Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Mivel a facelift előtti modelleknek másmilyen a visszapillantója szerintem nem jó hozzá az újabbakhoz való szélterelő, de legalábbis valószínűleg nem fog tökéletesen passzolni.

Én nyáron a Csergőben vettem, jóval olcsóbbat mint a Szatuna és semmi bajom vele.

Szatuna zajos mint állat. :)

Link to comment
Megosztás:

Milyen kartervédőt érdemes venni, ha főleg a kosz ellen szeretném felapplikálni?

A gyári az úgy tudom, h meglehetőst lukacsos. Láttam ~24 körül műanyagot, ponros árat nem tudok, de az eléggé zárt volt.

Rögzítése hogyan? Vannak előre megcsinált felfogatási pontok, vagy faragnom kell?

Link to comment
Megosztás:

Olvastam itt valahol (valamelyik topikban), hogy ilyenkor télen célszerű a hűtőt eltakarni. Na én be is raktam egy karton lapot, de csak kb a fél hűtőt takarja el, elegendő így? Számítani fog így valamit a melegedésben? Az egészet nyílván nemszabad eltakarni, mert az üzemmeleg motort már hűteni kéne :) Szóval ér valamit, hogy csak pont a fél hűtőt takartam le, vagy picit jobban lekéne?

Link to comment
Megosztás:

Olvastam itt valahol (valamelyik topikban), hogy ilyenkor télen célszerű a hűtőt eltakarni. Na én be is raktam egy karton lapot, de csak kb a fél hűtőt takarja el, elegendő így? Számítani fog így valamit a melegedésben? Az egészet nyílván nemszabad eltakarni, mert az üzemmeleg motort már hűteni kéne :) Szóval ér valamit, hogy csak pont a fél hűtőt takartam le, vagy picit jobban lekéne?

Elméletileg nem kéne....Mivel hideg mocinál a termosztát úgyis zárva van, tehát addig a hűtőbe-ből víz nem igazán jut a motorból-ba. Tehát Jó termosztát esetén nem igazán számít. Esetleg annyit befolyásol, hogy kevesebb menetszél jut a mocira, így némileg "gyorsabb" a felmelegedés...

A dugókat kerüld... meg ha meleg idő lesz, inkább vedd ki.

Link to comment
Megosztás:

ehhez mit szóltok?

Chiptuning :D ;) ;) :)

Astra 2.0 16V gyárilag 200 paci.

Mindez a szívó benzinmotor listán. Gondolom igazán vághatják a dolgot.

A sok gagyi tuningcég (Lexmaul, dbilas, irmsher, eds) max. ezeknek a felét irja egy sima chipre, szóval ezek biztos elég jók, ha kétszer annyit kihoznak belőle...

Link to comment
Megosztás:

Mit szóljunk? :)

Ha fékpadon csinálják, akár még jó is lehet a dolog. :D

Ha csak feltöltenek egy univerzális módosított paramétertáblát a vezérlőbe,

és semmi mérés, akkor sok esetben csak irányadó lehet az az érték, amit

írnak a leendő lóerőre. Meg kell kérdezni őket. ;)

Link to comment
Megosztás:

Astra 2.0 16V gyárilag 200 paci.

Mindez a szívó benzinmotor listán. Gondolom igazán vághatják a dolgot.

A sok gagyi tuningcég (Lexmaul, dbilas, irmsher, eds) max. ezeknek a felét irja egy sima chipre, szóval ezek biztos elég jók, ha kétszer annyit kihoznak belőle...

igen azt én is néztem :D

mielőtt félreértenétek, nekem eszemben sincs ilyet csináltatni. csak másik fórumon láttam a linket, gondoltam beteszem ide, hadd röhögjünk itt is ;)

Mit szóljunk? :)

Ha fékpadon csinálják, akár még jó is lehet a dolog. ;)

Ha csak feltöltenek egy univerzális módosított paramétertáblát a vezérlőbe,

és semmi mérés, akkor sok esetben csak irányadó lehet az az érték, amit

írnak a leendő lóerőre. Meg kell kérdezni őket. :P

szerintem vakitás az egész.

Link to comment
Megosztás:

Ja, százalékosan nem olyan rossz, de abszolut értékben jobban jár az ember, ha SE-t csinál belőle, ha meg ahhoz még + ez a chiptuning, akkor mégjobban, bár nem látok ott SE-hez chipet... :)

ilyen szintü autókhoz szerintem felesleges a chiptuning. nem is lesz nekem szerintem, mert csak pénzkidobás.

Link to comment
Megosztás:

Olvastam itt valahol (valamelyik topikban), hogy ilyenkor télen célszerű a hűtőt eltakarni. Na én be is raktam egy karton lapot, de csak kb a fél hűtőt takarja el, elegendő így? Számítani fog így valamit a melegedésben? Az egészet nyílván nemszabad eltakarni, mert az üzemmeleg motort már hűteni kéne :) Szóval ér valamit, hogy csak pont a fél hűtőt takartam le, vagy picit jobban lekéne?

Nekem teljesen el van takarva de azért állítható :D , és jobban melegszik.

Link to comment
Megosztás:

No, most este leteszteltem az eltakart hűtőt :) Egy picit segít, úgy vettem észre, hogy hamarabb van fűtésem is, pedig most aztán extrém hideg van errefelé! Amúgy én is amiatt raktam be, hogy a mocira kevesebb levegő menjen, a termosztátom elvileg jó (van fűtésem elég hamar, de most méghamarabb :D).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.