Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv! Segítség kéne. Van egy 1.7 td m és egyszer kétszer nehezen indult,egyszer be is toltam. Aksicsere után egyszer indítozott azóta csönd van,csak tolásra megy. Minden működik kivéve a magnó és a centrálzár. Ja és az óra sem jó csak indexszelésnél villog. Ha valaki tud segíteni azt megköszöném.

Tibi

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Segítség kéne. Van egy 1.7 td m és egyszer kétszer nehezen indult,egyszer be is toltam. Aksicsere után egyszer indítozott azóta csönd van,csak tolásra megy. Minden működik kivéve a magnó és a centrálzár. Ja és az óra sem jó csak indexszelésnél villog. Ha valaki tud segíteni azt megköszöném.

Tibi

Üdv, régebbi opeloknál szokott olyan lenni hogy elkoszolódik a behúzótekercsnél az a réz henger ami kilöki a fogaskereket a lendkerék mellé. ilyenkor aztán semmi nem történik indítózáskor. Ezt úgy lehet kiszűrni, hogy kiskalapáccsal, vagy bármivel megkocogatod az önindítót, és utána behúz. Ha ez nem jön be akkor más hiba van. Kábeleket nézd átt az akku-önindító-test között, mérj feszültséget az önindítónál is, a biztosítékokat nézd átt.

Link to comment
Megosztás:

Zöld a kàbel a gyàri kábelkötegböl jön és az önindító környékéig ér

A végén mi van? Csati vagy esetleg egy csavar alá való fém karika? De amúgy ha jól látom a rajzon akkor a generátornál van ott azon a környéken egy zöld szál, asszem a fordulatszámmérős műszeregységnek.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, de tök fölösleges :)
Annyi pénzből 5 garnitúra sima NGK-t vehetsz, ami kb. 150 ezer km-re elegendő.
Legutóbb LPG-hez való Brisket vettem, gázon érezhetően jobb lett, benzinen nincs nagy különbség, meg árban sem :D

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna, hogy érdemes-e illetve lehet -e Iridiumos gyertyát használni 92-es C16NZ Astrához?

Vagy egyáltalán létezik e ehhez iridiumos változat, ha igen, melyik típust ajánlanátok??

Van értelme a használatnak vagy kidobott pénz csak?

Link to comment
Megosztás:

13 éve opelezünk. Van már 4. A tapasztalat az, hogy ezek a legjobban a belevaló gyertyát szeretik. Eddig a gyári opel gyertyával volt a legjobb, (ami ngk) ráadásul még olcsóbb is volt mint bármelyik másik csodagyertya.

Jó, de az tök unalmas hogy elmész a bótba és kérsz belevaló gyertyát, a sport, iridium, plazma stb gyertyák sokkal menőbbek. :D Direktszűrő, krómvég, egyéb tuningok mellé ez való. :P

Link to comment
Megosztás:

Jó, de az tök unalmas hogy elmész a bótba és kérsz belevaló gyertyát, a sport, iridium, plazma stb gyertyák sokkal menőbbek. :D Direktszűrő, krómvég, egyéb tuningok mellé ez való. :P

Mutass rá kolléga hol van itt nekem a sportszűrő meg a plazma visszacsapó szelep meg az iridium hajtómű???? :)

Ez olyan gyári ahogy kell ezen nem is kívánok változtatni, csupán érdekelt hogy evvel tudok e jobbat tenni az autónak vagy csupán annyi hogy tovább bírja a gyertya......esetleg jobb lesz e netántán az égés vagy bármi....... TETSZIK E ÉRTENI???

DSCN2047_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCN2048_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Mutass rá kolléga hol van itt nekem a sportszűrő meg a plazma visszacsapó szelep meg az iridium hajtómű???? :)

Ez olyan gyári ahogy kell ezen nem is kívánok változtatni, csupán érdekelt hogy evvel tudok e jobbat tenni az autónak vagy csupán annyi hogy tovább bírja a gyertya......esetleg jobb lesz e netántán az égés vagy bármi....... TETSZIK E ÉRTENI???

Tudod ez úgy működik egy fórumon, hogy akinek szól a hozzászólás, annak címezzünk, illetve az ő hozzászólását linkeljük be. És hidd el nem vagyunk olyan szemérmesek hogyha valakit kritizálni akarunk akkor nem tesszük meg neki címezve, lásd a másik topicba a ledezés kérdését. Meg ugye a negatív kritika is kritika. Mivel Tiv-nek írtam és kábé 1000X volt már téma ez a gyertya és társai, ezért nem igazán értem a kérdést. Mert ha csak Te kérdeztél volna ilyet mondhatnád hogy erre/Rád célzok, de mivel nem egyedi kérdés azért nem mondhatod.

Link to comment
Megosztás:

Tudod ez úgy működik egy fórumon, hogy akinek szól a hozzászólás, annak címezzünk, illetve az ő hozzászólását linkeljük be. És hidd el nem vagyunk olyan szemérmesek hogyha valakit kritizálni akarunk akkor nem tesszük meg neki címezve, lásd a másik topicba a ledezés kérdését. Meg ugye a negatív kritika is kritika. Mivel Tiv-nek írtam és kábé 1000X volt már téma ez a gyertya és társai, ezért nem igazán értem a kérdést. Mert ha csak Te kérdeztél volna ilyet mondhatnád hogy erre/Rád célzok, de mivel nem egyedi kérdés azért nem mondhatod.

Lehet 100000x írtad meg 50000 helyre de ritkán nézek fel ide meg követem azt hogy mi folyik itt .............. nem vagyok számítógép guruuu, nem ülök itt előtte nap mint nap!

Kérdeztem valamit amit azt hittem a helyi zsenik tudnak és szívesen segítenek!

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt hozzáértők!

Egyik napról a másikra elment a reflektor, nem kap áramot, máshonnan adva neki betápot működik. Tompított-helyzetjelző van, bajuszkapcsoló másik kettő is kipróbálva, nem az a baj (a kapcsolóm másik autóban is jó). Biztosíték oké.
Merrefelé keressem a hibát? Kábelhiba esetleg?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt hozzáértők!

Egyik napról a másikra elment a reflektor, nem kap áramot, máshonnan adva neki betápot működik. Tompított-helyzetjelző van, bajuszkapcsoló másik kettő is kipróbálva, nem az a baj (a kapcsolóm másik autóban is jó). Biztosíték oké.

Merrefelé keressem a hibát? Kábelhiba esetleg?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Ha jól látom, fehér szál vezet a biztiken keresztül a világítás kapcsolhóhoz. Mondjuk nem értem, mert a bajuszkapcsolóhoz rajz szerint nincs bekötve. Mindegy, fehér kábelt nézz ott is, és nézd meg hogy a fényszóróig nincs-e szakadás, multiméter, próbalámpa pölö.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól látom, fehér szál vezet a biztiken keresztül a világítás kapcsolhóhoz. Mondjuk nem értem, mert a bajuszkapcsolóhoz rajz szerint nincs bekötve. Mindegy, fehér kábelt nézz ott is, és nézd meg hogy a fényszóróig nincs-e szakadás, multiméter, próbalámpa pölö.

Igen, fehér lesz az. Akkor az a fehér szál, ami jön a bajuszkapcsoló 56A lábától és megy a biztosítéktábla F12-F13 pontjára, az lenne szakadt? Merthogy a biztosíték bemenet része és test között nincs ott a 12V... A lámpákhoz menő szálak jók, mert máshonnan adva nekik betápot gyönyörűen világítanak. Meg a relét nem találom hozzájuk.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ma cseréltem vezérlésszettet a kocsin. Vezérműszíjat, feszítőgörgőt, meg vízpumpát, na meg termosztátot is.(igazából tegnap csak termosztát lett volna, de összerakásnál elugrott a szíj :D)

A poén az, hogy jó is hogy elugrott a szíj, mert a levétel után látszott hogy elég gyalázatos állapotban volt. Minden fog majdnem félig lerepedezve, volt, ami több mint félig.. A mégnagyobb poén az, hogy gyári volt benne még a vízpumpa...kb 170e km-rel....ahhoz képest nem szivárgott, csak épphogy 1 pici kottyanása volt. (aki szerelővel cseréltet vezérlést, az kérje el a kicserélt alkatrészeket, így talán elkerülhető a "bemondásos" csere) Minden cucc összerakása után indításkor elég remegősen járt, de a gyújtáselosztó tekergetése után csak kb-re tudtam belőni. Megy, csak úgy érzem hogy mintha nem egyenletesen gyorsulna. Olvastam hogy stroboszkóppal kellene pontosan beállítani a gyújtást, de az nekem sajnos nincs. Esetleg tudna valaki ez ügyben segíteni, vagy valakit ajánlani bp-n, ahol be tudnám állítattni?

A másik kérdésem, hogy normális dolog-e az, hogy ha óra szerint 100 foknál kapcsol a ventillátorom? (vízpumpa új, termosztát új, hőgomba új, vízhőfok jeladó pár hónapos, motor, hűtő át lett mosva.) Halottam már olyat is hogy nem igen szabadna 90 fölé mennie a hőfoknak, meg hogy be kéne állnia egy adott fokra, stb. Másnál mikor kapcsol, beáll-e valami hőfokra?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.