Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ha valakinek tárolórekesz hiánya lenne:

Kint voltam ma a bontóban, ott árvállkodott egy szétbombázott B Vectra. Találtam benne olyan belső tároló rekeszt amibe a tetőlámpát kell bepattintani és van egy kis zsebe. Kicsit félve, de elhoztam, mivel egy műanyag és egy lemez az egész így fillérekért eljött. Gondoltam megpróbálom berakni, nem túl nagy máguskodás árán sikerült is, a méret pontosan stimmel, egyedül a tetőkárpiton kellet neki vágni egy picit.

(Ha tudnék, töltenék fel róla képet)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy problémám, nem igazán értem az okát, és szeretnék rá megoldást találni, talán tudtok segíteni.
Mikor lemosom az autót, rá egy-két nappal rendszeresen látom nyomát annak, hogy egy macska sáros lábbal végigmászott a motorháztetőt, a szélvédőn, végig a kocsin, majd hátul lecsúszott a hátsó szélvédőn... Utána többször nem jön, mindig megvárja, hogy lemossam, és csak akkor mászik megint...

Az autó fehér színű... 

Nem tudom mi okozhatja a problémát... Tudnátok segíteni? :) Kasztni: Caravan, Évjárat: 1993, Motorkód: X17DT :)

Előre is köszi! ;)

Link to comment
Megosztás:

24 perce, szabolala írta:

Sziasztok!

Van egy problémám, nem igazán értem az okát, és szeretnék rá megoldást találni, talán tudtok segíteni.
Mikor lemosom az autót, rá egy-két nappal rendszeresen látom nyomát annak, hogy egy macska sáros lábbal végigmászott a motorháztetőt, a szélvédőn, végig a kocsin, majd hátul lecsúszott a hátsó szélvédőn... Utána többször nem jön, mindig megvárja, hogy lemossam, és csak akkor mászik megint...

Az autó fehér színű... 

Nem tudom mi okozhatja a problémát... Tudnátok segíteni? :) Kasztni: Caravan, Évjárat: 1993, Motorkód: X17DT :)

Előre is köszi! ;)

Ez egy ismert tipushibája a konstrukciónak sajnos,erre még nem találtak a mérnökök megoldást.Nálunk meg az a jelenség,hogy van 3 kismacska aki kihasználva a motor kellemes melegét állandóan a motortérben a szelepfedélen héderezik,összejárva az egész motrot.Már vagy tízszer kihajigáltam őket onnan,de rá sem ba***nak.Ha valaki esetleg tud e két problémára megoldást az alapból Nobel díj,de legrosszabb esetben is egy rózsaszín hangszóró...(X16SZR)

Módosítva : Szabadij
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

35 perce, szabolala írta:

Sziasztok!

Van egy problémám, nem igazán értem az okát, és szeretnék rá megoldást találni, talán tudtok segíteni.
Mikor lemosom az autót, rá egy-két nappal rendszeresen látom nyomát annak, hogy egy macska sáros lábbal végigmászott a motorháztetőt, a szélvédőn, végig a kocsin, majd hátul lecsúszott a hátsó szélvédőn... Utána többször nem jön, mindig megvárja, hogy lemossam, és csak akkor mászik megint...

Az autó fehér színű... 

Nem tudom mi okozhatja a problémát... Tudnátok segíteni? :) Kasztni: Caravan, Évjárat: 1993, Motorkód: X17DT :)

Előre is köszi! ;)

 

11 perce, Szabadij írta:

Ez egy ismert tipushibája a konstrukciónak sajnos,erre még nem találtak a mérnökök megoldást.Nálunk meg az a jelenség,hogy van 3 kismacska aki kihasználva a motor kellemes melegét állandóan a motortérben a szelepfedélen héderezik,összejárva az egész motrot.Már vagy tízszer kihajigáltam őket onnan,de rá sem ba***nak.Ha valaki esetleg tud e két problémára megoldást az alapból Nobel díj,de legrosszabb esetben is egy rózsaszín hangszóró...(X16SZR)

Nálam az udvarban a két kutya mellett is szoktam sáros macskanyomokat találni az autón. A melóhelyen viszont nyest mászkál a parkolóban. Na erre valaki kitalálta hogy egy félig vízzel töltött műanyag flakont lefagyaszt, aztán a kocsi elé-mögé teszi. Ahogy olvad ki a jég a palack pattog, aztán hogy hatásos-e azt nem tudom, de egyre több helyen látom. A macskának érzékeny a szaglása ha őrölt bors lenne szórva a kocsira nem hagyná békén egy idő után? Vannak macska távoltartó sprék is egyszer vettem ilyet ( ideiglenesen volt bent a lakásban macska) de nem vált be.

Link to comment
Megosztás:

42 perce, Szabadij írta:

Ez egy ismert tipushibája a konstrukciónak sajnos,erre még nem találtak a mérnökök megoldást.Nálunk meg az a jelenség,hogy van 3 kismacska aki kihasználva a motor kellemes melegét állandóan a motortérben a szelepfedélen héderezik,összejárva az egész motrot.Már vagy tízszer kihajigáltam őket onnan,de rá sem ba***nak.Ha valaki esetleg tud e két problémára megoldást az alapból Nobel díj,de legrosszabb esetben is egy rózsaszín hangszóró...(X16SZR)

Kutyát kell tartani. :D

Link to comment
Megosztás:

16 perce, zotya975 írta:

 

Nálam az udvarban a két kutya mellett is szoktam sáros macskanyomokat találni az autón. A melóhelyen viszont nyest mászkál a parkolóban. Na erre valaki kitalálta hogy egy félig vízzel töltött műanyag flakont lefagyaszt, aztán a kocsi elé-mögé teszi. Ahogy olvad ki a jég a palack pattog, aztán hogy hatásos-e azt nem tudom, de egyre több helyen látom. A macskának érzékeny a szaglása ha őrölt bors lenne szórva a kocsira nem hagyná békén egy idő után? Vannak macska távoltartó sprék is egyszer vettem ilyet ( ideiglenesen volt bent a lakásban macska) de nem vált be.

Az a legnagyobb baj,hogy a bors,vagy egyèb riasztószerektől a kocsi büdös lesz...Én most azon agyalok,hogy egy hangszórót teszek a motortérbe és távolról a lakásból erősítőről nyomok egy kis rock and rollt,esetleg beleüvöltök mikrofonról.Ha a kürtöt nyomkodom,akkor is csak nagynyusszogva jönnek ki,pedig állítólag a hallásuk is jó...Ha ráindítok ,akkor menekülnek rendesen,ennek viszont a szomszédok nem örülnének az éjszaka kellős közepén...Jelenleg más ötletem nincs ez így meg tarthatatlan állapot.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egy kérdés erejéig benéztem.

Olyan bajom van, hogy lett egy másik astrám, de horog nélkül, mivel nagyon kellene az autó, és még be kell honosíttatni, így gyorsan tennék rá egyet, de mindenhol csak ezt a b*zi fajtát találom, amitől egy gerenda lesz keresztben a csomagtartóban, így se normálisan pakolni nem lehet bele, se a szőnyeg nem áll normálisan. (csótányseggű) létezik egyáltalán normális, alulról a hossztartóra szerelhető horog, vagy ez csak a 4 ajtósok kiváltsága?

Link to comment
Megosztás:

20 órája, wookie írta:

Egy kérdés erejéig benéztem.

Olyan bajom van, hogy lett egy másik astrám, de horog nélkül, mivel nagyon kellene az autó, és még be kell honosíttatni, így gyorsan tennék rá egyet, de mindenhol csak ezt a b*zi fajtát találom, amitől egy gerenda lesz keresztben a csomagtartóban, így se normálisan pakolni nem lehet bele, se a szőnyeg nem áll normálisan. (csótányseggű) létezik egyáltalán normális, alulról a hossztartóra szerelhető horog, vagy ez csak a 4 ajtósok kiváltsága?

Caravanon is a hátfalon van gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, daykiller írta:

Caravanon is a hátfalon van gyárilag.

Jha, de nálam meg a hátfal elé belülről, a pótkerék síkja fölé bekerül egy 40x40-es gerenda keresztben, a teljes szélességben. Ha be akarok rakni csak egy banános dobozt, már az is felakad.

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, joecockroach írta:

Sziasztok!

Kicseréltem a magassugárzóimat, mivel az egyik tönkrement. Nem gyári került az ajtóba, úgyhogy csinálni kellett neki egy tartót, íme: 

Hangszóró tartó 1

Hangszóró tartó 2

Hangszóró tartó 3

Hangszóró tartó 4

Hangszóró tartó 5

Ha valakinek kellene hasonló, szívesen segítek! :)

Profi! ;)

3D nyomtató/eszterga közelsége előny :P

Link to comment
Megosztás:

21 órája, wookie írta:

Jha, de nálam meg a hátfal elé belülről, a pótkerék síkja fölé bekerül egy 40x40-es gerenda keresztben, a teljes szélességben. Ha be akarok rakni csak egy banános dobozt, már az is felakad.

 

Nekem is ilyen gerendás fajta van. Mikor megvettem a kocsit anno azt hittem, ez valami házi kókányolás, de egyre több helyen látok ilyet.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, FPepe írta:

Nekem is ilyen gerendás fajta van. Mikor megvettem a kocsit anno azt hittem, ez valami házi kókányolás, de egyre több helyen látok ilyet.

A szürkében nekem is ez van, nem véletlen húzom rá a számat. Én is azt gondoltam hogy a gyári nem ilyen, pedig de. Nem is hoz rá másmilyet a program, és sajnos a neten is csak ezt találom.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 23. at 20:23, Pingvin írta:

Ha valakinek tárolórekesz hiánya lenne:

Kint voltam ma a bontóban, ott árvállkodott egy szétbombázott B Vectra. Találtam benne olyan belső tároló rekeszt amibe a tetőlámpát kell bepattintani és van egy kis zsebe. Kicsit félve, de elhoztam, mivel egy műanyag és egy lemez az egész így fillérekért eljött. Gondoltam megpróbálom berakni, nem túl nagy máguskodás árán sikerült is, a méret pontosan stimmel, egyedül a tetőkárpiton kellet neki vágni egy picit.

(Ha tudnék, töltenék fel róla képet)

Ez engem érdekelne. A képet először fel kell töltened valahova, hogy be tudd linkelni.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 04. at 21:08, wookie írta:

Ez engem érdekelne. A képet először fel kell töltened valahova, hogy be tudd linkelni.

Szia Wookie!

A lemezt pontosan lehet fogatni a két csavarral is, én fúrtam harmadikat is a lemezbe mert a kasznin is három lyuk volt gyárilag, a képen még csak egy csavar van bent, így könnyebb felfogatni a lemezt és a másik kettő is tartja a műanyaggal együtt. A lemez másik oldalára ragasztottam egy zajcsillapító szivacs csíkot, de nem ér hozzá a tetőhöz így sem. A tetőkárpit talám elférne alatta, de nekem van benne extra szgetelés, az már vastag volt neki, így vágtam. (Szemre, de a méret jó lett.:)) A tetőkárpitom amúgy is lógott, azért áll néhol csálén, nem a zseb miatt. (Magában a műanyag zsebben nem tudom miért, van két lyuk gyárilag, - ez az utolsó előtti képen látszik -, ott be lehet tolni egy telcsitöltő kábelt, vagy megvilágítást a zsebnek a lámpa szálról, igény szerint. :))

2188716-20160405-y1LtlU.jpg

2188717-20160405-66TH3S.jpg

2188718-20160405-CYyHPY.jpg

2188719-20160405-a1FAUN.jpg

2188720-20160405-0RNHC2.jpg

2188721-20160405-4aRPRb.jpg

2188722-20160405-8PwBYv.jpg

2188723-20160405-E2sZec.jpg

2188724-20160405-t7HYqM.jpg

Módosítva : Pingvin
  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok. Lehet láma kérdés lesz, de ne kövezzetek meg érte :blush:

"G" Astra zárható tanksapkája jó az "F" Astrához is? 

Azért érdekelne, mert kp.záras tankajtó van rajta, de a kp.zár még az előző tulajnál meg adta magát, ő kikötötte, így védelem nélkül maradt a tankom, és tegnap reggelre leszívták belőle a nyálat :angry::angry: Kb. 15 liter adakoztam valakinek :brooding::angry:

Link to comment
Megosztás:

2 órája, klacka987 írta:

Sziasztok. Lehet láma kérdés lesz, de ne kövezzetek meg érte :blush:

"G" Astra zárható tanksapkája jó az "F" Astrához is? 

Azért érdekelne, mert kp.záras tankajtó van rajta, de a kp.zár még az előző tulajnál meg adta magát, ő kikötötte, így védelem nélkül maradt a tankom, és tegnap reggelre leszívták belőle a nyálat :angry::angry: Kb. 15 liter adakoztam valakinek :brooding::angry:

Igazából a választ a kérdésedre nem tudom, de az érdekes, hogy le tudták dugni a csövet, mert alapból nem szabadna sikerülnie, van egy visszafolyás gátló a tank szájában amiben meg kell(ene) akadnia a lopócsőnek. Nekem legalábbis nem sikerült leszívnom a benzint.

2206340-20160425-sbWRNw.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Bundee írta:

Valószínűleg az úriember(ek) gyakorlottabb(ak) a témában :hehe:

Lehet, nekem megállt az AC-m és még tele volt a tank. A betöltő nyíláson nem ment le a cső, meg kellet bontanom a vékonyabbik csövet ami ugye a szellőző, és ott le tudtam dugni.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

22 órája, zotya975 írta:

Igazából a választ a kérdésedre nem tudom, de az érdekes, hogy le tudták dugni a csövet, mert alapból nem szabadna sikerülnie, van egy visszafolyás gátló a tank szájában amiben meg kell(ene) akadnia a lopócsőnek. Nekem legalábbis nem sikerült leszívnom a benzint.

2206340-20160425-sbWRNw.jpg

Én is meglepődtem igencsak. Szombat este mikor letettem a verdát, fél alatt volt a mutató 1-2 mm-el, ami 20-21 liter kb., vasárnap reggel meg induláskor láss csodát, a mutató a tartalék tetejénél van, ami meg kb. 6 liter. Első dolgom az volt, hogy alá nézzek, nem-e a tank lyukadt ki, de semmit nem láttam a kocsi alatt és a tank alján se láttam sérülést.

21 órája, spzoli írta:

Gastrae nem jo. Teljesen mas, muanyag menet van rajta.

Köszönöm szépen!

9 órája, Bundee írta:

Valószínűleg az úriember(ek) gyakorlottabb(ak) a témában :hehe:

Az úriember(eknek) nem kívánok mást, csak annyit, hogy amit így megspóroltak a saját költségvetésükből, azt költse/költsék patikára.:evilgrin:

De mindegy, így jártam :brooding: gondolkodhattam volna előbb is, hogy kéne rá zárható tanksapka, vagy kicserélni a tankajtónál a kp.zár motort. Tanulópénznek jó volt, csak picit drága tanulás volt ez a műsor. De legközelebb már nem lesz ilyen könnyű a dolog, mert holnap veszem meg a sapkát a Piroskának  :-):)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Volt más nyoma is a tolvajlásnak?
Nem lehet hogy csak a jelzőrendszer halódott el?

Egyébként megfelelő szerszámmal (csőfogó, vagy nagy csavarhúzó) igazából a zárható tanksapka se jelent semmit. De újabban meg már csak simán alátolják a lavórt parasztba, kib@sszák a tank alját, aztán helószia.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, wookie írta:

Volt más nyoma is a tolvajlásnak?
Nem lehet hogy csak a jelzőrendszer halódott el?

Egyébként megfelelő szerszámmal (csőfogó, vagy nagy csavarhúzó) igazából a zárható tanksapka se jelent semmit. De újabban meg már csak simán alátolják a lavórt parasztba, kib@sszák a tank alját, aztán helószia.

Más nyomát nem láttam a dolognak.

Nem hiszem hogy az üzemanyag visszajelző ment volna gallyra, mert vasárnap mikor mentem melózni, raktam bele 20 lt-ert, és nap végén mikor hazaértem a tartalék felett állt 1-2 mm-el, és beletettem meló közbe 274 km-t. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.