Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

na jo csak nem akartam zavarba hozni heninget :huh:

am visszatérve a zuzdás műsorra abbol a sok astrábol mennyi mindent tudtunk volna mi opelosok hasznosítani, belegondolni se merek, a sok kárpita, felnibe motorba váltóba :S

bár a műanyagot is ujrahasznosítják. :lol:

Link to comment
Megosztás:

na jo csak nem akartam zavarba hozni heninget :huh:

am visszatérve a zuzdás műsorra abbol a sok astrábol mennyi mindent tudtunk volna mi opelosok hasznosítani, belegondolni se merek, a sok kárpita, felnibe motorba váltóba :S

bár a műanyagot is ujrahasznosítják. :lol:

Én is láttam azt a műsort az NGC-n, ha arra gondolsz. Azok Vauxhall-ok voltak nagyrészt, még a kormány se jó helyen volt rajtuk :)

Link to comment
Megosztás:

de attol a motor arra mgy :)

egyébként azokban hogy vannak a sebességfokozatok helyei???

meg a műszer egység, gondolom ugyanaz :) vagy nem?

Ugyanúgy mint a Te kocsidban... Elég érdekes lehet balkézzel egy rükit tolni. :huh: :D

Műszeregység meg sztem ua. Vagy arra gondolsz hogy ott jobbról balra fordul a mutató? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vezettem Angliában, minden ugyanúgy van ahogy az Astrában csak bal kézzel váltassz!

Igen, és nem szabad arról a jelentéktelennek tűnő részletről sem megfeledkezni, hogy az úttest bal oldalán kell menni. Aki már járt (balkormányos) autóval a szigetországban, az tudja, hogy elsőre egyáltalán nem könnyű alkalmazkodni az ottani szabályokhoz. Egy kisbusz vagy egy furgon mögül országúton előzni balkormányos autóval pedig kész öngyilkosság.

Megjegyzem, Napóleon a ludas.

http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&id=3084

Link to comment
Megosztás:

Azt nem értem, hogyha a világ nagyobb részén már jobboldali a közlekedés, akkor miért nem állnak át az angolok és azok a bizonyos angol gyarmatok a bal oldaliról... Csak még egy dolog ami miatt a dolgok néha nem kompatibilisek egymással... :huh:

Ez valóban jó lenne, de gyakorlatilag szinte kivitelezhetetlen. Gondolj bele azért ott is van jópár millió autó. Fokozatos átállásról nem lehet szó, mert adott időpillanatban az ország lakosságának fele pont a rossz oldalon lenne. Valószínűleg nemkicsit ugranának a baleseti statisztikák, akár ebből akár a megszokásból történő vezetésből eredendően. Ha pedig az azonnali átállást nézzük az szintén a lehetetlen kategória. A teljes közúthálózatot egyik napról a másikra kellene átalakítani. És mi lenne a sok jobbkormányos autóval? Kukába velük, vagy mindet átalakítani?

Amíg olyan dolgok, mint a font-euró vagy az angolszász-metrikus mértékegységek cseréje sem megy igazán, addig erről még csak álmodni sem lehet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.