Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

most viszont SOS help kellene :!:  :!:  :!:  

indultam volna persze mikor sietek akkor üt be a gáz....

indítozom és ahelyett, hogy elkapná folyamatosan csak kattogó hangot hallok a motortérből.

Jó ok immo le biztos szaraxik - semmi.

Riasztó le, mivel van benne immo szerűség - semmi.

Végignéztem biztiket jó, hifit full leválasztottam - semmi.

megnéztem és a kattogó hang az abs mellöl jön ahol van vmi elektrik cucc!

Mi lehet a prob :?:  :?:  :?:

Az inditómotor rendesen forog? Vagy az nem forog, hanem kattog?

Link to comment
Megosztás:

közben Gabival 1ezkedek :D

tekercs lesz valszin :)

de nem adom fel mejek ki és addig tologatom mig be nem indul ez a .... a kicsim :lol:

Ha még a hagyományos önindítóról beszélünk akkor szeritnem nem bizti, hogy tekercs,kocogasd meg az önindítód..lehet, hogy csak kefe...az sajnos, most nem ugrik be, hogy a szénkeféken/bronzkeféken és a kommutátoron keresztűl kapja a testet a behúzó tekercs vagy az állórész tekercsén keresztűl....

1. ha a keféken keresztűl...akkor állórész tekercs lehet a ludas

2. ha az állórészen keresztűl, akkor pedig kefével van gond..

3, de sanos még az sem kizárt, hogy a behúzó mágnesedben lévő "kapcsoló" nem kapcsol/érintkezik...

A 3-as esetben, az önindító behúzóján lévő 2db vastag csavart össze kell kötni pl egy csavarhúzóval és akkor kiderűl, mert ha el kezd forogni az önindító..(nem fogja forgatni a motort nyugi, de azért kézi fék be) csak szabadon, ezért ezt nem is szabad sokáig csinálni..ha viszont bármelyik az első kettő közűl, akkor nem fog megmozdulni semmi!

próbáld ki ha tudod..és még aktuális :wink:

Nagy valószínűséggel a behúzótekercs kattogását hallod..

Link to comment
Megosztás:

Kössönöm az 5leteket holnap holnapután kiderül ugyanis Gabival már beszéltem erről és úgy tünik az önindítóm utódja már meg is van ha minden igaz. Csak közben spanokat mentettem akik jöttek engem menteni, mer idefele nem bírt magával a bömös :!: most nem tuom sírjak vagy nevesssek, azt hiszem a leghasznosabbat teszem: elteszem magam holnapra. Pontosabban 4 óra múlvára :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A 99-es F 1.4 Astra Caravánomon a középkonzol kijelzője(óra,hőmérk.)

kialszik amikor felkapcsolom a világítást.Pár hete csinálta először,de magától elmúl.Most úgy néz ki,hogy hidegen sok óra állás után beindítva minden OK,de ha leállítom és újra beindítom ,akkor a lámpa kapcsolásával már el is tünik a kijelző.Másnap minden kezdődik előlről..

Találkozott már valaki ilyesmivel?

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv. Tata

Link to comment
Megosztás:

Tata!

Valszeg kontakt lesz. Vedd ki a kijelzőt, és nézd meg a csatlakozó 6-os

lábán a kontaktot mind vezetékköteg, mind kijelző oldalon. Az a jele a

világításnak. Nézd meg azt is a kijelzőben, hogy nincs-e elégve a fólia,

vagy valamelyik kis alkatrész.

Link to comment
Megosztás:

Tipikus hibája a kijelzőegységnek, hogy a csatlakozó lábain körbereped a forrasztás. A javítást érdemes összekötni izzócserével.

Elég egyszerű megcsinálni, de ha nincs gyakorlatod műszerészkedésben, akkor inkább vidd el egy hozzáértőhöz, mert visszafordíthatatlan károkat lehet okozni, ha letéped az LCD átvezetőfóliáját!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Még új vagyok itt, de elég sok topicot végigolvastam már ... asszem.

Van nékem egy 92-es Astrám, sima 1,4 60LE. Voltak már vele gondok rendesen, most éppen termosztátot kell majd cserélnem.

Viszont, a középkonzolon lévő óra (egyszer cserélve lesz hőmérősre) nem világít. Mikor megvettem indításkor narancssárga fénnyel világított, amit ugye este is tökéletesen lehet látni. Aztán kivettem a rádiót, visszaraktam és azóta nem világít, sőt még a halvány világításból sem mindig látszik az egész óra. Ha megnyomom kicsit az alját, akkor látszik, de akkor sem világít. Fújjak contact spray-t a csatiba? Vagy az nem segít?

Köszi és bocs a sok dumáért! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.