Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Távol álljon tőlem vitába szállni, de azért csak kiváncsiskodásból megkérdezném, hogy miért kell 4x0,7Bar neki ha egyszerre ott is csak egy van nyitva és a 4drb ugyanannyiszor nyit mint az 1drb az NZ-nél, hm? B)

Biztos hogy csak egy van nyitva? Nem egyszerre nyom mind a 4, mint pl. az enyémnél? ;)

Link to comment
Megosztás:

Távol álljon tőlem vitába szállni, de azért csak kiváncsiskodásból megkérdezném, hogy miért kell 4x0,7Bar neki ha egyszerre ott is csak egy van nyitva és a 4drb ugyanannyiszor nyit mint az 1drb az NZ-nél, hm? B)

Erről annyit tudok mondani, hogy a C14SE motornál az injektorok 2-esével vannak vezérelve, tehát egyszerre legalább 2 injektor van mindig nyitva.

C20NE-nél meg mind a 4 injektor párhuzamosan van kötve, úgyhogy itt igaz, amit írtam. Ez tulajdonképpen nagyon hasonlít a C14NZ-re, ugyanúgy egyszerre kap anyagot a 4 henger, ugyanúgy csak a szelepek nyitásával van vezérelve az üzemanyag adott hengerbe jutása.

Link to comment
Megosztás:

Egyszerre gyújt mind a négy henger? B) Csuda masina a tiéd! :blush:

Szerk.: Az enyémben van négy ütem és felváltva, gyújtássorrend alapján kapják az anyagot is. ;) :D

"A hengerenkénti befecskendezésnél minden hengerhez tartozik egy befecskendező mágnesszelep, amely a szívószelep elé porlasztja az üzemanyagot. A rendszernyomás általában 2,5-3 bar. A befecskendező szelepek működése lehet szimultán (minden szelep egyszerre nyit és zár), párhuzamos kapcsolású, csoportos (pl. négyhengeres motornál 2-2 szelep egyszerre dolgozik), vagy szekvenciális (mindegyik szelep a gyújtási sorrendnek megfelelően eltolva nyit és zár, az adott henger szívószelepének nyitása előtt kerül sor a befecskendezésre). "

Az én C20NE -m pl. szimultán rendszerű, a C20XE már szekvenciális. Ezért vetettem fel... Nem tudom, hogy azok a motorok melyik rendszer alapján fecskendeznek.

Mindenesetre ez a hozzászólásod szerintem rád nézve volt inkább kellemetlenebb. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Erről annyit tudok mondani, hogy a C14SE motornál az injektorok 2-esével vannak vezérelve, tehát egyszerre legalább 2 injektor van mindig nyitva.

C20NE-nél meg mind a 4 injektor párhuzamosan van kötve, úgyhogy itt igaz, amit írtam. Ez tulajdonképpen nagyon hasonlít a C14NZ-re, ugyanúgy egyszerre kap anyagot a 4 henger, ugyanúgy csak a szelepek nyitásával van vezérelve az üzemanyag adott hengerbe jutása.

Megelőztél B)

Link to comment
Megosztás:

Ezt mondjuk én sem értem. Mi az a 0.7? B)

A legtöbb injektor 3 bar körüli nyomáson üzemel. (+-0,5 bar)

Szerintem az AC-pumpa nyomása, és az injektor üzemi nyomása két külön dolog. Nem hiszem, hogy a pumpa 3bar-ja miatt 3 bár-os az injektor. A pumpának annyi a dolga hogy mindíg annyi benyát szálítson, amennyi min. kell. Vagy kicsit többet. Szerintem Az injektor 3 bar-ja nem azt jelenti, hogy akkora nyomással fecskendezi be a benzint? Lehet hogy béna példa, de gondoljatok bele a magasnyomású mosónak is mindegy, hogy a csapból amire rákötöd mekkora nyomású víz folyik, a gép állítja elő a megfelelő nyomást. Persze azért egy bizonyos min. nyomásnak kell lenni a rendszerben.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az AC-pumpa nyomása, és az injektor üzemi nyomása két külön dolog. Nem hiszem, hogy a pumpa 3bar-ja miatt 3 bár-os az injektor. A pumpának annyi a dolga hogy mindíg annyi benyát szálítson, amennyi min. kell. Vagy kicsit többet. Szerintem Az injektor 3 bar-ja nem azt jelenti, hogy akkora nyomással fecskendezi be a benzint? Lehet hogy béna példa, de gondoljatok bele a magasnyomású mosónak is mindegy, hogy a csapból amire rákötöd mekkora nyomású víz folyik, a gép állítja elő a megfelelő nyomást. Persze azért egy bizonyos min. nyomásnak kell lenni a rendszerben.

Halványan rémlik, mintha olvastam volna valahol, hogy az enyémen 2bar -os (vagy 2.5? B) ) nyomásszabályzó van az injektorok előtt. Nyilván a legtöbbnél lehet valami szabályozás, hgy ne telibe nyomja meg az AC.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az AC-pumpa nyomása, és az injektor üzemi nyomása két külön dolog. Nem hiszem, hogy a pumpa 3bar-ja miatt 3 bár-os az injektor.

Szerintem is. Egy szóval sem mondtam hogy amiatt, de hogy ezek az injektorok így működnek az biztos. 0,7 bar az semmi, nincs légköri nyomás sem. Jó esetben éppen csak kisene az injektorból a benya, de a porlasztáshoz kevés lenne.

Javaslom nézegetsd az aláírásomnál az injektoros link körüli dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Biztos hogy csak egy van nyitva? Nem egyszerre nyom mind a 4, mint pl. az enyémnél? B)

Kettesével vannak ott az injektorok.

Egyszerre gyújt mind a négy henger? ;) Csuda masina a tiéd! :D

Szerk.: Az enyémben van négy ütem és felváltva, gyújtássorrend alapján kapják az anyagot is. :blush: :lol:

DIS-es gyújtásoknál pl mindig egyszerre két gyertya gyújt, de csak az egyik hasznos ugye.

Az adott injektor szabja meg, mekkora üzemi nyomás kell neki, és mekkora max szállítási kapacitás.

Ehhez választanak a gyárban AC-t. Ez ilyen egyszerű. :)

Link to comment
Megosztás:

Erről annyit tudok mondani, hogy a C14SE motornál az injektorok 2-esével vannak vezérelve, tehát egyszerre legalább 2 injektor van mindig nyitva.

C20NE-nél meg mind a 4 injektor párhuzamosan van kötve, úgyhogy itt igaz, amit írtam. Ez tulajdonképpen nagyon hasonlít a C14NZ-re, ugyanúgy egyszerre kap anyagot a 4 henger, ugyanúgy csak a szelepek nyitásával van vezérelve az üzemanyag adott hengerbe jutása.

Én azt hittem hogy akkor megy az anyag amikor szivás ütem van a soron.. :lol: Nem értek hozzá, ez nekem új és érdekes. ;)

"A hengerenkénti befecskendezésnél minden hengerhez tartozik egy befecskendező mágnesszelep, amely a szívószelep elé porlasztja az üzemanyagot. A rendszernyomás általában 2,5-3 bar. A befecskendező szelepek működése lehet szimultán (minden szelep egyszerre nyit és zár), párhuzamos kapcsolású, csoportos (pl. négyhengeres motornál 2-2 szelep egyszerre dolgozik), vagy szekvenciális (mindegyik szelep a gyújtási sorrendnek megfelelően eltolva nyit és zár, az adott henger szívószelepének nyitása előtt kerül sor a befecskendezésre). "

Az én C20NE -m pl. szimultán rendszerű, a C20XE már szekvenciális. Ezért vetettem fel... Nem tudom, hogy azok a motorok melyik rendszer alapján fecskendeznek.

Mindenesetre ez a hozzászólásod szerintem rád nézve volt inkább kellemetlenebb. :)

Nekem nem kellemetlen. :blush: Legalább látjátok hogy "mennyire képben vagyok". Nem hittem volna hogy akkor is megy a benya amikor effektive nem kell...vagy kell? B)

Kettesével vannak ott az injektorok.

DIS-es gyújtásoknál pl mindig egyszerre két gyertya gyújt, de csak az egyik hasznos ugye.

Az adott injektor szabja meg, mekkora üzemi nyomás kell neki, és mekkora max szállítási kapacitás.

Ehhez választanak a gyárban AC-t. Ez ilyen egyszerű. :P

Akkor miért gyújt kettő? Utánégetés? :D (sugárhajtás)

Link to comment
Megosztás:

Nem hittem volna hogy akkor is megy a benya amikor effektive nem kell...vagy kell? ;)

Ezt mondjuk én sem értem, miért jó... Nem veszik el véletlenül némi teljesítmény a szimultán rendszernél a szekvenciálishoz képest? Gondolom, ha már porlaszt szuperfinomra, utána nem tesz jót, hogy ott "üldögél" a szívócsonkban az üzemanyag

Amúgy, ha belegondol az ember, végülis a szimultán rendszer majdnem olyan, mintha központi befecsis lenne, csak itt koncentráltabban jut el az üzemanyag közvetlenül a torokba.

Akkor miért gyújt kettő? Utánégetés? :blush: (sugárhajtás)

Nem lehet, hogy maradék üzemanyagot éget szívás előtt (ha van), nem? Háát, lehet hogy nem... B)

Link to comment
Megosztás:

Én azt hittem hogy akkor megy az anyag amikor szivás ütem van a soron.. :D Nem értek hozzá, ez nekem új és érdekes. B)

Akkor miért gyújt kettő? Utánégetés? ;) (sugárhajtás)

Szerintem ez így van, akkor kapcsolja az injektort az ECU amikor szívás van.

Ja-ja meg a tolóerő fordító fékezéskor. :blush:

Link to comment
Megosztás:

a vezérlő elektronika nem annyira fejlett meg vannak különböző jetronikok, ezeket még ugy tervezték, hogy egyszerre, fejlettebb rendszerek külön is vezérlik, de gondoljatok bele, ha csak alapjáraton is megy az autó, 900at pörög, menyi idő az,amig a benzingőz csücsül?

B)

dizeleknél lehet jobban megfigyelni, ahol már elektromos a porlasztócsúcsok nyitása, és ahol még mechanikus, a teljesítménybeli különbséget.

Link to comment
Megosztás:

Akkor miért gyújt kettő? Utánégetés? B) (sugárhajtás)

Nincs haszna a dolognak, de így csak két trafó kellett a DISbe :blush:

Szerintem ez így van, akkor kapcsolja az injektort az ECU amikor szívás van.

De egyszerre nincs két hengerben szívás. Vagy ha van, akkor az szívás ;)

Link to comment
Megosztás:

Ezt mondjuk én sem értem, miért jó... Nem veszik el véletlenül némi teljesítmény a szimultán rendszernél a szekvenciálishoz képest?

De igen, sajnos.

Amúgy, ha belegondol az ember, végülis a szimultán rendszer majdnem olyan, mintha központi befecsis lenne, csak itt koncentráltabban jut el az üzemanyag közvetlenül a torokba.

Azért nem egészen. B)

...meg vannak különböző jetronikok...

Azok is vannak, de ezek már motronikok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.