Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

8 perce, zotya975 írta:

Az oké, csak volt nálam egy fórumtárs akinek kuplung csere után ömlött az olaj a váltóból. A féltengely jelentős mértékben kotyogott a szimering ki volt verődve. A kúpgörgő külső háza szemre is ki volt tekerve. Visszatekertük amennyire mertük-tudtuk, csökkent a lógás és az új szimering is a helyén maradt. Ez mondjuk ugye nem kopásból adódó hanem helytelen szerelésből keletkező lógás volt. Sose fogok rájönni miért kezdte el kitekerni azt a mester és miért nem tekerte vissza amikor rájött nem ott kell bontani. 

Mert egy mekkelek volt és fingja nem volt, hogy mit csinál. És nem ő az egyetlen.

Ott a legfontosabb alkatrész a rögzítő lemez, mert a körmös csapágyfedélen jobbos menet van és anélkül elég vicces dolgok történnek....

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, HaPetya írta:

Egy csigakerék van felpréselve a differenciálmű házra. Igen, szintén műanyag. Az nem mozoghat rajta, szerintem az a tányérkerék holtjátéka, amit érzel. Az még simán lehet, hogy letört egy fog arról.

Cseréje, gyerekjáték, de nem leányálom.

"Cseréje gyerekjáték , de nem leányálom" ----Ez tetszett a legjobban , hirtelen megjött a kedvem a cseréhez és el is ment! :D :D :D :D 

Azt hiszem ez a meló lesz az amit szerelőre kell bíznom....azt pedig nagyon nem szeretem..ehhez már én kevés vagyok.

Az a baj, pont most cseréltem váltó olajat, tavaly nyáron...új tömítés és az új méregdrága GM váltó olaj..... most megint cserélni...nagy luxus lenne....

Tököm bele, hogy mindig van valami............... :(:(

Link to comment
Megosztás:

8 perce, C5oNtkov4c5 írta:

"Cseréje gyerekjáték , de nem leányálom" ----Ez tetszett a legjobban , hirtelen megjött a kedvem a cseréhez és el is ment! :D :D :D :D 

Azt hiszem ez a meló lesz az amit szerelőre kell bíznom....azt pedig nagyon nem szeretem..ehhez már én kevés vagyok.

Az a baj, pont most cseréltem váltó olajat, tavaly nyáron...új tömítés és az új méregdrága GM váltó olaj..... most megint cserélni...nagy luxus lenne....

Tököm bele, hogy mindig van valami............... :(:(

Semmi gond a cserével, csak a fél autót le kell bontani hozzá + difi ki. Onnan már pikk-pakk :-)

Azért én biztos a spirálok körül nézelődnék (régit is újat is), akkor szokott remegni a mutató, ha a spirál megtört vagy nem ugyanabban a helyzetben van mint kiszedés előtt. Érdemes a külsejét végig egyengetni finoman és a ha kihúzod, akkor magát a spirált is. Lógatva egyből látszik, ha azzal van gond. A gyári is elég jól be volt szorongatva a zacsiba, nem használt az annak. Kényes ez a spirál, ha meg volt bolygatva. Esetleg túl sok kenést kapott...

Alapjárat ügyben biztos vennék egy bontott ecu-t, az már csak plusz 5eFt és gyári GM, meg próbaképp összecserélném azokat az injektorházra menő csöveket, akárhogy is volt. Veszteni nem lehet vele...

Mivel tartósan megvan a hiba, ott érdemes lenne op-com-mal ránézni, hogy melyik érték változása miatt indul el az alapjárat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 perce, Tiu írta:

Semmi gond a cserével, csak a fél autót le kell bontani hozzá + difi ki. Onnan már pikk-pakk :-)

Azért én biztos a spirálok körül nézelődnék (régit is újat is), akkor szokott remegni a mutató, ha a spirál megtört vagy nem ugyanabban a helyzetben van mint kiszedés előtt. Érdemes a külsejét végig egyengetni finoman és a ha kihúzod, akkor magát a spirált is. Lógatva egyből látszik, ha azzal van gond. A gyári is elég jól be volt szorongatva a zacsiba, nem használt az annak. Kényes ez a spirál, ha meg volt bolygatva. Esetleg túl sok kenést kapott...

Alapjárat ügyben biztos vennék egy bontott ecu-t, az már csak plusz 5eFt és gyári GM, meg próbaképp összecserélném azokat az injektorházra menő csöveket, akárhogy is volt. Veszteni nem lehet vele...

Mivel tartósan megvan a hiba, ott érdemes lenne op-com-mal ránézni, hogy melyik érték változása miatt indul el az alapjárat.

CSak ennyi mást nem kell bontani??? :D :D Nem is merek rágondolni se.....

A régi spirál elég szépen megvolt törve az újhoz képest...mellékelek egy képet amin szemléltetem is....vaz új majden csak nyíl egyenes ....

Az új spirált nem is mertem megolajozni...de miután avval is remegett így hát nyomtam bele egy fecskendővel kevés motor olajat....most akkor ezt is elb@sztam? :(:( Ne szívassatok már................ :'( 

Egy ECU-t venni fogok már csak próbaképp is...

2453688-20170126-KFqveu.jpg

Link to comment
Megosztás:

1 perc, C5oNtkov4c5 írta:

CSak ennyi mást nem kell bontani??? :D :D Nem is merek rágondolni se.....

A régi spirál elég szépen megvolt törve az újhoz képest...mellékelek egy képet amin szemléltetem is....vaz új majden csak nyíl egyenes ....

Az új spirált nem is mertem megolajozni...de miután avval is remegett így hát nyomtam bele egy fecskendővel kevés motor olajat....most akkor ezt is elb@sztam? :(:( Ne szívassatok már................ :'( 

Egy ECU-t venni fogok már csak próbaképp is...

 

Pár csavar az egész. Lényegében a féltengelyeket kell kihúzni, utána kivehető a difi. :wink:

Nincs a kenéssel semmi baj, ez türelemjáték ilyenkor. Egy helyen valahol egy picit szorul, azt kell megtalálni. Amikor az órát visszarakod a helyére, azután a spirált érdemes visszahúzni a motortér felől, mert leginkább az órához közeli megtörés miatt remeghet. Mintha a képen is lenne ilyen a spirálon.

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Tiu írta:

Pár csavar az egész. Lényegében a féltengelyeket kell kihúzni, utána kivehető a difi. :wink:

Nincs a kenéssel semmi baj, ez türelemjáték ilyenkor. Egy helyen valahol egy picit szorul, azt kell megtalálni. Amikor az órát visszarakod a helyére, azután a spirált érdemes visszahúzni a motortér felől, mert leginkább az órához közeli megtörés miatt remeghet. Mintha a képen is lenne ilyen a spirálon.

 

 

Az a baj, hogy pont így csináltam ahogyan leírtad...amikor beraktam az órát szépen visza húztam motortér felé..... De lehet majd most megpróbálok csavarni egyet rajt....

Link to comment
Megosztás:

9 órája, C5oNtkov4c5 írta:

Az a baj, hogy pont így csináltam ahogyan leírtad...amikor beraktam az órát szépen visza húztam motortér felé..... De lehet majd most megpróbálok csavarni egyet rajt....

Úgy rémlik a szervódob alatt is két felé el lehet vinni, érdemes megpróbálni mindegyik variációt. Meg az óra mögött van egy testpont annak a kábelébe is be tud feszülni, ha visszadugáskor rossz oldalra kerül. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, C5oNtkov4c5 írta:

Most 1 hétig nem leszek otthon de ha jövőhéten hazaértem akkor minden variációt megpróbálok....ötlet esetleg hogy melyik olaj a legjobb a kenésre a spirálba? Most 10w40 es castrol actevot ásványit nyomtam bele....evvel ugye nem löttem bakot?

Szerintem nem, ha túl híg akkor úgyis belecsorog a váltóba. A zsír nem biztos hogy jó, mert a spirál volt akinek feltekerte az órához mindet.

Link to comment
Megosztás:

Összesen 145 ezerbe került a művelet,amiben benne van a 25k munkadíj. :D Feketére le lett festve a blokk. Új gyűrűsor, főtengelycsapágy-sor. HF-nek baja nem volt, 16k síkolással és szelep becsiszolással. Új hosszbordás, olajpumpa darabokba szétszedve kitakarítás. Új hátsó dob. Valami különleges Liqui Molly 10W40 olajat kapott az új gyűrűk miatt. Kicsit grafitzsíros színe van. A motornak hangja nincs, de az ECU-t majd laptoppal resetelnem kell, mert az alapjáratot nem nagyon találja. Minden el lett mosva, és fémtisztára csiszolva.

De legalább állásában meghalt a szellőztető ventilátor előtét ellenállása. :D

Amúgy egy álom lett az autó. Érződik, hogy nem fél millió km-es motor van benne. Egyelőre kíméletesen kell kezelnem még a motort, de nem bejáratós.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, wookie írta:

Ez vajon hogy (és miért?) született? http://www.ebay.de/itm/351924088889

Mi lehet ez? 

3 órája, daykiller írta:

Összesen 145 ezerbe került a művelet,amiben benne van a 25k munkadíj. :D Feketére le lett festve a blokk. Új gyűrűsor, főtengelycsapágy-sor. HF-nek baja nem volt, 16k síkolással és szelep becsiszolással. Új hosszbordás, olajpumpa darabokba szétszedve kitakarítás. Új hátsó dob. Valami különleges Liqui Molly 10W40 olajat kapott az új gyűrűk miatt. Kicsit grafitzsíros színe van. A motornak hangja nincs, de az ECU-t majd laptoppal resetelnem kell, mert az alapjáratot nem nagyon találja. Minden el lett mosva, és fémtisztára csiszolva.

De legalább állásában meghalt a szellőztető ventilátor előtét ellenállása. :D

Amúgy egy álom lett az autó. Érződik, hogy nem fél millió km-es motor van benne. Egyelőre kíméletesen kell kezelnem még a motort, de nem bejáratós.

Gratula...képek készültek közben? 

Link to comment
Megosztás:

56 perce, zotya975 írta:

Olyan nagy nem lehet ha az eredeti motor viszi. 

Csak azért gondoltam a nagy súlyra, mert ilyenkor vastag acél lemezeket tesznek az ajtókba. Az üvegeket kicserélik vastag műanyag vagy műgyanta alapanyagú cuccokra.

Ezek meg aztán néhány mázsával megdobják a súlyát.

Ha pedig támadás éri a kocsit, akkor nem lesz előny a C14NZ irdatlan ereje... :evilgrin:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Just now, pszilaj írta:

Csak azért gondoltam a nagy súlyra, mert ilyenkor vastag acél lemezeket tesznek az ajtókba. Az üvegeket kicserélik vastag műanyag vagy műgyanta alapanyagú cuccokra.

Ezek meg aztán néhány mázsával megdobják a súlyát.

Ha pedig támadás éri a kocsit, akkor nem lesz előny a C14NZ irdatlan ereje... :evilgrin:

Diesel ha jól látom, de el is kell tudni menekülni. Végülis 4-5 mázsa még benne van a gyári max terhelhetőségben. :happy: Valószinűleg egy kisebb pénz vagy értékszállító cég részére készült. 

Link to comment
Megosztás:

34 perce, zotya975 írta:

Diesel ha jól látom, de el is kell tudni menekülni. Végülis 4-5 mázsa még benne van a gyári max terhelhetőségben. :happy: Valószinűleg egy kisebb pénz vagy értékszállító cég részére készült. 

Azt nem is nagyon figyeltem, hogy DIESEL, 50 kW-tal... :)

 

Link to comment
Megosztás:

24 perce, pszilaj írta:

Azt nem is nagyon figyeltem, hogy DIESEL, 50 kW-tal... :)

 

A nyomaték a lényeg....sokat jártam c14nz-vel és y17td-vel egyszerre, sebességben egyformán tudtak, olyan 150-volt a végük, ( egyszer volt verseny is:happy:) de a diesel jobban húzott bár lomhább volt. 

Link to comment
Megosztás:

Amikor már 4en ültünk az 1.4ben, már menni se akarózott neki, de megállni se nagyon akart a gyári fékekkel :-)

Akkor nem lehet egy élményautó ez a páncélozott sem...

 

Most reklámozták a tv-ben hogy Putyin bácsi páncélautója 500akárhány lóerős... Abban már lehet van némi dinamizmus....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.