Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Szinte kizárólag ugyanannál a kútnál tankolok. Illetve a melegebb idővel épp az jár együtt hogy kevesebb megy bele mint hidegben, nem?

Igen, átlagosan biztosan kevesebb megy bele, de nem csak a hőtágulás és a kútnyomás számít. Az is számít, hogy mikor zár a szelep, és szerintem ez nem mindig ugyanazon a nyomáson történik. Kb 1-2 literre saccolom az ingazozást a 43 l-s tartálynál.

Nekem például van amikor csak kattan egyet a szelep, és egy csepp sem megy bele több, de van amikor elkezd hangosan berregni, és ekkor még elég sok csordogál bele, ha a kutas hagyja.

Persze nekem elvileg 80%-nál zárna el! Lehet amelyik tartályt tele lehet nyomni, ott már tényleg csak a kútnyomás és a hőtágulás számít.

Link to comment
Megosztás:

Igen, átlagosan biztosan kevesebb megy bele, de nem csak a hőtágulás és a kútnyomás számít. Az is számít, hogy mikor zár a szelep, és szerintem ez nem mindig ugyanazon a nyomáson történik. Kb 1-2 literre saccolom az ingazozást a 43 l-s tartálynál.

Nekem például van amikor csak kattan egyet a szelep, és egy csepp sem megy bele több, de van amikor elkezd hangosan berregni, és ekkor még elég sok csordogál bele, ha a kutas hagyja.

Persze nekem elvileg 80%-nál zárna el! Lehet amelyik tartályt tele lehet nyomni, ott már tényleg csak a kútnyomás és a hőtágulás számít.

Ha berreg, akkor nem elengedi a gázt, mert megtelt, és nagy a nyomás?

Link to comment
Megosztás:

nekem tegnap este Sopronban addig tankolták amig ment bele. a kerregéstől számitva kb plusz 10 liter ment bele. ( kb 30-32 liternél kezdett kerregni, majd abbahagyta, és a jóember 40 nél kapcsolta le )

kb 100 km rel késöbb is aludt el a 4. led mind ahogy szokott....

( Sopronban 269.9 Ft 1 liter LPG , Óbudán 234 Ft )

Link to comment
Megosztás:

IMG_00006.jpg

Egy kis gázár jelentés:

Sturovo ban ( Párkány ) az LPHG elég olcsó.

elég szar a kép, 0,719 euro / 1 liter LPG

jelenlegi árfolyamon: 214 Ft, / kártyás fizetésnél a közéárfolyamot vonják a kártyáról....

Esztergomban a MOL kúton 257.9 a gáz.....

asszem én már ezt sem fogom magyarországon venni.... lassan magyarországon a kenyéren kívül semmit sem veszek..... ezt Ők akarták :P

Link to comment
Megosztás:

Egy kis gázár jelentés:

Sturovo ban ( Párkány ) az LPHG elég olcsó.

elég szar a kép, 0,719 euro / 1 liter LPG

jelenlegi árfolyamon: 214 Ft, / kártyás fizetésnél a közéárfolyamot vonják a kártyáról....

Esztergomban a MOL kúton 257.9 a gáz.....

asszem én már ezt sem fogom magyarországon venni.... lassan magyarországon a kenyéren kívül semmit sem veszek..... ezt Ők akarták :P

És azt hiszed elbújhatsz?

Május 1-jétől bevezetésre kerül a „lassan Magyarországon a kenyéren kívül semmit sem veszek”-adó. Az adó alapja a semmitnemvétel 10%-a.

De :whistle: :lipssealed: :ninja:

Link to comment
Megosztás:

Egy kis gázár jelentés: Sturovo ban ( Párkány ) az LPHG elég olcsó. elég szar a kép, 0,719 euro / 1 liter LPG jelenlegi árfolyamon: 214 Ft, / kártyás fizetésnél a közéárfolyamot vonják a kártyáról.... Esztergomban a MOL kúton 257.9 a gáz..... asszem én már ezt sem fogom magyarországon venni.... lassan magyarországon a kenyéren kívül semmit sem veszek..... ezt Ők akarták :P

Én is szoktam Nove Mesto-ban (Sátoraljaújhely) tankolni, de ott csak 208-ra jött ki még két héttel ezelőtt(0,7 EUR) :)

Link to comment
Megosztás:

Egy kis gázár jelentés:

Sturovo ban ( Párkány ) az LPHG elég olcsó.

elég szar a kép, 0,719 euro / 1 liter LPG

jelenlegi árfolyamon: 214 Ft, / kártyás fizetésnél a közéárfolyamot vonják a kártyáról....

na akkor csak van kút ott is :)

mázlista :)

egy térképlinket berakhatnál hol van helyileg

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.