Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

nem ugyanaz, de ugyanazt a célt szolgálja, keni a szelepfészkeket. Vagy nem az a cél?

szerintem már kiveséztük ezt párszor, ez nem kenőanyag, ez egy üzemanyag adalék...

ezekről van szó:

http://www.cleamotec...ect--120ml.html

http://www.cleamotec...LPG--375ml.html

arra hogy hosszú távon melyik olcsóbb:

6000km-re elég egy flakon flashlube, ami ha jól emlékszem 6-7e pénz... plusz a beszerelés egyszeri díja

egy flakon protec 10000km / 3e ft

de teljesen felesleges a kettőt hasonlítgatni...

Link to comment
Megosztás:

csak érdekesség képen ...

voltam lent buherálni mert kicsit himbilimbi volt az alapjárat meg tatartatara :)

lényeg csináltam tanult érték resetet, és jó lett :)

a gázos ecu nem kicsit viszi el a benzines ecu-t

és ez mennyi idő alatt jön ki vajon?

nekem teljesen jó minden...

Link to comment
Megosztás:

és ez mennyi idő alatt jön ki vajon?

nekem teljesen jó minden...

nekem is jó volt ,meg most is jó, csak voltak apróbb jelek arra hogy valami nem ok

Te se vettél észre semmit furcsát rajta :)

hogy mennyi idő alatt viszi az nemtom,nem is izgat kb 3 perc megcsinálni :)

az egész T uhuhu-től jött ... Ő mesélte hogy levette az akku sarút valami hosszabb időre és helyre állt..

én ugyan ezt csináltam csak géppel :)

Link to comment
Megosztás:

nekem is jó volt ,meg most is jó, csak voltak apróbb jelek arra hogy valami nem ok

Te se vettél észre semmit furcsát rajta :)

hogy mennyi idő alatt viszi az nemtom,nem is izgat kb 3 perc megcsinálni :)

az egész T uhuhu-től jött ... Ő mesélte hogy levette az akku sarút valami hosszabb időre és helyre állt..

én ugyan ezt csináltam csak géppel :)

írd be az elektromos topicba és lesz rögtön valamilyen "lpg-resetgomb" okosság :)

Link to comment
Megosztás:

nekem is hülyéskedik hidegen a benzines rész....

alapvetően én ugy gondolom: annyira szegény a keverék, hogy a benzines ecu folyamatosan dusitana, de nem annyira rossz hogy kigyujtsa a lámpát.

mivel gázon állitom le így a nagyon dusitott keverékkel inditok, és mivel meleg van, így sok neki a dusitott keverék.

egy 1-2 perc és helyreáll a rend, de inditáskor az alapjáratom a dús keverék miatt hülyéskedik.

és erőteljes benzin szag árad a kipufogóból....

lehet hogy el kéne mennem beállittatni megint, de amig ilyen keveset eszik, és érezhető bajt nem csinál, addig nem érdekel :P

Link to comment
Megosztás:

csak érdekesség képen ...

voltam lent buherálni mert kicsit himbilimbi volt az alapjárat meg tatartatara :)

lényeg csináltam tanult érték resetet, és jó lett :)

a gázos ecu nem kicsit viszi el a benzines ecu-t

Csak akkor fogja elvinni, ha nincsen jól beálltva. A puntomban egy általam kiválasztott öntanuló gázcomputer van, amit én programoztam fel, na az utánaállít mindennek, és nem a szaki kísérletezik vele 20-25 percet, hogy akkor most miko megy jobban, meg mikor eszik kevesebbet. A beállítási pontatlanság ( és akkor még ifinoman fogalmaztam) a gázüzem rákfenéje. Meg lehet tökéletesre is csinálni.

Kérdés:

Az 1.4es 90 lovas, és az 1.6-os 16 lovas között van érdemi fogyasztáskülöbsg? Nem ütősvágósban, pályán 110-120, országúton 100, városban 50.

Link to comment
Megosztás:

Csak akkor fogja elvinni, ha nincsen jól beálltva. A puntomban egy általam kiválasztott öntanuló gázcomputer van, amit én programoztam fel, na az utánaállít mindennek, és nem a szaki kísérletezik vele 20-25 percet, hogy akkor most miko megy jobban, meg mikor eszik kevesebbet. A beállítási pontatlanság ( és akkor még ifinoman fogalmaztam) a gázüzem rákfenéje. Meg lehet tökéletesre is csinálni.

na ezért szereztem gázos diagot :)

Link to comment
Megosztás:

Link to comment
Megosztás:

Ismerem őket, és sajnos a saját és mások tapasztalata alapján mondom, hogy nem ajánlottak.

A pécsi gázautóról sem jók a tapasztalataim beszerelés téren, Igaz mondták vigyem vissza, megoldják (nekem az oda vissza 400km).

Plusz lyukat fúrtak az alvázra

A gomb bvezetékét a pedáloknál nem kötegeltek fel, és rálógott a pedálokra

A gáz ECUt rosszul fogatták be (elemelte a motorháztetőt)

A multiszelep sapkáját vagy nem tették fel jól, vagy leesett (az utóbbi, mert amit vettem rá, azt is ráragasztottam, mert hülyén tették fel)

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.