Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

3 órája, zotya975 írta:

Kint is? Ott kissé mások  a szabályok...a sógoroknál egy rendszám lehet több autón is ha jól tudom például.

Sok helyen egy kartonpapírra van felírva filctollal... Ilyesmi biciklitartókon látni olyat

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

Hogy ne legyen teljes a boldogságom olajcsere óta kelepel az egyik hidrotőke. Érdekessége hogy indítás után azonnal nem, úgy 5 másodperc múlva kezdi el, és mire kitolatok a kapun elkussol. Vacilálok rajta hogy szétszedjem-e..mellette szól hogy úgyis megint szivárog az olaj a szelepfedél alól, ellene hogy szerintem ennyi számottevő kárt nem okoz.

De viszont szereztem egy satut, amivel lényegessen könnyebb lesz a szerelés, szilent bepréselés..stb....ki kellett dűbelezni az asztalt a falhoz nehogy felborítsa..35kiló.:-)

2319609-20160904-lGLPxt.jpg

A kanna az arányok miatt van mellette.

Link to comment
Megosztás:

40 perce, zotya975 írta:

Hogy ne legyen teljes a boldogságom olajcsere óta kelepel az egyik hidrotőke. Érdekessége hogy indítás után azonnal nem, úgy 5 másodperc múlva kezdi el, és mire kitolatok a kapun elkussol. Vacilálok rajta hogy szétszedjem-e..mellette szól hogy úgyis megint szivárog az olaj a szelepfedél alól, ellene hogy szerintem ennyi számottevő kárt nem okoz.

De viszont szereztem egy satut, amivel lényegessen könnyebb lesz a szerelés, szilent bepréselés..stb....ki kellett dűbelezni az asztalt a falhoz nehogy felborítsa..35kiló.:-)

2319609-20160904-lGLPxt.jpg

A kanna az arányok miatt van mellette.

Ilyen a burkolt marketing,mármint ami az olajat illeti.  :-)

A tőkecsattogással várj egy-két napot,olajcsere után nekem is megszólalt,ugyanúgy mint neked,már azt hittem,hogy befürödtem az olajjal,de pár nap után abbahagyta és azóta sem csinálja.Én most Elfet raktam bele,eddig castrol magnatech volt,de cauccinós volt télen,remélem ezzel nem lesz az.

A satunak biztos hasznát veszed,aki barkácsolni,szerelni szokott annak alap egy ilyen nagy satu,nekem is van egy bazi nagy,szerintem pont olyan,mint az asztalodon a kisebbik,csak annak a nagytesója,asszem ruszki gyártmány.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Szabadij írta:

Ilyen a burkolt marketing,mármint ami az olajat illeti.  :-)

A tőkecsattogással várj egy-két napot,olajcsere után nekem is megszólalt,ugyanúgy mint neked,már azt hittem,hogy befürödtem az olajjal,de pár nap után abbahagyta és azóta sem csinálja.Én most Elfet raktam bele,eddig castrol magnatech volt,de cauccinós volt télen,remélem ezzel nem lesz az.

A satunak biztos hasznát veszed,aki barkácsolni,szerelni szokott annak alap egy ilyen nagy satu,nekem is van egy bazi nagy,szerintem pont olyan,mint az asztalodon a kisebbik,csak annak a nagytesója,asszem ruszki gyártmány.

Á már mentem vel vagy 1000kilométert olajcsere óta...

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Stevy írta:

Itthon meg ha leveszed és átrakod az szabálytalan. (Én mikor mentem tartóval úgy volt, hogy bringa kicsit takarta :-))

Nem...

12 órája, hetyke írta:

NKH szerint másolat rendszámot kell rakni, amin szerepel, hogy másolat, így nem minősül egyedi azonosító hamisításnak, viszont a rendszám eredeti helyén van, tehát nem lehet gáz..

..és nem.

Át kell tenni. Pár éve még nem lehetett áttenni, de kb 1 éve végre tisztázták, mostmár az van, hogy ha kitakarja, akkor át kell tenni. Harmadik rendszámod nem lehet.

Az hogy külföldön mi van, az a magyar rendőrnek tök mind1. Osztrákoknál piros alapon fehér a 3. rendszám, németeknél ugyanaz mint az eredeti, csak nincs rajta plecsni, és a sarki büfében is lenyomják neked.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 03. at 19:28, wookie írta:

Így pont nem. Át kell tenni, nem lehet 3 rendszámod, egyedi azonosítójel meghamisításának minősül.

Így pont igen. Nagyon sok iratot böngésztem végig. A pillanatnyi állás szerint a tisztázatlan helyzet miatt, a rendőrség állásfoglalást kért az NKH-tól, de már több mint egy éve nem kaptak választ. Valószínűleg KRESZ módosításra lesz szükség. Addig is ez a szabályosnak mondható, amit a rendőrség saját hatáskörben elfogad. Tehát nincs 3 rendszámom, hanem van 2 eredeti rendszámom az eredeti helyen és 1 db. plusz, amin feltűnően szerepel, hogy másolat. Persze ehhez kell még az is amit nem kevés munkával készítettem el, hogy a rendszámpótlék is szabályosan ki legyen világítva, valamint a szállító keret is rendelkezzen a KRESZ szerinti szabványos szélességi világítással és macskaszemekkel, de nem háromszögűekkel, mert az csak utánfutón lehet. Egyébként az egész szerkezet nem lehet szélesebb a kocsi kontúrjánál, ami a tükrökkel együtt értendő. Ez mind teljesül nálam.

Lehet, hogy 1-2 év múlva lesz kifejezetten a kerékpárszállító csomagtartókra vonatkozó törvényi előírás, de addig ez van.

Az öcsém is emberkedett nagyon emiatt, hogy én egy "bűnöző" vagyok. Mondtam neki, hogy ha megállít a rendőr és kifogásolja, akkor kérem, hogy mutassa meg nekem azt a rendeletet ami szerint én szabálytalan vagyok. Aztán büntethet. Én türelmes vagyok, kivárom....:hehe:

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 03. at 20:10, Bundee írta:

Ilyet akartam épiteni a Jawa Mustangomból :)

Hááát abból nehéz lesz.

Az én motorom Simson SR2 és csak a tankja a Jawa Mustángé. Van még benne egy darab váz Rigából, egy darab bukósisak, néhány kerékpár alkatrész, Simson S51 és van benne jócskán saját munka, pl a nyereg.

Ujjgyakorlat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, epk947 írta:

Hááát abból nehéz lesz.

Az én motorom Simson SR2 és csak a tankja a Jawa Mustángé. Van még benne egy darab váz Rigából, egy darab bukósisak, néhány kerékpár alkatrész, Simson S51 és van benne jócskán saját munka, pl a nyereg.

Ujjgyakorlat.

Egy darab bukósisak: hol..nyereg hátulján? 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Nem találtam másik megfelelő topikot,ezért ide írnám!

F Astra első ülésekkel melyik másik modell egyezik meg pontosan? Úgy értem,hogy egyazegyben rámegy a sínre?

A Vectra,B Vectra vagy G Astra esetleg?

A kormányról is kérdezném ugyanezt,az F kormányagyra melyik frissebb modell kormánya megy fel? (gondolom a légzsák nem fog működni de sebaj)

Köszi: Kázsé

Link to comment
Megosztás:

11 perce, kazsemestor írta:

Sziasztok!

 

Nem találtam másik megfelelő topikot,ezért ide írnám!

F Astra első ülésekkel melyik másik modell egyezik meg pontosan? Úgy értem,hogy egyazegyben rámegy a sínre?

A Vectra,B Vectra vagy G Astra esetleg?

A kormányról is kérdezném ugyanezt,az F kormányagyra melyik frissebb modell kormánya megy fel? (gondolom a légzsák nem fog működni de sebaj)

Köszi: Kázsé

Szia!

Az ülést tudom, hogy az A Vectra simán belemegy. A többi meg tán faragás kérdése...

Kormányhoz nem tudok hozzája szólni.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 06. at 22:49, zotya975 írta:

Egy darab bukósisak: hol..nyereg hátulján? 

Igen azaz. Ez a cafe- racer egy motor (át)építési stilus, az angol boyracerek találták ki a hatvanas években. Jellemzően nagyköbcentis egyhengeres NÉGYÜTEMŰ motorokra.

https://www.google.hu/search?q=caferacer&client=firefox-b&biw=1280&bih=878&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiBvYvpsP3OAhUCFSwKHd73AYEQsAQIGQ

Én amúgy pedálos Simson és a nagyobbak közül Honda mániás vagyok. Hondát nem volt kedvem szétvágni, de miután sok alkatrészem van, egy pedálos Simson látta kárát a mániámnak. Bebizonyítottam, hogy nem csak nagy négyüteműből lehet stilusos cafe-racert építeni. :)

Nyugdíjasnak már ilyenre is van ideje!:hehe:

 

Módosítva : epk947
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. szeptember 6. at 19:18, epk947 írta:

Hááát abból nehéz lesz.

Az én motorom Simson SR2 és csak a tankja a Jawa Mustángé. Van még benne egy darab váz Rigából, egy darab bukósisak, néhány kerékpár alkatrész, Simson S51 és van benne jócskán saját munka, pl a nyereg.

Ujjgyakorlat.

Szép munka ;)

Azóta -szerencsére- megváltam a Gyáwától, van két komplett Simson ami összeszerelésre vár, sajna azzal sem haladok.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.