Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! A kocsimba jelenleg C14NZ motor van és C16NZ motort szeretnék beletenni, jövö nyáron lesz műszakis megéri addig várni vagy beletehetem most is ? És ha valaki tudja ez mindennel együtt mibe kerül annak örülnék ;)

Hát pénzben nem éri meg lepapírozni...

Link to comment
Megosztás:

Akkor én nem panaszkodhatok. 2007-2012 = 315 ezer HUF. / 170 ezer km.

Ebből csak olajcsere 120 ezer, és volt két vezérléscsere is. :icon1:

Az enyémben nem volt se benzin, se olaj, sem ablakmosó folyadék. Csak alkatrész, de még munkadíj sem. Azokkal együtt kb. a duplája, de ezt most nem ellenőriztem. Ha kell összeadom.

Link to comment
Megosztás:

Valaki Mindenki, nagyon nagy hülyeség az az ötlet hogy benzines astrába turbó?

Valamelyik csatornán, Nacionale, vagy a Discoverin, volt egy sorozat két ######i valami Luupó vagy Liipó, nemtom már, szana széjjel vágták a gyári kocsikat aztán teljesen más designt adtak neki, majd széttunigolták, és eladták!

Ezen felbuzdúlva Benzines Astrába, 1.7-es isuzu td Turbóját ha beletennénk mi sülne ki belőle?

http://racing-bazar.hu/alkatresz/feltolto/opel_1.7_td_isuzu_turbo_ihi

Működőképes a dolog?

Link to comment
Megosztás:

Valaki Mindenki, nagyon nagy hülyeség az az ötlet hogy benzines astrába turbó?

Valamelyik csatornán, Nacionale, vagy a Discoverin, volt egy sorozat két ######i valami Luupó vagy Liipó, nemtom már, szana széjjel vágták a gyári kocsikat aztán teljesen más designt adtak neki, majd széttunigolták, és eladták!

Ezen felbuzdúlva Benzines Astrába, 1.7-es isuzu td Turbóját ha beletennénk mi sülne ki belőle?

http://racing-bazar....isuzu_turbo_ihi

Működőképes a dolog?

Amennyiből építetnél, egy használható, nem az első 500 km-en, öngyilkos motort, annak a feléből teszel bele XE-t, és kb annyiból meg egy LET-et. Lipút meg hagyjuk, mert olyan gány hulladékokat sufniznak, hogy az félelmetes... 25 centis pogácsák a BMW agyra, meg purhabbal kinyomott szélesítés. Ha éppen nem megy a showder klub, akkor jó helyette, de egyébként szánalom :D

Link to comment
Megosztás:

Amennyiből építetnél, egy használható, nem az első 500 km-en, öngyilkos motort, annak a feléből teszel bele XE-t, és kb annyiból meg egy LET-et. Lipút meg hagyjuk, mert olyan gány hulladékokat sufniznak, hogy az félelmetes... 25 centis pogácsák a BMW agyra, meg purhabbal kinyomott szélesítés. Ha éppen nem megy a showder klub, akkor jó helyette, de egyébként szánalom :D

Azért egy benzinmotorba dízel turbót belegányolni, nem hangzik túl jól... :unsure: Ilyet szerintem még Börni és Lípu sem csinált :D

Link to comment
Megosztás:

Dobáljatok meg, de tegnap olyan fura dologgal találkoztam mint még soha. Elindultam az autóval reggel, hideg motor, laza gáz, laza tempó.

A furcsaság az volt hogy a gázpedál ütemtelenül kotyogott a lábam alatt menet közben, (gázadás közben és talán az úthibáktól függően). Tehát az volt az érzés mintha valami finoman kopogtatná a talpam, rendesen zavart ez a dolog, egyszer csak a motor elérte az üzemmeleg hőmérsékletet és a probléma lassan megszűnt.

Bárki, bármi ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Dobáljatok meg, de tegnap olyan fura dologgal találkoztam mint még soha. Elindultam az autóval reggel, hideg motor, laza gáz, laza tempó.

A furcsaság az volt hogy a gázpedál ütemtelenül kotyogott a lábam alatt menet közben, (gázadás közben és talán az úthibáktól függően). Tehát az volt az érzés mintha valami finoman kopogtatná a talpam, rendesen zavart ez a dolog, egyszer csak a motor elérte az üzemmeleg hőmérsékletet és a probléma lassan megszűnt.

Bárki, bármi ötlet?

Hát igazából semmi összefüggés nincs, a gázpedált ugye bowden köti össze a pillangószeleppel, esetleg víz került a csőbe az megfagyott, majd ahogy melegedett a motortér úgy kiolvadt. Talán ezért akadozott.

Link to comment
Megosztás:

Hát igazából semmi összefüggés nincs, a gázpedált ugye bowden köti össze a pillangószeleppel, esetleg víz került a csőbe az megfagyott, majd ahogy melegedett a motortér úgy kiolvadt. Talán ezért akadozott.

Megnéztem, csont száraz volt a bovden, és fagypont alatt sem volt a hőmérséklet az éjszaka.

Tudom, hogy semmi összefüggés nincs ezért nem értettem én sem a jelenséget.

Legközelebb ha megint érzem még hidegen ránézek.

Link to comment
Megosztás:

Hát pénzben nem éri meg lepapírozni...

Gondoltam rá hogy kisavazom a motorszámot, ugy nézne ki mintha el lenne korrodálva, ha jol tudom uj szám stb 12e.... csak nemtom meg buknék e rajt , mert 2 éve eredetiségvizsgán még teljesen tiszta most meg nem lehetne látni.... Jólenne valami ötlet hogyan is kéne ezt csinálnom :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Srácok!

Egy ismerősöm F Astrat akar venni, de dobott nekem egy kérdést, ezt továbbítom: Hogyan tudom megkülönböztetni az Isuzu Dieselt a nem Isuzu Dieseltől? Ha hülyeséget kérdezek nézzétek el légy szíves...nem vagyok otthon a traktoros témában! :unsure:

Legegyszerűbben a kipufogócsonkról: Isuzunál a kipuffcsonk elöl van a hűtőmaszk felőli oldalon, az adagoló hátul; német TD-nél pedig hátul, a tűzfal felőli oldalon van a kipuffcsonk, elöl az adagoló.

Link to comment
Megosztás:

Legegyszerűbben a kipufogócsonkról: Isuzunál a kipuffcsonk elöl van a hűtőmaszk felőli oldalon, az adagoló hátul; német TD-nél pedig hátul, a tűzfal felőli oldalon van a kipuffcsonk, elöl az adagoló.

Kösz Srácok! Királyok vagytok. Ilyen válaszokat szeretem volna! :D

Link to comment
Megosztás:

Nem itt ebben a rovatban és nem az utóbbi bejegyzésekre vonatkozólag, DE már az életkedvem is elmegy azoktól a beírásoktól amiket egyesek magyar helyesírás terén elkövetnek itt a fórumban!

Ez volna a digitális nemzedék?

Jobb lett volna ha nem nemzenék! :D

Link to comment
Megosztás:

Zoli! Bizonyos telefonokrol nehez ekezetes betukkel irni.... :) bar ez a haLYon es a fotengeJen nem segit. :D

Az ékezeten nem tudok kibukni, mert tudom, hogy sokan használnak angol billentyűzetet. Volt régen nekem is.

Sőt, az egy - két elütött betű sem zavar.

De ez már sok nekem:

"ha utána kiteszem uresben a akkor fel-le jár 3000-4500 és az igy nem pojénos a városba! a gázbovden nem ragad, nem hengerfejes mivel nem okád kék fustot sem semijen fustöt Mielöbbi segitséget kérnék!" :cry:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.