Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem olyan régen beszéltünk az ablaktörlő lapátokról és a kábító illatú ablakmosó folyadékokról. Miután nálam sem a Bosch, sem a Champion nem vált be (a megvásárlástól kezdve csíkoztak), még október elején gyári (GM) lapátokat vettem, amelyek eddig remekül teljesítenek. Az ablakmosó folyadékok közül ezúttal a Sonax termékét próbáltam ki (van koncentrátum és készre kevert változat is), ez a felirat szerint citromillatú, de nem éreztem, illetve egy kellemesebb illat lehet, amitől a családtagoknak végre nincs hányingere.

Link to comment
Megosztás:

Nem olyan régen beszéltünk az ablaktörlő lapátokról és a kábító illatú ablakmosó folyadékokról. Miután nálam sem a Bosch, sem a Champion nem vált be (a megvásárlástól kezdve csíkoztak), még október elején gyári (GM) lapátokat vettem, amelyek eddig remekül teljesítenek. Az ablakmosó folyadékok közül ezúttal a Sonax termékét próbáltam ki (van koncentrátum és készre kevert változat is), ez a felirat szerint citromillatú, de nem éreztem, illetve egy kellemesebb illat lehet, amitől a családtagoknak végre nincs hányingere.

Lehet nekem is GM-et kéne vennem, eddig még nekem is mindegyik csikozott. Hol vetted, és mennyiért?

Link to comment
Megosztás:

A vicc, hogy nekem meg nem csíkoz, hanem törlés után egy rövid ideig olyan mintha valami olaj vagy mi kenődne el, viszont utána 1-2 sec alatt "elpárolog".. fura.. nem tudtam még rájönni mi lehet.. már cseréltem lapátokat(hátha szilikonos lett, lemostam többször a szélvédőt ablakmosóval...,passz.. évek óta ilyen :lol: :S) igaz, auchan gazdaságos ilyen egy helyen rögzitett íves lapát..flexio blade vagy mi.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A vicc, hogy nekem meg nem csíkoz, hanem törlés után egy rövid ideig olyan mintha valami olaj vagy mi kenődne el, viszont utána 1-2 sec alatt "elpárolog".. fura.. nem tudtam még rájönni mi lehet.. már cseréltem lapátokat(hátha szilikonos lett, lemostam többször a szélvédőt ablakmosóval...,passz.. évek óta ilyen :lol: :S) igaz, auchan gazdaságos ilyen egy helyen rögzitett íves lapát..flexio blade vagy mi.. :lol:

Nekem most SWF van fent, egész jó. A 'ködöt' amit felken, produkálja néha szerintem minden lapát, aztán mikor már jó ideje esőben haladsz, elmúlik ez a jelenség. Jó hogy azt nem írjátok, hogy sok bogarat szárazságban elütve először nem töröl szépen :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez tipikusan arra vall, hogy elgyengült a rugó a törlőkarban!

Szal ott nem a valeo volt szar, hanem komplett cserézni kéne a kart is...

(normál rugóval a tecsó-ocsan szarok pár hétnél többet nem bírnak,

szakad a gumi) :lol:

Hát öregem,majd ha találkozunk megfoghatod a rugóimat!Szerintem nincs azoknak baja! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Uránvárosban az Opel boltban! Ebben(1500Ft) van 1 kis kedvezmény is.

És Neked mire jár ott kedvezmény?! (500m-re dolgozok tőle :P )

Már mindenkinek jár, csak nekem nem? :(

Igaz, nem vásárolok nála sokat, de párszor már jártam ott. A Korinak épp említettem, hogy be kéne szervezni a MOTE-s kedvezményt nyújtók közé. Hátha ösztönözné a pécsi cartársakat arra, hogy belépjenek a klubba. De ha majdnem mindenkinek jár a kedvezmény, akkor nincs akkora lehetőség benne.

Azért nem ártana zaklatni ezzel a Gyulát.

Link to comment
Megosztás:

Ugyan már, karosszéria téma ez is :(

Egyébként tetszik feketében, ha nem örülnék, hogy végre lejár a törlesztésem, és kicsit több pénzem marad havonta, lehet lecserélném erre a gépet. Nemrég ez még Dunaújvárosban volt, átvitték Kecsóra úgylátszik :P

Hát, ezen tudnék még mit feketíteni :D ;)

A fekete nagyon-nagyon kényes tud lenni ám! Az enyém még nem is teljesen az, hanem grafitszürke, és mégis nagyon hamar koszolódik :cry: . Úgyhogy nem is nagyon erőltetem a mosást, mivel a szabadban áll.

Link to comment
Megosztás:

És Neked mire jár ott kedvezmény?! (500m-re dolgozok tőle ;) )

Már mindenkinek jár, csak nekem nem? :P

Azért van kedvezmény sztem, mert 1x kiakadtam, hogy milyen kib.szott drága vmi sz.r műanyag, aztán azóta kb. Érdekes volt. :cry:

Persze azóta szégyenlem magam. :(

Csináld Te is ezt! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.