Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Számítógép megfúr, kihúzol egy sárgát meg egy feketét, és van 12 V :lol:

Vagy a piros? Vagy 1500ért veszel egy használt töltőt, ami ezt tudja :D

Én is ezt akartam írni, egy sárga-fekete páros egy nem használt molex csatiból (vagy kisfloppy tápvezetéke), és már meg is van.

Értem! Akkor sárga, és fekete? Nem piros? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hümm töltőt? mármint elemtöltőt? Mert én pl meg azon gondolkozom hogy a szekrények mögé gondoltam az autók alatt lévő led csövet. Nyugi nem autó alá azt a korszakomat már kiéltem! :D

Vagy pl azt hogy oldjam meg? Vagy egy szabályozható adapterre rá tudom kötni a 2 csövet aztán azt a konnektorba? :lol:

Olyan számítógépes boltba kell bemenni, ahol árulnak ilyen használt cuccokat.

Valami adapter kell, ami 12 Voltot tud. Lehet nyomtatóé, szkenneré, akármié. Ilyenre gondoltam ;)

Azt nem árt megnézni, hány ampert tud felvenni tőle a cucc.

Én pl régi bányászlámpát töltök PC táppal :D :P

PC tápnál azt hiszem a zöldet meg a feketét kell összekötni, és akkor kapcsol be számítógép nélkül.

Amúgy az oldalára rá van írva, mi hány voltot jelent.

Bár azt nehezen tudom elképzelni, mire jó, ha világít a szekrény hátulja.

Értem! Akkor sárga, és fekete? Nem piros? :lol:

Arra azért figyelj, nehogy túlterheld a szálat, vagy zárlatos legyen, mert jobb esetben csak lekapcsol a táp, rosszabb esetben ...

Link to comment
Megosztás:

Arra azért figyelj, nehogy túlterheld a szálat, vagy zárlatos legyen, mert jobb esetben csak lekapcsol a táp, rosszabb esetben ...

Nahh régi tápom még asszem van is. A szekrény 2oszlop ill egy 2 ajtós meg egy 1ajtós aztán a közepe meg vizszintes egy magasságba fiókokkal+ TV. A szekrénynél pont a szélére a ledet hogy ne látszódjon a cső de szórja a fényt mint az autóknál. Sima hangulatvilágításra gondoltam. Vagy az ágy alá, de az azért nem jó mert megvilágítja a porcicákat, naponta meg úgyse porszívózok alatta. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Miskolc-Szerencs-Nyíregyháza vonalon keresek bontót Opeles cuccokkal. A Nyíregyháziakat végigjártam. Címeket tudnátok mondani? Fék alkatrészeket keresek!

Köszi!

Miskolc, Andrássy út 19. 20/417-3803 Újgyőri főtérnél van

Miskolc JÓZSEF UTCA 27. (46) 359 196 Győri kapu, Tokaj ABC-vel szembe lévő utca

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valakit nem érdekel egy '95-ös 1.6-os 16 szelepes F Astra? Összetört, de nincs szívem szétbontani, így egyben adnám el. Az eleje-hátulja törött, de a motor azonnal indul. Ha valakit érdekel írjon. Ja, amúgy klímás, elektromos első ablak 2 légzsák, szervó, stb. A papírjai rendben vannak 2010 decemberig. Remélem valakinek kell valami ilyesmi autó.

Sziasztok!

KJ

Link to comment
Megosztás:

Azért a PC tápot meg lehet terhelni...nem kell félni...főleg ha ledekről van szó...

Kb 8 ampert azért le tud adni egy 300W-os táp... :lol:

Inkább a zárlaton volt a hangsúly :lol:

Én aksitöltőnek használtam régebben egyet, egészen addig, míg haver totál lemerült aksija ki nem nyírta.

Na, ezen már én is gondolkodtam amúgy :D

Link to comment
Megosztás:

Nade miért lenne zárlat? Két drót, egy kapcsoló, pár led...

Ennyi erővel nyugodtan hidald át a kocsi biztosítékait is egy jó erős dróttal, miért lenne zárlat? :lol:

Nem arra kell tervezni, hogy mi van, ha minden jól megy, hanem a kivételekre :lol:

Ez csak egy lehetőség volt, én személy szerint nem húznék ki a saját gépemből 12 Voltot, mert túl drága ahhoz. Inkább külön áramforrást keresnék, pl egy régi adaptert.

Link to comment
Megosztás:

Ennyi erővel nyugodtan hidald át a kocsi biztosítékait is egy jó erős dróttal, miért lenne zárlat? :lol:

Nem arra kell tervezni, hogy mi van, ha minden jól megy, hanem a kivételekre :D

Ez csak egy lehetőség volt, én személy szerint nem húznék ki a saját gépemből 12 Voltot, mert túl drága ahhoz. Inkább külön áramforrást keresnék, pl egy régi adaptert.

Azért a kocsiban más, ezernyi kábel,kötegelve, egy csomó fogyasztóval, de pölö egy háztartásban is van egy csomó elektromos biszbasz, mind védve, de eddíg nálatok hányszor volt zárlat azért mert a hajszárító két szigetelt drótja összeért? A videókártyába beledugott asztali hangszóró/fülhallgató van védve zárlat ellen? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért a kocsiban más, ezernyi kábel,kötegelve, egy csomó fogyasztóval, de pölö egy háztartásban is van egy csomó elektromos biszbasz, mind védve, de eddíg nálatok hányszor volt zárlat azért mert a hajszárító két szigetelt drótja összeért? A videókártyába beledugott asztali hangszóró/fülhallgató van védve zárlat ellen? :lol:

kutya elrágta, az számít? Ja az lámpa volt. De be volt dugva, és levágta a biztosítékot.

A lényeg, hogy a számítógép egy elég érzékeny állat, már arra is, ha csak úgy kirántod a falból a dugóját. És ha véletlenül összeér a két drót, egyből lekapcsol a táp. (remélhetőleg)

Zárlatra nem gondolni tervezési hiba lenne, amelyből már elég sok volt a történelemben azért, hogy tanuljunk belőle.

A fülhallgató-videókártya cucc szerintem védve van, másrészt ott nincsenek olyan feszültségek-áramok. De ezt nem tudom biztosan.

Azt tudom, hogy 1.5 Voltnál többet nem szabad Line In vonalra adni, ezt elmondták az iskolában :lol:

Link to comment
Megosztás:

43 éves vagyok, 17 éves korom óta van jogsim, és autóm. Naponta vezetek, havonta átlag 3000 km.-t. Nehogy 50, vagy 60 éves koromban elvegyék a jogsimat, mert már nem tudok vezetni. :lol:

Csatlakozom.....83 óta van motorra, 85-től autóra jogsim. Volt olyan évem, amikor 60.000 km-et toltam le. Most is megyek átlag havi 2000-et sajáttal, cégessel vegyesen. Ha valaki azt mondaná 60 éves koromban elszedi a jogsimat, mert vén kecske vagyok, annak kitépném a szívét.

Inkább a biciklit kötném minimum egy kresz vizsgához, és 18 éves korhoz közúti forgalomban. Felháborító sokszor, hogy azt se tudják merre mehetnek, kié az elsőbbség, hol kéne megállniuk és leszállni a drótszamárról. Pofázni viszont annál jobban tudnak. Ha netán kivasalom, akkor meg nekem legyen lelkiismeret furdalásom, hogy eltapostam, még ha nem is én vagyok a hibás. Nem beszélve a pénzről, amibe az autó javítása kerülhet, meg mire kiszedem a majomból a pénzt rá. :lol:

Link to comment
Megosztás:

hali!

ferdehátú astrába a a hátsó üléssor ülőlapja hogy jön ki? nézegettem, van a műanyag a "zsanéron" az pattintósnak néz ki, de nem akart lepattanni, meg a szegecs amin csuklik a zsanér annak mindkét vége nagyobbnak tűnt mint a lyuk amibe bele van dugva.

illetve a másik kérdés, az övfeszítő patron az úgy működne hogy ha kocc van akkor berántja a bovdent, és összehúzódik az amibe az övet bele kell csatolni?

az első ülésem kivettem, a csavarokon volt csavarrögzítő, olyat érdemes raknom rá?mert én nem igazán látom értelmét, nem forog nem mozog az a része, és a csavarok meg maguktól nem szoktak kitekeredni:D

köszi!

hello!

Link to comment
Megosztás:

Nemrég berobbantam ide kétségbeesve hogy bezártam a kulcsomat, nekem nem sikerült félóra alatt megoldanom sajnos a segítségetekkel.

Mivel akkor kaptam telón segítséget hogy ne csináljak semmit délután jön és megoldja! Úgy is lett opelben dolgozott a srác, elmondása szerint a szakkönyvek és egyebek a Caravanra azt írják hogy nem nagyon lehet kinyitni, ennek ellenére cseverészéssel együtt illetve mire meghajtogatta a célszerszámot nem kellett neki 10perc... Ebből ha készre lett volna hajtva akkor mindössze 1-2perc lehetett volna.

Azért köszönöm mindenkinek a segítségét!

Link to comment
Megosztás:

Nemrég berobbantam ide kétségbeesve hogy bezártam a kulcsomat, nekem nem sikerült félóra alatt megoldanom sajnos a segítségetekkel.

Mivel akkor kaptam telón segítséget hogy ne csináljak semmit délután jön és megoldja! Úgy is lett opelben dolgozott a srác, elmondása szerint a szakkönyvek és egyebek a Caravanra azt írják hogy nem nagyon lehet kinyitni, ennek ellenére cseverészéssel együtt illetve mire meghajtogatta a célszerszámot nem kellett neki 10perc... Ebből ha készre lett volna hajtva akkor mindössze 1-2perc lehetett volna.

Azért köszönöm mindenkinek a segítségét!

tök8 :lol:

Link to comment
Megosztás:

ferdehátú astrába a a hátsó üléssor ülőlapja hogy jön ki? nézegettem, van a műanyag a "zsanéron" az pattintósnak néz ki, de nem akart lepattanni, meg a szegecs amin csuklik a zsanér annak mindkét vége nagyobbnak tűnt mint a lyuk amibe bele van dugva.

illetve a másik kérdés, az övfeszítő patron az úgy működne hogy ha kocc van akkor berántja a bovdent, és összehúzódik az amibe az övet bele kell csatolni?

az első ülésem kivettem, a csavarokon volt csavarrögzítő, olyat érdemes raknom rá?mert én nem igazán látom értelmét, nem forog nem mozog az a része, és a csavarok meg maguktól nem szoktak kitekeredni:D

Kinyomod egy szeggel a műanyag védőből a vékony műanyag pöcköt, ezután lejön ez a védő burkolat!

Alatta pedig ott az igazi biztosító, egy fém tengely, a végén egy biztosító gyűrűvel. Itt látszik, hogy mibe megy bele.

Igen, jobban rádszorítja!

Gyári megoldás, nem feltétlenül szükséges!

Remélem a piros biztosítót belenyomtad a patron végébe, mert ha nem, akkor könnyen eldurranhat ám üresben is! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.