Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Ma reggel megtankoltam. 450km-re belement 32l gáz. Ez nagyon barátságosnak tűnik. Bár ott van még a kb 1500 ft-nyi benzin, de ez akkor is kevés!

Most hogy a jó idők beköszöntével jobban lépem a verdát helyesbítenem kell a korábbi kijelentésemet: Mintha mégis kicsikét gyengébb lenne gázzal. Mondom, mintha!

Gondolom elég alacsonyra van állítva a mennyiség. Olyat is produkált már, hogy mikor kinyomom a kuplungot, túlságosan leesik az alapjárat. 500 környékére lemegy, de 1-2 mp múlva beáll a megszokott 750-re.

Ezek közt lehet összefüggés?

Nálam nincs ilyen probléma.

Link to comment
Megosztás:

Één most tankoltam a maglódin 229ért

És megint kevesebb a fogyim, már 7.8 csak városban :wub:

Tankoltam egy tank benzint is, 19 pénzért... eléggé fájt.

Viszont megkapta a wellness protec kezelést is (egyelőre csak a benzinest, a többit majd T.Elek elmeséli :D )

Link to comment
Megosztás:

Één most tankoltam a maglódin 229ért

És megint kevesebb a fogyim, már 7.8 csak városban :wub:

Tankoltam egy tank benzint is, 19 pénzért... eléggé fájt.

Viszont megkapta a wellness protec kezelést is (egyelőre csak a benzinest, a többit majd T.Elek elmeséli :D )

én azt pont ezért nem tettem mág bele, mert sajnálom a huszonezret a teletankra :P

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel megtankoltam. 450km-re belement 32l gáz. Ez nagyon barátságosnak tűnik. Bár ott van még a kb 1500 ft-nyi benzin, de ez akkor is kevés!

Most hogy a jó idők beköszöntével jobban lépem a verdát helyesbítenem kell a korábbi kijelentésemet: Mintha mégis kicsikét gyengébb lenne gázzal. Mondom, mintha!

Gondolom elég alacsonyra van állítva a mennyiség. Olyat is produkált már, hogy mikor kinyomom a kuplungot, túlságosan leesik az alapjárat. 500 környékére lemegy, de 1-2 mp múlva beáll a megszokott 750-re.

Ezek közt lehet összefüggés?

Nem hiszem h lenne összfüggés. Én írtam korábban, h nagyon gyenge gázzal, ilyet nekem mégsem csinál.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem h lenne összfüggés. Én írtam korábban, h nagyon gyenge gázzal, ilyet nekem mégsem csinál.

Én meg tegnap tapasztaltam hasonlót, nah ez így érdekes.

De tankolás után elhagyta, pedig előtte is Primagázas gáz volt benne. Ma már semmi gondja, érti ezt valaki?

Link to comment
Megosztás:

nem az :D

van egy műanyag adapter .. amin keresztül belehet tölteni a gáztartályba a protecet..

na az tört el , műanyag vacak :(

Minek az a szelepkenő vacak? Látod sokba fog ez így kerülni.

50e km alatt a beépítés költsége is, és egy hengerfej felújítás költsége is lazán megvan... És 50e km alatt nem lehet gondja, inkább 150-200e km után...

Link to comment
Megosztás:

Minek az a szelepkenő vacak? Látod sokba fog ez így kerülni.

50e km alatt a beépítés költsége is, és egy hengerfej felújítás költsége is lazán megvan... És 50e km alatt nem lehet gondja, inkább 150-200e km után...

Én azért kicsit úgy vagyok vele, hogy egyrészt hosszú távra tervezek az autóval, másrészt spórolni vettem a szettet (tehát nem mindegy hogy 50 v 100e km-ként kell motort felújítani)

kb 120km-nyi üzemanyagnak megfelelő pénzösszeg egy ilyen kezelés... asszem belefér 10e KM-ként ennyi, még akkor is ha nincs értelme (tegyük fel hogy valamennyi azért van)

Link to comment
Megosztás:

Én azért kicsit úgy vagyok vele, hogy egyrészt hosszú távra tervezek az autóval, másrészt spórolni vettem a szettet (tehát nem mindegy hogy 50 v 100e km-ként kell motort felújítani)

kb 120km-nyi üzemanyagnak megfelelő pénzösszeg egy ilyen kezelés... asszem belefér 10e KM-ként ennyi, még akkor is ha nincs értelme (tegyük fel hogy valamennyi azért van)

Többször volt róla szó hogy a taxisok sem használnak semmit, és megy nekik a kocsi, nem kellett motort megbontani...

Link to comment
Megosztás:

Én azért kicsit úgy vagyok vele, hogy egyrészt hosszú távra tervezek az autóval, másrészt spórolni vettem a szettet (tehát nem mindegy hogy 50 v 100e km-ként kell motort felújítani)

kb 120km-nyi üzemanyagnak megfelelő pénzösszeg egy ilyen kezelés... asszem belefér 10e KM-ként ennyi, még akkor is ha nincs értelme (tegyük fel hogy valamennyi azért van)

Azért a 120e km-nyi összegnek megfelő összegért csinálják meg az enyhén túlzás!

Én beleszámolom a benzin fogyasztást, és alapból kevés benzin fogyott, és így lassabban jön vissza az ára (eddig mindenkinek gyorsabban termeli mint nekem). És még rövid távokon is használom, ami a benzinfogyasztást is megnyomja,de 16e km-nél tartok 98e Ft haszonnál, tehát 120e km-re számolva minumum 600e Ft-ot írsz felújításnak, ami egyenesen hülyeség, annyiért motort kapni....

Link to comment
Megosztás:

Azért a 120e km-nyi összegnek megfelő összegért csinálják meg az enyhén túlzás!

Én beleszámolom a benzin fogyasztást, és alapból kevés benzin fogyott, és így lassabban jön vissza az ára (eddig mindenkinek gyorsabban termeli mint nekem). És még rövid távokon is használom, ami a benzinfogyasztást is megnyomja,de 16e km-nél tartok 98e Ft haszonnál, tehát 120e km-re számolva minumum 600e Ft-ot írsz felújításnak, ami egyenesen hülyeség, annyiért motort kapni....

Kicsit félreértettél.

120 (százhúsz) km-nyi gáznak megfelelő összegbe kerül egy ilyen tubus.

Mondhatnám azt is, hogy 4 doboz cigi.

Egyébként biztos vagyok benne, hogy létezik ellenpélda is (tehát nem csak boldog emberek járnak gázzal 400e km-eket), a taxis egyébként is beleteker 3 év alatt ennyit aztán majd eladja mikor lejár a garancia is és vesz egy újat. Azért ez nem teljesen ugyanaz...

Link to comment
Megosztás:

Kicsit félreértettél.

120 (százhúsz) km-nyi gáznak megfelelő összegbe kerül egy ilyen tubus.

Mondhatnám azt is, hogy 4 doboz cigi.

Egyébként biztos vagyok benne, hogy létezik ellenpélda is (tehát nem csak boldog emberek járnak gázzal 400e km-eket), a taxis egyébként is beleteker 3 év alatt ennyit aztán majd eladja mikor lejár a garancia is és vesz egy újat. Azért ez nem teljesen ugyanaz...

Jah, hogy 120km, nem ezer. :) De amúgy hogy elég bele 10e km-ig, ha pl kihajtod teljesen a cuccot? Utána is keni a szelepeket? Olyan misztikus. :lipssealed:

Ha beletette a gázszettet, és nem gyárilag volt benne, akkor a garancia a motorra azonnal ugrik. ;)

Link to comment
Megosztás:

Jah, hogy 120km, nem ezer. :) De amúgy hogy elég bele 10e km-ig, ha pl kihajtod teljesen a cuccot? Utána is keni a szelepeket? Olyan misztikus. :lipssealed:

Ha beletette a gázszettet, és nem gyárilag volt benne, akkor a garancia a motorra azonnal ugrik. ;)

Ez nem a szelepkenő (ami a flashlube) hanem csak egy adalék ami tisztít+véd állítólag a káros folyamatoktól.

Igazából azt már tudjuk hogy a protec működik a benzinrendszerben és jó... de ha te sajnálsz rá 3 ezer pénzt akkor nincs ezzel baj, mint ahogy azzal sem hogy én ezzel kísérletezem és nem világítós szelepsapkát veszek inkább helyette :P

A garit a gázra értettem...

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.