Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

El kell menni Jenőhöz a hivatalba a Zengedélyért! :huh:

Már bocsánat!

Saját tulajdon. Béreltem az önkormányzattól. Majd előálltak a farbával.

Vagy megveszem, vagy pakoljak. Rohadt drága volt. Még egy jó ideig nyögöm a részletet.

Érdekes módon, vezető önkormányzati manusok bevásároltak a leadott garázsokból.

Egy haverom egy ilyentől bérli. Mikor ment hozzá, hogy megbeszéljék a részleteket, a mókus visszakérdezett: melyik az a garázs? Hol van? Több is van neki. Nem tudta, hogy melyikről van szó!

Link to comment
Megosztás:

ingatlan kereskedés... nicns ebben ujdonság...

ha sajátod, akkor az más, de most ez milyen is??

a panel ház alatt van, vagy külön melette mint itt szerencsen is meg miskolcon is pár helyen???

mert ha külön van akkor ucu neki, biztos nem tul vastag az :huh:

de egy hilti biztos nem fog ártani:D

és olcsobban kijössz, mint azokkal a vackokkal..

Link to comment
Megosztás:

Nee. :lol:

Szerintem nem lehet egyértelműen meghatározni miből kell gyári és miből nem. Van akinek ez fér bele, van akinek az. Számtalan példát lehetne hozni bizonyos alkatrészekből amiknél sokan egyértelműen és tántoríthatatlanul a gyárira esküsznek, mások meg akár hosszabb ideje is használják az ugy-t.

Alapból mindenből gyárit érdemes venni.

Teljesen igazad van, már rohanok is megvenni a GM motorolajat. :huh:

A viccet félretéve: szerintem nemcsak az autószerelők és az autóalkatrész-kereskedők, hanem sokszor maguk az autótulajdonosok is fontos tapasztalatokkal rendelkeznek e téren. Nem úgy képzeltem el, hogy ex catedra megmondjuk, hogy melyik a jó márka és melyik nem, hanem hogy a tapasztalatokat osztjuk meg egymással - akár egy külön fórumban. Nyilvánvaló, hogy általánosságban a gyári vagy az azzal azonos minőségű termékek megvétele ajánlott, de az is hasznos információ lehet, ha a gyári termék kétszer olyan drága, mint a gyári beszállítói termék, amely csak abban különbözik, hogy nincs rajta GM logó.

Mindegy, nem fogok kardoskodni ezért, mert részben elismerem Tápiószecső érveinek a jogosságát, csak hangsúlyozni szeretném, hogy a gyakorlati tapasztalatok e téren is nagyon fontosak. Esetleg ehelyett típushiba-lista összeállítás tapasztalatokkal kiegészítve? Az a régi összeállítás nem valami használható...

Link to comment
Megosztás:

Egyszerű dolog: van az úgynevezett "ident" típus (persze néhány autósboltban előszeretettel használják

az ugy cuccokra is ezt a szót), amit pl Csergőben jóval olcsóbban meg lehet szerezni, mint a gyárit, de

ugyanaz a gyártó gyártja, mint a gyárit (beszállító, de nem csak a gyárnak szállít :lol: ). Így az ident cuccok

hasonló minőségűek, mint a gyáriak. Ennek ellenére pl vezérlésbe én is előszeretettel veszek gyári

cuccokat, ha nem túl drága (sajnos pl vízpumpából legutóbb ident sikerült, mert kegyetlen drága lett

a gyári). De pl kaszni elemekből lehet venni utángyárit is fillérekért... igaz hogy nem passzol miliméterre,

de lehet alakítani :huh:

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek. Az a baj, hogy ha mindig minden ki lenne javítva, akkor a fele hozzászólás csak javításokból állna. Esetleg lehetne az automatára bízni néhány javítást, ahogy a káromkodásokat is kiszedi/átírja.

(engem még zavar a magyar értelmező kéziszótárban meg nem található magyarnak hitt szavak használata is)

A "külömbség" többszöri előfordulása engem is nyomasztott, de már belefáradtam... Az igazi probléma egyébként nem a helyesírási hibáknál kezdődik, hanem az emberi igénytelenségnél. Ez viszont emberfüggő. Függetlenül attól, hogy a saját anyanyelvének a szabályait mindenkinek illene ismernie, attól még, hogy valaki nem tud helyesen írni, lehet sok minden másban igényes (pl. egy autószerelő az autó karbantartásában). Ez az ember viszont soha nem fogja megérteni, hogy a többdiplomás írástudó értelmiségi hogyan lehet annyira igénytelen, hogy például nem cserél évente olajat az autójában. Senki sem tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

A "külömbség" többszöri előfordulása engem is nyomasztott, de már belefáradtam... Az igazi probléma egyébként nem a helyesírási hibáknál kezdődik, hanem az emberi igénytelenségnél. Ez viszont emberfüggő. Függetlenül attól, hogy a saját anyanyelvének a szabályait mindenkinek illene ismernie, attól még, hogy valaki nem tud helyesen írni, lehet sok minden másban igényes (pl. egy autószerelő az autó karbantartásában). Ez az ember viszont soha nem fogja megérteni, hogy a többdiplomás írástudó értelmiségi hogyan lehet annyira igénytelen, hogy például nem cserél évente olajat az autójában. Senki sem tökéletes.

Is. De van, akit tényleg nem tanítottak meg rendesen helyesen írni az iskolában, amiért meg nem biztos hogy őt kell okolni, viszont ez kismértékben öngeneráló folyamat. Ha nem látja helyesen leírva sosem, akkor nem is fogja megtanulni. Ezért lenne jó az automata. Független, nem kell senkit figyelmeztetni, így nincs sértődés... csak ezt meg be kellene állítani valakinek. De 'külömbség' ide vagy oda, számomra a pálmát a 'hengerfely' viszi. :huh:

Egyébként szerintem kevés kivételtől eltekintve senki nem tudja teljesen jól a helyesírási szabályokat.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként szerintem kevés kivételtől eltekintve senki nem tudja teljesen jól a helyesírási szabályokat.

Én ha valamit nem tudok,beütöm google-ba! :lol:

Van itt pár ember,akinek szóltam már ezért.Van aki lusta,de van olyan is akiről tudom,hogy laptopról ír,mellé üt néha,de lusta átolvasni mit írt,te meg persze kódolhatod vissza,hogy valójában mit is akart!Szóltam szépen,hogy légyszives,de persze sértődés lett a vége. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Is. De van, akit tényleg nem tanítottak meg rendesen helyesen írni az iskolában, amiért meg nem biztos hogy őt kell okolni, viszont ez kismértékben öngeneráló folyamat. Ha nem látja helyesen leírva sosem, akkor nem is fogja megtanulni.

Csak az nem látja helyesen leírva a szavakat, aki nem olvas. Vagy olvas, de csak az internetes fórumot, ahol leírják, hogy mi a "külümbség két hengerfelyes otó" közt. Akkor talán mégis javítani kellene a hibákat - automatával és/vagy manuálisan.

Link to comment
Megosztás:

:huh: Ilyesmi. De ez még az enyhébb kategória. De ne menjünk bele, mert ez megint nem az a topik.

És ha direkt van? :lol:

Én meg nem értek egyet a nagyfokú érzékenységgel ebben a témában. :)

Szeretem én is, ha olvasható egy hozzászólás, de azért jó ez a netes szabaccság (!), hogy

lehet kicsit cifrázni. :) Meg aztán pl én nem szoktam igazán mindig figyelni a mondat elején

levő nagybetűre, mert rohadt messze van az a shift billentyű :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.