Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Miért nem jó az neked?

Azért nem jó, mert a sín mérete és formája nme ugyanaz. Most cseréltem szélvédőt (sok mással együtt), és most derült ki, hogy a "régi" karosszériában már az újabb üveg volt. Én a régi üveget tetettem bele, szal most nix belső visszapillantó :P

Link to comment
Megosztás:

Én buta, meg azt hittem, hogy mind a 2 tükör ugyanolyan felfogatással készült, csak fel kell ragasztani a szélvédőre és kész.

A hátsó fejtámla is különbség a régi és az "új" F sorozat között. (A régiben nincs, az újban van) :P :D :D

U.i.: Úgy látszik minden hozzászólásnál eszembe jut 1-1 fejlesztés. :P :D :D

Link to comment
Megosztás:

Én buta, meg azt hittem, hogy mind a 2 tükör ugyanolyan felfogatással készült, csak fel kell ragasztani a szélvédőre és kész.

Na ja.. fel kell ragasztani a szélvédőre.. csakhogy az enyémre fel van ragasztva "gyárilag" a tartója, csak a tükör nme jó hozzá :P

Link to comment
Megosztás:

A modellfrissítéshez: Még a szürke belsőtér is kicserélődött feketére, illetve az egysoros kijelzőt felváltotta a TID, amihez tartozik egy külső hőmérséklet érzékelő is. Ja, meg a hátsó ajtó kapott egy fekete műanyag búrkolatot, amit később elhagytak, és szép króm betűkkel írták fel a márkajelzést az autó hátuljára + az opeljel is krómozott lett (a nagy fekete kört elhagyták, a nélkül). Több nem jut az eszembe egyelőre :wink:

Egyébként nekem nem tünt fel, hogy az első lámpatestet kicserélték. :smt103

Amikor az astránál volt modell frissítés én akkor voltam opel kereskedésben kasznis tanuló. Amiket leírtatok azok igazak a változtatásnál+ dísztárcsa, kárpit stb. az oldalsó index általába a lengyel astrákon van. De vannak olyanok is amiket olaszba szálítottak, ott márpedig kötelező az oldal index.

Haverom 2002 utosó f astráján amit én is csak most vettem észre, van pótféklámpa ami bele van süllyesztve a felső vízszintes csomagtérajtókárpitba.

Link to comment
Megosztás:

modellfrissítés:

Több lépcsőben ment végbe. 94-ben a hűtőmaszk, ill. első index(sárga-fehér) + egyebek, amik nem szembetűnőek, változtak. Később voltak még változások.

Az oldalsó index akkor jelent meg, amikor erősen közelgett a classic korszak. Vagyis 94 és 98 között sem igazán kellene lennie. 98-tól asszem mindegyiken volt(van).

azért mondom ezeket, mert már párszor beazonosították ezek alapján a 96-os kocsikámat 95-97 köztinek.... helyesen. Ja, és olyanok mondták róla ezeket, akik valszeg értenek is hozzá (bontósok, akik nap mint nap találkoznak kocsikkal).

Link to comment
Megosztás:

Zoli!

Pedig megváltozott az első lámpa íve, mert amikor még vagy csak két hete volt meg az astrám, lámpát kellett cserélnem, mert az egyik megsérült. Mivel eredetileg nem volt benne a magasságállító motor, gondoltam, hát olyat veszek bele, amin már van és bevezetékelem. Ezért ismerős bontóba mentem, olcsón kaptam is bele Bosch lámpákat. Na amikor beleraktam akkor derült ki, hogy az új hűtőmaszktól kicsit eltér a lámpa íve, azóta is úgy van benne, közelről látszik csak, engem nem zavar. Jó tanács, hogy modllfrissítés után cartársak bontóból ésszel vegyetek lámpát mert eltérő lesz!

Link to comment
Megosztás:

Sikerült jó áron hozzájutnom egy börözött calikorámnyhoz,be is raktam,csak annyi a bajom vele,hogy az elöző tulaj valszeg gyürüskezű volt és összevan karcolva a bőr!

Van valami eljárás,amivel simává lehetne varázsolni,vagy csak az újrahuzatás segít?

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Adok nektek egy kegyelemdöfést: Az újabb sorozatnak a ventillátora 4 kapcsolós, míg az első szériásoknak csak 3 és a negyediknek a helyén egy ventillátor ikon van! :shock:

én meg felrúgom az oszló hullát: a 92es gsimben 3 fokozatu, a 94es (kockavisszapillantós) miami kék kupéban (c14nz) meg 4 fokozatu pedig az sztem frissítés előtti

bár lehet hogy tévedek :P

Link to comment
Megosztás:

Sikerült jó áron hozzájutnom egy börözött calikorámnyhoz,be is raktam,csak annyi a bajom vele,hogy az elöző tulaj valszeg gyürüskezű volt és összevan karcolva a bőr!

Van valami eljárás,amivel simává lehetne varázsolni,vagy csak az újrahuzatás segít?

vazz ott van nálatok vmi gigatikusan jó kormánybőröző manufaktúra, állitolag vmi 6K-ért reinstallják a bőrt a kormányon

ha összejönne 3-5 db kormány a gsi.tomi már indulna is sztem Kecsó felé :P

Link to comment
Megosztás:

Helló

Esetleg tudna vki segíteni?A gondom az lenne hogy amikor jár az astrám motorja akkor olyan hangot ad mintha dizel turbót hallanánk ez gázadásra erősödik.Azt hittam hogy a generátor csapágyai de le lettek cserélve(csapágyas volt ugyhogy jó is),de a hang még mindig megvan.A másik hogy 4esbe 40-50 körül valami berezonál enyhén,még eddig nem sikerült lokalizálnom hogy honnan a forrás.2 hete van nálam az autó lehet hogy ezek hozzá tartoznak gond nélkül csak meg kell szoknom, de jobb félni!

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

vazz ott van nálatok vmi gigatikusan jó kormánybőröző manufaktúra, állitolag vmi 6K-ért reinstallják a bőrt a kormányon

ha összejönne 3-5 db kormány a gsi.tomi már indulna is sztem Kecsó felé :P

Vazee én is tudom,de ha lehet más alternatívákat is akarok keresni!Ha nem lesz más felhívom a ######it! 8)

Link to comment
Megosztás:

Helló

Esetleg tudna vki segíteni?A gondom az lenne hogy amikor jár az astrám motorja akkor olyan hangot ad mintha dizel turbót hallanánk ez gázadásra erősödik.Azt hittam hogy a generátor csapágyai de le lettek cserélve(csapágyas volt ugyhogy jó is),de a hang még mindig megvan.A másik hogy 4esbe 40-50 körül valami berezonál enyhén,még eddig nem sikerült lokalizálnom hogy honnan a forrás.2 hete van nálam az autó lehet hogy ezek hozzá tartoznak gond nélkül csak meg kell szoknom, de jobb félni!

Előre is köszi!

Olaj van benne? Milyen? Esetleg hidrotőke? Megy mind a 4 henger rendesen? Milyen motor? hány KM?

Link to comment
Megosztás:

Helló

Esetleg tudna vki segíteni?A gondom az lenne hogy amikor jár az astrám motorja akkor olyan hangot ad mintha dizel turbót hallanánk ez gázadásra erősödik.Azt hittam hogy a generátor csapágyai de le lettek cserélve(csapágyas volt ugyhogy jó is),de a hang még mindig megvan.A másik hogy 4esbe 40-50 körül valami berezonál enyhén,még eddig nem sikerült lokalizálnom hogy honnan a forrás.2 hete van nálam az autó lehet hogy ezek hozzá tartoznak gond nélkül csak meg kell szoknom, de jobb félni!

Előre is köszi!

Ha alapjáraton kopok, akkor szerintem tőke probléma, ha viszont gázadásra/terhelésre becsörög, akkor előgyujtást kéne állítani, lehet, hogy ez az alapjárati kopogást is megoldaná (nekem bevált, gázadásra rettentően csörgött a motor, előgyujtás beállítása után teljesen megszűnt).

Link to comment
Megosztás:

Helló

Esetleg tudna vki segíteni?A gondom az lenne hogy amikor jár az astrám motorja akkor olyan hangot ad mintha dizel turbót hallanánk ez gázadásra erősödik.Azt hittam hogy a generátor csapágyai de le lettek cserélve(csapágyas volt ugyhogy jó is),de a hang még mindig megvan.A másik hogy 4esbe 40-50 körül valami berezonál enyhén,még eddig nem sikerült lokalizálnom hogy honnan a forrás.2 hete van nálam az autó lehet hogy ezek hozzá tartoznak gond nélkül csak meg kell szoknom, de jobb félni!

Előre is köszi!

Ha írnál valamit az autóról talán könnyebb lenne. Évjárat, motor típus ill. motorkód futott km ...

Link to comment
Megosztás:

én meg felrúgom az oszló hullát: a 92es gsimben 3 fokozatu, a 94es (kockavisszapillantós) miami kék kupéban (c14nz) meg 4 fokozatu pedig az sztem frissítés előtti

Megerősítelek, 94-es C14NZ, és 4 fokozatú a venti kapcsoló. És működik is mind a 4. :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.