Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Köszi, erre nem is gondoltam.

Arra, hogy a másik felhasználó nevet hogyan érhetem el, van vmi javaslatod? Ha tudmám az enyém volt-e, az egyiket lehetne törölni.

Sztem írj az Admin-nak egy szívhezszóló hozzászólást a kérdések/kérések topicba, ott ecseteldd a dolgot, biztosan segítenek majd. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Elnézést az érintett Cartársaktól, hogy jóváhagyásuk nélkül ajánlom az oldalaikat, de úgy gondolom, hogy elismerés nekik, ha mások is profitálnak a munkájukból, és haszonnal böngészik az interneten közzétett anyagaikat.

Persze.. semmi gond.. azért tettem fel én is.. bár csak 1-2 alapvetőbb dolog van, amit gyakorlatilag 0 hozzáértéssel is meg lehet csinálni :huh:

Link to comment
Megosztás:

A nagy súly az lenne, de ezek könnyűek. :huh:

Szigetelés más téma. Ott az az elsődleges szempont. Az hogy jó hővezető legyen csak hab a tortán.

Utánanézek én ezeknek a kerámiáknak majd.

"A korszerű műszaki kerámiák fémek és átmeneti fémek oxidjaiból, nitridjeiből, boridjaiból, karbidjaiból, illetve ezek elegyeiből felépülő szerkezeti anyagok. A kerámiákban fémes, ionos és kovalens kötések egyaránt megtalálhatók, így azok alkalmasak különleges tulajdonságok, tulajdonságkombinációk megvalósítására (1. ábra). Általában kemények, kopásállóak, nagy a mechanikai szilárdságuk. Mindehhez nagy termikus és kémiai stabilitás, továbbá kis sűrűség társul. Legtöbbjük jó elektromos- és hőszigetelő, néhány képviselőjük azonban - a nagy elektromos ellenállás mellett - nagyon jó hővezető. Egyes típusaik szupravezetők, mások félvezető sajátságok hordozói. Még továbbiak ferromágneses vagy piezoelektromos tulajdonságokat mutatnak. Bizonyos korszerű műszaki kerámiák jó dielektrikumok, mások biokompatibilisak lehetnek. "

:lol:

Link to comment
Megosztás:

"A korszerű műszaki kerámiák fémek és átmeneti fémek oxidjaiból, nitridjeiből, boridjaiból, karbidjaiból, illetve ezek elegyeiből felépülő szerkezeti anyagok. A kerámiákban fémes, ionos és kovalens kötések egyaránt megtalálhatók, így azok alkalmasak különleges tulajdonságok, tulajdonságkombinációk megvalósítására (1. ábra). Általában kemények, kopásállóak, nagy a mechanikai szilárdságuk. Mindehhez nagy termikus és kémiai stabilitás, továbbá kis sűrűség társul. Legtöbbjük jó elektromos- és hőszigetelő, néhány képviselőjük azonban - a nagy elektromos ellenállás mellett - nagyon jó hővezető. Egyes típusaik szupravezetők, mások félvezető sajátságok hordozói. Még továbbiak ferromágneses vagy piezoelektromos tulajdonságokat mutatnak. Bizonyos korszerű műszaki kerámiák jó dielektrikumok, mások biokompatibilisak lehetnek. "

Ok. Látom. Csak nem tudok mihez viszonyítani. Teljesen más az értelmezés, ha azt írják hogy az ezüsthöz képest vezeti jól a hőt vagy ha azt hogy a levegőhöz képest.

Link to comment
Megosztás:

EPC-ből föbbféle lehetőség is van? Érdekelne a másik, mert a torrentesletöltős nekem nem töltődik le.

Először is üdv a klubtagok között. :huh:

A másik pedig EZ. Popupot engedélyezdd, kell hozzá java, meg vmi proquest nevű képmegjelenítő modul, amit le is tudsz tölteni onnan.

Link to comment
Megosztás:

Tehát a CO2 szempontba ne vonjunk be esőerdő kiírtást, mert semmi köze hozzá.

A kibocsátott gázok viszont nagyságrendekkel jobbak ebből a szempontból.

Az M0 körgyűrűnél két nagy probléma van, és egyik sem a tervekkel.

Az egyik hogy a kisajátítások több mint 10 évig tartottak, mert a spekulánsok politikai hátszéllel erre a

területre is lecsaptak, és eddig tartott a kiegyezés velük, persze iszonyú pénzmagok mennek el emiatt.

Mielőtt a moderátorok kidobnának bennünket, áthozom a témát.

Az édesvíz készlettel kapcsolatban egyáltalán nem értünk egyet, de ezen nem fogunk összeveszni. Az erdőtüzek által a légkörbe juttatott szén-dioxid mennyiségét a fosszilis tüzelőanyag elégetéséből származó kibocsátás 40%-ára becsülik. Az esőerdők kiirtásának a metódusát hadd ne írjam le itt, de mindenki el tudja képzelni, hogy nem favágók állnak neki egyesével kivágni a fákat, és kitépkedni az aljnövényzetet. A lényeg, hogy az erdőtűznél az erdőirtásra is gondolni kell, és nemcsak óriási mennyiségű szén-dioxid kerül a levegőbe, hanem a bioszféra szén-dioxid megkötő képessége is csökken. (Lásd erről: http://index.hu/tudomany/fire7979/) Egyáltalán nem a bioetanol hazai termelési lehetőségeit vitatom tehát, csak azt állítom, hogy ha a bioetanol világszintű termelése és az esőerdők kiirtása között a cikkben leírtak szerint ilyen mértékű kapcsolat áll fenn (lásd még az előző hozzászólásomban leírt problémákat), akkor a kép sokkal összetettebb, mintsem hogy mindenkinek azonnal fel kellene sorakoznia a bioetanol előállítás támogatói mögé. Ismétlem: semmi problémám azzal, ha Magyarországon teret nyerne a bioetanol termelés, sőt, sok sikert kívánok minden magyar gazdának.

Az M0-s körgyűrűvel kapcsolatban pedig éppen az általad leírt első pont a lényeg. A hírekben csak a "kötözködő" zöldekről hallani, de a mérvadó tanulmányok mindenhol kiemelik, hogy a körgyűrű megépítése nem a zöld érdekek miatt nem haladt eddig, hanem az egyéb problémák miatt. Ebbe az általad említett spekulánsok ugyanúgy beletartoznak, mint az általam említett önkormányzatok, amelyek részesedni, sőt profitálni akarnak a beruházásokból. Azért fontos ezt kiemelni, mert miközben a közvélemény tévesen azt hiszi, hogy a zöldek akadályozzák meg az építkezést, valójában rendkívül komoly politikai és gazdasági érdekek ütköznek nagypolitikai és helyi szinten egyaránt, milliók és milliárdok tűnnek el, és a körgyűrű befejezése pedig egyre távolabbi időpontra kerül. Hosszan ecsetelhetném az M3-as és M6-os eseteit, ahol szintén nem a zöldek késleltetik a megépítést, hanem politikai és gazdasági érdekek, de ott van a kőröshegyi-völgyhíd példája is.

Link to comment
Megosztás:

Személy szerint én azt csinálnám ezekkel az úgynevezett zöldekkel, hogy kiültetném őket egy egész hétre a hungária körút mellé, és odaláncolnám őket. Aztán utána legyen az a meggyőződésük, hogy ők bármi áron megakadályozzák az M0 építését...

Én viszont inkább azokat a korrupt politikusokat, köztisztviselőket csukatnám le, akik kenőpénz fejében hoznak bizonyos döntéseket, és azokat a cégvezetőket, akik egy tender vagy pályázat megnyerése érdekében kenőpénzt adnak. Biztosan vannak fanatikus zöldek, akik nem a realitás talaján állnak, és nem képesek józanul mérlegelni az előnyöket és hátrányokat, de szívesebben ülök le tárgyalni egy fanatikus zölddel, mint egy velejéig korrupt döntéshozóval.

Link to comment
Megosztás:

A korrupció sajnos természetes jelenség, amíg emberek a döntéshozók. Ezen változtatni elég keveset lehet,

bárhogy is szeretnénk.

Abban igazad van, hogy nem csak a zöldek akadályozzák az M0 építését, példaképpen ott van a 3. kerület

is, ahol politikai kérdést csinálnak a dologból, és a Fideszes többségű képviselőtestület ott tesz be, ahol tud.

Sajnos ilyen világot élünk, nem az ország érdekeit nézik a vezetőink.

Viszont az nem kérdés, hogy igenis a zöldeknek nagy szerep jutott a csúszásban, a maglódi résznél ugyanis

semmi más probléma nem lett volna, ők indítják folyamatosan az eljárásokat, amik miatt csúszik az építkezés.

Link to comment
Megosztás:

Ezt érdemes elolvasni:

http://totalcar.hu/tesztek/astrased/

Nekem két rész tetszik különösen: 1. Amikor a 60 lóerős F Astra motorját erősnek és rugalmasnak minősíti a 90 lóerős H Astrához képest. 2. Nézzétek meg a két képet, amikor a termetes méretű Csikós beül "maga mögé" az autókba. A képeken egyértelműen úgy látszik, mintha a hátsó lábtér nagyobb lenne az F Astránál.

Link to comment
Megosztás:

Én viszont inkább azokat a korrupt politikusokat, köztisztviselőket csukatnám le, akik kenőpénz fejében hoznak bizonyos döntéseket, és azokat a cégvezetőket, akik egy tender vagy pályázat megnyerése érdekében kenőpénzt adnak. Biztosan vannak fanatikus zöldek, akik nem a realitás talaján állnak, és nem képesek józanul mérlegelni az előnyöket és hátrányokat, de szívesebben ülök le tárgyalni egy fanatikus zölddel, mint egy velejéig korrupt döntéshozóval.

És nemcsak a kenőpénz zavar, hanem a csalás is:

http://www.vezess.hu/hirek/botranyos_utfelujitasok/12757/

Ha 34 útnál 580 millió forintról van szó, akkor 126 útnál mennyi pénzt csaltak el? Menjetek végig azokon a budapesti utakon, amelyeket a közelmúltban újítottak fel. Nem hiszem el, hogy a műszaki tartalom mindenhol megfelel a megrendelő szerződésben leírt elvárásainak. Ezeket az embereket kellene azonnal bíróság elé citálni...

Link to comment
Megosztás:

én nem tudom, mit vannak kiakadva azzal, hogy oldalra van a kormány, amig nem mondta valaki nekem fel se tünt, vezettem már 13 éves astrát is és a váltóval se volt semmi bajom, nézzék meg a rönőket, azokba hogy kell kutyulni a sebességet akár 2 éves korában is... szal csak ennyit a cikkről :huh:

biztos jobb az uj, de ha megnézzük a korkülönbséget, ami cirka 20 év... mit csodálkozik ? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezt érdemes elolvasni:

http://totalcar.hu/tesztek/astrased/

Nekem két rész tetszik különösen: 1. Amikor a 60 lóerős F Astra motorját erősnek és rugalmasnak minősíti a 90 lóerős H Astrához képest. 2. Nézzétek meg a két képet, amikor a termetes méretű Csikós beül "maga mögé" az autókba. A képeken egyértelműen úgy látszik, mintha a hátsó lábtér nagyobb lenne az F Astránál.

Tök jó objektív cikk. Nekem tetszik. :lol:

Abban meg igaza van, hogy nagyon gyengus a kicsi motor (kis dízel és kis benzines is) a H Astrában (1300-1400kg!).

Én már vezettem 1.6-os H Astrát, és kb annak a dinamikája hasonló egy F astra C14NZ-éhez :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.