Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

ez az új J injektor ára azzal nem is nagyon van baj de mondjál már légyszi árat a régi med injektorra az is ilyen jó áron van? :icon13:

Majd csinálok már egy pár képet megszorult szelepekről hogy hogy néz ki a szelepszár amikor csak direktgázon járnak hónapok óta és azért indították be benzinen mert kifogyott a gáz.

Kár volt a benzinnel próbálkozni.... Nem egy két hf et kellett már e miatt felújítani. -_-

Nem tudok árat mondani, mert ezt kaptam az enyimre pár hete. ;)

Nekem 1 tank max 3-4 hónap, s elfogy. Általában 1-2 havonta rátankolok 10-25 liter között. Annyi idő alatt nem romlik meg. :)

Link to comment
Megosztás:

A szelepszorulást nem a gáz okozza hanem az hogy: tankoljuk tele benzinnel mert sosem lehet tudni........

Na ez a hülyeség ,kipárolog az etanol (az a több mint 10 %) a többi szerves összetevő a benzinből szépen lerakódik az injektorban a gyanta és reggeli indításnál szépen rápriccolja a szelepre és oda is ragad. Na ezt csak a hf. felújításkor tudod letakarítani. A flashlube hogy ezt megakadályozza arra pont nem jó. Pont annyi benzin elég az autóba hogy max 1/4 ig legyen és kijárni mindig max a piros 3/4 ig hogy a szivattyúnak legyen hűtése . Én két tank gázhoz tankolok 3000 ért benzint.

Ez érdekes felvetés. Nekem ugyan nincs gázrendszer az autóban, ellenben télire le szoktam állítani rendszeresen, méghozzá úgy hogy van benne benzin bőven. Most például tavaly október óta tegnapelőtt indítottam be az autót először, a tank pedig 3/4-ig volt, hozzáteszem hogy prémium benzinnel (Shell VPower Racing). Most akkor félnem kellene a szelepszorulástól (elvégre fél év alatt ami akart az kipárologhatott belőle, habár semmi jelét nem mutatja az autó hogy baja lenne), vagy egész egyszerűen nem kell felsőkenő hanem a prémium benzin megoldja az egész problémát mert abból mondjuk nem tud kipárologni semmi, netán az egész teória zsákutca és mégsem ettől van a szelepszorulás?
Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes felvetés. Nekem ugyan nincs gázrendszer az autóban, ellenben télire le szoktam állítani rendszeresen, méghozzá úgy hogy van benne benzin bőven. Most például tavaly október óta tegnapelőtt indítottam be az autót először, a tank pedig 3/4-ig volt, hozzáteszem hogy prémium benzinnel (Shell VPower Racing). Most akkor félnem kellene a szelepszorulástól (elvégre fél év alatt ami akart az kipárologhatott belőle, habár semmi jelét nem mutatja az autó hogy baja lenne), vagy egész egyszerűen nem kell felsőkenő hanem a prémium benzin megoldja az egész problémát mert abból mondjuk nem tud kipárologni semmi, netán az egész teória zsákutca és mégsem ettől van a szelepszorulás?

Az autót is úgy érdemes leállítani "télre" mint a motort .legyen benne jó benzin ,első beindítás után hagyni teljesen felmelegedni és menni vele egy lájtos kört. Kijárni a benzint teljesen és teljesen friss üzemanyaggal elkezdeni a szezont.

Igen. Ez az egyik megoldás a prémium használata csak ha azt mondod hogy a gáz mellé prémiumot tankoljon félreáll a szája hogy az mennyire drága. Na most akkor valamit valamiért. Hígitani meg nem érdemes a benzint mert 1 l sz*r benzinhez hiába keversz 2l mondjuk prémiumot nem lesz olyan jó sose mint kijárni teljesen és frisset tankolni . Az ilyen csodaszerek amik megőrzik a benzin minőségét azok ugyanarra jók,hogy elmész a templomba dobsz a perselybe és hiszed hogy jó marad a benzin.

Link to comment
Megosztás:

Az autót is úgy érdemes leállítani "télre" mint a motort .legyen benne jó benzin ,első beindítás után hagyni teljesen felmelegedni és menni vele egy lájtos kört. Kijárni a benzint teljesen és teljesen friss üzemanyaggal elkezdeni a szezont.

Igen. Ez az egyik megoldás a prémium használata csak ha azt mondod hogy a gáz mellé prémiumot tankoljon félreáll a szája hogy az mennyire drága. Na most akkor valamit valamiért. Hígitani meg nem érdemes a benzint mert 1 l sz*r benzinhez hiába keversz 2l mondjuk prémiumot nem lesz olyan jó sose mint kijárni teljesen és frisset tankolni . Az ilyen csodaszerek amik megőrzik a benzin minőségét azok ugyanarra jók,hogy elmész a templomba dobsz a perselybe és hiszed hogy jó marad a benzin.

Vagy tenni kell a benzinbe egy kevés nitrohigítót... ;) A Nitroban levő toluol a festékiparban használt

természetes és szintetikus gyanták, zsírok, viaszok, bitumenek, kátrányok oldószere, elég agresszív anyag, szépen át tudja mosni az üzemanyagrendszert elejétől a végéig. Nem mellesleg 115 az oktánszáma, elvetemültebbek versenyüzemanyagot is kevernek belőle. Érdemes egy kis petróval összekeverni, úgy löttyinteni a tankba, és utána egyből rátankolni. Ha megfelelő petróleumot használsz (több féle van, a szinte lakkbenzintől "White Spirit" a kerozinig) akkor az üzemanyagrendszer kenését is megoldod... Magasabb frakciószámút kell keresni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Vagy tenni kell a benzinbe egy kevés nitrohigítót... ;) A Nitroban levő toluol a festékiparban használt

természetes és szintetikus gyanták, zsírok, viaszok, bitumenek, kátrányok oldószere, elég agresszív anyag, szépen át tudja mosni az üzemanyagrendszert elejétől a végéig. Nem mellesleg 115 az oktánszáma, elvetemültebbek versenyüzemanyagot is kevernek belőle. Érdemes egy kis petróval összekeverni, úgy löttyinteni a tankba, és utána egyből rátankolni. Ha megfelelő petróleumot használsz (több féle van, a szinte lakkbenzintől "White Spirit" a kerozinig) akkor az üzemanyagrendszer kenését is megoldod...

Ez a megoldás a bekoszolódott DIY injektortisztító. Csak nem tankba öntve hanem az injektorsorra. Nade ilyet otthon senki ne csináljon mert veszélyes és tilos!! :excl: :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ez a megoldás a bekoszolódott DIY injektortisztító. Csak nem tankba öntve hanem az injektorsorra. Nade ilyet otthon senki ne csináljon mert veszélyes és tilos!! :excl: :devlish:

Miért? Szerinted a kereskedelmi forgalomban kapható üarendszer, injektortisztítóban, "fogyasztáscsökkentőkben" mi van? ;)

Kb 2dl kerozin (jó esetben) meg fél deci toluol és/vagy aceton...

Link to comment
Megosztás:

Ez a megoldás a bekoszolódott DIY injektortisztító. Csak nem tankba öntve hanem az injektorsorra. Nade ilyet otthon senki ne csináljon mert veszélyes és tilos!! :excl: :devlish:

Én néha spurit töltök bele.

Néha pedig tanlolkok bele E85-öt is. ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerinted a piros spuri mi? ;)

Az alkohol is jó, főleg kiválóan víztelenít, plusz a környezetre is kevésbé káros, de oldószerként a petróleum, toluol, benzol hatásosabb.

Miért, miből van a spuri? Az biztos, hogy nagyon büdös. :) De csak 50ml-t szoktam bele tenni. :)

E85-öt meg csak ha úgy van, de már félek bele tenni újabban, mióta már szinte senki sem veszi. Ki tudja, ilyenkor mennyi víz van benne.

Link to comment
Megosztás:

Miért, miből van a spuri? Az biztos, hogy nagyon büdös. :) De csak 50ml-t szoktam bele tenni. :)

E85-öt meg csak ha úgy van, de már félek bele tenni újabban, mióta már szinte senki sem veszi. Ki tudja, ilyenkor mennyi víz van benne.

A piros jórészt kerozin (petróleum). A kék még tartalmaz pár dolgot, többek között toluolt és acetont.

Acetonról egy érdekes oldal guglifordítva...

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&ei=RE1hUdb7AoOctQa68YCoAg&hl=hu&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.probewiki.de/Luftfiltervergleich%26hl%3Dhu&rurl=translate.google.hu&sl=de&u=http://peswiki.com/index.php/Directory:Acetone_Additive:FAQ&usg=ALkJrhhdCooTSAe8r7eD4Kx-3iRoguVzrw

Az üzemanyagokról pár sor:

http://www.dp-automotive.hu/dpa_benzin.html#b13

Link to comment
Megosztás:

Budakalász 247

Bp. Bojtár u. 245

Köszi!

Akkor Budakalász lesz nekem hétvégén az ulticél. :)

Nálunk mág mindig 286Ft, ha ezt emelik május 1-én, akkor 300 felett lesz, és ha a benzin ára csökken akkor még a végén át kell állnom benzinre, ha itthon tankolok.. :(

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Akkor Budakalász lesz nekem hétvégén az ulticél. :)

Nálunk mág mindig 286Ft, ha ezt emelik május 1-én, akkor 300 felett lesz, és ha a benzin ára csökken akkor még a végén át kell állnom benzinre, ha itthon tankolok.. :(

Nincs mit.

Ezt most találtam a holtankoljakon: "MAGÁN Budapest, III. ker. Bojtár utca 78. 6-20* 241"

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit.

Ezt most találtam a holtankoljakon: "MAGÁN Budapest, III. ker. Bojtár utca 78. 6-20* 241"

Igen, oda is szoktam menni, ismerem

De az a gondom, hogy 8:00-kor nyít. Én korábban szoktam felérni (9-re suliban kell lennem), és már volt amikor 7:45-kor is sor állt, és volt 15 perc amire rákerüöltem, + a srác késett 5 percet. A suliba 9-re éppen beestem. Így inkább tankolok 6Ft-al drágábban. :)

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.