapcsolni?Vagy egyáltalán ki lehet ezt lőni.

Meg ezt a rádiót lehet Resetelni valahogy?

Köszi a lehetséges megoldásokat és a válaszokat..

Üdv:Qper

A TP ki van kapcsolva ha a TP felirat körül nem világít a kapcsos zárójel. Ha be van kapcsolva akkor csinálhat hülyeségeket. A felirat önmagában csak azt jelzi, hogy az adott adó sugároz közlekedési információkat is. A TP-t bármilyen hihetetlenül is hangzik a TP gombbal lehet ki-be kapcsolni. Ha RDS nélkül nem csinálja akkor valószínűleg bezavar valami. Lehet vételi vagy adó probléma is. Ritkán, de nálam is előfordul, hogy szakadozik a hang, de aztán megszűnik. Valószínűleg az ideiglenesen fennálló gyengébb vétel okozza mint amikor a stereo is ki-be kapcsolgat. Esetleg nézd meg az antennádat nem-e törték le nincs-e kilazulva vagy nem-e koszos.

Link to comment
Megosztás:

Egy ideje bacakodott már az anyósoldali kp-zár hát most nekiálltam. Biztos voltam benne ( mint ahogy sok másban már korábban) hogy az átvezetőben tört meg a kábel, és mivel az ajtóban volt vagy 30 centi plussz, ezért ezt visszahúztam a karosszériában, kivágtam és összeforrasztottam, így kiiktatva a hajtogatott kábelrészeket. A hiba ugyanúgy megmaradt. Aztán észrevettem hogy a zár maga működik, de nem viszi a gomb rudazatát. Le van akadva az a hajtogatott drót bizbasz jó móka lesz visszarakni, mert az egészet csak tükörből látom:

1480801-20140601-PRXZkw.jpg

Ha már ki volt bontva minden kicsit rendet raktam, bebandázsoltam minden kábelköteget. Ez a gyári kp-vezérlő csatije lehet?

1480802-20140601-yLVJR7.jpg

Itt mennének hátra a gyári motorokhoz a szálak?

1480803-20140601-ONi9Mf.jpg

Link to comment
Megosztás:

Kiszedtem a km-órát mert elszakadt a spirál. Vettem bontottat,amíg meg nem jön kicseréltem az izzókat. Raktam a fékfolyadék visszajelzőbe is mert nem volt benne. A tartály kupakján meg van a 12v, izzó jó. Gyujtásnál nem villan fel! Alapesetben gyújtáskor ki kéne villannia? Vagy csak ha alacsony a szint?

Link to comment
Megosztás:

Kiszedtem a km-órát mert elszakadt a spirál. Vettem bontottat,amíg meg nem jön kicseréltem az izzókat. Raktam a fékfolyadék visszajelzőbe is mert nem volt benne. A tartály kupakján meg van a 12v, izzó jó. Gyujtásnál nem villan fel! Alapesetben gyújtáskor ki kéne villannia? Vagy csak ha alacsony a szint?

A legtöbb astrában nem működik a visszajelzés csak ugye nem nagyon venni észre. Az enyémben sem, bármit csináltam vele nem lett jó. De ennek gyujtáson nem kell felvillannia csak (elméletileg) alacsony fékfolyadék szint esetén. De ez nem egybe van a kézifék visszajelzővel?

Link to comment
Megosztás:

Önmagában csak akkor világít, ha alacsony a folyadékszint. Egyébként a töltésjelzővel együtt világít.

A legtöbb astrában nem működik a visszajelzés csak ugye nem nagyon venni észre. Az enyémben sem, bármit csináltam vele nem lett jó. De ennek gyujtáson nem kell felvillannia csak (elméletileg) alacsony fékfolyadék szint esetén. De ez nem egybe van a kézifék visszajelzővel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. A problémám az, hogy van egy 93-as c14nz motorkódú astrám.

Hengerfej tömítés lett cserélve, és összerakás után az autó, nem indult. A gyújtáselosztóhoz megy egy csatlakozó amiben van 3 vezeték. Az egyik "zöldfekete" kábel a vezérlő egységből ( az agyára gondolok) jön ki, és abból is a nagyobbik csatlakozóból az 5-ös számtól. Ez adná neki az áramot hogy szikra legyen. De semmi. Vezérlő egység cserélve, változás nincs. Most úgy oldottuk meg ideiglenesen hogy ami az agyából jön ki zöldfekete szál azt elvágtuk és kötöttünk rá egy pozitívat. Első tekerésre indult is az autó, csak az alapjárat ingadozik. A kérdésem az hogy lehet-e valami probléma így, és mi lehet a megoldás a hibára? Ahogy kivettük az aksit letilthatott valamit? Aki tud kérem segítsen mert az autó minden napos használatban van. Köszönöm szépen

http://img2.indafoto.hu/2/1/182603_98b7f53cc300828815e16858fa184232/21174423_79e8927438ecc518a3c317c144ecc895_m.jpg

http://img2.indafoto.hu/2/1/182603_98b7f53cc300828815e16858fa184232/21174427_53098d48246a0bfe54ec2fa29105b42a_m.jpg

Módosítva : E KADETT
Link to comment
Megosztás:

Valamiért nekem se akar múkodni.

A kezelési kézikönyvem ezt írja a fékfolyadék visszajelzőről: "Az ABS-sel felszerelt gépkocsikban és azokba az országokba szállított gépkocsikban található, ahol azt törvény írja elő. Felgyulladása esetén szakítsa meg útját. A fékfolyadékszint túl alacsony. ... Működőképességének ellenőrzésekor a generátor ellenőrző lámpájával együtt gyullad ki."

Link to comment
Megosztás:

A legtöbb astrában nem működik a visszajelzés csak ugye nem nagyon venni észre. Az enyémben sem, bármit csináltam vele nem lett jó. De ennek gyujtáson nem kell felvillannia csak (elméletileg) alacsony fékfolyadék szint esetén. De ez nem egybe van a kézifék visszajelzővel?

Valamiért nekem se akar múkodni.

Általában a fékfolyadéktartály kupakjában szokott a probléma lenni, idővel beleszivárog a fékfolyadék, és elmarja a vezetékeket a reed-relé környékén, így a szint csökkenése esetén se jelez. Én már cseréltem ez enyémben emiatt (by spzoli), mert az sem működött. Egyébként kétféle óracsoport volt ezekben, az egyik fajtában össze van kötve a fékfolyadék visszajelzés a kézifékkel, a másikban külön van. Nekem a mostani óracsoportban össze volt kötve, de átalakítottam külön visszajelzősre, jobban szeretem egyértelműen tudni, mi a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Önmagában csak akkor világít, ha alacsony a folyadékszint. Egyébként a töltésjelzővel együtt világít.

Akkor nézegettem amikor leszívtam a fékfolyadékot cserélni.

Általában a fékfolyadéktartály kupakjában szokott a probléma lenni, idővel beleszivárog a fékfolyadék, és elmarja a vezetékeket a reed-relé környékén, így a szint csökkenése esetén se jelez. Én már cseréltem ez enyémben emiatt (by spzoli), mert az sem működött. Egyébként kétféle óracsoport volt ezekben, az egyik fajtában össze van kötve a fékfolyadék visszajelzés a kézifékkel, a másikban külön van. Nekem a mostani óracsoportban össze volt kötve, de átalakítottam külön visszajelzősre, jobban szeretem egyértelműen tudni, mi a probléma.

Úgy láttam, hogy nem bontható a kupak így nem foglalkoztam vele tovább. Úgy gondoltam annnyira nem fontos hiszen a kétkörös fék miatt a legtöbb fékhibánál ahol csökken a szint egyszer még tudok fékezni, aztán úgyis megnézem miért esik be a pedál. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Hogy alakítottad át? Két darab kék szálból melyik melyik?

Általában a fékfolyadéktartály kupakjában szokott a probléma lenni, idővel beleszivárog a fékfolyadék, és elmarja a vezetékeket a reed-relé környékén, így a szint csökkenése esetén se jelez. Én már cseréltem ez enyémben emiatt (by spzoli), mert az sem működött. Egyébként kétféle óracsoport volt ezekben, az egyik fajtában össze van kötve a fékfolyadék visszajelzés a kézifékkel, a másikban külön van. Nekem a mostani óracsoportban össze volt kötve, de átalakítottam külön visszajelzősre, jobban szeretem egyértelműen tudni, mi a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Általában a fékfolyadéktartály kupakjában szokott a probléma lenni, idővel beleszivárog a fékfolyadék, és elmarja a vezetékeket a reed-relé környékén, így a szint csökkenése esetén se jelez. Én már cseréltem ez enyémben emiatt (by spzoli), mert az sem működött. Egyébként kétféle óracsoport volt ezekben, az egyik fajtában össze van kötve a fékfolyadék visszajelzés a kézifékkel, a másikban külön van. Nekem a mostani óracsoportban össze volt kötve, de átalakítottam külön visszajelzősre, jobban szeretem egyértelműen tudni, mi a probléma.

Reed relé??? Ahogy néztem abban csak egy sima úszós érintkező van. Reed relé az tök más, pl bicikli km óra jelvevője.

Én próbáltam a csatiban rövidrezárni a vezetékeket, és semmit nem csinált, és gyújtás ráadással se világít. Izzó jó, mértem, áram nincs a vezetékben.

Akkor nézegettem amikor leszívtam a fékfolyadékot cserélni.

Úgy láttam, hogy nem bontható a kupak így nem foglalkoztam vele tovább. Úgy gondoltam annnyira nem fontos hiszen a kétkörös fék miatt a legtöbb fékhibánál ahol csökken a szint egyszer még tudok fékezni, aztán úgyis megnézem miért esik be a pedál. :icon1:

Sajnos tapasztalatból mondom hogy a kétkörös rendszerrel se fogsz tudni fékezni.

Link to comment
Megosztás:

Reed relé??? Ahogy néztem abban csak egy sima úszós érintkező van. Reed relé az tök más, pl bicikli km óra jelvevője.

Én próbáltam a csatiban rövidrezárni a vezetékeket, és semmit nem csinált, és gyújtás ráadással se világít. Izzó jó, mértem, áram nincs a vezetékben.

Sajnos tapasztalatból mondom hogy a kétkörös rendszerrel se fogsz tudni fékezni.

Amikor ürítettem le a fékrendszert akkor próbálgattam, például az egyik hátsó fékmunkahengernél a csavart eltávolítva is volt még a pedálnak ellenállása 3-4 lenyomásig ahogy leürült a másik fékkör is. Ugye valójában két fékfolyadék tartály van, és a főfékhengerben tud kiegyenlítődni a kettő szintkülönbsége fékezéskor. ha az egyik kör szivárog a másik tartályréészben még egy darabig marad folyadék gyakorlatilag le sem tudtam teljesen üríteni mindkettőt.

Link to comment
Megosztás:

Amikor ürítettem le a fékrendszert akkor próbálgattam, például az egyik hátsó fékmunkahengernél a csavart eltávolítva is volt még a pedálnak ellenállása 3-4 lenyomásig ahogy leürült a másik fékkör is. Ugye valójában két fékfolyadék tartály van, és a főfékhengerben tud kiegyenlítődni a kettő szintkülönbsége fékezéskor. ha az egyik kör szivárog a másik tartályréészben még egy darabig marad folyadék gyakorlatilag le sem tudtam teljesen üríteni mindkettőt.

Gyakorlatilag mikor Münchenből hazafele beszart a jobb hátsó kerékcsapágy, és a melegtől elszállt a munkahenger, többórányi fékezés nélküli autókázás után a pályán, első lenyomásra beesett a pedál padlóig....

Elméletileg az elv működik, hogy a tartály el van szeparálva, gyakorlatilag marhára nem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.