Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Másfél éve cseréltettem szélvédőt, mert nekem is keresztbe repedt egy kőtől a 18 éves eredeti sötétített, felül sötétzöld üvegem.

Akciósan 7500 forint volt a KÍNAI szélvédő a szélvédősnél, és 1 éves garanciával 4 óra alatt cserélték.

A legnagyobb rosszindulattal sem tudtam találni egy árnyalatnyi színhibát sem az eredetihez képest, tökéletesen beszerelték, illeszkedik, nem torzít sehol és nem ázik be.

Szőröstül bőröstül, bruttó 16400 forintomba került.

Így irtózzál a kínai üvegtől! :)

Már az üvegesnél parkol a kis autóm, nem Pilkington lesz hanem valami más EURÓPAI márka mivel csak az van raktáron, nekem is felül sötétzöld üveg.

Azt mondta az üveges, hogy mindenből van kínai, a pilkingtonból is, és igazából semmiben sem különbözik az európaitól, kivéve egy rejtett kód ami a kínaiban nincs benne. (Minőségbeli eltérés szerinte nincs)

Ettől függetlenül megnyugtatott, hogy jó minőségű az üveg és nem fogok rajta hibát találni és baj sem lesz vele.

Kis beszélgetés, osztás szorzás után 18ezerben egyeztünk meg. Ha a gumi keret esetleg oda van és elreped elszakad, akkor az plusz 4ezer leszen.

Helyeslően bólintottam és otthagytam a gépet, remélem még ma mehetek érte :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Már az üvegesnél parkol a kis autóm, nem Pilkington lesz hanem valami más EURÓPAI márka mivel csak az van raktáron, nekem is felül sötétzöld üveg.

Azt mondta az üveges, hogy mindenből van kínai, a pilkingtonból is, és igazából semmiben sem különbözik az európaitól, kivéve egy rejtett kód ami a kínaiban nincs benne. (Minőségbeli eltérés szerinte nincs)

Ettől függetlenül megnyugtatott, hogy jó minőségű az üveg és nem fogok rajta hibát találni és baj sem lesz vele.

Kis beszélgetés, osztás szorzás után 18ezerben egyeztünk meg. Ha a gumi keret esetleg oda van és elreped elszakad, akkor az plusz 4ezer leszen.

Helyeslően bólintottam és otthagytam a gépet, remélem még ma mehetek érte :lol: ;)

Szerintem rendben lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy hogyan jönnék ki jobban egy ráckeve-sopron út során?

A: győrig igénybe veszem a M1-t?

B: mellőzöm az M1-t?

Vagy esetleg ugyan annyi lenne szinte??...mert az útvonalterv.hu szerint kb 1.000 forint a különbség üzemanyag költségben...vagy ezt inkább ne vegyem hitelesnek?

Mivel az autó nem volt nagy távon használva nem tudom a fogyasztását annyira belőni...illetve közületek akinek 1.4 ECOTEC-es Astrája van, és tudna nekem mondani egy körülbelüli értéket?

Előre is köszönöm!

Korkki

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy hogyan jönnék ki jobban egy ráckeve-sopron út során?

A: győrig igénybe veszem a M1-t?

B: mellőzöm az M1-t?

Vagy esetleg ugyan annyi lenne szinte??...mert az útvonalterv.hu szerint kb 1.000 forint a különbség üzemanyag költségben...vagy ezt inkább ne vegyem hitelesnek?

Mivel az autó nem volt nagy távon használva nem tudom a fogyasztását annyira belőni...illetve közületek akinek 1.4 ECOTEC-es Astrája van, és tudna nekem mondani egy körülbelüli értéket?

Előre is köszönöm!

Korkki

Én biztos pályáznék. Gyorsabb, egyszerűbb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy hogyan jönnék ki jobban egy ráckeve-sopron út során?

A: győrig igénybe veszem a M1-t?

B: mellőzöm az M1-t?

Vagy esetleg ugyan annyi lenne szinte??...mert az útvonalterv.hu szerint kb 1.000 forint a különbség üzemanyag költségben...vagy ezt inkább ne vegyem hitelesnek?

Mivel az autó nem volt nagy távon használva nem tudom a fogyasztását annyira belőni...illetve közületek akinek 1.4 ECOTEC-es Astrája van, és tudna nekem mondani egy körülbelüli értéket?

Előre is köszönöm!

Korkki

Folyamatos 130-as tempónál az enyém 7.3-ból meg volt. Ha csak 80-90, akkor olyan 6,5-7...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Menet közben főleg hullámos úton ropogás/kopogás hallatszik a jobb első ajtó felől.

Lehet ezzel valamit kezdeni? Nem csinált ilyet véletlenül másnak az ajtaja is? :lol:

Köszi!

Fateromnak a bal első rotyog, sok nyitogatástól kikopott az ajtózsanérban az a csapszeg vagy minek nevezik.

De viszont ropoghat a futóműved is egy halott lengőkar szilenttől (ez a valószínübb) általában az első lengőkar hátsó szilent megy el. A kasztni pedig jól vezeti a hangot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Menet közben főleg hullámos úton ropogás/kopogás hallatszik a jobb első ajtó felől.

Lehet ezzel valamit kezdeni? Nem csinált ilyet véletlenül másnak az ajtaja is? :lol:

Köszi!

Nekem szokott egyet-egyet koppanni a bal első ajtóba. Olyan mintha egy kisebb vasgolyó az ajtóba fel lenne kötve és néha odakoppanna az ajtó borításnak. De nem tudom, hogy mi lehet az. Már kétszer vagy háromszor leszedtem az ajtókárpitot, hogy mi kopoghat az ajtóba, de nem találtam semmit, ami arra utalna.

Link to comment
Megosztás:

Nekem szokott egyet-egyet koppanni a bal első ajtóba. Olyan mintha egy kisebb vasgolyó az ajtóba fel lenne kötve és néha odakoppanna az ajtó borításnak. De nem tudom, hogy mi lehet az. Már kétszer vagy háromszor leszedtem az ajtókárpitot, hogy mi kopoghat az ajtóba, de nem találtam semmit, ami arra utalna.

Pontosan ilyen, mintha egy golyó kopácsolna :lol:

Az ajtó aljától jön a hang, és kézzel érezni is lehet a roppanást. Meghúztam a műanyag borítás csavarjait, megfeszegettem kicsit de nem változott. Csak csukott ajtóval csinálja és a kasztni csavarodásakor. Ha ráncigálom az ajtót csukva, akkor tudom ropogtatni. Nyitva nem, szóval szerintem megfeszül becsukáskor. A B oszlopon lévő vasat nem lehet odébbjátszani pár mm-t? Megpróbálnám mondjuk beljebb húzni.

A bal oldali ajtó nem ropog, se útközben, se ráncigálással :)

Ja és nyáron egyik sem ropog a melegben ;)

Link to comment
Megosztás:

Pontosan ilyen, mintha egy golyó kopácsolna ;)

Az ajtó aljától jön a hang, és kézzel érezni is lehet a roppanást. Meghúztam a műanyag borítás csavarjait, megfeszegettem kicsit de nem változott. Csak csukott ajtóval csinálja és a kasztni csavarodásakor. Ha ráncigálom az ajtót csukva, akkor tudom ropogtatni. Nyitva nem, szóval szerintem megfeszül becsukáskor. A B oszlopon lévő vasat nem lehet odébbjátszani pár mm-t? Megpróbálnám mondjuk beljebb húzni.

A bal oldali ajtó nem ropog, se útközben, se ráncigálással :)

Ja és nyáron egyik sem ropog a melegben :)

Nekem, az ajtók felső sarkainál ropogott, ahol a "B" oszlopnál érintkezik azzal a műanyag burkolattal, beletelt egy kis időbe, mire rájöttem. Könnyen meg tudsz róla győzödni, hogy nálad is ez a baj-e, mégpedig úgy, hogy bezárt ajtónál kivülről nyomkodd meg az ajtó felső sarkát. Én bekentem szilikonzsírral azt ajtón azt a gumis-szövetes szigetelést és azóta nem ropog.:lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem, de kivettünk pár centi rugót :) A gyári akkora volt, hogy majdnem elfogyott a rugóösszehúzóról a menet, mire sikerült leszedni :P

Jó is lett. ;)

Nekem is ki kellene, mert nagyon fenn hordja az orrát. :lol: (a hátulját is)

GSI rugó jó is lenne nekem csak az a baj, hogy megmérve 2 cm-rel rövidebb átmérőben pedig kicsit vastagabb. Mi van ha berakva magasabb lesz mint volt, mert erősebb a kivettnél? :) Pedig a 2cm nekem pont elég lenne a szokásos kipufogó leérés miatt, csak addig nem akarom megvenni amíg nem tudom jó lesz-e. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.