Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Szeretnék bemutatkozni Kovács Dávidnak hívnak , most találtam rá a fórumra nem vagyok nagy számítógép mester úgyhogy légyszíves nézzétek el nekem ha most rossz helyre írok esetleg. Építő jellegű kritikát szívesen fogadok! :)

Egy 1992-es Opel Astra F (C16NZ) boldog tulajdonosa vagyok , röviden annyit hogy újonnan vették anyuék még akkor , és azóta is nálunk van az autó csak most már 2 éve az én a tulajdonomat képezi! Én vagyok a gyerek! :)

Apám és én is fanatikuson imádjuk ha minden tip-top és mindent mindig a legnagyobb becsben tartunk , az Astra teljesen törés mentes , javítatlan változat 10 évig csak családi autónak volt használva értem ez alatt hétvégente bevásárlás , nyáron meg nyaralás , télen pedig nagyon nem is használtuk úgy ahogy most se , ha mégis muszáj használni akkor rögtön takarítás ha az időjárás nem is engedi akkor legalább az alját a sólétől! :) Hiszitek vagy sem rozsdamentes még a tankbetöltő nyílás is , kezdetektől fogva van benne dob betét hátul, és ahol a dupla lemez találkozik mindig ki van kenve alvázvédő ! :) Aztán édesanyámnak gerincsérve lett és akkor kezdte el használni az autót úgy igazán mikor betöltötte a 15 dik életévét az autó , 2 éve pedig hozzám került végleg.... Rögtön kezdtük egy teljes átpolírozással és vaxolással , majd egy két ilyen kulturált tuning elem felrakásával! :) Jelenleg így néz ki! :)

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Szép autó, gratulálok!

Csak azt kérdem, hogy hogyan került le róla a tipusjelzés, ha nem volt törve a háta? Az Opelt nem lehetett úgy rendelni soha mint a BMW-t, ahol kérésre nem teszik fel a motorméretet a kocsira hátul.

A másik kérdésem, hogy mi az a feketeség az orrán és mire jó?

Link to comment
Megosztás:

Ha kicsit ránagyítasz a képre és megnézed akkor még talán te is észre veszed a szép kis szemeiddel hogy ez nem a méterre kapható krómcsíkkkkkk, hanem a Fehér fényvisszaverős ProGrip felnícsik , amit a lökhárítók és a gumi peremébe ragasztottam és élőben nagyon mutatós! :) De a színvaksággal én sem tudok mit kezdeni! :)

Majd monitoron megszínelemzem. 3"-on csak az látszik hogy nem a sajátja :lol:
Link to comment
Megosztás:

Szép autó, gratulálok!

Csak azt kérdem, hogy hogyan került le róla a tipusjelzés, ha nem volt törve a háta? Az Opelt nem lehetett úgy rendelni soha mint a BMW-t, ahol kérésre nem teszik fel a motorméretet a kocsira hátul.

A másik kérdésem, hogy mi az a feketeség az orrán és mire jó?

Könnyen lejön, sokaknak nem tetszik. A feketeség arra jó hogy megvédje a motorháztetöt a köfelverödéstöl. Aztán az már példányfüggö, hogy a köfelverödés védésért cserébe lesikálja a festéket a motorháztetöröl, vagy nem.
Link to comment
Megosztás:

Könnyen lejön, sokaknak nem tetszik. A feketeség arra jó hogy megvédje a motorháztetöt a köfelverödéstöl. Aztán az már példányfüggö, hogy a köfelverödés védésért cserébe lesikálja a festéket a motorháztetöröl, vagy nem.

"Monggyuk" akkó lehetne feketével behúzatni a lámpákat is, mer' az aztán lukad is!

Meg a ködlámpát, meg a hűtőmaszkot meg a szélvédőt és akkó nyema kőfelverődés! :evilgrin:

A tetejére meg egy periszkópot és azon át lehetne kukkolni kifelé az ótóból... :D

Egyébként akkor sem értem, hogy a feketére minek két "fogantyú" felül? :o

Szerintem inkább kamu szellőzők azok..., mert kell a hűtés a nagyteljesítményű motornak!

Link to comment
Megosztás:

"Monggyuk" akkó lehetne feketével behúzatni a lámpákat is, mer' az aztán lukad is!

Meg a ködlámpát, meg a hűtőmaszkot meg a szélvédőt és akkó nyema kőfelverődés! :evilgrin:

A tetejére meg egy periszkópot és azon át lehetne kukkolni kifelé az ótóból... :D

Egyébként akkor sem értem, hogy a feketére minek két "fogantyú" felül? :o

Szerintem inkább kamu szellőzők azok..., mert kell a hűtés a nagyteljesítményű motornak!

Nem, egy idöben divat volt ilyen műbörkotont húzni az elejére. Volt ilyen lifegös izés, meg nélküli is. Valami szöveg volt rá, hogy miért vannak ott, de már nem emlékszem. Én csak políroztam már egy "olcsó" változat után motorháztetöt, mert haver fölrakta télre, mert qrvára megvédi, csak utána a fényezésen le lehetett követni, hogy meddig "védte" :D de láttam olyat is, ami alatt semmi baja nem lett, de annak valami kifordított állat volt a belsejében.
Link to comment
Megosztás:

Persze hogy megkérdezheted, csak nem mondom meg! :)

Anyagiakat hadjuk.... :)

Nem akartam senki zsebébe túrkálni csak szimplán kíváncsi voltam hogy egy Astra 20évvel ezelőtt mennyi volt újonan.

Saccperkábé 1,1 millió volt.

Csak azért saccperkábé, mert az én első (céges) fehér 1,4-es Astrám '94 augusztusában 1,2 millió volt.

Ok köszi kb erre voltam kíváncsi! ;)

Link to comment
Megosztás:

Szép autó, gratulálok!

Csak azt kérdem, hogy hogyan került le róla a tipusjelzés, ha nem volt törve a háta? Az Opelt nem lehetett úgy rendelni soha mint a BMW-t, ahol kérésre nem teszik fel a motorméretet a kocsira hátul.

A másik kérdésem, hogy mi az a feketeség az orrán és mire jó?

Tisztelt uram! :)

A korára való tekintettel kulturáltan válaszolok a kérdésére! :)

Mivel látom hogy milyen idős és hogy 400.000 km -ert tett meg Astrákkal és hogy a céges autója is az volt, ezért csodálom hogy e hosszú idő alatt nem tetszett rájönni arra, hogy ezek a feliratok két oldalú ragasztóval vannak felragasztva a karosszériára és aki télen nyáron használta az autót és kint is állt neki annak talán rövid idő alatt ezek a feliratok maguktól leestek mert a ragasztás elengedett! De ha meg tetszik nézni a képeket észre veszi, hogy az oldaláról is hiányzik a GL felírat! :)

Na most NEM azért,mert rommá lett törve a két első sárvédő meg a csomagtartó elem, hanem egy nagyon egyszerű technika alkalmazásával, amit nem rég találtak fel és nagyon bonyolult csak szülői felügyelettel ajánlott véghez vinni! :)

Megmelegítettük kicsit hajszárítóval, alányultunk vastag cérnával leszedtük, majd lakbenzinnel leszedtük a ragasztásból marad ragasztót, majd raktam rá egy kis 3M-es polírpasztát, majd egy kis polírozó gép és TÁDÁÁÁÁÁÁMMMMMMMMMMM VOLT--->>NINCS! :) Rommá törés és fényezés nélkül! :)

Az a marhabőr az elején meg nekem nagyon tetszik, ízlések és pofonok, próbáltam a legjobb minségűt venni ilyen pamut vagy mi a tököm belsővel hogy ne karístolja a fényezést! :) Amúgy meg kőfelverődés ellen véd! :)

Kielégítő válaszokat adtam? :)

Jaaa igen és Boldog Új évet kívánok mindenkinek! :)

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt uram! :)

A korára való tekintettel kulturáltan válaszolok a kérdésére! :)

Mivel látom hogy milyen idős és hogy 400.000 km -ert tett meg Astrákkal és hogy a céges autója is az volt, ezért csodálom hogy e hosszú idő alatt nem tetszett rájönni arra, hogy ezek a feliratok két oldalú ragasztóval vannak felragasztva a karosszériára és aki télen nyáron használta az autót és kint is állt neki annak talán rövid idő alatt ezek a feliratok maguktól leestek mert a ragasztás elengedett! De ha meg tetszik nézni a képeket észre veszi, hogy az oldaláról is hiányzik a GL felírat! :)

Na most NEM azért,mert rommá lett törve a két első sárvédő meg a csomagtartó elem, hanem egy nagyon egyszerű technika alkalmazásával, amit nem rég találtak fel és nagyon bonyolult csak szülői felügyelettel ajánlott véghez vinni! :)

Megmelegítettük kicsit hajszárítóval, alányultunk vastag cérnával leszedtük, majd lakbenzinnel leszedtük a ragasztásból marad ragasztót, majd raktam rá egy kis 3M-es polírpasztát, majd egy kis polírozó gép és TÁDÁÁÁÁÁÁMMMMMMMMMMM VOLT--->>NINCS! :) Rommá törés és fényezés nélkül! :)

Az a marhabőr az elején meg nekem nagyon tetszik, ízlések és pofonok, próbáltam a legjobb minségűt venni ilyen pamut vagy mi a tököm belsővel hogy ne karístolja a fényezést! :) Amúgy meg kőfelverődés ellen véd! :)

Kielégítő válaszokat adtam? :)

Jaaa igen és Boldog Új évet kívánok mindenkinek! :)

Hmmm, néhol érdekes hangsúly!

Nekem több éveket kinnt állt, télen, nyáron! Még mindig fennt van!

Neked mióta van Opeled?és hányadik?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.